NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-01-13
Peržiūrėta
697
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sausio 13-osios rytą mokyklų, įstaigų bei kitų pastatų languose sušvitusios žvakių liepsnelės priminė 1991-ųjų sausio 13-osios nakties įvykius.
Sausio 13-osios rytą mokyklų, įstaigų bei kitų pastatų languose sušvitusios žvakių liepsnelės priminė 1991-ųjų sausio 13-osios nakties įvykius.

Sausio 13-oji: vakar Palangoje, minint Laisvės gynėjų dieną, prisiminti 1991-ųjų sausio tryliktosios įvykiai ir pagerbtas žuvusiųjų atminimas.
Aštuntą valandą ryto valstybinių institucijų, mokyklų bei kitų pastatų languose supleveno žvakelių šviesos – taip palangiškiai prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Nuo 10 iki 12 val. lankytojus kvietė Tremties ir rezistencijos muziejus. Pusę šeštos vakaro palangiškiai būrėsi prie Laisvės laužo aikštėje šalia paminklo generolui Jonui Žemaičiui, kur dainavo kartu su E. Jucevičiaus vadovaujamu Stasio Vainiūno meno mokyklos jaunių choru. Vėliau vakaro dalyviai prisijungė prie Šv. Mišių aukos už laisvės gynėjus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.


Pavojus: penktadienio vakarą link Palangos oro uosto nulėkė policijos, ugniagesių ir medikų ekipažai – pranešta, kad ten esantiems žmonėms gresia mirtinas pavojus. Telefonu pranešta, kad Palangos oro uoste padėtas sprogmuo. Policijos pareigūnai evakavo oro uoste buvusius žmones.
Pirminiais duomenimis, skambinta apie 18.30 val., pranešėjas įvardijamas „vaikišku balsu“, tačiau į pranešimą reaguota rimtai. Pareigūnai patys ėmėsi evakuoti žmones iš oro uosto. Visgi trys darbuotojai liko skrydžių valdymo poste, jie laukia pagal grafiką numatyto lėktuvo nusileidimo. Policijos departamento žiniomis, pranešimas apie sprogmenį nepasitvirtino.
Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo padaryta didelė turtinė žala, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Per šią savaitę tai jau trečias pranešimas apie sprogmenis. Antradienį pareigūnai gavo pranešimus, kad neva užminuota Autobusų stotis ir viešbutis „Palanga“.


Sulaikė plėšikus
: ketvirtadienį vakare uostamiesčio policija sulaikė ginkluotą plėšikų gaują, kuri bandė apiplėšti Klaipėdos centre Tiltų gatvėje esančią juvelyrinę parduotuvę. Į policijos rankas pateko 4 asmenys – trys vyrai ir jiems talkinusi mergina. Visi nusikaltėliai yra atvykę iš Latvijos. Policija jau nustatė, kad sulaikyta grupuotė pernai gruodžio 23 dienos vakare apiplėšė juvelyrinę parduotuvę Palangoje, iš kurios buvo pavogta auksinių papuošalų už daugiau nei 100 tūkst. litų.
Plėšikai Klaipėdoje buvo sulaikyti šioje parduotuvėje kriminalistams surengus pasalą. Po apiplėšimo Palangoje pareigūnai spėjo, kad vagys mėgins pakartoti savo žygį didesniame mieste. Dėl to didesnės juvelyrinių dirbinių parduotuvės uostamiestyje policijos buvo stebimos atidžiau.
Palangoje šalia bažnyčios esanti juvelyrinių dirbinių parduotuvė „Tomasgold“ taip pat buvo apiplėšta jau sutemus. Į vidų įėję du kaukėti vyrai rusų kalba į pardavėją nukreipė revolverį ir įsakė nejudėti. Antras vyras nubėgo prie vitrinos ir išdaužęs stiklus iš vitrinos traukė padėklus su auksiniais papuošalais ir kišo juos į maišelį. Norėdamas įbauginti pardavėją vienas užpuolikas iš revolverio šovė į sieną netoli pardavėjos galvos. Vėliau dar vienas šūvis buvo paleistas, kai gretimoje patalpoje veikiančioje parfumerijos parduotuvėje ėmė šurmuliuoti panikos apimti tuo metu ten buvę pirkėjai. Po užpuolimo parduotuvės patalpas apžiūrėję kriminalistai kulkų žymių neaptiko, todėl spėjama, kad buvo šaudoma iš garsinio revolverio.
Iš viso Palangoje buvo pavogti 7 padėklai, kuriuose telpa po 40 auksinių papuošalų: žiedų, auskarų, grandinėlių. Apiplėšimo metu pardavėja spėjo paspausti pavojaus mygtuką, tačiau po minutės atskubėję apsaugos darbuotojai ir policijos pareigūnai nusikaltėlių nebeužtiko.

„Palangos tilto“, DELFI, lrytas.lt inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius