Aukščiausi pasiekimai respublikinėje geografijos olimpiadoje

Palangos tiltas, 2022-05-05
Peržiūrėta
1671
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visų trijų spalvų medaliais (aukso, sidabro ir bronzos) šiemet pasipuošė Palangos senosios gimnazijos atstovai : Jokūbas Gudaitis,Tomas Jakubauskas, Mūza Svetickaitė.
Visų trijų spalvų medaliais (aukso, sidabro ir bronzos) šiemet pasipuošė Palangos senosios gimnazijos atstovai : Jokūbas Gudaitis,Tomas Jakubauskas, Mūza Svetickaitė.

Balandžio 28 -30 dienomis į Palangą rinkosi jaunieji geografai ir jų mokytojai – Palangos senojoje gimnazijoje vyko XXXIV Lietuvos mokinių geografijos olimpiada, kurios tema „Žemės poliarinės sritys: nuo globaliųjų iššūkių iki lokalių ir globalių interesų“, tad prieš olimpiadą nemažai dėmesio buvo skirta Arkties ir Antarkties teritorijoms, gamtai, ištekliams, klimatui, infrastruktūrai, Arkties ir Pietų vandenynams. 

Palangos senosios gimnazijos mokiniai jau keletą metų iš eilės tampa šios olimpiados prizininkais. Šiemet jie nudžiugino dar labiau – net trys gimnazistai pasiekė aukščiausių rezultatų:  IA klasės mokinys Tomas Jakubauskas, jauniausias gimnazijos atstovas, laimėjo aukščiausią įvertinimą – I vietą, Mūza Svetickaitė (IIIB klasė) tapo II vietos prizininke, o IIE klasės gimnazistas Jokūbas Gudaitis – užėmė III vietą. Taigi visų trijų spalvų medaliais (aukso, sidabro ir bronzos) šiemet pasipuošė Palangos senosios gimnazijos atstovai. Mūza, Tomas ir Jokūbas, kalbėdami apie tai, kas nulėmė sėkmę olimpiadoje, mano, kad labai svarbus nuoseklus ir kryptingas darbas visus metus: „Geografijos olimpiadai ruoštis pradėjome dar šių mokslo metų pradžioje, lankėme neformaliojo ugdymo būrelį „Geografinis takas“ pas mokytoją Nerijų Vaišvilą“, „kiekvieną savaitę mokytojas vis atsiųsdavo įdomios informacijos, kuri  pagilindavo mūsų geografines žinias.“ M.Svetickaitė pasakoja, kad padėjo ir anksčiau sukaupta patirtis:  geografija ji domisi ir laisvalaikiu, nes šios srities žinių reikia ruošiantis kitiems projektams. Mūza šioje  olimpiadoje dalyvauja trečius metus iš eilės, 9 ir 10 klasėje laimėjo bronzos medalius, o šiemet iškovojo sidabrą, tad labai džiaugiasi, jog pavyko patobulėti. Ji šiemet pasiekė ir kitus geografinius laimėjimus: nacionaliniame mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurse pelnė I vietą, taip pat iškovojo  I vietą ir nacionaliniame mokinių žemėlapių konkurse „Mano žemėlapis Lietuvai“. T.Jakubauskas taip pat akcentuoja ypatingą domėjimąsi geografijos mokslu: ,,Manęs nenustoja stebinti geografijos svarba ir jos tyrinėjamų reiškinių mastas.“ „Olimpiadoje pravertė iš gero miego ir skanių pusryčių atėjusi ramybės būsena. Kol kitiems kilo stresas ir nervai kuo geriau pasirodyti olimpiadoje, ramybės būsena atnešė man proto skaidrumą ir leido ramiai, apgalvotai spręsti uždavinius“, - apie pasitikėjimą savimi, ramybę ir psichologinį nusiteikimą prieš olimpiadą  kalba Tomas.  

Kaip pasakoja gimnazistai, olimpiados užduotys buvo sudėtingos, bet įdomios ir labai įvairialypės, reikalaujančios įvairiapusių žinių. Olimpiadą sudarė 4 rungtys: teorinės užduotys, geografiniai tyrimai internete, vaizdinės užduotys ir praktiniai aplinkos tyrimai Palangoje. Mūzai labiausiai patiko būtent teorinės užduotys, kur teko ne tik į klausimus atsakyti, bet ir braižyti schemas ir rašyti geografinę esė (būtent teorinėje dalyje  ji surinko daugiausiai taškų iš visų dalyvių). „Antrąją dieną vykdėme geografinį treką ir atlikome vaizdines užduotys. Didžiausią įspūdį paliko, žinoma, geografinis trekas. Skubus vaikščiojimas  mieste, kvartalų kartografavimas, topografavimas, azimutų nustatymas, J. Basanavičiaus gatvės ir Rąžės upės tyrinėjimas leido pritaikyti praktiškai mokykloje išmoktas žinias ir pasijusti tikrais tyrinėtojais, geografais“, - įspūdžiais dalijasi Tomas.  Jam pritaria ir Jokūbas, teigdamas, kad nors olimpiada vyko gimtajame mieste, pranašumo nejautė – užduotys buvo išties sudėtingos. Visi trys gimnazistai teigia, kad žinodami, kokios sunkios buvo užduotys ir kokie stiprūs dalyviai, medalių tikrai nesitikėjo, bet jais labai džiaugiasi. Kalbėdami apie ateities planus, jie teigia norintys toliau tyrinėti, pažinti ir pamatyti kuo daugiau pasaulio, siekti ir toliau gerų rezultatų ir saugoti aplinką bei mėgautis visu tuo, kas juos supa. Tomas ir Jokūbas pritaria Mūzos minčiai, kad jų geografinė kelionė dar nesibaigė.  

Geografijos mokytojas Nerijus Vaišvilas taip pat džiaugiasi savo ugdytinių pasiekimais: „Aš slapta tikėjau visų trijų mokinių sėkme. Dažniau gyvenime būna atvirkščiai, tačiau šįkart rezultatas pranoko svajones. Tomo pasiekimas fantastiškas, jis aplenkė visus mokinius - ir savo amžiaus grupės devintokus, ir dešimtokus, ir vienuoliktokus, ir abiturientus. Kaip sakoma, pranoko pats save. Mūza pasižymi ypatingu stabilumu, šiais metais „auksinių" pergalių ji pasiekė ir kituose geografiniuose konkursuose. Be to, šį penktadienį mokinė dalyvauja Lietuvos Geomokslų olimpiados finaliniame etape. Jokūbas taip pat labai greitai „apšilo" kojas ir įsiveržė į Lietuvos mokinių „geografinį elitą." Mokytojas tikisi, kad ateityje šie mokiniai garsins Lietuvos bei  Palangos vardą Baltijos šalių ir tarptautinėje geografijos olimpiadoje. 

Gimnazijos benduomenė didžiuojasi gimnazistų pasiekimais ir mokytojo veikla. Mokyklos direktorius Leonas Šidlauskas pabrėžia, kad didžioji atsakomybė ir didysis įsipareigojimas dėl intelektinės, vertybinės ateities kūrimo tenka mokykloje dirbantiems žmonėms : ,,Gimnazijos geografijos mokytojo Nerijaus Vaišvilo mokinių išskirtinai aukšti pasiekimai respublikinėje geografijos olimpiadoje patvirtina mūsų gimnazijoje sukurtos ir puoselėjamos aukštos mokymosi kultūros prasmingumą.  Stengiamės, kad  Palangoje Lietuva neprarastų nė vieno talentingo jauno žmogaus, ir manome, kad geras mokytojas yra mokyklos turtas.  Ir tai atsiperka. Toks aukštas mokytojo ir jo mokinių įvertinimas yra ir Senosios gimnazijos išskirtinė sėkmė. Tokius pasiekimus reikia suprasti kaip prasmingą atsaką už daug laiko ir pastangų pareikalavusį darbą.’’

Aušra Šeštokienė, Senosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangą pasiekė puiki žinia iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos –  Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Nerijus Vaišvilas tapo Metų mokytojo premijos laureatu.


Šeštadienį (gegužės 6-ąją) baigėsi 35-oji respublikinė geografijos olimpiada, vykusi Mažeikiuose. Pirmą kartą finaliniame etape dalyvavo net 4 Palangos senosios gimnazijos mokiniai (mokytojas Nerijus Vaišvilas).


Birželio 27 – liepos 1 dienomis Kaune vyko 8-oji Baltijos šalių geografijos olimpiada, kurioje dalyvavo Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos komandos.


Palangos senosios gimnazijos mokiniai jau keletą metų iš eilės tampa šios olimpiados prizininkais. Šiemet jie nudžiugino dar labiau – net trys gimnazistai pasiekė aukščiausių rezultatų.


Palangos senosios gimnazijos mokiniai jau keletą metų iš eilės tampa šios olimpiados prizininkais. Šiemet jie nudžiugino dar labiau – net trys gimnazistai pasiekė aukščiausių rezultatų.


Mūza Svetickaitė dalijasi su „Palangos tiltu“ įspūdžiais iš pasiruošimo geografijos olimpiadai, kuris ne tik praplėtė jos akiratį, bet paskatino gilintis į geografines, gamtines, ekologines ir socialines problemas.


Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvilas, pakalbintas apie gimnazistų pasiekimus geografijos olimpiadose ir konkursuose, teigia, kad labai džiaugiasi ir didžiuojasi savo mokiniais ir jų pasiekimais šiemet.


Šių metų balandžio 30 dieną vyko 30-oji Lietuvos mokinių istorijos olimpiada, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, VU Istorijos fakultetas ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Joje dalyvavo 105 moksleiviai, įveikę atrankas mokyklose ir savivaldybėse. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos...


Palangiškių sėkmė jaunųjų matematikų olimpiadoje

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 15 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos gimnazistai Saulė Janavičiūtė, Renaldas Narbutas, Titas Neimontas ir Žygimantas Krušas (jų matematikos mokytoja metodininkė Vijutė Mickuvienė) spalio 29 d. Kretingos viešojoje įstaigoje Pranciškonų gimnazijoje vykusioje tradicinėje komandinėje jaunųjų matematikų olimpiadoje profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti rungėsi su pajėgiausiais regiono matematikais...


Septintus metus savaitraščio „Veidas“ sudaromose savivaldybių reitingų lentelėse Palanga pastaruosius metus užima stabiliai aukštą vietą – pernai tarp 60 Lietuvos savivaldybių buvo 9-ta, ir nors šiemet smuktelėjo dviem pozicijomis žemiau – į 11-tą vietą, reitingo balų šiais metais surinko net daugiau nei pernai. Aukšto įvertinimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius