Miestelėnus ir svečius kurortas trauks šviečiančiais fontanais ir nemokamo interneto erdvėmis

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-06
Peržiūrėta
455
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miestelėnus ir svečius kurortas trauks šviečiančiais fontanais ir nemokamo interneto erdvėmis

Trečiadienį meras Šarūnas Vaitkus daugiau kaip valandą skyrė bendravimui su miesto žiniasklaida – papasakojo apie nuveiktus darbus ir atsakė į klausimus. Susitikime dalyvavo ir administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.

 

Komunalinio ūkio siekė ir „Rubikono“ bendrovė

Meras sakė, kad savivaldybė baigė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ akcijų pirkimo procedūras. „Tai sumai, už kurią komunalinis ūkis išpirko akcijas iš smulkiųjų akcininkų – 270 tūkstančių litų -, bus atitinkamai sumažintas bendrovės įstatyminis kapitalas, ir Palangos savivaldybė, Tarybos sprendimu, iškart taps šimtaprocentinė komunalinio ūkio akcininkė. Tuomet, pasinaudoję Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis, galėsime rengti paprastus paslaugų pirkimo konkursus, kuriuos galės laimėti tik Palangos komunalininkai. Iki šiol, privalėjome vykdyti tarptautinį paslaugų pirkimo konkursą – buvo reali grėsmė, kad atėję laimėtojai iš svetur galėjo sužlugdyti UAB „Palangos komunalinis ūkis“. Jeigu būtume neperėmę komunalinio akcijų, galėjo būti tokia padėtis, kad atėjus į kurortą kitoms bendrovėms teikti komunalinių paslaugų, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ būtų bankrutavęs. Dabar taip neatsitiks“, - sakė Š. Vaitkus.

„Palangos tilto“ žiniomis, konkurse dėl komunalinių paslaugų pirkimo kurorte norą dalyvauti buvo išreiškusi AB „Specializuotas transportas“,  artima „Rubikonui“ bendrovė, taip pat UAB „Raguvilė“.

Meras pabrėžė, kad, pavyzdžiui, Klaipėda, kurioje komunalines paslaugas teikia ne vietos bendrovė, kyla daug problemų.

„Mano pozicija tokia, kad miestui gyvybiškai svarbios komunalinio, šildymo, būtų ūkio paslaugos būtų teikiamos ir valdomos miesto. Privatininkas visada gali primesti savo reikalavimus miestui“, - sakė meras.

Vakar savivaldybė, įregistravusi perimtas komunalinio akcijas Registrų centre, tapo vienintelė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ akcininkė.

 

„Įstrigę“ įsakymai buvo pasirašyti

Š. Vaitkus sakė, kad yra pateikęs komunalinio ūkio direktoriui Konstantinui Skierui prašymą patikrinti visų miesto šaligatvių, taip pat esančių prie daugiabučių, būklę. „Už 50 tūkstančių litų jau kitą savaitę bus pradėti tvarkyti visi miesto šaligatviai“, - sakė meras.

Miesto vadovas teigė, kad šią savaitę administracijos direktorė A. Kilijonienė jau pasirašė tris įsakymus, kurie iki šiol „buvo įstrigę“. „Pirmiausia, direktorė pasirašė įsakymą dėl Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbų pirkimų procedūros“, - pasakojo meras. Kad savivaldybė, numačiusi Kęstučio gatvės rekonstrukciją, galėtų pretenduoti į regiono plėtros lėšas kelių priežiūrai, turi pasirašyti sutartį su darbų rangovais iki liepos 31dienos. Jei taip įvyktų, darbai prasidėtų nuo rugsėjo mėnesio. Numatyta, kad iš regioninės plėtros programos lėšų pavyks tam tikslui gauti 2,2 milijono litų, nors visam projektui reikės virš milijonų litų. „Manome, kad vykdant viešą darbų pirkimą, kaina sumažės“, - pabrėžė meras. „Direktorė taip pasirašė įsakymą, kuriuo bus atliktos Kastyčio ir Žvejų gatvių rekonstrukcijos techninių projektų korektūros. Manau, kad per du ar du su puse mėnesio reikalingas korekcijas atliksime ir galėsime ieškoti lėšų jų rekonstrukcijai“, - sakė meras.

Š. Vaitkus pranešė, kad antradienį Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pasirašė įsakymą, pagal kurį Palangai iš Kelių direkcijos fondo yra skiriama 2 milijonai litų. „Iš jų 300 tūkstančių litų yra tikslinė dotacija – turi būti skirta Žvejų gatvės rekonstrukcijai. Likusią sumą  kelių tvarkymui ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti paskirstys savivaldybės Taryba. Šiandien (kalbėjomės trečiadienį-aut.) buvome susitikę su koalicijos partneriais, tarėmės, kaip panaudoti šiuos pinigus. „Nusprendėme, kad už juos tiesime naują ištisinę dangą, ypač naujuose daugiabučių kvartaluose“, - sakė meras. Taip pasielgti merą įtikinėja ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus, kurio manymu, duobių „lopymas“ yra dukart brangesnis, nei ištisinės dangos dėjimas. Taip pat už skirtus pinigus numatyta pagal galimybes padidinti prie namų esančias automobilių stovėjimo aikšteles. „Kad viskas greičiau vyktų, komunalinis ūkis supaprastintu būdu pats parengs techninius projektus“, - sakė meras.

Š. Vaitkus sakė, kad sunkiai Vokietijoje sužaloto vaiko pargabenimui iš Vokietijos skirta 4,5 tūkstančio litų iš savivaldybės administracijos direktorės fondo.

 

Viešose erdvėse – nemokamas internetas

Miesto vadovas sakė, kad trečiadienį lankęsis ir Meilės alėjoje – norėjo savo akimis įsitikinti, kaip vyksta jos atsinaujinę rekonstrukcijos darbai. „Trečiadienį buvo atvežtos trinkelės, jos bus klojamos nuo kitos savaitės, jeigu niekas nesukliudys“, - sakė meras.

Administracijos direktorė A. Kilijonienė papasakojo apie pokalbius su UAB „Minerva“  vadovais, kurie ketina investuoti į Vytauto g. 170 esančią buvusią reabilitacijos ligoninę.  „Jie numatę ten steigti gydomąjį  ir palaikomąjį sveikatos centrą. Dabar vyksta sklypo detaliojo plano rengimo procedūra“, - sakė direktorė.

Nors vyksta keli teisminiai ginčai dėl minėtu adresu esančio objekto, mero nuomone, jie neturėtų įtakoti detalaus plano parengimo.

Šį sezoną kurorto viešose vietose jau bus galima naudotis nemokama interneto prieiga. Tačiau dar liko neišspręsta problema su TEO – ši bendrovė turi per mėnesį laiko atlikti techninius darbus, leidžiančius naudotis jos teletinklais. „Aišku, kad iki sezono atidarymo nemokamu internetu bus galima naudotis Kastyčio ir Jūratės skvere. Dėsime visas pastangas, kad ir kitose vietose iki sezono atidarymo ar iškart po jo tokia paslauga būtų prieinama miesto gyventojams ir svečiams. Miestui tai daug nekainuos, o nauda visiems – didelė“, - sakė meras.

Miesto vadovas pasiryžęs iki vasaros sezono atidarymo gegužės 14-ąją Dariaus ir Girėno gatvėje pradėti groti džiazą. Miesto vadovai neatmeta galimybės, kad kitokia muzika galėtų groti kitose miesto gatvėse.

 

Apsileidusiems – didesnis nekilnojamojo turto mokestis

Š. Vaitkus sakė, kad gegužės 12-ąją įvyksiančiam Tarybos posėdžiui yra parengtas sprendimas dėl nekilnojamojo turto mokesčio. Projektas numato taikyti maksimalų nekilnojamojo turto mokestį toms įmonės, kurios tinkamai netvarkys savo aplinkos ir objektų.

Vienas iš sprendimo projekto punktų numato, kad apleistam, nenaudojamam ar naudojamam ne pagal paskirtį turtui taikyti maksimalų nekilnojamo turto tarifą – 1 procentą nuo turto vertės.

„Logika paprasta – mieste negali būti neprižiūrimų, apleistų ir ilgai nenaudojamų statinių“, - Š. Vaitkus buvo kategoriškas. Meras sakė, kad savivaldybėje bus sudarytas tokių statinių registras.

Regis, nesenas premjero Andriaus Kubiliaus vizitas į Palangą jau duoda konkrečių rezultatų – šią savaitę paskambinęs premjero patarėjas paprašė savivaldybės visų dokumentų, susijusių su kurhauzu. „Yra problema, ir man atrodo, yra ir Vyriausybės noras ją spręsti“, - sakė Š. Vaitkus.

Miesto vadovai teigė, kad jau šį  vasaros sezoną palangiškius ir miesto svečius džiugins vakare šviečiantys fontanai Rąžės upelyje. Jų pastatymą finansuos UAB „Palangos komunalinis ūkis“.

Š. Vaitkus patikino, kad miesto atidarymo šventę vainikuos rekonstruoto Palangos tilto atidarymas. Į ją pažadėjo atvykti ir Seimo pirmininkė I. Degutienė, kai kurie ministrai.

Vakar meras „Palangos tiltą“ informavo, kad vakar, ketvirtadienį, paskutinę paraiškų teikimo Regioninės plėtros tarybai  teikimo dieną dėl finansavimo sporto salės statybai, pagaliau pavyko gauti visus leidimus, taip pat ir statybos leidimą – paraiška buvo išsiųsta.

„Bendra projekto vertė yra 9,2 milijono litų, 7 milijonų litų tikimės iš ES  fondų, o savivaldybė turės prisidėti 2, 2 milijono litų. Bandysime tiek pinigų surasti biudžete arba teks imti savivaldybei paskolą“, - sakė Š. Vaitkus. Jis tikisi, kad esant mažesnėms statybų kainoms pavyks konkurse statybų darbus nupirkti už mažesnę kainą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


45-ąjį gimtadienį atšventęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus prisipažįsta: „Kai buvau 25-erių, keturiasdešimtmečiai man atrodė jau seni. Dabar, kai pats sulaukiau 45-erių, tokios mano mintys tada man kelia tik šypseną.“ Paklaustas, ar save matąs Europos Parlamente po 15 metų, Š. Vaitkus išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Planų ir siekių...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Meras Šarūnas Vaitkus Vilniuje aptarė miestui svarbius klausimus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 26 | Rubrika: Miestas

Palangos meras Šarūnas Vaitkus praėjusį trečiadienį dalyvavo Kaune vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) 20-ajame suvažiavime. Visuotinio suvažiavimo metu buvo aptarti vietos savivaldai aktualūs klausimai. Vienas svarbiausių – ekonominės krizės metu ženkliai sumažėjusios savivaldybių pajamos savarankiškoms funkcijoms.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – šie jau besibaigiantys metai kurortui buvo kaip niekad sėkmingi: įgyvendintas ne vienas reikšmingas projektas, pradėta daug naujų Palangai ne mažiau svarbių darbų. „Jei tokiais tempais visi drauge dirbsime ir toliau, po penkerių metų kurortas bus neatpažįstamai pasikeitęs“, – įsitikinęs meras.


Meras Š. Vaitkus ir administracijos direktorė A. Kilijonienė lankėsi Vilniuje

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 12 | Rubrika: Miestas

Penktadienį meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė lankėsi Vilniuje. Palangos savivaldybės vadovai kartu su Seimo nariu Pranu Žeimiu ryte susitiko su Premjeru Andriumi Kubiliumi, Ministro Pirmininko kancleriu Deividu Matulioniu bei patarėju Algirdu Šakaliu ir aptarė kurortui aktualius klausimus, kuriuos Vyriausybės nariai ketina svarstyti...


Regis, miesto meras Šarūnas Vaitkus pradeda naują bendravimo su žiniasklaida tradiciją – apie vykdomus kurorte darbus papasakoti ne mero kabinete, o kartu su žurnalistais apsilankant įvairiuose miesto objektuose.


Trečiadienį meras Šarūnas Vaitkus daugiau kaip valandą skyrė bendravimui su miesto žiniasklaida – papasakojo apie nuveiktus darbus ir atsakė į klausimus. Susitikime dalyvavo ir administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius