Meras Š. Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą – prašo neleisti uždaryti daugiabučių kvartale įsikūrusio pašto

Palangos tiltas, 2017-10-26
Peržiūrėta
1887
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Š. Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą – prašo neleisti uždaryti daugiabučių kvartale įsikūrusio pašto

Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančią Ingą Visockytę prašydamas neleisti uždaryti Palangos pirmojo pašto, įsikūrusio Klaipėdos plente, didžiausiame daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Šis klausimas trečiadienį iškeltas ir Savivaldybėje vykusio susitikimo su Lietuvos pašto Klaipėdos regiono direktore Vida Pikčiūniene metu.
Informacija, kad akcinė bendrovė Lietuvos paštas planuoja jau nuo lapkričio 17 d. uždaryti Klaipėdos plente įsikūrusį Palangos 1-ąjį paštą, Savivaldybę pasiekė šios savaitės pradžioje. Tačiau miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – toks sprendimas sukeltų didelių nepatogumų miesto gyventojams, ypač – vyresnio amžiaus. Ši Savivaldybės pozicija trečiadienį buvo išsakyta V. Pikčiūnienei.
Susitikimo metu meras atkreipė dėmesį, jog, Savivaldybės duomenimis, uždaryti planuojamas Palangos 1-asis paštas per mėnesį vidutiniškai aptarnauja apie 6 tūkst. klientų, kurių didesnė dalis – vyresnio amžiaus žmonės. „Kaip mus informavo šiame pašte dirbančios darbuotojos, minėtame pašte kiekvieną mėnesį komunalinius mokesčius moka apie 2 tūkst. žmonių, iš gyventojų priimama apie 700 siuntų, gyventojai atsiima apie 1,5 tūkst. paprastų siuntų, apie 700 registruotų tarptautinių siuntų bei apie 800 iš kitų Lietuvos miestų siunčiamų registruotų siuntų. Uždarius šį paštą, minėtas paslaugas gyventojai galėtų gauti tik miesto centre, Vytauto gatvėje esančiame centriniame pašte, o finansinėmis paslaugomis siūloma naudotis šalia esančiame Lietuvos pašto finansinių paslaugų „PayPost“ skyriuje, kuris yra nepritaikytas vienu metu priimti didesnį žmonių kiekį, tad susidarius eilei, net ir prastu oru gyventojai būtų priversti laukti lauke“, – pabrėžė Š. Vaitkus.
Pasak mero, naudotis Vytauto gatvėje esančio centrinio pašto paslaugomis didelei daliai miesto gyventojų nepatogu dėl keleto priežasčių. „Garbaus amžiaus žmonėms būtų sunku pėsčiomis nueiti iki centrinio pašto, nes atstumas iki jo nuo 1-ojo pašto – maždaug trys kilometrai. Nepatogu būtų ir vairuojantiems automobilius, kadangi centrinis paštas yra įsikūręs ties Vytauto ir Kretingos gatvių sankirta, tad prie pastato įrengti automobilių stovėjimo aikštelę nėra galimybių“, – sakė meras.
Susitikimo su V. Pikčiūniene metu meras taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, kad centrinio pašto paslaugomis itin aktyviai naudojasi poilsiautojai, kurių Palanga per metus sulaukia apie 900 tūkst. „Uždarius paštą daugiabučių namų rajone, visi iki šiol šio pašto paslaugomis besinaudoję apie 6 tūkst. Palangos miesto gyventojų, tvarkantys kasdienius reikalus, būtų priversti naudotis centrinio pašto paslaugomis. Tad visi palangiškiai, net ir seneliai, būtų priversti eiti į Vytauto gatvėje įsikūrusį paštą ir laukti ilgose eilėse kartu su poilsiautojais. Tai būtų labai nepatogu“, – kalbėjo Š. Vaitkus.
Meras atkreipė dėmesį ir į tai, jog uždaryti planuojamas 1-asis paštas įsikūręs vos 40 kvadratinių metrų patalpose, jame dirba tik du darbuotojai, tad pašto išlaikymo kaštai neturėtų būti dideli, o, sprendžiant iš aptarnaujamų klientų skaičiaus, šio pašto veikla neturėtų būti ir nuostolinga, ypač palyginti su nepatogumais, kuriuos sukeltų šio pašto uždarymas. „Mes norime, kad šis paštas išliktų dėl gyventojų patogumo, todėl prašome jūsų pagalbos ir supratimo“, – sakė meras.
V. Pikčiūnienė pažadėjo atsakymą duoti artimiausiu metu.
Visi šio pasitarimo metu išsakyti Savivaldybės argumentai išdėstyti ir susisiekimo ministrui R. Masiuliui bei laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančiai I. Visockytei adresuotame rašte. „Įvertinus šio pašto išlaikymo kaštus ir faktą, jog uždarius minėtą paštą, centriniame pašte ženkliai pablogės paslaugų teikimo kokybė, o Palangos miesto gyventojai susidurs su dideliais nepatogumais, manytina, kad didžiausiame Palangos daugiabučių namų kvartale esantis paštas uždaromas turint tikslą patalpas parduoti. Prašome atkreipti dėmesį į išsakytas problemas ir neleisti uždaryti Klaipėdos pl. 62A įsikūrusio Palangos 1-ojo pašto“, – teigiama mero rašte.

Palangos m. sav., „Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savivaldybei skyrus lėšų, Palangos sporto centras, kuriam vadovauja Saulius Simė, atnaujino krepšinio aikštelę kurorto daugiabučių namų kvartale. „Šioje krepšinio  aikštelėje užaugau kartu  su savo kiemo draugais, o dabar ji vėl nauja ir ženkliai geresnė, modernesnė, saugesnė nei buvo prieš maždaug 40 metų. Sportuokite, judėkite ir bendraukite! Dar viena puiki erdvė jaunimui ir...


Kilus vietinės bendruomenės pasipiktinimui, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius sako priėmęs asmeninį sprendimą neleisti vandenilio ir metanolio gamyklos statybų prie Darbėnų miestelio.


Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą dėl į Lietuvos pakrantę iš Baltijos jūros išmetamų, nuo šautinių ar durtinių žaizdų nugaišusių į Raudonąją knygą įrašytų pilkųjų ruonių kūnų.   


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, spalio 6 dieną, kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę – Nielsen, energetikos ir aplinkos ministrus Dainių Kreivį bei Simoną Gentvilą, o taip pat į Seimo Ekonomikos ir Aplinkos komitetus, išreikšdamas kategorišką „prieš“ prieš planuojamas Baltijos  jūroje, nuo Klaipėdos iki Būtingės, vėjo jėgaines.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Šią savaitę paskelbta, kad du „Lietuvos pašto“ skyriai Palangoje po kelių dienų bus uždaryti, o vietoje jų bus atidarytas naujas viename prekybos centre. Tokia žinia itin papiktino ir palangiškius, ir miesto merą.


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


J. Basanavičiaus gatvės Naujiems metams neplanuojama uždaryti, o jūros tilto uždarymas naujametinę naktį nėra naujiena – gruodžio 31 d. po pietų tai daroma kasmet, "Palangos tiltui" sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Ir nors šiais metais naujametinio fejerverko, anot jo, nebus, veikiausiai ir šiemet tiltas bus uždarytas, siekiant išvengti žmonių...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus, reaguodamas į dienraštyje „Lietuvos rytas“ pasirodžiusią publikaciją „Skandalingos dušinės ant apgaulės pamatų“, į šiame straipsnyje galimų liudytojų pateiktą naują informaciją dėl statinio rekonstrukcijos teisėtumo, dėl pastato, esančio Meilės al. 26, Palangoje (vadinamųjų dušinių), kreipėsi į...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančią Ingą Visockytę prašydamas neleisti uždaryti Palangos pirmojo pašto, įsikūrusio Klaipėdos plente, didžiausiame daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Šis klausimas trečiadienį iškeltas ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius