Mieste vartojamo vandens kiekis nulemia jo kainą

Palangos tiltas, 2020-12-02
Peržiūrėta
1754
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mieste vartojamo vandens kiekis nulemia jo kainą

Palangos miesto įmonių ir gyventojų reikmėms išgaunamo vandens kiekis nuolat didėja nepaisant dėl Covid – 19 pandemijos viešajam gyvenimui šiemet taikomų apribojimų.

Nors gyventojų skaičius Palangoje yra stabilus arba auga nežymiai, savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Palangos vandenys“ vandens pardavimai kasmet didėja po daugiau nei 50 tūkst. kubinių metrų vandens.

Tai rodo, kad mūsų mieste didėja poilsio ir pramogų įmonių apyvarta, o kurortas kiekvieną sezoną sulaukia vis gausesnio poilsiautojų būrio.

Šiemet įmonė laukia rekordo

Paskutiniu metu didžiausias vandens pardavimų šuolis buvo fiksuojamas pasibaigus 2018 metams, kai miestui buvo patiekta kiek daugiau nei 1 mln. 235 tūkst. kubinių metrų vandens. Tai – beveik 92 tūkst. kubų daugiau, nei 2017 metais.

Tačiau per praėjusius metus vandens pardavimai išaugo dar 56 tūkst. kubais, o palyginus su 2017 metais, pernai vandens sunaudojimas mieste padidėjo net apie 150 tūkst. kubų. Panašiai tiek vandens Palangoje suvartojama per visą birželio mėnesį.

Nors šiemet pavasarį visuomenės gyvenimą keliems mėnesiams stabdė karantinas, per 2020 metus vandens sunaudojama dar daugiau. Jei pernai per mėnesį vidutiniškai buvo parduota po 107,6 tūkst. kubų vandens, šiemet iki lapkričio vidutinis mėnesio pardavimas išaugo beveik iki 117,7 tūkst. kubų.

Neabejojama, kad šių metų augimą kiek sulėtins nuo lapkričio paskelbtas karantinas, kurio metu savo veiklą nutraukė viešbučių SPA centrai, kurorto kavinės, baseinas.

„Tačiau manau, kad šiemet iki šiol stebėtas spartus vandens vartojimo augimas įmonei 2020 metais leis pasiekti daugiau nei 1,3 mln. kubų vandens pardavimą", – teigė bendrovės „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis.

Vandeniu aprūpintų ir didmiestį

Didžiausias geriamojo vandens poreikis mieste yra vasarą. Vien per 4 sezono mėnesius nuo birželio iki spalio bendrovė „Palangos vandenys“ parduoda apie pusę viso per metus miestui tiekiamo vandens kiekio.

Šį rugpjūtį, kada buvo parduota apie 230 tūkst. kubų vandens, įmonės veikiančių gręžinių siurbliai dirbo beveik visu pajėgumu.

Tačiau prireikus miesto vandentiekio įmonė vandens gali išgauti keletą kartų daugiau, nes nėra naudojami rezerviniai gręžiniai.

Bendrovės „Palangos vandenys“ vadovo V. Beržanskio teigimu, maksimalūs įmonės vandenviečių pajėgumai kasdien leistų išgauti apie 30 tūkst. kubų vandens. Tai – apie 900 tūkst. kubų per mėnesį ir daugiau nei 10 mln. kubų per metus.

„Aišku, tokio vandens poreikio Palangai nėra. Nebent kažkada mūsų kurortas taptų didmiesčiu.

Be to, teoriškai galimą išgauti vandens kiekį ribotų esami geriamojo vandens ruošimo pajėgumai – šiuo metu naudojama vandens valymo, nugeležinimo sistema. Norint apdoroti gerokai didesnį vandens kiekį, vandens ruošimo sistemą reiktų plėsti", – aiškino V.Beržanskis.

Lyderis – išaugusi sanatorija „Gradiali“

Palangoje didėjantį vandens suvartojimą lemia ne vien augantis nuolatinių miesto gyventojų vandens poreikis, bet ir naujų objektų atsiradimas bei besiplečianti kurorto įmonių bei įstaigų veikla.

Štai sanatorija „Gradiali“ sveikatos centro kompleksas per 2018 metus sunaudojo kiek daugiau nei 13 tūkst. kubų vandens ir daugiausiai vandens vartojančių įmonių sąraše buvo tik penktas.

Užpernai vandens suvartojimo lyderė buvo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ – beveik 21,4 tūkst. kubų. K. Geco prekybos įmonės objektai: „Palangos“ viešbučio kompleksas, SPA, „Vandenis“ naudojo apie 18,4 tūkst. kubų. „Palangos lino" sveikatos centras – apie 14,5
tūkst. kubų vandens.

Tačiau prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.

Pagal vandens pirkimą „Gradiali“ pirmauja ir šiemet. Per 9 mėnesius šiam sveikatos centrui jau patiekta beveik 17 tūkst. kubų vandens.

Pernai pastatytas Palangos baseinas per visą savo veiklos laikotarpį sunaudojo apie 10,5 tūkst. kubų vandens. Šis kiekis būtų buvęs dar didesnis, jei ne šių metų pavasarį ir dabar nuo lapkričio paskelbto karantino laikotarpis, kai baseinas neveikia.

Palyginus nedaug vandens tereikia Palangoje esančiai žuvies apdirbimo įmonei „Baltijos delikatesai", kuri kasmet apytiksliai sunaudoja nuo 5,7 iki 6,7 tūkst. kubų vandens.

Išlaikomos stabilios kainos

Kurorto sanatorijos ir viešbučiai yra didžiausiai „Palangos vandenys“ įmonės klientai.

Parduodamo vandens kiekis būtų dar didesnis, tačiau du dideli objektai – „Energetiko“ sveikatos centras Šventojoje ir Palangos reabilitacijos ligoninė ima savo gręžinių vandenį ir naudojasi tik miesto nuotekų surinkimo ir tvarkymo sistema.

Sprendžiant pagal šių reabilitacijos įstaigų išleidžiamų nuotekų kiekį, „Energetikas“ ir Reabilitacijos ligoninė per praėjusius metus suvartojo beveik 44 tūkst. kubų vandens.

Nemažai vandens prireikia ir privatiems asmenims. Vidutiniai namų ūkiai kas mėnesį vidutiniškai naudoja apie 10 – 15 kubų arba nuo 120 iki 180 kubų vandens per metus.

Tačiau tiems Palangos gyventojams, kurie savo namuose gausiai priiminėja poilsiautojus per metus prireikia nuo tūkstančio iki pusantro tūkstančio kubų vandens.

Vienas privačius svečių namus turintis gyventojas Šventojoje vien per šių metų 9 mėnesius jau yra sunaudojęs beveik 2,2 tūkst. kubų vandens.

Kuo Palangoje didės gyventojų ir poilsiautojų skaičius, daugės naujų poilsio ir pramogų objektų, tuo miesto poreikiams bus parduodama daugiau vandens.

Didėjančios bendrovės „Palangos vandenys“ pajamos, mažinami nuostoliai ir efektyvesnis darbas leis įmonei išlaikyti kiek įmanoma palankesnes vandens ir nuotekų kainas.


Uždaroji akcinė bendrovė "Palangos vandenys"

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kanados kapitalo degalinių tinklas „Circle K“, reaguodamas į energetikos išteklių krizę ir infliaciją, ketvirtadienį dalyje Europos šalių trims valandoms sumažino degalų kainas.


Nors šią vasarą Palangai prireikė mažiau geriamojo vandens negu praėjusiais metais, vandentvarkininkų pajamas sparčiai didina gausėjantys nuolatiniai vartotojai.


UAB „Palangos vandenys“ diegiama šiuolaikiška nuotolinė vandens suvartojimo apskaita jau yra prieinama kiekvienam miesto geriamojo vandens vartotojui.


UAB „Palangos vandenys“ praneša, kad dėl vykdomų darbų geriamojo vandens tinkluose laikinai bus nutrauktas vandens tiekimas.


Palangos ugniagesiai įspėja: būkite atsargūs prie vandens

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 07 | Rubrika: Miestas

Atėjus vasarai, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 142 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 33 nuskendusius žmones, 7 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti. Nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Remiantis 5-erių metų atliktų gelbėjimo darbų vandenyje statistika, birželio mėnesį...


Netolimoje ateityje visoje Lietuvoje geriamas vanduo vartotojams gali smarkiai pabrangti ne dėl kokių nors vandens išgavimo technologinių pasikeitimų ar, pavyzdžiui, nepagrįsto vandentvarkos įmonės išlaidavimo. Už tiekiamą vandenį gerokai daugiau galime pradėti mokėti vien dėl nepamatuotų bei realiai sunkiai įgyvendinamų Aplinkos ministerijos reikalavimų.


Palangos miesto įmonių ir gyventojų reikmėms išgaunamo vandens kiekis nuolat didėja nepaisant dėl Covid – 19 pandemijos viešajam gyvenimui šiemet taikomų apribojimų. Nors gyventojų skaičius Palangoje yra stabilus arba auga nežymiai, savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Palangos vandenys“ vandens pardavimai kasmet didėja po daugiau nei 50 tūkst....


Gauti pranešimai apie du patvirtintus COVID-19 atvejus Palangos mieste. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamentas š. m. kovo 26 d. pateikė informaciją, kad yra gauti pranešimai apie du patvirtintus COVID-19 atvejus Palangos mieste.


Neseniai šalies ir vietos žiniasklaida sumirgėjo pranešimais, kad Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą, prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos savivaldybės veiksmų.


Kad nuo 2009-ųjų, kuomet miesto savivaldybės Taryba paskutinįjį kartą patvirtino vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, iki šiol neprireikė didinti šių viešųjų paslaugų kainų gyventojams ir įmonėms, UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis vadina „mažu stebuklu“. Bet įgyvendinant Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius