Močiutes ir laikinus „turgelius“ nušluos modernios technologijos

Palangos tiltas, 2016-06-06
Peržiūrėta
460
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Močiutes ir laikinus „turgelius“ nušluos modernios technologijos

Rosita SIMONAUSKAITĖ

Ilgą laiką simboliu buvusioms Palangos močiutėms – būstų nuomotojoms – vietos pakelėse nebebuvo jau pernai. Pasiūlyta apgyvendinimo privačiame sektoriuje paslaugas teikiantiems gyventojams įsikurti „Lukoil“ degalinės teritorijoje, prieš autobusų stotį. Kaip visada, tam tikros naujovės sulaukia ir neigiamo atsako. Be atgarsio neliko ir šis vadinamasis nuomotojų turgus. Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas paskatino siūlyti savo variantus, bet tokių nesulaukta, o kitąmet, anot vicemero, vis tiek nuomotojams teks „išsikraustyti“ ir iš dabartinės vietos.

Pirmoji kregždė
Jau prasidėjo kalendorinė vasara, nors vasariški orai šiemet palepino ankstėliau. Atėjusi vasara palangiškiams reiškia prasidėsiantį sunkų darbą – suteikti atvykstantiems svečiams kuo patogesnį poilsį. Smulkieji verslininkai, kaip įprastai, kviečia apsistoti jų siūlomuose būstuose. Tiesa, kambarių nuomą siūlantys palangiškiai dar neskuba. Pasak jų, atostogų metas prasidės tuomet, kai mokslus pabaigs vaikai. Tikimasi, jog ši vasara bus daug palankesnė nei pernykštė, kai saulės buvo labai mažai. Juolab, kad smulkiųjų verslininkų uždarbis priklauso nuo orų. Pernai verslininkai nesunkiai galėjo suskaičiuoti dienas, kuomet sulaukė poilsiautojų – mažiau nei mėnesį nuo liepos pabaigos.
Daugiau kaip du dešimtmečius šioje smulkiojo verslo srityje besisukantis palangiškis, nenorėjęs viešinti savo vardo ir pavardės, prisipažino, jog įprastai jis beveik visada pirmasis randa miesto prieigose sau vietą ir ima laukti atvykstančių svečių. Pernai jau išbandė ir naująją nuomotojams paruoštą aikštelę. „Galima sakyti, kad būnu toji pirmoji kregždė, belaukianti atvykstančių vasarotojų. Tačiau įprastai jų sulaukiame visus metus, nepaisant metų laiko. Naudojamės ir internetu, ten dedame skelbimus. Esama tokių nuomininkų, kurie pas mus lankosi kasmet“, – pasakojo palangiškis.

Nelygios konkurencinės kovos
Vyras pripažino, jog pernai paruošta aikštelė išties buvo kur kas geresnė išeitis nei pakelėse stovinčiųjų būstų nuomotojų kuriamas vaizdas. Tačiau ne visi dar ne taip seniai buvo visai kitokios nuomonės. Smulkieji verslininkai pernai skundėsi, jog aikštelė per maža – joje telpa tik dešimtadalis norinčiųjų reklamuoti savo paslaugas, o vadinamosios Palangos močiutės jos nei kiek nepaiso ir vis tiek stoviniuoja Kretingos gatvės pakelėse, taip nusigvelbiančios visus poilsiautojus, ieškančius būsto apsistoti, o aikštelėje esantieji lieka it musę kandę. Be viso to, atvykstantys vasarotojai tiesiog užpuolami nuomotojų. Anuomet būstų nuomotojai tikino, jog reikia naujų sprendimų, juolab, kad toji vieta niekam nežinoma, trūko informacijos apie ją. Tiesa, informacija, jog Palangoje atsirado tokia aikštelė, netruko pasklisti per visas žiniasklaidos priemones.
„Nemanau, kad ši aikštelė yra tokia prasta idėja. Išties ne itin gražu buvo, kai pakelėse stoviniavo būrys itin entuziastingai nusiteikusių būstų nuomotojų. O ir patiems gi toje vietoje, kur tiek daug pravažiuoja automobilių, teršiančių aplinką, nebuvo labai sveika stoviniuoti. Reikėjo kažkokio sprendimo“, – įsitikinęs kalbintas dešimtį kambarių nuomotis siūlantis palangiškis. Pašnekovas pripažino, jog visur – tiek kelyje įvažiuojant į Palangą, tiek pernai įkurtoje aikštelėje – atsiranda savo tvarką norinčių įvedinėti asmenų, siekiančių, jog viskas vyktų pagal jų taisykles, taip pat būstų nuomotojai, stoviniavę pakelėse prie įvažiavimo į kurortą, itin traukdavo policijos pareigūnų dėmesį. „Jiems labai nepatikdavo, kai automobiliais atvažiuodavome į pakelę laukti poilsiautojų, tad, paisydami kelių eismo taisyklių, pasitraukdavome kiek tolėliau. Galiausiai teko visai išsikraustyti iš šios ilgus metus pamėgtos pakelės ir nematau čia jokios problemos, – pasakojo palangiškis. – Aikštelė, tiesa, ne visus paskatino palikti pakelę. Kiti ir toliau laukia poilsiautojų įprastose vietose. Bet juk ne šiaip sau buvo kalbama apie šį miesto skaudulį ir ieškoma sprendimo būdų. Tai nesaugi vieta. Policininkai daro didžiulę įtaką pokyčiams, tad jei nors vienas nepaisantis taisyklių būtų griežčiau nubaustas, daug kas neberizikuotų. Mano nuomone, dar didesnė problema yra ta, kad nekontroliuojami lieka nelegalia veikla užsiimantieji asmenys. Esama tokių būstų nuomotojų, kurie neturi verslo liudijimo, nemoka jokių mokesčių, o dar ir bando, kaip sakoma, į eilės galą nustumti sąžiningus smulkiuosius verslininkus. Būtent tai turėtų mokesčių prievaizdai tikrinti, taip nemalonumų išvengtų ir poilsiautojai, nenukentėtų ir valstybė“.

Laukia didesni sprendimai
Daug metų Palangos valdžia kovojusi su pakelėse stovinčiais būstų nuomotojais ir nuomos plakatais išdabintų automobilių savininkais pernai sumanė paeksperimentuoti – įkurdinti nuomą siūlančius smulkiuosius verslininkus nedidelėje aikštelėje priešais autobusų stotį. Taip sumanyta siekiant išspręsti ir avarinių situacijų Kretingos gatvėje problemą: atidarius aplinkkelį pastatė pakelėje sustoti draudžiančius ženklus. Tikėta, kad suteikus šiam tikslui skirtą erdvę, teigiamai sureaguos ir vadinamosios Palangos močiutės, kurios, kaip kenkiančios Palangos įvaizdžiui, kliūva daugeliui. Bet, kaip minėta, naujovė pasitvirtino tik iš dalies, neliko tik automobiliais atriedančių būstų nuomotojų.
Mero pavaduotojas R. A. Mikalkėnas dar pernai siūlė teikti savus pasiūlymus, kaip spręsti šią problemą, jei valdžios pasiūlytasis netinka. Šiandien vicemeras tik numojo ranka, paklausus, kiek siūlymų sulaukė. Tiesa, vienas kitas pasiūlymas skambėjo dar pernai, bent jau žiniasklaidoje. Šiandien vienas iš nuomą siūlančių palangiškių pasiūlė šią aikštelę perkelti arčiau įvažiavimo į Palangą, po viaduku, kur vietos esama apsčiai. „Manau, būtų galima rinkti netgi ir simbolinį mokestį. Svarbiausia, kad nuomą siūlytų legaliai šia veikla besiverčiantieji“, – pasiūlymą pateikė pašnekovas.

Technologijos įveiks įprotį
Palangos apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos „Svetingas šeimininkas“ vadovė Irena Švanienė apie nuomotojų galimybes reklamuoti savo paslaugas kurioje nors vietoje komentuoti atsisakė. „Nei aš pati, nei mano vadovaujamos organizacijos nariai nuomos tokiu būdu nesiūlo, mes randame kitokių būdų skelbti apie savo teikiamas apgyvendinimo paslaugas. Tad nekomentuosiu“, – konkreti buvo apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos vadovė.
Vicemeras įsitikinęs, jog šiuolaikinių technologijų laikais galiausiai visai išnyks įprotis pasitikti atvykstančius poilsiautojus. „Kitur nėra tokios problemos, privalėsime su tuo susitvarkyti ir mes“, – teigė vicemeras.
Anot valdžios atstovo, šiemet ši paruošta būstų nuomotojams aikštelė liks, bet kitąmet teks nuomotojams keltis į kitą vietą. Siūloma pasvarstyti apie galimybę paslaugas pristatyti šalia „Iki“ esančioje aikštelėje. Dėl to, anot R. A. Mikalkėno, teks pasukti galvas patiems šia veikla užsiimantiems palangiškiams, nes kitąmet bus kur kas didesnių problemų – planuojama pradėti Kretingos gatvės rekonstrukciją, tad reiks galvoti, kur nukreipti automobilių srautus. Gatvė bus platinama iki keturių eismo juostų.
Šiomis dienomis laukiama ir kitų infrastruktūros darbų – iki spalio bus nutiestas pravažiavimas iš Pirties g. į Taikos g., taip pat sutvarkyta šios miesto dalies aplinka.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad gruodžio 15 d. nuo 9 val. iki 13 val. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas J. Simpsono g. 10A, 10, 16 namams. Atsiprašome už laikinus nepatogumus.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Informacinis raštingumas – senjorų kelias į pilnavertį rytojų“. Jo metu organizuojamos paskaitos, kurias veda itin ryškios asmenybės, turinčios kuo pasidalinti. Šią savaitę į susitikimą, kurių prieš tai būta jau keturi, pakvietė žinoma žurnalistė, Lietuvos politinė bei...


Ilgą laiką simboliu buvusioms Palangos močiutėms – būstų nuomotojoms – vietos pakelėse nebebuvo jau pernai. Pasiūlyta apgyvendinimo privačiame sektoriuje paslaugas teikiantiems gyventojams įsikurti „Lukoil“ degalinės teritorijoje, prieš autobusų stotį. Kaip visada, tam tikros naujovės sulaukia ir neigiamo atsako. Be atgarsio neliko ir šis vadinamasis...


Advento laikotarpiu skaičiuojame laiką iki didžiųjų metų švenčių – Kalėdų. Tačiau retas kuris beatsimena tikrąsias šio laukimo tradicijas ir daugiau suka galvas, kaip išmoningiau pasiruošti šventėms ar kokiomis dovanomis apipilti artimuosius. Domėjomės, kokias advento tradicijas dar žino Palangos gyventojai ir ar bent dalies jų dar laikosi.


Šeimoms draugiškoje Palangoje, gerinant miesto infrastruktūrą, kasmet atsižvelgiama ne tik į suaugusių miestiečių bei svečių, bet ir į vaikų poreikius. Vienas įgyvendinamų mažiesiems skirtų projektų – modernių žaidimų aikštelių įrengimas daugiabučių namų kiemuose.


Praėjusį penktadienį Palangoje duris atvėrė naujas, modernus Autobusų stoties ir prekybos centro „Maxima“ kompleksas. Jame įsikūrė ir „Omnitel“ salonas, picerija, dovanų bei kitos parduotuvės. Į atidarymo renginį susirinko kurorto vadovai, Tarybos nariai, komplekso statytojai ir projektuotojai, gausi gyventojų bei svečių minia. Iškilmingą atidarymo ceremoniją...


Daugiabučių kiemuose – modernios vaikų žaidimo aikštelės  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Palangos daugiabučių kiemuose intensyviai triūsia kurorto komunalininkai – rengiami pagrindai naujoms, modernioms vaikų žaidimo aikštelėms.


In memoriam modernios Palangos kūrėjui

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 01 10 | Rubrika: Miestas

Architektą Alfredą Paulauską pažinojau nuo 1961 metų iki jo išvykimo į gimtąjį Kauną 1963-aisiais. Jis visada buvo stilingai apsirengęs, kilnių manierų, inteligentiškos išvaizdos asmuo, labai kalbus nebuvo. Savo išvaizda, manieromis, gražia lietuviškai taisyklinga kalba visuomet išsiskirdavo iš nelabai inteligentiškos savo...


Nežinia, ar miesto meras Vytautas Stalmokas pats sugromuliavo, ar kur nors nusižiūrėjo idėją visus iki šiol miesto prieigose gyvenamųjų patalpų nuomą siūlančius palangiškius surinkti į vieną vietą – savotišką gyvenamo ploto turgų, - kur kurorto svečiai, ieškantys laikinos nakvynės, galėtų derėtis su tokią paslaugą teikiančiais gyventojais.


2007-2013 metų ES struktūrinių fondų projektu „Klaipėdos turizmo mokyklos viešbučių ir restoranų bei prekybos sektorinio praktinio mokymo centras“ bus siekiama pritraukti ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš aplinkinių rajonų, taip pat Palangos, moksleivius, kuriems bus suteiktos šiuolaikiško lygio praktinis mokymas turizmo mokykloje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius