Mažieji smagiai šventė Tarptautinę vaikų gynimo dieną

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-06-05
Peržiūrėta
2177
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mažieji smagiai šventė Tarptautinę vaikų gynimo dieną

Praėjusią savaitę vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, susirinkę mažieji Palangos visuomenės nariai turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.
Šventę organizavo Palangos moksleivių klubas su Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriumi, Palangos miesto socialinių paslaugų centru, Palangos kultūros ir jaunimo centru bei Palangos miesto bendruomene „Palangos rūpestėlis“.
Čia nuo pat ryto mažųjų laukė linksmi žaidimai, piešimo konkursas, paišymas ant veidukų, burbulai, balionai, batutai, įvairios kūrybinės, sportinės užduotys, siurprizai.
„Turime išbandyti visas pramogas“, – su vaikučiais sukdami stadione ratus teigė tėvai. Ir išties, vaikų būta visose pramogas siūlančiose vietose. Patys drąsiausieji dar ir eilėraščius ar dainas traukė visiems susirinkusiems.
Laimingi, tikrą vaikystę šventę vaikai pasilinksminti paskatino ir suaugusiuosius. Šie taip pat nesibodėjo sudalyvauti įvairiose sportinėse rungtyse.
Vakare, nuo 17 val., prasidėjo šventė visiems. Renginyje vyko įvairios pramogos vaikams, sportinės varžybos šeimoms (futbolo, krepšinio varžybos, jėgos rungtys), Pasienio užkardos pareigūnų komanda virėpasienietišką košę, prie kurios netruko nusidriekti ilga eilė, surengė ginklų ir transporto parodą. Itin daug emocijų sukėlė policijos pareigūnai, šventėje dalyvavę ne tik su savo ištikimuoju simboliu Amsiu, bet ir su tarnybiniais šunimis.
„Aš labai norėčiau šuniuko“, – pamačiusios tarnybinių šunų pasirodymą, kalbėjo jaunosios palangiškės. Bet vėliau, kai tarnybiniai šunys pareigūnų buvo skatinami pulti tariamą nusikaltėlį, ėmė šiepti dantis, ne vienas jaunasis miestelėnas kiek atsitraukė nuo užbrėžtos ribos. Tačiau šunų bijoti nebuvo ko, jie tinkamai atliko komandas ir nesižvalgė į šalis. Pademonstravo, kaip seka pareigūno komandas, parodė, jog geba rasti paslėptas narkotines medžiagas ir, kaip minėta, puolė minėta užpuoliką. Beje, pasirodo, jog be komandos kąsti, tarnybinis šuo užtikęs nusikaltėlį, jį vietoje, kol atbėga pareigūnas, gali išlaikyti ant jo lodamas ir šiepdamas dantis.
Susirinkusieji į šventė galėjo atidžiau pažvelgti į policijos pareigūnų, pasieniečių ir ugniagesių darbą. Vaikai mielai palaikė rankose ginklus, išbandė transporto priemones.
Renginio metu susirinkusieji prisijungė ir prie akcijos „Taikos Glėbys“ , visi palangiškiaibuvo kviečiami susiburti į taikos glėbį.
Visoje Lietuvoje vyko akcija „Taikos glėbys“, kurios metu Lietuvos žmonės susivienijo ir vienu metu apsikabino vieni su kitais vardan augančios jaunosios mūsų kartos.
„Tiek daug nesantaikos, interesų kovų bei nereikalingų konfliktų šiandienos mūsų visuomenėje. O vaikai – mūsų ateitis, jie žvelgia į mus ir mokosi iš mūsų. Parodykime jiems taikesnio sugyvenimo pavyzdį, nustokime smerkti bei teisti vieni kitus. Apsikabindami pradėkime kurti tolerantišką, draugišką bei vieningą Lietuvą, kurioje gera gyventi ir kurioje šalies žmonės spinduliuoja supratingumu, geranoriškumu ir gyvena santarvėje“, – teigė akcijos sumanytojai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Rugsėjo 21 dieną pasaulyje minima tarptautinė Alzheimerio diena. Ta proga Palangos koncertų salės pastatas nušvis purpurine spalva.


Palangos lopšelis darželio „Sigutė“ vaikučiai birželio 1-ąją, „Vaikų gynimo dieną“, pasitiko aktyviai sportuodami lauke.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Gegužės 31 dieną Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ buvo suorganizuotos mokomosios-evakuacinės pratybos. Tokios pratybos lopšelyje-darželyje organizuojamos jau ne pirmą kartą ir kiekvienais metais pastebima, kad tiek darželio vaikai, tiek įstaigos personalas labai daug dėmesio skiria priešgaisrinei saugai.


Tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, mažieji kurorto gyventojai kviečiami švęsti linksmai ir aktyviai – Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos vasaros parku, kitais partneriais ir rėmėjais miesto vaikams dovanoja įsimintiną šventę Palangos vasaros parke. Keletą valandų truksiančioje šventėje mažieji palangiškiai galės ne tik nemokamai...


Praėjusią savaitę vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, susirinkę mažieji Palangos visuomenės nariai turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.


Tarptautinė vaikų gynimo diena penktadienį, gegužės 30 d., Palangoje paminėta gražiu renginiu, skirtu nepasiturinčių, mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams. Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius, vykdydamas Švietimo programą, organizavo šventinę popietę su daug pramogų mažiesiems. Į J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusį atrakcionų parką buvo pakviesta...


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Tarptautinę vaikų gynimo dieną – jaunųjų palangiškių koncertas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Jūros vaikai

Rytoj, birželio 1 d., Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena bei mokslo metų pabaiga. Renginį organizuoja Palangos moksleivių klubas bei Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.


Vaikų gynimo diena – spalvinga, žaisminga ir saldi

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 02 | Rubrika: Miestas

Tarptautinę vaikų gynimo dieną Palangoje skambėjo muzika, aidėjo džiaugsmingas, vaikiškas, rūpesčių nekamuojamas klegesys. Tai – tarsi priminimas, jog vaikų teisės turi būti saugomos ir gerbiamos, jog vaikai – bet kurios tautos ateitis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius