Mūza Svetickaitė – absoliučiai geriausia respublikinėje istorijos olimpiadoje

"Palangos tilto" informacija, 2021-05-13
Peržiūrėta
3192
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mūza Svetickaitė
Mūza Svetickaitė

Šių metų balandžio 30 dieną vyko 30-oji Lietuvos mokinių istorijos olimpiada, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, VU Istorijos fakultetas ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Joje dalyvavo 105 moksleiviai, įveikę atrankas mokyklose ir savivaldybėse. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomą ir aukso medalį pelnė Palangos senosios gimnazijos IIB klasės mokinė Mūza Svetickaitė. Ji istorijos mokosi pas mokytoja metodininkę Iloną Pociuvienę. Mūza šiemet parodė geriausią rezultatą. ,,Gavusi protokolą kurį laiką negalėjau patikėti savo akimis. Auksas - tai atrodė tiesiog neįmanoma. Tai aštuntas mano laimėtas medalis dalykinėse olimpiadose ir konkursuose, tačiau pirmasis auksas“, - neslepia džiaugsmo gimnazistė.
Kaip pasakoja Mūza, socialiniai mokslai, ypač istorija, visada buvo viena jos mėgiamiausių disciplinų mokykloje. Labiausiai šiuo mokslu susidomėjo 8 klasėje ruošdamasi nacionaliniam konkursui ,,Lietuvos istorijos žinovas". Ji mėgsta skaityti istorines knygas, nagrinėti atlasus, ,,Silva Rerum", ,,Mano vardas - Marytė", ,,Kraujas mėlynas", ,,Lygiosios trunka akimirką" yra vienos mėgstamiausių jos knygų. O šiemet Mūza įstojo į VU ir LMNŠC Jaunųjų istorikų mokyklą. Todėl pernai pavasarį perskaičiusi istorijos olimpiados nuostatus nusprendė, jog kitąmet joje būtinai dalyvaus (šioje olimpiadoje dalyvauti gali 10-12 klasių mokiniai).
Šiais metų Lietuvos mokinių istorijos olimpiados tema - Lietuvos valstybės ir visuomenės raida Gediminaičių ir Jogailaičių valdymo laikotarpiu. Pirmajame etape dalyviai sprendė testines užduotis ir nagrinėjo šaltinius: tiek pirminius, parašytus tais laikais, kai vyko aprašomi įvykiai, tiek ištraukas iš įvairių istorinių monografijų, tiek vaizdinius šaltinius. ,,Įdomiausia buvo ta užduotis, kur tekste reikėjo rasti 6 istorines klaidas ir jas ištaisyti. Ji reikalavo atidumo ir apdairumo“, - įspūdžiais dalijasi mokinė. Antrojo etapo dalyviai laukė su nekantrumu, mat į jį komisija atrinko tik 28 geriausius. Mūzos svajonė išsipildė – ji pateko tarp jų: ,,Patekusi į superfinalą jaučiausi labai laiminga.“ Parašyti istorinę esė tema ,,LDK ir Lenkijos santykiai XIV-XVI a.: laimėjimai ir praradimai" – šio etapo užduotis. Olimpiados nugalėtoja pasakoja, kad jai labai patiko gilintis į Gediminaičių ir Jogailaičių dinastijos istoriją, to laiko karines, politines peripetijas. Puikiai parašyti esė (ji įvertinta 28,6 iš 30 taškų) mokinei padėjo ne tik istorijos žinios, bet ir iš filologijos mokslų Nacionalinėje moksleivių akademijoje, dalyvavimo įvairiuose literatūriniuose konkursuose atsineštos patirtys. Šioje olimpiados dalyje Mūza galėjo parodyti ir istorijos žinias, ir teksto kūrimo gebėjimus. Mokinė tikrai jautėsi savo stichijoje: esė rašyti patiko, tema neišgąsdino, o duotų dviejų valandų pakako atskleisti temai ir išdėstyti argumentams.
Mūzos pasiekimas iš tiesų neeilinis, nes tiek dešimtokai, tiek vienuoliktokai, tiek dvyliktokai sprendė tas pačias užduotis, o skirtingo amžiaus mokinių žinių lygis skiriasi. Be to, istorijos olimpiadoje, pasak Mūzos, medaliais apdovanojami tik 6 moksleiviai. Kitose olimpiadose medalininkų skaičius įprastai būna didesnis. Norint pasiekti tokį laimėjimą reikia ir ypatingo talento, ir milžiniško darbo. Šiuo pasiekimu Mūza nudžiugino ir Gimnaziją, kurį labai didžiuojasi savo mokine, ir visą Palangos miestą.

Aistė Daugytė, Palangos senosios gimnazijos IIIC klasė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdoje vykusioje XXXVI-oje Lietuvos mokinių geografijos olimpiadoje Palangos senosios gimnazijos ugdytiniai vėl nudžiugino savo gerais rezultatais. 


Vaida Genytė, ir Aistė Pilvelytė: „Muzikinės meilės istorijos“


Per 100 Palangos senosios gimnazijos gyvavimo metų čia dirbo 18 istorijos mokytojų. Kai kurie iš jų tuo pat metu ir vadovavo mokyklai – ėjo direktoriaus ar pavaduotojo pareigas.


Palangos senosios gimnazijos mokiniai jau keletą metų iš eilės tampa šios olimpiados prizininkais. Šiemet jie nudžiugino dar labiau – net trys gimnazistai pasiekė aukščiausių rezultatų.


Palangos senosios gimnazijos mokiniai jau keletą metų iš eilės tampa šios olimpiados prizininkais. Šiemet jie nudžiugino dar labiau – net trys gimnazistai pasiekė aukščiausių rezultatų.


Šių metų balandžio 30 dieną vyko 30-oji Lietuvos mokinių istorijos olimpiada, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, VU Istorijos fakultetas ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Joje dalyvavo 105 moksleiviai, įveikę atrankas mokyklose ir savivaldybėse. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos...


Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro geriausia 2020 metų specialiste tapo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Agnė Leonavičiūtė, įvertinta už atsakingą, nuoseklų darbą stiprinant Palangos miesto savivaldybės gyventojų sveikatą nuo įstaigos įsikūrimo pradžios. Specialistę pasveikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta...


Palangiškių sėkmė jaunųjų matematikų olimpiadoje

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 15 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos gimnazistai Saulė Janavičiūtė, Renaldas Narbutas, Titas Neimontas ir Žygimantas Krušas (jų matematikos mokytoja metodininkė Vijutė Mickuvienė) spalio 29 d. Kretingos viešojoje įstaigoje Pranciškonų gimnazijoje vykusioje tradicinėje komandinėje jaunųjų matematikų olimpiadoje profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti rungėsi su pajėgiausiais regiono matematikais...


Lietuvos Respublikos Seime vykusiame nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ finale V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinė Mūza Svetickaitė laimėjo I vietą, aplenkusi beveik šimtą geriausių moksleivių iš visos Lietuvos. Aktyvistė Mūza nebijo iššūkių ir ne kartą tai įrodė. Šis įveiktas iššūkis buvo tarsi dovana visai...


Po dviejų metų pertraukos Palangą nudžiugino dvynukų gimimas. Sausio 27 dieną neseniai į Palangą atsikėlusių Ernestos ir Sauliaus Nemanių šeimoje gimė dvi palangiškės – Saulė ir Smiltė. Mažame mieste tai yra prasmingas ir džiugus įvykis, juo labiau, kad būtent dėl mažųjų ši šeima atsikraustė gyventi į kurortą, nes čia, pajūryje ir pušų apsuptyje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius