Miesto valdininkai Europos judriąją savaitę ropštėsi ant dviračių

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-20
Peržiūrėta
477
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto valdininkai Europos judriąją savaitę  ropštėsi ant dviračių

Visą savaitę nuo rugsėjo 16 iki 22 dienos Palangos mieste yra švenčiama Europos judrioji savaitė ir tarptautinė Europos diena „Mieste be savo automobilio“. Rugsėjo 16 dieną miesto savivaldybės administracijos darbuotojai organizavo žygį „Dviračiais aplink Palangą“. Norinčiųjų pasigrožėti vis labiau rudenėjančia gamta bei pasiausti kartu su pajūrio vėju panoro apie 20 savivaldybės darbuotojų.

 

Dviratis – ir ekologiška, ir sveika

Ar dažną rytą sėdatės ant dviratės transporto priemonės, norėdami pasiekti darbovietę ar paskaitas? Manau, jog daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų atsakytų, jog ne. Nepatogu, šalta, lyja ir taip toliau – priežasčių atsisakyti dviračio –  begalės. Tačiau mūsų mieste vis dėlto esama prisiekusių sporto bei dviračių entuziastų, kurie savo rytą pradeda nuo dviračio.

Dieną be automobilio smagiai praleido miesto mero pavaduotojas Saulius Simė: „Penktadienį akcija buvo orientuota į savivaldybės darbuotojus, kurie savo pavyzdžiu miestiečiams įrodė dviračio naudą. Tokia diena yra reikalinga. Palanga nedidelė, tad dvirate transporto priemone reikėtų naudotis dažniau“, - „Palangos tiltui“ sakė S. Simė, kuris į darbą, kuomet nelyja,  važiuoja dviračiu. „Palangiškiams vis dar nuostabą kelia kostiumu vilkintys ir į darbą dviračiu važiuojantys žmonės. Užsienyje tai jokia naujiena: kostiumuoti dviratininkai atmina iki artimiausios stotelės, bei savo kelionę į darbą baigia traukiniu. Reikia pratinti ir lietuvius prie tokios gyvensenos“, - įsitikinęs S. Simė.

„Džiaugiamės, kad prie akcijos prisidėjo ir miesto verslininkai, kurie savivaldybės tarnautojams, neturintiems dviračių, mielai juos paskolino. Dėkojame įmonei „Kurortų pramogos“ bei Palangos sporto centrui“, - verslininkų draugiškumu džiaugėsi S. Simė.

Mero patarėja Karolina Kubeldzienė taip pat dalyvavo akcijoje, tačiau į darbą dviračiu nevažiuoja: „Į darbą vaikštau pėstute, kadangi dviračio neturiu. Tačiau jį įsigijusi – važinėsiu“.

Administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė savo pavyzdžiu parodė, jog miestiečiai gali gyventi ir be automobilio: „Dalyvavau ir aš akcijoje“, - laikraščiui pasidžiaugė valdininkė.

 

Į darbą – dviračiu

Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Vytautas Gerikas „Palangos tiltui“ sakė, jog dviračiu važinėjasi kone kiekvieną dieną. „Kol leidžia orai, tol stengiuosi minti pedalus. Penktadienį prie akcijos prisidėjau ir aš. Tai sveikintina bei sektina idėja, pavyzdžiui, buvęs savivaldybės tarnautojas Bernardas Skersys kone kiekvieną rytą iš namų Kretingoje mindavo į darbą Palangoje. Aš asmeniškai dviračiu į darbą nevažiuoju, tačiau laisvalaikį mielai leidžiu ant dviračio. Ne kartą esu mynęs pajūrio taku nuo Šventosios iki Nidos“, - sakė V. Gerikas.

„Norėčiau pagirti miesto rinkliavų centro direktorių Gintarą Žukevičių, kuris dviračiu važinėja į darbą“, - užsiminė komunalinio ūkio skyriaus vedėjas V. Gerikas.

Rinkliavų centro direktorius G. Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog į darbą mindamas dviračiu pasisemia jėgų: „Palanga nedidelė, tad mindamas dviračiu į darbą kartu ir pasportuoju. Žinoma, tai kiekvieno žmogaus individualus reikalas, kokiu transportu pasiekti darbovietę. Aš renkuosi dviratį“.

Pirmą kartą akcija „Mieste be savo automobilio“ buvo surengta Prancūzijoje 1998 metais. Dieną be automobilio yra siekiama atkreipti dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinką ypač teršia seni, 10-15 metų senumo automobiliai. Be to, ne mažesnė problema ir eismo saugumas. Lietuvos avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių, nei kituose Europos šalyse.

„Palangos tiltas“ primena, jog rugsėjo 22 dieną, ketvirtadienį, baigiasi Tarptautinės dienos be automobilio minėjimas. Ta proga yra organizuojamas dviračių žygis į Šventąją. Pageidaujantieji vykti bus laukiami centrinėje miesto aikštėje 15.30 valandą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka organizavo ir įgyvendino kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje įvyko 7 mokymai, kuriuose dalyvavo bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Pirmadienį, balandžio 20-ąją, posėdžiavusi Savivaldybės darbo grupė Pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo sukeltų ekonominių pasekmių mažinimu, rengti, numatė priemones, kurios padės kurorte sušvelninti karantino sukeltas neigiamas pasekmes Palangos gyventojams ir verslui. Darbo grupės siūlymus svarstys ir galutinius sprendimus kitą...


Nuo rugsėjo 16 d. iki gegužės 15 d. automobilių statymas Palangos miesto gatvėse bei daugumoje automobilių stovėjimo aikštelių yra nemokamas. Visus metus transporto priemonių stovėjimas mokamas tik Rąžės gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.


Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija prieš pat Mokslo ir žinių dienos šventę sukėlė šiek tiek chaoso, leisdama mokykloms pačioms apsispręsti, kada sukviesti mokinius paminėti šią dieną: šeštadienį – rugsėjo 1-ąją ar pirmadienį – rugsėjo 3-iąją. O kaip bus Palangoje?


Visą savaitę nuo rugsėjo 16 iki 22 dienos Palangos mieste yra švenčiama Europos judrioji savaitė ir tarptautinė Europos diena „Mieste be savo automobilio“. Rugsėjo 16 dieną miesto savivaldybės administracijos darbuotojai organizavo žygį „Dviračiais aplink Palangą“. Norinčiųjų pasigrožėti vis labiau rudenėjančia gamta bei pasiausti kartu su pajūrio vėju panoro...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius