Mokesčių inspekcija ragina gyventojus deklaracijas pateikti elektroniniu būdu

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-03-19
Peržiūrėta
1365
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iš kairės Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova ir Palangos poskyrio vyresnioji specialistė Stanislava Bagdonienė.
Iš kairės Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova ir Palangos poskyrio vyresnioji specialistė Stanislava Bagdonienė.

Įsibėgėjantis pavasaris kviečia visus, kaip numato įstatymas, atlikti mokestinę prievolę: iki gegužės 4 dienos deklaruoti pajamas ir turtą. „Tai – labai svarbus dalykas visai šaliai. Taip surenkamos biudžeto pajamos, deklaruojamos gyventojų pajamos ir turtas. Tai – procesas, kuriam didelį dėmesį skiria valstybė, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir, žinoma, jos Klaipėdos skyrius, taip pat Palangos poskyris“, – sakė Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (KAVMI) Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova.
Kovo 17-ąją prasidėjusiam deklaravimo procesui VMI parengė pradines gyventojų pajamų deklaracijas 1,6 milijono gyventojų.
Praėjusiais metais VMI sulaukė per 980 tūkst. pajamų deklaracijų (už 2013 metus), gyventojai deklaravo sumokėti 214 milijonus litų gyventojų pajamų mokesčio bei susigrąžinti 225 milijonus litų, taip pat mokesčių mokėtojai nurodė turį sumokėti beveik 18 milijonus litų bei paprašė susigrąžinti 2,6 milijonus litų per daug sumokėtų privalomojo sveikatos draudimo įmokų.
„Palanga pernai sulaukė 7237 gyventojų deklaracijų, kuriose gyventojai deklaravo sumokėti 1 495 379 litus gyventojų pajamų mokesčio bei susigrąžinti 1 279 686 litus, – informavo E. Kuznecova. – Kas deklaracijas pateiks laiku – iki gegužės 4 dienos, galės susigrąžinti permokas iki liepos 31 dienos, o vėluojantiems tai bus padaryta per 90 dienų nuo deklaracijos gavimo mokesčių inspekcijoje“.
Pajamas deklaruoti šiemet privalo šie gyventojai: įregistravę individualią veiklą ar turėję verslo liudijimus, net ir tuo atveju, jei pajamų negavo; ūkininkai ir jų partneriai; gavę pajamų už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn turtą; gavę kitokių pajamų.
„Šių metų didelė naujiena yra galimybė deklaruoti pajamas iš savo mobilaus telefono, įsiinstaliavus mobiliąją aplikaciją „e.VMI“ išmaniuosiuose telefonuose. Valstybinė mokesčių inspekcija labai kviečia visus pasinaudoti tokia deklaravimo galimybe – ji patogi ir taupo laiką“, – sakė VMI Palangos poskyrio vedėja.
Per aplikaciją bus galima gauti visą informaciją apie savo mokesčius, VMI naujienas ir kita.
VMI Palangos poskyrio lankytojus pasitinka ir lankstinukai su informacija apie deklaravimą, bet specialistės ragina deklaruoti mokesčius elektroniniu būdu.
„Deklaruojant popierinę deklaraciją sugaištama apie valandą, o elektroninę – iki 10 minučių“, – palygino E. Kuznecova.
Už 2013 metus VMI sulaukė 980 tūkstančių pajamų deklaracijų.
Anot vedėjos, deklaruoti pajamas šiemet prievolę turi ir tie gyventojai, kurie vykdė individualią veiklą pernai, net jeigu neuždirbo nė lito.
Deklaracijose sumas už praėjusius metus gyventojai paskutinį kartą šiemet turi nurodyti litais, o permokos ir nepriemokos jau bus mokamos eurais.
Šių metų naujovė – panaikinus lengvatas šiemet pirmą kartą mokestį reikės sumokėti ir už tam tikrą palūkanų ir vertybinių popierių pardavimo pelno dalį, gautą 2014 metais.
Pirmą kartą šiemet VMI gaus informaciją iš kitų Europos Sąjungos mokesčių administratorių apie gyventojų turimą turtą užsienyje, todėl šį turtą nuslėpti bus jau sunku. Nedeklaravę užsienyje turimo turto, rizikuoja sulaukti baudų.
Metinėje gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje reikia nurodyti tokį 2014 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą: nekilnojamąjį daiktą, įskaitant nebaigtą statyti statinį; kilnojamąjį daiktą, jeigu šios rūšies daiktui pagal teisės aktus privaloma teisinė registracija; pinigines lėšas, turimas kredito įstaigose ir ne jose, jeigu jų bendra suma viršijo 5 tūkst. litų; pasiskolintas ir negrąžintas lėšas, jeigu jų bendra suma viršijo 5 tūkst. litų; paskolintas ir nesusigrąžintas lėšas, jeigu jų bendra suma viršijo 5 tūkst. litų; meno kūrinius, brangakmenius, juvelyrinius dirbinius, tauriuosius metalus, kurių vieneto vertė viršijo 5 tūkst. litų; vertybinius popierius, jeigu jų bendra vertė viršijo 5 tūkst. litų.
Deklaracijoje turi būti nurodomas ir Lietuvoje, ir užsienio valstybėje turimas turtas.
Kaip ir ankstesniais metais, šiemet deklaruoti turtą privalo valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, teisėjai, notarai, antstoliai, prokurorai, valstybinių aukštųjų mokyklų vadovai, viešųjų įstaigų, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė arba savivaldybė, vadovai, valstybės ir savivaldybės įmonių vadovai, valstybės ir savivaldybės įstaigų vadovai ir pavaduotojai, Respublikos Prezidento ar Seimo paskirtų valstybinių (nuolatinių) komisijų ir tarybų pirmininkai, jų pavaduotojai ir nariai, viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo tarybų ir (ar) valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausieji redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir kitas Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnyje išvardytas pareigas 2014 m. ėję gyventojai bei jų šeimos nariai.
Pristatant pajamų ir turto deklaravimo tvarką bei naujoves dalyvavo ir Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (KAVMI) Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vyresnioji specialistė Stanislava Bagdonienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasidėjus šildymo sezonui Lietuvoje kasmet išauga gaisrų bei juose žūstančių žmonių skaičius. Atvėsus orams gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad jau apskaičiuotas mokėtinas žemės mokestis už 2020 m. Palangos m. privačios žemės savininkams. Išsamias deklaracijas galima rasti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt. Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie „Mano VMI“ sistemos...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad pajamas iki liepos 1 d. privalo deklaruoti gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą – pagal pažymą ar su verslo liudijimu. Pasyviausiai deklaracijas teikia smulkieji verslininkai iš Palangos, Klaipėdos m. bei Klaipėdos raj. ir Rietavo raj. savivaldybių.


Prasidėjus šildymo sezonui Lietuvoje kasmet išauga gaisrų bei juose žūstančių žmonių skaičius. Atvėsus orams gyventojai pradeda intensyviai naudoti šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.


Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) šiandien Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt) pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas 1,6 mln. šalies gyventojų. Deklaruoti pajamas iki gegužės 4 dienos privalo tie gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą ar gavo kitų...


Įsibėgėjantis pavasaris kviečia visus, kaip numato įstatymas, atlikti mokestinę prievolę: iki gegužės 4 dienos deklaruoti pajamas ir turtą. „Tai – labai svarbus dalykas visai šaliai. Taip surenkamos biudžeto pajamos, deklaruojamos gyventojų pajamos ir turtas. Tai – procesas, kuriam didelį dėmesį skiria valstybė, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir, žinoma, jos...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau –Klaipėdos AVMI) informuoja, kad per 6 tūkst. 500 Klaipėdos apskrities gyventojų, iš jų – apie 400 palangiškių, kurie nepateikė pajamų deklaracijų už 2013 m. dėl pasinaudoto per didelio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (toliau – NPD), pasiekia VMI priminimai. Mokesčių mokėtojai pasitikrinti, ar...


Ugniagesiai ragina gyventojus šildytis saugiai

Palangos PGT inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus šildymo sezonui Lietuvoje kasmet išauga gaisrų bei juose žūstančių žmonių skaičius. Atvėsus orams gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus.


Nuo antradienio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) jau yra suformuota 1,5 mln. preliminarių gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijų. Pernai jų buvo 920 tūkst. Palangiškiams primenama, kad šiemet daugiau miestiečių įgijo prievolę deklaruoti pajamas, reikės patiekti pažymas apie sudarytus sandorius grynaisiais, esama ir daugiau...


Gyventojai neturėtų toleruoti kai kurių prekybininkų ir paslaugų teikėjų siekio nuslėpti mokesčius – tai padėtų spręsti šešėlinės ekonomikos problemą, o tuo pačiu ir dalį kitų šalies problemų. Tuo įsitikinęs Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Klaipėdos AVMI) viršininko pavaduotojas Andrej Cukanov.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius