Mindauginės pajūryje: gelbėtojai šokiruoti poilsiautojų elgesiu, pliaže policija pylė vieną baudą po kitos

Palangos tiltas, 2023-07-07
Peržiūrėta
1292
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Nors mindauginės šalies pajūryje praėjo gana ramiai, gelbėtojai šokiruoti dėl poilsiautojų neatsakingumo.

Net ir plevėsuojant raudonai vėliavai, kuri draudžia lįsti į vandenį, nes maudytis – pavojinga, dauguma pailsėti atvykusių žmonių vis tiek puola į jūrą, nekreipia dėmesio į perspėjančius ženklus, vandeny be priežiūros palieka vaikus.

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas portalui lrytas.lt pasakojo, kad mindauginių diena vasaros sostine tituluojamame kurorte buvo pakankamai rami – buvo iškelta geltona vėliava, tad žmonės galėjo maudytis. 

Girtaujančių paplūdimiuose gelbėtojai taip pat nepastebėjo.

Tiesa, stiprų vėją ir dideles bangas „padovanojęs“ vakaras situaciją pakeitė. Nors gelbėtojai po 20 val. jau baigia darbą, pats jų vadas teigė dar tris kartus su džipu apvažiavęs paplūdimį ir drausminęs suaugusiuosius, kad šie prižiūrėtų savo vaikus.

Vakare, apie 21:30 val., jau po „Tautiškos giesmės“ giedojimo, gelbėtojai sulaukė skambučio, kad minioje pasimetė mergaitė. Ji niekaip negalėjo surasti savo mamos. 

Gelbėtojai kreipėsi į policijos rėmėjus, šie – į prie Palangos tilto koncertuojantį atlikėją, kad jis per mikrofoną garsiai praneštų susirinkusiems apie pasiklydusį vaiką. 

Anot J.Pirožniko, dienos, kad paplūdimyje, kai jame – daug žmonių, nepasimestų vaikai, praktiškai nebūna. 

„Pamenu, prieš kelis metus buvo situacija, kai radome pasiklydusį mažą berniuką. Pusę dienos mes jį pralaikėme, tada atidavėme vaikų teisėms, o paskui mamą ir tėtį radom gatavus, kopose kažkur miegojo. Čia jau yra negerai“, – atsiduso Palangos gelbėtojų vadas.

Jo teigimu, gelbėtojai darbo į valias turi ir „ant smėlio“ – dar krante stengiamasi padaryti viską, kad vėliau bėdų nesulauktų vandenyje. J.Pirožnikas tvirtino, kad neblaivūs poilsiautojai „skęsta greičiausiai“. 

Labiausiai gelbėtojus gąsdina per raudoną vėliavą į jūrą brendantys poilsiautojai. 

Mindauginių išvakarėse kartu su gelbėtojais Šventosios paplūdimyje reidą atlikę policijos pareigūnai per pora valandų surašė net 12 administracinio nusižengimo protokolų. 

Dėl paplūdimio taisyklių pažeidimų, puolant į vandenį, kai iškelta raudona vėliava, neatsakingi poilsiautojai turės susimokėti nuo 100 iki 300 eurų siekiančias baudas. 

„Šventojoje dirbo policijos pareigūnai ir mūsų gelbėtojai, ten situacija buvo sudėtingesnė. Palangoje tokių nebuvo, mūsų visi klauso. Mes sakome: negalima, poilsiautojau, per raudoną vėliavą, gausit baudelę, geriau tuos pinigus išleiskit kur nors kitur, vakarienei restorane“, – kalbėjo J.Pirožnikas.

Pasak „Klaipėdos paplūdimių“ gelbėtojų vadovo Aleksandro Siakki, uostamiesčio paplūdimiuose mindauginės taip pat praėjo gana ramiai, raudonos vėliavos prireikė tik vakare, kai visi žmonės jau buvo iškeliavę į miesto centrą.

Klaipėdoje gelbėtojai susiduria su tomis pačiomis problemomis – besideginantys tėvai pamiršta savo vaikus, brenda į jūrą per raudoną vėliavą, nepaiso apie duobes perspėjančių ženklų. 

Tiek A.Siakki, tiek J.Pirožnikas akcentavo, kad penktadienis pajūryje jiems bus gerokai sudėtingesnis – raudona vėliava paplūdimiuose kabo jau nuo ryto, bangavimas – pavojingas poilsiautojams. 

„Šiandien diena daug sunkesnė, nuo pat ryto – didelis bangavimas, kabo raudona vėliava. Gelbėtojai dabar dirba pilnu pajėgumu“, – pažymėjo „Klaipėdos paplūdimių“ gelbėtojų vadovas. 

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Asta Kažukauskienė portalui lrytas.lt nurodė, kad iš viso Klaipėdos apskrityje per mindaugines policija gavo 322 pranešimus apie galimus pažeidimus ir nusikalstamas veikas. 

Visoje apskrityje buvo pradėti septyni ikiteisminiai tyrimai, Klaipėdoje – keturi iš jų. 

Palangoje policijos pareigūnai rimtų incidentų nefiksavo. Pranešimų buvo daugiau nei įprastą parą, daugiausia žmonės skundėsi per dideliu triukšmu ir dėl įvairių galimų KET pažeidimų.

Lrytas.lt

Agnė Černiauskaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Po fiksuotų karščio rekordų savaitgalis pajūrio gelbėtojams buvo kaip niekad įtemptas. Baltijos jūra pasiglemžė ir pirmąją vasaros auką – gelbėdamas dvi vienas į paplūdimį atėjusias paaugles nuskendo vyras.


Nors mindauginės šalies pajūryje praėjo gana ramiai, gelbėtojai šokiruoti dėl poilsiautojų neatsakingumo.


Įprastai pajūryje gana siautulingas Joninių nakties pasitikimas šiemet atrodė visiškai kitaip. Tuo stebisi ir pareigūnai, ir gelbėtojai.


Lapkričio 3 dieną Palangos pliaže aptiktos aštuonios jūros skalaujamos šernų gaišenos. 


Iš jūros ištrauktas girtas poilsiautojas savaip padėkojo gelbėtojui – krante jam taip trenkė, kad sulaužė nosį.


Po tragiškų nelaimių Baltijos jūroje bei gelbėtojams skundžiantis netinkamu poilsiautoju elgesiu prie vandens, Palangos ir Šventosios paplūdimiuose nuolat pradeda budėti policija ir jos rėmėjai.


Praėjusią savaitę Palangos paplūdimyje plevėsavo raudona vėliava, bet jūroje buvo matyti minia žmonių, taip pat ir vaikų.


Palangą užklupo karštymetis, todėl nenuostabu, kad į paplūdimį sugrįžo vasarai įprastas šurmulys. Prie jūros sugužėjo ne tik saulės ir maudynių išsiilgę poilsiautojai, bet ir įvairūs prekiautojai, kurie siekia bet kokia kaina susižerti kuo daugiau šlamančiųjų. Kaip parodė reidas, ne visi tai daro teisėtai, neretai trūksta tokiai veiklai dokumentų. Trečiadienį...


Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų. Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir...


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius