Meras Šarūnas Vaitkus: „Palanga skelbia nulinę toleranciją tiems, kas paplūdimiuose ignoruoja gelbėtojų įspėjimus!“

"Palangos tilto" redakcija, 2022-07-28
Peržiūrėta
1754
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Meras Šarūnas Vaitkus: „Palanga skelbia nulinę toleranciją tiems, kas paplūdimiuose ignoruoja gelbėtojų įspėjimus!“

Antradienio, liepos 26 d., vakarą skendusio žmogaus gelbėjimo operacijos Šventojoje video įrašu ir praėjusį savaitgalį Palangoje išgelbėto ir medikams perduoto jauno vyro nuotrauka savo Meta (Facebook) paskyroje pasidalino pats Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Jis paliko jautrų, net truputį sarkastišką įrašą prie jų. „Palangos tiltas“ skelbia jį visą.

Jei, nepaisydami gelbėtojų įspėjimų, nuspręsite pasipliuškenti Baltijoje, esant iškeltai raudonai vėliavai ar ten, kur tai draudžiama daryti, ir skęsite – kai gelbėtojai jus išgelbės, galimai iškart būsite nubausti pinigine bauda. Kitu, blogesniu, atveju, jei gelbėtojams nepavyks jums padėti ir išplėšti iš audringos Baltijos bangų, deja, jus nubaus ir sąskaitą išrašys ponas Neptūnas. Tai pasakytina apie tuos ir tiems, kurie nepaiso sveiko proto, savisaugos instinkto, ignoruoja maudytis draudžiančius ženklus ir rizikuoja ne tik savo, bet ir gelbėtojų, o neretai – tiesiog pagalbon puolančių paplūdimyje esančių niekuo dėtų žmonių gyvybe.

Kaip nepopuliariai ir drastiškai beskambėtų šis teiginys apie maudynes ir baudas, aš esu Palangos vadovas ir darysiu viską, kas mano jėgoms, kad žmonės neskęstų jūroje ir iš mūsų kurorto grįžtų namo, o ne keliautų į liūdnas vietas. 

Todėl MES SKELBIAME NULINĘ TOLERANCIJĄ tiems, kas nepaiso įspėjamųjų lentelių paplūdimiuose, pranešančių, jog maudytis čia draudžiama dėl povandeninių duobių ar didelių srovių. Tiems, kam atrodo, jog gelbėtojai raudonas vėliavas iškelia tik baikštuoliams ir, nepaisydami didelių bangų bei savo saugumo, vandens motociklais link jūsų skuba tik savo pačių pramogai. Galiausiai – tiems, kas vis dar nesupranta, jog jūra nebūna iki kelių ir su ja negalima juokauti.

Noriu pateikti jums statistinius duomenis, kuriuos mano prašymu parengė Palangos gelbėtojai. Įsiskaitykite į juos ir paanalizuokite. Duomenys apima laikotarpį nuo gegužės 15 d. iki liepos 26 d.:

- Perspėta nesaugiai besimaudančių – 153,

- Perspėti nesilaikantys paplūdimio taisyklių – 31,

- Suteikta pirmoji medicininė pagalba – 41,

- Skendo 17 asmenų, išgelbėta 16, 9 perduoti medikams ir išvežti į reanimaciją, 1 nuskendo Šventojoje,

- Kviesta medicininė greitoji pagalba (traumos, susižalojimai, saulės smūgiai) – 16,

- Kviesti policijos pareigūnai – 16 kartų, surašyti 4 protokolai dėl paplūdimio taisyklių nesilaikymo, t.y. dėl maudymosi esant iškeltai raudonai vėliavai,

- Rasti pasimetę ir tėvams perduota – 25 vaikai.

Taip, jūs teisingai supratote, vien nuo gegužės 15 d., kai gelbėtojai pradėjo budėti Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, Baltijos aukomis galėjo tapti beveik 200 žmonių, ir absoliuti dauguma jų – vos per kelias pastarąsias savaites, ir ypač – pastarąjį savaitgalį.

Štai sekmadienį Šventojoje nuskendo 58 metų Baltarusijos pilietis. Įbridęs į jūrą esant iškeltai raudonai vėliavai, jis buvo įspėtas gelbėtojų ir paprašytas grįžti į krantą. Gelbėtojams nuskubėjus prie kitų besimaudančiųjų, baltarusis kaip niekur nieko toliau nėrė į bangas, kol jūra jo neįtraukė. Kovodami už šio vyriškio gyvybę, jauni vyrai gelbėtojai patys vertėsi su vandens motociklu ir galynėjosi su stichija, tačiau svečio išgelbėti nepavyko.

Prieš tai penktadienį  mergina skendo ties Palangos jūros tiltu – toje vietoje, kur stovi lentelės, draudžiančios čia maudytis dėl povandeninių duobių. Jauna visiškai nemokanti plaukti poilsiautoja įkrito į povandeninę pusantro metro gyli duobę, virš kurios  – dar beveik tiek pat vandens. Tad mūsų kurorto viešnia pateko į beveik trijų metrų gylio vandens spąstus... 

Penktadienio vakarą lygiai toje pačioje vietoje (!) gelbėtojai jau traukė jaunuolį. Tam, kad žmogus po skendimo būtų kuo greičiau perduotas medikams, gelbėtojai su žiburėliais į miestą lėkė J. Basanavičiaus gatve, o link jų važiavo garsinius signalus įjungęs Greitosios medicinos pagalbos ekipažas. Sukoordinavus visus veiksmus, jaunuolis medikų buvo perimtas pusiaukelėje, kur jam teikta skubi medicininė pagalba. Vėliau jis nugabentas į vienos iš Klaipėdos ligoninių reanimacijos skyrių.

Tokių istorijų labai daug, teisingiau būtų pasakyti – neleistinai per daug. Tačiau mes negalime esant audringai jūrai paplūdimuose išrikiuoti kariuomenę, kad kariūnai apglėbtų Baltiją. Todėl labai PRAŠAU: būkite sąmoningi ir protingi, saugokite savo ir savo artimųjų gyvybes, nepalikite vaikų vienų vandenyje, taip pat nelikite abejingi ir sudrausminkite tuos, kurie vis dar yra įsitikinę, jog yra stipresni už jūrą. Įsiklausykite į gelbėtojų žodinius įspėjimus, įsidėmėkite visiems laikams, kad raudona vėliava – tai griežtas NE.

Padedant  Lietuvos policijos generaliniam komisarui Renatas Požėla šią savaitę sutarta, jog nuo šiol centrinėse gelbėjimo stotyse Palangoje bei Šventojoje budės ir po vieną policijos pareigūną, kurie jiems suteiktais įgaliojimais atitinkamai tramdys savo taisykles jūrai bandančius diktuoti pramogautojus.

Ir apie baudas – ne gąsdinu, ne įspėju, o tik geranoriškai primenu: maudymasis draudžiamose vietose arba draudžiamu laiku,  užtraukia baudą nuo 100 iki 300 eurų. Šis administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 300 iki 900 eurų. Tai numato Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 491 straipsnis.

Žinau, kad mylite Palangą, iš visos širdies dėkoju, kad atvažiuojate į mūsų kurortą ! Nuoširdžiai linkiu Jums gero, turiningo ir saugaus poilsio mūsų Palangoje ! Svarbiausia – namo grįžkite laimingi, pailsėję ir  su visa šeima i!

Šią vasarą Palangos ir Šventosios paplūdimiuose įrengta 19 gelbėjimo postų, juose darbuojasi per 80 gelbėtojų. Ačiū jiems už išgelbėtas gyvybes!

 

Jūsų komentaras:

liuksas 2022-08-01 14:13 (IP: 162.158.222.227)
Kad iškelta raudona vėliava, kad yra perspėjimai - visa tai puiku. Kai iškelta raudona vėliava - reiškia yra pavojinga trauka į jūra, reiškia reikia būti labai atsargiam. Liepos mėn. gal pusė dienų buvo raudona vėliava - tai jūra kaip ir tabu, tai kaip ir nebėr ko veikti. Maudysiuosi rugsėji, spali - kai gelbėtojų nebeliks, niekas nebeknis smegenų. Mašinas irgi reikėtų uždrausti, nes pasitaiko avarijų. O ir šiaip iš namų nėr ko vaikščioti - visko pasitaiko. Gyvenkim pagal kvailiams kuriamus įstatymus.

Nusiritom 2022-08-01 01:25 (IP: 172.70.246.227)
Tai jura ir yra bangos, to laukiam...ezeru pilna. Bet cia jau isejo is veziu, bangos ciut pasirodo raudona veliava, draudziama...ezere galima ir kitur pasimaudyti......

o iš kur tas pakantumas 2022-07-29 21:25 (IP: 162.158.222.247)
visokiausiems automobiliams, laisvai pirmyn atgal zujantiems per žmonių galvas ir kojas Meilės alėja, Basanavičiaus gatve ir t.t. Ar Palangos savivaldybėje galioja KET??? Ar dar yra Lietuvoje kur nors tokia betvarkė??? Ne apie aptarnaujančios mašinas kalba. Visokiausi buduliai laisviausiai važinėja pėsčiųjų ir dviratininkų takais. Tai nuimkite tuos ženklus, kam jie tik dėl vaizdo sustatyti???

bt 2022-07-29 10:45 (IP: 172.71.98.95)
jau dasigyvenom iki absurdo. Bangos iki keliu, raudona veliava uzkalta. Galvoja, kad zmones durni ir nieko nemato.

Palangiskis 2022-07-29 08:38 (IP: 162.158.222.247)
O pabraidzioti paplūdimio dievas Piroznikas leis? Ar braidzioti galės tik kai jūra bus kaip ežeras rami rami? Kaip suprantu žmonės atvažiavę bangomis pasimėgauti nebegalės nes gaus bauda ir didele bauda

Palangiskis 2022-07-29 08:38 (IP: 162.158.222.247)
O pabraidzioti paplūdimio dievas Piroznikas leis? Ar braidzioti galės tik kai jūra bus kaip ežeras rami rami? Kaip suprantu žmonės atvažiavę bangomis pasimėgauti nebegalės nes gaus bauda ir didele bauda

Palangiskis 2022-07-29 08:37 (IP: 162.158.222.247)
O pabraidzioti paplūdimio dievas Piroznikas leis? Ar braidzioti galės tik kai jūra bus kaip ežeras rami rami? Kaip suprantu žmonės atvažiavę bangomis pasimėgauti nebegalės nes gaus bauda ir didele bauda

Taip pat skaitykite

15min.lt paskelbus Palangos mero interviu „Palangos meras: apie iščiustytą kurortą, konservatorių perspektyvas ir Ingridos Šimonytės „vidinį pasaulį“, meras Šarūnas Vaitkus pakvietė visus jį perskaityti ir nepagailėjo pagyrų jį parengusiai žurnalistei. „Konkretūs labai konkrečios žurnalistės klausimai – apie Palangą, regioną, Vyriausybę ir... platesnius vandenis," – sako jis savo įraše Facebook.


Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma dalyvavo priėmime Prezidentūroje. (NUOTRAUKOS)


Paaiškėjo mėnesį trukusių geriausio Lietuvos mero rinkimų, kuriuose buvo galima įvertinti, kuris iš keliasdešimties merų per besibaigiančią kadenciją labiausiai patenkino rinkėjų lūkesčius, rezultatai. Jau tradicija tapusi Alfa.lt iniciatyva atskleidė, jog būtent Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, portalo skaitytojų nuomone, turi pelnyti metų mero vardą. 


Antradienio, liepos 26 d., vakarą skendusio žmogaus gelbėjimo operacijos Šventojoje video įrašu ir praėjusį savaitgalį Palangoje išgelbėto ir medikams perduoto jauno vyro nuotrauka savo Meta (Facebook) paskyroje pasidalino pats Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Jis paliko jautrų, net truputį sarkastišką įrašą prie jų. „Palangos tiltas“ skelbia jį visą.


Praėjusiame miesto Tarybos posėdyje Tarybos narys Eugenijus Simutis net keliskart pasiūlė aktyviojo kurortinio sezono metu atsisakyti naktinio gelbėtojų budėjimo paplūdimiuose, o už sutaupytas lėšas pastatyti stadioną. Toks visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“ pirmininko siūlymas neliko nepastebėtas kurorto mero Šarūno Vaitkaus.


„Taip atrodytų naujoji būsimų savivaldybių valdžia, jei tokią įstatymo pataisą  palaimintų Seimas,“ – savo Facebook paskyroje įrašą antradienį, vasario 22 d., paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Šiandien, vasario 10-ąją, Palangos meras Šarūnas Vaitkus dalyvavo LRT radijo laidoje "Ryto garsai", kurioje diskutavo apie draudimą pliažuose prekiauti nestipriais alkoholiniais gėrimais.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius