Palangos meras Šarūnas Vaitkus, naktį vadovavęs elektros tiekimo viename kurorto kvartale atstatymo operacijai, įplieskė diskusijas: ar meras privalo budėti 24 valandas ir yra atsakingas už VISKĄ?

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-01-17
Peržiūrėta
2467
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Šarūnas Vaitkus, naktį vadovavęs elektros tiekimo viename kurorto kvartale atstatymo operacijai, įplieskė diskusijas: ar meras privalo budėti 24 valandas ir yra atsakingas už VISKĄ?

Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą situaciją sprendžiant iš miego pažadintai pačiai miesto „galvai“ – merui Šarūnui Vaitkui.
Palangiškiai socialiniame tinkle Facebook ir miesto gatvėse savo merui negailėjo liaupsių, tačiau suskilo į dvi priešingas stovyklas dėl kito klausimo: ar apie elektros dingimą žinute merą išdrįsusi informuoti kurorto advokatė Jurita Repšienė pasielgė teisingai? Ar meras privalo dirbti 24 valandas ir yra atsakingas už VISKĄ, net elektros tiekimo atstatymą?
„Naktimis reikia miegoti, sakysite, bet bėda ta, kad šio kvartalo namai šildomi Tik elektra. Taigi, dingus elektrai, septyni daugiabučiai liko ne tik tamsoje, bet ir be šildymo, o lauke tuo metu buvo -17°C. Situacija, kai visas daugiabučių kvartalas, esant dideliam šalčiui lieka be šildymo – ekstremali, bet ESO, elektros tiekėjo, tinklalapyje informacijos apie gedimą – nulis,“ – savo Facebook paskyroje savo potyriu sprendžiant ištikusią problemą pasidalino palangiškė Jurita Repšienė.
Jos bandymai prisiskambinti į ESO ir gauti informaciją apie gedimo mastą ir prognozuojamą gedimo šalinimo trukmę nieko vėlyvą naktį nieko nedavė.
„Nors aš į ESO prisiskambinau iš pirmo karto, bet malonios muzikos (kol būsiu sujungta) klausiausi ilgiau nei 12 minučių, kol pagaliau atsiliepė niekuo negalintis padėti ir nieko nežinantis konsultantas. Informacija, kad dingus elektrai daugiabučiai liko be šildymo, jo visiškai nedomino,“ – Facebook pasakojo J. Riepšienė.
Ji pagalbos naktį išdrįso prašyti miesto mero Šarūno Vaitkaus – jam parašė žinutę.
„Merui ne taip pasisekė – prisiskambinti į ESO jam pavyko tik iš aštuoniolikto karto! Dar blogiau, kad atsakingi ESO darbuotojai apskritai buvo nepasiekiami ir į mero skambučius sureagavo tik iš ryto. Kietai miega valdininkai, bet suprantama, jiems gi – šilta,“ – sakė J. Repšienė.
Vis tik gedimą ESO po valandos sutvarkė.
„Bėdoje draugą pažinsi, sako lietuvių liaudies patarlė. Nežinau, ar dar koks nors miestas turi tokį merą kaip mūsų Šarūnas Vaitkus. Vidury nakties sužinojęs apie gedimą, iš karto sureagavo: pasipylė jo skambučiai atsakingiems pareigūnams, jis rūpinosi remonto darbų organizavimu ir nuolatos komunikavo su gyventojais – iki pat elektros tiekimo atstatymo. Primenu, kad buvo gili naktis. Nerealu, kai naktį tau parašo miesto meras, norėdamas įsitikinti, ar tikrai namui atstatytas elektros tiekimas, o ryte dar kartą pasitikrina, ar viskas gerai. Va, čia tai miesto šeimininkas,“ – pagyrų merui negailėjo palangiškė advokatė.
„O dar labiau džiugino platesnis mero požiūris į situaciją: galvojimas, ką reikės daryti, jei gedimas nebus greitai pašalintas ir daugiabučiai liks be šildymo, vėliau pasvarstymai, kaip reikia sureglamentuoti tokias situacijas, kad kilus ekstremaliai padėčiai suveiktų visos tarnybos, o atsakingi valdininkai sugebėtų atsiliepti į skambučius...“ – dėstė J. Repšienė.
Anot jos, istorijos moralas: nors viskas baigėsi gerai ir elektros tiekimas buvo palyginus greitai atstatytas, panašu, kad ESO ekstremalioms situacijoms nepasiruošusi.
Meras Š. Vaitkus taip pat reagavo į inicidentą, savo Facebooko paskyroje palikdamas tokį įrašą.
„Stresinė naktis Palangoje. Ar normalu, kad daugiabutyje naktį įvykus rimtam elektros tinklų gedimui, prisiskambinti atsakingoms tarnyboms tampa misija neįmanoma? Būtent tokią streso ir nusivylimų kupiną bemiegę naktį šiąnakt teko išgyventi kartu su Kretingos g. 57 namo ir dalies Vasaros g. esančių daugiabučių gyventojais“, – parašė Š.Vaitkus.
„Skambinau naktį kam tik išmaniau – ESO, komunalininkams, bet niekas neatsiliepė. Suprantu, kad naktį žmonės miega, bet juk turi būti budintys darbuotojai, kad, nutikus ekstra situacijai, būtų į ką kreiptis. Jaučiausi absurdiškai, kai turėjau galimybę kalbėtis ne su specialistais, o tik su su kompiuteriu. Nešildomi daugiabučiai, už lango temperatūrai nukritus iki maždaug 20 laipsnių šalčio, pradėjo vėsti, o prisiskambinti ar kitaip susisiekti su atsakingomis tarnybomis bei su jų vadovais nesisekė: ESO prisiskambinti nepavyko, komunalinio vadovas telefono nekelia…“, – socialinių tinklų paskyroje teigia kurorto vadovas.
Š.Vaitkus „Palangos tiltui“ sakė, jog naktį prisiminė, kad Facebook žinučių apsikeitimo programėlėje „Messenger“ drauguose turiu ESO vadovą Klaipėdoje. Skambino naktį ir jam, bet šis ragelio nepakėlė, jis neatsakė ir į išsiųstą žinutę.
„Nebeišmanydamas, kaip padėti žmonėms, prisiminiau, jog ESO yra dirbęs šiuo metu energetiku Palangos baseine dirbantis Bronius Balsys. Skambinu jam – buvo jau po pirmos. Atsiliepia Bronius, pakėliau žmogų iš miegų: „Broniau, atsiprašau, kad naktį skambinu, bet daugiau niekas nekelia“. Išsakau problemą, žmogus sako: ir aš bandysiu skambinti visais, kokius turiu iš seniau telefonais. Toliau bendraujam su be šildymo likusia gyventoja, raminu ją. Galvoju – na, nebūna situacijų be išeičių. Jurita rašo, lyg kažkas buvo įsijungę ir vėl dingo. Galvoju – jau tada gerai, kažkas jau tvarko elektrą. Po kelių minučiu rašo Jurita, kad elektra įjungė, ESO vyrai sureagavo ir sutvarkė. Po kelių minučių sulaukiu Broniaus Balsio skambučio – žmogaus, kuriam pavyko prisiskambinti naktį ESO, nors jis šioje bendrovėje jau seniai nedirba. Bronius per šaltį užsivedė savo mašiną ir nuvažiavo prie tos pastotės. Gaunu žinutę: „Elektra, mere, jau yra“, – nakties įvykiais Facebooke dalijosi meras ir dėkojo palangiškiui Broniui Balsiui, kad šis be didelių kalbų ėmėsi veiksmų padėti gyventojams.
Jau atsiradus elektrai, meras sulaukė ESO regiono vadovo žinutės, kuris paaiškino, kad vidurnaktį įvyko aukštos įtampos kabelio gedimas. Vartotojams įtampa buvo atstatyta per nepilnai valandą.
„Kaip sakoma, viskas gerai, kas gerai baigiasi, bet sutikite – situacija, kai, iškilus rimtai problemai, neįmanoma prisiskambinti jokiai atsakingai tarnybai, yra nenormali, ir ją būtina spręsti. Pirmadienį grįšime prie šio klausimo“, – teigė meras.

Palangiškiai giria savo merą, kad šis naktį reagavo į pagalbos prašymą ir buvo lyderis sprendžiant bėdą, tačiau tai, kad miesto meras dėl gedimo buvo trukdomas jau po vidurnakčio, kai kurie palangiškiai įvertino savaip. Ar tinkama merą trukdyti nakties polisio metu ir prašyti jo spręsti net palyginus tokias netikėtas situacijas, kaip elektros dingimas šaltą naktį?
„Aš viską suprantu, situacija tikrai negera. Bet nesuprantu vieno paprasto dalyko – kodėl visais buitiniais klausimais reikia skambinti merui, ir ypač naktimis? Man regis, tuo jau pradedama piktnaudžiauti,“ – Facebook įrašą paliko palangiškė verslininkė Tamara Zaiceva, kuri užpernai turėjo nutraukti laikraščio „Vakarinė Palanga“ leidybą dėl skolų ir antstolių spaudimo.
Jai pritarė ir kai kurie kiti palangiškiai.
„Gal tuomet Palangoje nereikia nei bendrosios pagalbos centro, nei greitosios telefono, nei avarinių tarnybų telefonų – tereikia visais atvejais tiesiogiai rašyti žinutes ar skambinti merui Vaitkui,“ – „Palangos tiltui“ stebėjosi palangiškė Rūta.
Tačiau merą inrformavusi apie gedimą J. Repšienė pro akis nepraleido T. Zaicevos įrašo Facebook: „Tamara Zaiceva, jūs neįsigilinote į situaciją. Dėl elektros dingimo viename bute niekas merui ir neskambintų, bet kai elektra dingsta VISAME daugiabučių kvartale, kuriame VISI namai šildomi elektra, o lauke -17°, tai negi manote, kad miesto meras neturi apie tai žinoti? Juo labiau, kai ESO nesugeba iškomunikuoti apie tai, ar gedimas rimtas ir kiek preliminariai užtruks remontas.“
Vis tik dauguma palangiškių gyrė merą Š. Vaitkų, o visas diskusijas dėl nemalonaus įvykio naktį, ko gero, geriausiai apibendrino palangiškė Sandra Tamašauskienė, Facebook palikusi tokį įrašą: „Palangoje gyventi saugu!“

Jūsų komentaras:

pagarbai ir medaliui 2021-01-19 04:26 (IP: 162.158.22.69)
siaip tai vienas ir tas pats zmogus, tik komentuojantis skirtingais vardais ir stiliais.. :))) tipo tai atskiri zmones, kur vienas is ju nerastingas, o kitas rastingas, bet abu priklaupe pries Vaitku.. :)))) Nenustebciau, jei tai butu ir pats Sarunas viename asmeny,bet tai nesvarbu. Zinau, kad su tokiu(iais) diskutuoti- kaip su pliku pesiotis, bet pasakysiu, kad tiek sovietinio tvaiko ju rasliavose niekas kitas neskleidzia, kaip seno raugo, nekurybingi, savu interesu turintys zmogeliai(is). Nera prasmes daugiau cia gaisti laiko! o klapciukams ar/ir paciam merui toliau linkiu sekmingai rasyti lozungus, keikti kitamincius ir puikuotis, kuris grazesne poema sukurs apie ta nepaprastaji ir puikuji (realiai be jo ne tik, kad elektros nebutu,bet be jo,net medziai pavasari nezaliuotu, zole neaugtu).. :))) Adjos amigos !:)))

Pagarba 2021-01-18 18:59 (IP: 172.69.190.57)
Pagarba Šarūnui, kas ką besakytų tokio rūpestingo mero reiktų labai paieškoti. Šarūnui reklamos nereikia, jį jau pažįsta ne tik palangiškiai, o ir visa Lietuva. Šį merą pripažino ir Nacionalinė žiniasklaida ir Vilniaus politikai. Reikia džiaugtis, kad žmogus taip save atiduoda visuomenei. Kitam būtų iki lempos, miegotų meškos miegu.

Gabrielius 2021-01-18 17:43 (IP: 172.69.190.63)
Neputokite labai: kiti merai išsijungia mobilius eidami miegoti. Vaitkui nereikia medalių ir taškų rinkti - darbai už jį kalba, o ir rinkimai dar toli. eikite ant slidžių pačiuožinėti užuot viauksėję.

medaliui 2021-01-18 13:33 (IP: 172.69.190.57)
atsiprasau,rasysiu su klaidom,bet tu medalinyke,ar butum padejas salta nakty zmonem?tave gydyti reikia.dzeugesi gyvendamas ,kurendanas malkas savo urve.nesupranti paprastu zmoniu.tu nulis visomeneje.tik bezdeti ir jiesti ai dar ir sikti sugebantis visuomenes apendicitas. zmogus rupinosi,zmonemis otu? ka tu gali pasakyti ape save?jeigu merui nepavyko susisiekti su tarnybom,,ka daryti paprastam zmogui,kada dvidesim laipsniu saltis uz lango o silumos,elektros niera. vaikai seneliai .visi kentejo.ka tu butum padares apendicite?apendicitus isoperuoja . tada zmogaus sveikata ir mastysena pasikeicia.buvau ir teko bendrauti su meru savo smulkaus biznio reikalais.malonus zmogus.greitai sprendzentis klausimus.nemeluok visuomenei ape savo mela.nusidrozk sau medaly, su lenino atvaizdu. ir i buda. aciu.

gal medali?? 2021-01-18 12:11 (IP: 162.158.23.88)
as siulau p. Vaikui- ordina arba suteikti koki tai Lietuvos didvyrio varda!! :))) Sorry uz si pajuokavima, bet atsiprasau, kitaip negalejau sureaguoti i si daugiau nei juokinga pranesima ir i tai , kad dabar "zmonems, kurie tampomi uz virvuciu" bus 10metu i prieki primenama, kaip meras didvyriskai stojo i kova su ESO biurokratais!! As esu tikras, kad tokiu didvyrisku poelgiu mes matysim ir daugiau, tarkim, kaip meras iskelia katina is medzio ar perveda mociute per gatve!! Beje, as nesakau, kad to daryti nereiktu ir kad tai nera sveikinta!! Viskas butu grazu, jei nezinociau , kad tai tik fasadas , kuris pridengia tikrove ir kuriuo puikiai manipuliuoja toks veikejas, kaip Vaitkus!! O jus zinot, kiek tekdavo laukti pas ji pati i priemimus ar pas jo pavaldinius??!!!! Ar jus zinot, kiek tempiami sprendimai pacios savivaldybes?? ar zinot, kiek savivaldybe mero asmeny ignoruoj kitu valstybes tarnybu ar instituciju sprendimus? ir kaip ji elgiasi veidmainiskai, ypac, jei kazkas jai nenaudinga (ir daugiausia del asmeniniu ambiciju)?!?! Na jei nezinot, matyt, arba jus niekada realiai su ta mero sistema nesat realiai susidures arba esat tos jo sistemos, to burelio dalis.

Taip pat skaitykite

Kovo 8-ąją Savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir vicemeras Rimantas Mikalkėnas sveikino moteris.


Klaipėdoje sausio 26-ąją surengtoje konferencijoje „Vartai į jūrą. Lietuvos uostų proveržis“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus sukėlė gyvą diskusiją, atvirai papasakojęs apie Palangos dedamas pastangas atstatyti Šventosios jūrų uostą. „Ar tikrai esame jūrinė valstybė? Arba kodėl plojame estams ir ar toliau Šventosios ir kitus uostus bei uostelius statysime su nuolat ištiesta ranka?“ – visų klausė...


Angelų sargų dienos išvakarėse, penktadienį, spalio 1 dieną, profesinės šventės proga visų miesto gyventojų vardu, kurorto meras Šarūnas Vaitkus apsilankė Palangos policijos komisariate ir pasveikino policijos pareigūnus, kasdien sunkiai ir įtemptai dirbančius, kad mes, palangiškiai, šventojiškiai jaustumėmės saugiai.


Antradienį, balandžio 27 d., Palangos meras Šarūnas Vaitkus visus kurorto medikus pasveikino su Medicinos darbuotojų diena. „Šiandien kaip niekad aiškiai matome, koks sunkus ir atsakingas yra medikų darbas, ir koks neįkainojamas yra jūsų pasišventimas savo profesijai bei visiems pagalbos prašantiems žmonėms. Kasdien sunkiai dirbate tam, kad savo...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus prakalbo apie naujus kurorto planus: ko tikėtis poilsiautojams

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2021 04 19 | Rubrika: Miestas

Prieš dešimtmetį Palangoje buvę žmonės dabar ją vargiai atpažintų: rekonstruotos gatvės, atsivėrė poilsio zonos, nauji pramogų objektai, poilsiautojų akis badančius griuvėsius pakeitė puošnūs pastatai. Šiuo metu Palanga neabejotinai yra vienas sparčiausiai augančių ir besikeičiančių Lietuvos miestų. Nuo 2011-ųjų prasidėję Palangos pokyčiai siejami su jos meru 45...


Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Nors 2020-ieji metai dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo visiems istoriškai sunkūs, Šarūnas Vaitkus, didžiausio šalies kurorto, Palangos, meras tiki, kad Naujieji visiems bus geresni. „Nuoširdžiai linkiu, kad 2021 metais vėl galėtume drąsiai susitikti ir bendrauti, nedėvėdami veidus dengiančių apsauginių kaukių, lankyti renginius ir priimti...


Naujasis Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus atsiraitojo rankoves ir kibo į darbus. Bet pirmiausia meras panūdo savo akimis išvysti miestą ir praėjusį sekmadienį pats jį apžiūrėjo. Aptikęs netvarką rinko UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus telefoną ir ragino jį pastebėtas negeroves ištaisyti. „Mano neplanuoti, netikėti apsilankymai įvairiose miesto vietose bus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius