Merų reitingai: Šarūnas Vaitkus – trečias tarp geriausiųjų Lietuvoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-01-28
Peržiūrėta
792
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didžiausiu šių metų reitingo netikėtumu įvardytas Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus šuolis iš pernai turėtosios 19-osios pozicijos į prizinę trečiąją vietą.
Didžiausiu šių metų reitingo netikėtumu įvardytas Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus šuolis iš pernai turėtosios 19-osios pozicijos į prizinę trečiąją vietą.

Penktą kartą apklausęs visų Lietuvos savivaldybių vadovus, aukščiausio rango valstybės tarnautojus bei verslo organizacijų atstovus, savaitraštis „Veidas“ sudarė daugiausiai naudos savo miestams ir rajonams duodančių merų reitingą. Didžiausiu šių metų reitingo netikėtumu įvardytas Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus šuolis iš pernai turėtosios 19-osios pozicijos į prizinę trečiąją vietą.

Įspūdingas šuolis
Pirmąją vietą apklausoje dalyvavę respondentai atidavė 53 metų Utenos rajono merui socialdemokratui Alvydui Katinui. Aštuntąją vietą praėjusių metų pabaigoje sudarytame savivaldybių reitinge užėmusio Utenos rajono vadovui skirti 125 balai.
Antrasis dviem balais A. Katiną aplenkęs 41 metų Akmenės rajono meras socialdemokratas Vitalijus Mitrofanovas. Žemesnę reitingo poziciją jam lėmė tai, kad Akmenės rajono savivaldybė reitinge buvo tik 57 vietoje.
Iš 31 vietos į 11-ąją pernai pakilusios Palangos savivaldybės meras, 37 metų Tėvynės Sąjungai atstovaujantis Šarūnas Vaitkus, pernai buvęs 19-ojoje pozicijoje, šiemet pakilo į trečiąją poziciją, aplenkęs net didmiesčių vadovus – Vilniaus merą Artūrą Zuoką (4 vieta) bei Kauno vadovą Andrių Kupčinską.
Kaip rašo „Veidas“, tokiu įspūdingu Š. Vaitkaus šuoliu stebėtis gal ir nereikėtų. Nes Palangai pavyko ištrūkti iš sąstingio ir susirasti savo nišą, kaip kadaise tai padarė Druskininkai. „Taigi, šis kurortas akivaizdžiai progresuoja, ir vieni svarbūs projektai veja kitus“, – rašoma „Veide“.
Priminsime, jog 2012-aisiais geriausiu meru buvo pripažintas Neringai vadovavęs Antanas Vinkus, 2011 metų mero titulą pelnė Ignalinos vadovas Bronis Ropė, 2010-ųjų – dešimt metų prie Klaipėdos miesto šturvalo stovėjęs Rimantas Taraškevičius, o 2009-aisiais geriausiu Savivaldybės vadovu buvo pripažintas Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Kaip buvo renkamas geriausias meras
Šiųmetinio reitingo sudarytojai teigia, kad didžiausias dėmesys buvo skirtas tam, kaip Savivaldybių vadovai sugebėjo per metus laiko įgyvendinti idėjas, gerinančias kraštiečių gyvenimą, skatinti verslo plėtrą, maksimaliai pritraukti ES paramą.
Dar pernai gruodį buvo išsiųstos 200 anoniminių anketų patiems savivaldybių merams, ministerijų kancleriams ir viceministrams, daugumos departamentų direktoriams, turintiems reikalų su merais, Seimo kontrolieriams ir dvidešimties pagrindinių verslo asociacijų vadovams.
Apibendrinti apklausos rezultatai sudarė 70 proc. merų reitingo svorio, o dar 30 proc. sudarė praėjusių metų savivaldybių reitingo rezultatai.
Beje, „Veidas“ rašo, jog jeigu būtų buvę vertinami tik merų atsakymai, laimėję būtų V. Mitrofanovas, V. Makūnas (Kauno rajonas, 4 vieta) ir A. Vrubliauskas (Alytaus rajonas, 10 vieta).
Verslo organizacijų atstovai daug savo balsų skyrė A. Katinui, A. Zuokui ir S. Žviniui (Molėtų rajonas, 24 vieta).
Ministerijų atstovai balsavo už V. Grubliauską (Klaipėdos miestas, 8 vieta), A. Abramavičių (Zarasų rajonas, 21 vieta), A. Kupčinską ir Š. Vaitkų.

Įvertintas teisingai
„Veido“ paskelbtų reitingų rezultatus vertinu teigiamai, – sakė Palangos vicemeras, Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus pirmininkas Saulius Simė. – Kaip ir pernai, kai mūsų Savivaldybė iš 31-osios vietos pakilo į 11-ąją, taip ir šiais metais reitinguojant Lietuvos savivaldybių merų darbą buvo įvertintas visos Tarybos ir Savivaldybės administracijos komandos indėlis į Palangos suklestėjimą. Ir nors kartais spaudoje bandoma kišti pagalius į vieningą pozicijoje esančių partijų darbą, noriu pabrėžti, kad jokios trinties nėra, ir mes išties sėkmingai vykdome tai, ką buvome užsibrėžę koalicijos programoje“.
Liberalų sąjūdžio Palangos skyriui vadovaujančio Arvydo Dočkaus teigimu, Palangos mero darbas įvertintas teisingai.
„Mūsų skyrius taip pat visada stengiasi padėti, paremti numatomus darbus. O kad jie įvertinti Respublikos mastu – labai puiku. Manau, kad įtakos tiek Savivaldybės, tiek mero reitingams turėjo visi pradėti įgyvendinti projektai: ir sporto salė, ir Kurhauzas, ir kempingas. Apie „smulkius“, vietinio mastelio darbus jau net nekalbu“, – sakė A. Dočkus.
„Sakiau ir sakysiu, jog Palangai su meru Š. Vaitkumi išties pasisekė, – paantrino kolegoms Centro partijai Taryboje atstovaujantis Albinas Stankus. – Jis dirba, kaip sakoma, „išorėje“ – nes suprato, kad vien iš miesto biudžeto daug nepadarysi. O pagrindinis lėšų bei investicijų šaltinis – Vilnius. Seniau šią situaciją suprato ir mokėjo ja pasinaudoti Neringa ir Druskininkai. Pastaruoju metu sėkmingai šia kryptimi dirba Palangos meras. Turint omenyje, kad nemaža dalis respondentų, pagal kurių atsakymus buvo sudaryti reitingai, buvo ministerijų ir kitų institucijų atstovai, matyti, kad Š. Vaitkaus įdirbis įvertintas puikiai“.

Pasidžiaugti galima, bet kiek teisingi reitingai?
Opozicinių partijų atstovai, nors ir sakė, jog aukšta Š. Vaitkaus vieta „Veido“ reitinguose yra gerai, ir galima tuo pasidžiaugti, vis tik nepraleido progos tą džiaugsmą kiek apkartinti.
„Darbais galima pasidžiaugti, – o Palangos meras išties daug ir vaisingai dirba, – kaip galima pasidžiaugti ir reitingo rezultatais. Tačiau aš vis atsimenu, kaip skeptiškai Š. Vaitkus vertino ankstesnių reitingų rezultatus, kurie nebuvo tokie palankūs Palangai ir jam pačiam. Tada kalbėta, jog norint užimti aukštą vietą tose lentelėse reikia užsakomųjų straipsnių. Kažin kaip dabar?“ – paironizavo socialdemokratams Palangoje vadovaujantis Danas Paluckas.
Gan ironiškai reitingo rezultatus vertino bei Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Aleksandras Jokūbauskas, taip pat priminęs, kiek skeptiškas buvo meras „Veido“ reitingams, kai Palanga būdavo žemesnėse vietose.
„Tiesą sakant, su rezultatais aš nesusipažinęs, kaip ir su reitingavimo kriterijais. Jeigu išties nebuvo jokių užsakomųjų publikacijų, tai šaunu, kad meras sugebėjo parodyti savo darbus ir sukurti puikų savo įvaizdį“, – sakė A. Jokūbauskas.
Darbo partijai Palangos miesto Taryboje atstovaujantis Edmundas Krasauskas taip pat sakė nesąs susipažinęs su vertinimo kriterijais, be to, nežinąs, kas gi dalyvavo apklausoje. Tačiau vis dėlto esą šaunu, kad kurorto vadovo darbas įvertintas tiek gerai, kad jis iš 19 vietos šoktelėjo į 3-ąją.
„Tačiau jeigu kalbėsime apie įgyvendinamus projektus, negaliu nepriminti, kad visiems didiesiems pamatai buvo padėti dar anos kadencijos taryboje – aš pats puikiai tai atsimenu. Ir įdomu, kaip viskas toliau klostysis, turint omenyje, kad Savivaldybė jau turi įsiskolinimų gatves remontuojančioms bendrovėms“, – užsiminė E. Krasauskas.

Malonu, kai darbas pastebimas ir įvertinamas
„Neslėpsiu – yra išties malonu, kad buvau pastebėtas ir taip aukštai įvertintas, – prisipažino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. – Malonu ir tai, kad mano bei visos komandos darbą gerai vertino ir valstybės institucijų, ir verslo atstovai, ir kolegos merai. Beje, turiu pastebėti, jog kolegos negalėjo vertinti savo bendrapartiečių – Tėvynės Sąjungai atstovaujantys savivaldybių vadovai vienas kitam balsų atiduoti negalėjo“.
Dėl opozicinių partijų atstovų skeptiško požiūrio Š. Vaikus sakė nesistebintis.
„Opozicija nebesistebiu – kažkodėl visame tame, kas yra gero, jie stengiasi įžvelgti neigiamų dalykų. Mano nuomonė apie juos susiformavo tada, kai reikėjo balsuoti dėl pastato Vytauto g. 112 – Vyriausybė jį mums atidavė, tačiau opozicijoje esantys politikai nebalsvo, kad turtas atitektų Savivaldybei“, – prisiminė Š. Vaitkus.
Pasak miesto vadovo, jam esą svarbu, kad mažiau nei porą metų prie miesto vairo stovinčios komandos ir jo paties darbas buvo įvertintas Vilniuje ir yra vertinamas Palangos gyventojų. Tačiau svarbiausia – ne reitingų rezultatai, o kaip Tarybos ir miesto vadovo darbą vertins palangiškiai, kai baigsis visa ketverių metų kadencija.
„O dėl insinuacijų apie užsakomuosius straipsnius – jau pernai sakiau, jog jokių reklaminių tekstų mes neužsakinėjame – tokia yra mano ir visos mūsų komandos pozicija“, – pabrėžė meras.
 

Jūsų komentaras:

to JO 2013-02-04 15:37 (IP: 195.182.88.82)
Tik nesprok iš psvydo, kad turim gerą merą. Pažiūrėk pats ką padarei?

to klausimas 2013-02-02 11:41 (IP: 78.61.104.50)
gerbiamasis , manyciau sita viesbuti galetumet ir pats isigyti , ir teikti gyvenimo paslaugas , ir uzdirbtumet apvalius metus gana gerai .Palangos valdziai nereikia paciai tureti savo priklausomybeje imoniu , kurios dirbtu i miesto biudzeta - nei viesbucio , nei pirties , nei laidojimo namu . Kam kurti darbo vietas , jei gali pinigu surinkti sugalvojus nauju mokesciu ar padidinus esamus ?!? Saviems ir taip priruosia siltu vietu . Leido Nemirsetoje po plyta issivogti buvusius 2 gyvenamus kareiviu korpusus , net zmogus zuvo . O kiek grazaus pinigelio butu atnese tie pastatai vasara ?!? Teisingai sake Kubilius , kad ne vienam vadovui miestas nerupejo ...

klausimas merui 2013-02-02 09:16 (IP: 86.100.62.110)
koks yra viesbucio "Pajūris" Basanaviciaus g. 9 likimas? Sovietmeciu sis viesbutis buvo vienintelis TIKRAS geras viesbutis. O i ka jis dabar pavirtes? i siukslyna! Ar nera jo seimininku, kodel nera tvarkomas? Tai toks skaudulys kad biauru ziureti i ka jis pavirtes. Visokio plauko zulikai aplipine ji visokiom klaikiom reklamom....i ka panasios sienos? Sirdi skauda ziurint i ji tikram palangiskiui. Ar jis nebus atstatomas, tvarkomas? Juk tikrai butu labai popoliarus jau vien delto, kad daug kas jame noretu ir vel pagyventi, sugrizt i senus laikus.

tevu prasymas 2013-02-02 09:10 (IP: 86.100.62.110)
mere, prasau ipareigokite atitinkamas tarnybas irengti ciuozykla Palangoje. Tik ne tokia kuri buvo prie maximos, centre, bet normalia ciuozykla. Kur eiti jaunimui, ka veikti, negi tik gerti? Salygos (oras)ciuozyklai jau kelinti metai puikios, bet niekas nepajudina savo uzpakaliu. Sedi siltuose kabinetuose ir nezinia ka veikia. Net mazuose baznytkaimiuose yra ciuozyklos, o cia kurortas. Siandien per radija girdejau kaip Smilingiene reklamavo Palanga, kad daug pramogu. Bet visiskas nusisnekejimas jos. Ar pramogos tai stintu valgymas, kaip sakant edimas, o jokio kulturinio gyvenimo Palangoje nera. Ir dekojame Jums uz zymiai pagrazinta Palanga. Tikimes ir ciuozyklos :)

jo 2013-02-01 20:45 (IP: 78.61.204.18)
mūsų merui iki Druskininkų mero,kaip kiaulei iki debesų.Pasižvalgykite Per Gugle Map po palangą ir pamatysit tokių vaizdelių,net ausys rausta nuo netvarkosApsiš.... ir nėr kam iškuopt- kaip tie senovės lietuviai sakydavo

Vita 2013-02-01 16:19 (IP: 78.61.218.139)
Seniai reikejo tokio mero. Butume mes pirmi buve, o ne Druskininkai, be juros. Sekmes Jums, Mere!

to sveikinu 2013-01-30 22:43 (IP: 78.61.214.75)
Visi turi būti savo vietose. STT dirba savo darbą, o merą tikrai turime darbštų ir nuoširdų žmogų. O jo tapatinimas tėra kai kurių politikų pavydas, kad darbai eina kaip iš pypkės.

Sveikinu 2013-01-30 18:22 (IP: 78.61.158.101)
Sveikinu, Mere. Kaip jaučiaties "laimėjęs" III vietą ir tuo pačiu sulaukęs savo savivaldybėje STT pareigūnų? Toks dėmesys! Nors persiplėšk, ar ne?

Prsiminkite gerbiamieji, 2013-01-30 17:46 ([email protected] / IP: 194.176.60.225)
Žurnalas Veidas prieš pat Snorbankio bankrotą rašė, kad tai pats geriausias ir patikimiausias bankas. Kai žurnalas pasiekė skaitytojus Snorbankis jau buvo bankrutavęs. Tas pats ir čia: kas daugiau susimoka, tas geresnę vietą užima. Nors realiai, nėr už ką skirti tokią aukštą vietą.

aciu 2013-01-30 16:51 (IP: 78.61.158.101)
Aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu aciu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Palanga 2013-01-30 09:34 ([email protected] / IP: 86.100.11.141)
Kai tave žmogus apgauna, tai patikėti, kad juoda yra blta turbūt neįmanoma.

rytis 2013-01-29 14:30 (IP: 78.61.204.18)
žinom kaip tie konkursai vyksta:svarbiausiai teisingai užpildyti klausymyną,kuris buna pateiktas.Blogas tas šeimininkas,kuris prasišluoja tik centrinę dalį,o purvas ir šiukšlės paliekamos pakraščiuose.Vaitkau,kokia gatve į pietryčius baigiasi Palanga???Pagal jūsų tvarką,tai ties Vasaros gatve.Labai norėčiau su jumis padiskutuoti šia tema.

nuosirdziausiai sveikiname ! 2013-01-29 11:14 (IP: 78.61.104.50)
bet pastebejau , kad ministeriju atstovai balsavo uz kurortinius miestus, matyt laukia vasaros . Ir gerai , tegu tik pinigelius maisais veza , o siaip jie nori privilegiju daug ir veltui

ale 2013-01-29 10:12 (IP: 88.223.74.119)
PALANGOJE GYVENTI ZMONEMS SUNKU BRANGUS SILDYMAS NEVYKSTA RENOVACIJA EILINIAM ZMOGUI MERO 3 VIETA NIEKO NEDUODA

markas 2013-01-29 09:23 ([email protected] / IP: 84.15.181.232)
As labai abejoju ar sie reitingai yra teisingi.Palangoje yra ir juodoji savivaldybes bei tarybos puse kurioje uz lojaluma valdziai mokami priedai sargams uz: "AUKSTU TECHNOLOGIJU TAIKYMA" ir ne tik .....

Nijole 2013-01-29 09:06 ([email protected] / IP: 78.61.221.42)
Aciu jums , pagaliau ir Palanga sulauke pagyru, o tai tik jusu deka, linkiu jums ir toliau sekmingai darbuotis miesto vardo garsinimui...Te padeda Jums Dievas.

Linkėjimai iš JAV 2013-01-28 23:05 (IP: 78.61.214.75)
Palangiškių merui didžiausi sveikinimai. Te padeda Jums Dievas. Būkite toks koks esate. Nuoširdus, jautrus ir mylintis žmones.

PALANGIŠKIS 2013-01-28 21:35 (IP: 78.61.214.75)
SVEIKINU ŠARŪNAI.PALANGA BUNDA IR TAI VISI MATO. AČIŪ JUMS UŽ PASTANGAS IR ATIDUODAMAS JĖGAS.

Pailaikau mere 2013-01-28 21:16 (IP: 78.61.214.75)
Sveikinu mere. Svarbiausia stiprybės. O norinčių Jums pakenkti yra nemažai. Ypač turgininkas - tarybos narys E.Ž. yra peržengęs bet kokias ribas.

Sveikinu 2013-01-28 21:01 (IP: 78.61.220.203)
puiku! Taip ir toliau, ir bus viskas OK!

Taip pat skaitykite

Lietuvoje gyvenamąją vietą yra deklaravę virš 3 mln. žmonių, skelbia Registrų centras. Žmonių pernai daugėjo aštuoniose šalies savivaldybėse, taip pat Palangoje.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


Jau aštuntus metus žurnalas „Veidas“ renka geriausią miesto merą. Paskelbtas geriausių 2015 metų Lietuvos miestų ir rajonų merų trisdešimtukas, kuriame aštuntąją poziciją užima antrąją kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus, surinkęs 58,70 balų. Geriausiai tvarkosi Kaunas, o pasitempti reikėtų Kaišiadorims...


Lietuvos laisvosios rinkos institutas jau penktus metus vertina geriausiai besitvarkančias savivaldybes. Palanga pagal Lietuvos savivaldybių indeksą šiais metais užima penktą vietą iš 54 mažųjų savivaldybių. Ir pernai, ir 2013 metais reitinguojant miestų ir rajonų savivaldybes, Palangai teko 6 vieta.


Lietuvos metų mero 2014 rinkimuose Šarūnas Vaitkus – trečias

"Palangos tilto" informacija, 2015 02 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusios savaitės pabaigoje Panevėžio „Cido“ arenoje įvykusiame renginyje – viešoje diskusijoje „Ateities Panevėžys“ paskelbti Lietuvos 2014-ųjų metų mero rinkimų nugalėtojai. Palangos meras Šarūnas Vaitkus šiuose rinkimuose pakilo į garbingą trečią vietą, o portale lrytas.lt jam skirta net 4 tūkst. 731 balsų.


Praėjusią savaitę savaitraštis „Veidas“ paskelbė geriausių Lietuvos merų trisdešimtuką. Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus išliko geriausiųjų savivaldybių vadovų dešimtuke, užėmęs aštuntąją vietą. Prieš metus jis buvo ketvirtas, užpernai – trečias, o 2011-aisiais – devynioliktas. Pirmoje vietoje...


Šeštą kartą apklausą surengęs savaitraštis „Veidas“ sudarė daugiausiai naudos savo miestams ir rajonams duodančių merų reitingą. Palanga gali pasididžiuoti: kurorto meras Šarūnas Vaitkus, prieš metus netikėtai iš 2011-aisiais turėtos 19-osios pozicijos pakilęs į prizinę trečiąją vietą, beveik išlaikė turėtą pasiekimą ir įvertintas...


Penktą kartą apklausęs visų Lietuvos savivaldybių vadovus, aukščiausio rango valstybės tarnautojus bei verslo organizacijų atstovus, savaitraštis „Veidas“ sudarė daugiausiai naudos savo miestams ir rajonams duodančių merų reitingą. Didžiausiu šių metų reitingo netikėtumu įvardytas Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus šuolis iš pernai...


Palangoje – gili žiema ir gali nueiti J. Basanavičiaus gatve iki pat tilo galo taip ir nesutikęs nė gyvos dvasios. Nors, regis, verslas žiemą merdi, taip nėra: Palangoje atsidūrė tarp savivaldybių, kuriose nedarbo lygis per paskutinius metus sumažėjo daugiausiai – net 36 procentais. Geresniu nedarbo mažėjimu gali pasigirti tik Šilalės rajono savivaldybė (per metus bedarbių...


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius