Literatūrinis gimnazistų kovas

Palangos tiltas, 2022-04-12
Peržiūrėta
2357
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Regioninių ir respublikinių konkursų ir olimpiadų laureatai: Mila Skuodaitė, Mūza Svetickaitė, Vytautė Girdžiūtė ir Titas Neimontas
Regioninių ir respublikinių konkursų ir olimpiadų laureatai: Mila Skuodaitė, Mūza Svetickaitė, Vytautė Girdžiūtė ir Titas Neimontas

Palangos senoji gimnazija turi kuo pasidžiaugti:  gilios humanitarinio ugdymo tradicijos puoselėjamos ne tik neformaliojo ugdymo užsiėmimuose, adventiniuose skaitymuose, ,,Poezijos rudens“ šventėse ar gimtosios kalbos savaitės renginiuose bei etninės kultūros veiklose, bet ir dalyvaujant įvairiuose regioniniuose ir respublikiniuose konkursuose ir olimpiadose. Gražių laimėjimų gimnazistai pasiekė šį pavasarį. 

Vytautė Girdžiūtė, IIC mokinė, regioniniame mokinių kūrybos konkurse ,,Aš norėčiau prikelti“, kurį organizavo Kretingos universitetinė Jurgio Pabrėžos gimnazija, laimėjo I vietą. Konkursas buvo skirtas lietuvių literatūros klasiko Maironio 160-osioms gimimo metinėms. Vytautė, pasitelkusi Palangoje esančią skulptūrą, įkūnijančią legendą apie Jūratę ir Kastytį, kurią savo kūryboje atgaivino ir Maironis, remdamasi etimologija savo esė ,,Išgirsti dainą“ savitai interpretuoja Jūratės ir Kastyčio vardus, samprotauja apie vietos, kurioje stovi skulptūra, reikšmę Palangos gyventojams ir svečiams:  „Jūratė ir Kastytis“ tapo savotišku miesto simboliu, jaunimo susibūrimo ir pasimatymų vieta. Architektas  gražiai suderino gamtos ir miesto erdves: skulptūros baseinas neturėjo  griežto geometrinio kontūro, kaip ir jūra, o pietų saulė metė įsimylėjėlių šešėlį ant ramaus  baseino vandens paviršiaus, tai teikė paslapties ir amžinybės pojūtį.“

III B klasės gimnazistė Mūza Svetickaitė XIII Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje, vykusioje kovo 16-17 dienomis,  laimėjo I vietą 11-12 klasių grupėje ir pirmąkart šio konkurso istorijoje  aukso medalį ir LR ŠMSM I laipsnio diplomą parvežė į Lietuvą.  Mūzą ir Vytautę  ruošė mokytoja Jūratė Galinauskienė.

Kita džiugi žinia - Mūza pateko į tarptautinio jaunimo literatūros konkurso „Prix Laurence 2022“ finalą: ji balandžio mėnesį  atstovaus Lietuvai ir pristatys savo kūrybą  Liuksemburge, tarptautiniame literatūros festivalyje „LiteraTour“, kuriame Lietuva dalyvauja pirmą kartą. Kiekviena šalis (Liuksemburgas, Portugalija, Lietuva, Vokietija, Italija, Prancūzija) organizavo nacionalinį etapą ir išrinko savo atstovus. 12 -17 metų grupėje Mūza tapo vienintele laureate bei Lietuvos atstove - finalui išrinkti jos eilėraščiai „ambicijos“ ir „užkalbėjimas“, o rugsėjį bus išleista finalistų kūrybos antologija.

  Mila Skuodaitė, IC klasės mokinė, tapo Lietuvos Respublikos jaunųjų kalbininkų konkurso, skirto kalbininkams J. Kazlauskui ir A. Lyberiui atminti, laureate. Už esė apie gimtąją kalbą  ji pelnė II vietą. Mila vertina ir laimėjimą, ir galimybę, pasiremiant vaikystės prisiminimais, savo giminės istorija, apmąstyti, kaip užsimezga žmogaus ir gimtosios kalbos ryšys. ,,Esu girdėjusi palyginimą, kad atmintis kaip vaško plytelė - kas joje įspausta, amžinai išlieka, amžinai prisimenama. Tą patį galima pasakyti ir apie kalbą. Kaip senojo pasaulio kalbų dantiraščiu molio lentelėse įspausta informacija yra išlikusi iki mūsų dienų, taip ir žodis, ištartas motinos gimtąja kalba, tarsi nendriniu įrankiu molio lentelėje - atmintyje - yra palikęs ryškiausią įspaudą. Vadinasi, ir toji cibulė atkeliavo iš mano močiutės ir promočiutės kalbos“, - rašo Mila savo esė ,,Amžinoji cibulienė“.

  Į meninio žodžio subtilybes gilinosi IIIC klasės gimnzistas Titas Neimontas. Jis tapo Žemaitijos regiono meninio skaitymo konkurso III vietos laimėtoju. Titas šiam konkursui rinkosi lietuvių literatūros klasiko Broniaus Radzevičiaus novelę ,,Motinos apsilankymas“. Nors kūrinyje papasakotos istorijos kontekstas – pokaris, mokiniui pavyko įtikinamai perteikti amžiną temą - artimų žmonių, motinos ir sūnaus,  santykius ir naujai atrasti klasikos kūrinį. Milą ir Titą konkursams ruošė mokytoja Aušra Šeštokienė.

  Jau penkerius metus  kas pavasarį Palangoje vyksta poezijos konkursas „Haiku Palangai“. Šių metų konkurso tema „Susitikimų miestas“.  Gimnazisčių haiku – kūriniai, atskleidžiantys savitą požiūrį į gimtąjį miestą. Šiame konkurse  Mūza Olimpija Svetickaitė (III B) laimėjo  specialų vertinimo komisijos prizą, Ugnė Bertašiūtė (III B) -  Kurorto muziejaus prizą, Orestė Petrulevičiūtė (IIkl.) -  specialų papildomą prizą. Gimnazistės – ir prizinių vietų laimėtojos: I vietą laimėjo Jovita Janeikaitė, II D  (mokytoja R.Kačerauskienė), II vietą - Melita Sinušaitė, IV B  (mokytoja J.Galinauskienė), III vietą  - Austėja Drąsutytė, IB (mokytoja R.Kačerauskienė). Gimnazija didžiuojasi savo ugdytinių pasiekimais.

 

Ramus vakaras 

Drugys ant mano delno 

Nauja  pažintis.       (Jovitos haiku Palangai)

 

Ledinis vanduo

Nuplaus mūsų pėdsakus.

Rūmai iš smėlio.         (Melitos haiku Palangai)

 

Aidi kvietimas,  

Pušynuose sklindantis  

Vasaros dvelksmas.     (Austėjos haiku Palangai)

 

Palangos senosios gimnazijos informacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kasmet apie šimtą jaunų Palangos gyventojų ne tik uždaro savo mokyklos duris, bet ir išvyksta kitur – mokytis, dirbti, ieškoti saves.


Tradiciškai gimnazistai, ruošiami istorijos mokytojų, dalyvavo Moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ konkurse.


Palangos senoji gimnazija turi kuo pasidžiaugti:  gilios humanitarinio ugdymo tradicijos puoselėjamos ne tik neformaliojo ugdymo užsiėmimuose, adventiniuose skaitymuose, ,,Poezijos rudens“ šventėse ar gimtosios kalbos savaitės renginiuose bei etninės kultūros veiklose, bet ir dalyvaujant įvairiuose regioniniuose ir respublikiniuose konkursuose ir olimpiadose. Gražių laimėjimų gimnazistai...


Kovo mėnesį Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugios žinios apie gimnazistų pasiekimus respublikinėse chemijos ir biologijos olimpiadose.


Gražų rudens rytą mes, Palangos senosios gimnazijos IB ir IID klasės mokiniai, išvykome į Plungės rajone esančią Bukantę, įsikūrusią Žemaitijos nacionaliniame parke. Ten turėjome netradicinę lietuvių literatūros pamoką.


Pergale antrojo Mezon-NKL pirmenybių rato kovas baigė „Palangos“ krepšininkai, kurie namuose 76:71 (22:24, 20:22, 21:12, 13:13) nugalėjo „Telšių“ klubą. Rungtynes sėkmingiau pradėjo Palangos krepšininkai ir po Antano Bertašiaus tritaškio praėjus kiek daugiau nei 3 minutėms nuo rungtynių pradžios, pajūrio ekipa buvo priekyje –...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Nuo šio vakaro kovas vasario 22-ąją startavusiose Palangos miesto atvirose krepšinio mėgėjų pirmenybėse Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti pradeda „Palangos tilto“ krepšinio komanda.


Ar Palanga, sprendžiant pagal vyresnio amžiaus moteriškių ir vyriokų skaičių pakelėse link Palangos, yra „Palanga močiučių“? Ko gero, ne visiškai, nes ne tik pensininkai, bet ir lengvų pinigų „ištroškę“ jaunesni palangiškiai, siūlantys apgyvendinimo paslaugas, iš pakelių nesitraukia - „suka“ versliuką, dažnai...


Trečiadienį vakare Palangoje į “Vanagupės” viešbutį pradėjo rinktis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai, kurie prieš tai stovyklavo Druskininkuose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius