Mūza Svetickaitė Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje – antra

***, 2021-03-22
Peržiūrėta
2387
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mūza Svetickaitė
Mūza Svetickaitė

Pasibaigus XII –ajai Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadai Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia – IIB klasės mokinė Mūza Olimpija Svetickaitė tapo šios olimpiados šalies etapo (9-10 klasių gupė) II vietos laimėtoja.
Gimnazistė pasakoja, kad atliekant užduotis reikėjo interpretuoti duotus Senekos, Horacijaus ar kitų autorių tekstus, atsakinėti į įvairius klausimus remiantis literatūros, istorijos žiniomis ar kultūrine patirtimi, analizuoti įvairių žodžių, vietovardžių darybą ir kilmę, įvairioms Lietuvos gyvenvietėms priskirti patarmes ar net lyginti lietuvių, latvių ir prūsų kalbų žodžių sandarą. Didžioji dalis užduočių reikalavo ne sausų žinių, o loginio mąstymo, gebėjimo spręsti problemas. Dėl to, kaip teigia Mūza, užduotys jai patiko.
Daugelyje konkursų prizines vietas laiminti mokinė labai džiaugiasi ir šiuo laimėjimu, nes mano, kad tai yra tarsi įvertinimas ir už gimtąją kalbą ir literatūrą, ir už platesnę veiklą: skaitymą, kūrybą, domėjimąsi, dalyvavimą įvairiuose renginiuose ir konkursuose. Be to, Mūzai ypač džiugu, jog pagaliau pavyko parvežti lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados medalį į Palangos senąją gimnaziją. ,,Manau, dėl gilių lituanistikos ir filologijos tradicijų ji tikrai to verta“,– teigia mokinė. Olimpiadai ją ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė. Šis sidabro medalis tvirtas: Mūza surinko 77 taškus iš 91 ir nuo I vietos atsiliko vos keturiais taškais.
Ji kiek apgailestauja, kad dėl nuotolinės olimpiados formos nebuvo rašinio dalies ir kad negalėjo patirti jaunųjų lituanistų bendrystės. Gimnazija sveikina Mūzą ir didžiuojasi jos pasiekimu!

Toma Tamošiūnaitė, Palangos senosios gimnazijos IIIC klasė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

1988 metų lapkričio 18 dieną Aukščiausioji Taryba pripažino lietuvių kalbą valstybine – tuometė Konstitucija buvo papildyta straipsniu, įteisinančiu lietuvių kalbos vartojimą viešojo gyvenimo srityse.


Ukrainos karo pabėgėlius kviečiame į nemokamus lietuvių kalbos kursus, kurie vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, III aukšto salėje). Kursų pradžia – kovo 30 d., trečiadienį, 10 val.


Pasibaigus XII –ajai Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadai Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia – IIB klasės mokinė Mūza Olimpija Svetickaitė tapo šios olimpiados šalies etapo (9-10 klasių gupė) II vietos laimėtoja.


Gimnazija ieško lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 06 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija skelbia atranką lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo apimtis - 0,76 etato (20 kontaktinių val. per savaitę). Darbo užmokestis priklauso pedagoginio darbo stažo, įgytos kvalifikacinės kategorijos.


Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Balandžio 13-14 dienomis Kauno ,,Aušros” gimnazijoje vyko tradicinio Lietuvos mokinių anglų kalbos konkurso (9-10 klasės) šalies etapas. Jame Palangos miestui atstovavo Palangos senosios gimnazijos II B klasės mokinė Justė Jankauskaitė. Pasibaigus konkursui gimnazija sulaukė džiugios žinios


Trylikametė Jorė iš Palangos prancūzų kalbos žiniomis nušluostė nosį prestižinių Lietuvos licėjų ir mokyklų ugdytiniams.Kovo pradžioje Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos septintokė iš Kaune vykusio prancūzų kalbos konkurso-olimpiados „Je parle français et toi?" parsivežė II-ojo laipsnio diplomą, liudijantį, kad ši jaunoji...


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Kovo 3-4 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 131 mokinys iš Lietuvos mokyklų ir 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų.


Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius