Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga – pramogos ir vaišės mažiesiems

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-06-03
Peržiūrėta
2681
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga – pramogos ir vaišės mažiesiems

Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų.
Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų socializacijos programą, organizavo pramogų turtingą šventinę popietę mažiesiems.

Jai finansiškai padėjo UAB „Virintos vingis“, operuojanti vaikų atrakcionų parką J. Basanavičiaus gatvėje ir UAB „Timotis“.
Į J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusį atrakcionų parką buvo pakviesta apie penkiasdešimt vaikų iš mažas pajamas gaunančių palangiškių šeimų. Į šventę juos atlydėjo bei kartu laiką leido tėvai ir globėjai.
Atvykusius į šventę mažuosius kurorto gyventojus pasitiko Vaiko teisių apsaugos tarnybos vyriausiosios specialistės Ilona Lingytė ir Rusana Ulskienė.
„Tokį renginį rengiame jau ketvirtus metus. Ši šventė vaikams yra įspūdingiausia. Tai nekart esame girdėję iš vaikų“, – „Palangos tiltui“ sakė  I. Lingytė.
Anot jos, socialinės rizikos šeimų Palangoje yra apie 30, bet yra nemažai ir stebimų šeimų.
„Tokiose šeimose auga 42 vaikučiai. Labai džiaugiamės, kad mūsų renginį šiais metais palaikė UAB „Timotis“, kurio savininkas yra Tomas Žulkus, vaikų atrakcionus valdančios UAB „Virintos vingis“ savininkas Artūras Stražnickas“, – sakė Vaiko teisių apsaugos tarnybos vyr. specialistė.
A. Stražnickas sakė, kad renginį vaikams remia jau ne pirmus metus.
„Reikia kažką ir Palangai duoti – ne tik imti iš jos“, – sakė UAB „Virintos vingis“ savininkas.
T. J. Žulkus taip pat paminėjo, kad renginį Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga paremia jau ketvirtus metus.
Verslininkas ir šiemet vaikus vaišino sultimis, vaisvandeniais, šokoladu, ledais.
„Gyvename nedideliame mieste. Ne visi vaikai ir ne visada gali džiaugtis mažais vaikystės malonumais. Turiu galimybę padėti, todėl, žinoma, esu laimingas, kad galiu vaikams suteikti malonumo. Ačiū Vaiko teisių tarnybai, suteikusiai man tokią galimybę“, – „Palangos tiltui“ sakė T. J. Žulkus.
Visą valandą vaikai turėjo galimybę mėgautis įvairiomis atrakcijomis: mažesnieji pašokinėti ant labai mėgiamo vaikiško pripučiamo batuto, vyresnieji – ant batuto ,,Extreem“, papramogauti burbuluose ,,Zorbai“, pasivažinėti elektromobiliais, traukinukais, paplaukioti laiveliais. Atrakcionų parko įvairovė suteikė galimybę įvairaus amžiaus vaikams pasirinkti atrakciją pagal pomėgius bei amžių.
Padūkę atrakcionuose, vaikai skubėjo prie vaišių stalo. Jų akys spindėjo džiaugsmu.
Džiaugėsi ir vaikus atlydėjusios mamos.
„Šaunu, kad tokia šventė vaikams jau tampa tradicija. Ačiū Vaiko teisių apsaugos tarnybai, miesto verslininkams, kurių dėka vaikams buvo suteikta nuostabių akimirkų“, – sakė Aušra prisistačiusi mama.

Jūsų komentaras:

pedagogė 2013-06-06 05:57 (IP: 78.61.180.156)
Ponas T. Žulkus rūpinasi ne tik savo gražia šeima, bet nuolat padeda ir sunkiau gyvenančių šeimomų vaikams.

Taip pat skaitykite

Metų pradžioje šalies vaikų globos namuose gyveno daugiau nei 1340 vaikų. Daugiausia tai vyresni nei 7 m. vaikai, kurie turi brolių ar seserų.


Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.


Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Tarptautinę vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, mažieji kurorto gyventojai kviečiami švęsti linksmai ir aktyviai – Palangos miesto savivaldybė kartu su Palangos vasaros parku, kitais partneriais ir rėmėjais miesto vaikams dovanoja įsimintiną šventę Palangos vasaros parke. Keletą valandų truksiančioje šventėje mažieji palangiškiai galės ne tik nemokamai...


Praėjusią savaitę vaikai minėjo savo šventę – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Į šventę, vykusią Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione, susirinkę mažieji Palangos visuomenės nariai turėjo ką veikti – jiems buvo pasiūlyta daug smagios veiklos.


Tarptautinė vaikų gynimo diena penktadienį, gegužės 30 d., Palangoje paminėta gražiu renginiu, skirtu nepasiturinčių, mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams. Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius, vykdydamas Švietimo programą, organizavo šventinę popietę su daug pramogų mažiesiems. Į J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusį atrakcionų parką buvo pakviesta...


Praėjusį penktadienį – tarsi vasaros sezono įkarštyje – vaikų atrakcionų parke J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliavo gausus būrys vaikų. Tarptautinė vaikų gynimo diena buvo paminėta gražiu renginiu, skirtu ne visada pasiturinčių kurorto šeimų vaikams: Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnyba, vykdydama Jaunimo iniciatyvų ir vaikų...


Tarptautinę vaikų gynimo dieną – jaunųjų palangiškių koncertas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Jūros vaikai

Rytoj, birželio 1 d., Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena bei mokslo metų pabaiga. Renginį organizuoja Palangos moksleivių klubas bei Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.


Palangiškis Jonas Valužis sako, kad šimtams kurorto ir visos šalies vaikų per devynis metus suteikė begalę džiaugsmo žaidimų atrakcionuose Vytauto gatvėje, dešimtims palangiškių – ir darbo vietą, o į savivaldybės biudžetą įbyrėjo ne vienas tūkstantis litų įvairių mokesčių, surinktų vykdant atrakcionų veiklą. Vyrą piktina, kad jis yra lyginamas su...


Baigiantis mokslo metams mokiniai ir jų tėveliai ima žvalgytis, kaip smagiau praleisti vasaros laiką. Visi su malonumu juo džiaugtųsi rengiamose stovyklose, vietoj to, jog vaikai šlaistytųsi gatvėse be veiklos. Šiemet dvigubai daugiau vaikų iš mažas pajamas gaunančių šeimų stovyklaus konkursą nugalėjusioje „Raganės“ stovykloje. „Palangos miesto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius