NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-07-28
Peržiūrėta
494
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Į Palangą nesikels: į Jūros šventės renginius Klaipėdoje atvykęs premjeras Algirdas Butkevičius pirmiausia apžiūrėjo uostamiesčio kultūros objektus – baigiamą rekonstruoti dramos teatrą, tvarkomą piliavietę ir šiuo metu prasčiausios būklės esantį muzikinį teatrą.  Šio teatro kolektyvą premjeras galutinai patikino – kraustytis į Palangą nereikės, modernizuojamas bus dabartinis teatro pastatas.

Klaipėdos muzikinis teatras per metus parodo apie pusantro šimto spektaklių ir koncertų. Tačiau visa tai vyksta apverktinos būklės ne teatrui, o kultūros namams statytame pastate. Diskusijos, ar statyti naują pastatą, ar rekonstruoti esamą, truko taip pat ne vienerius metus. Siūlyta, kad Klaipėdos muzikinį teatrą galbūt vertėtų iškelti į naujai pastatytą Palangos koncertų salę. Teatre apsilankęs premjeras kolektyvui garantavo, kad to tikrai nebus. 

Lėšų, pasak premjero, galima tikėtis ir iš Valstybės investicijų programos bei savivaldybės biudžeto. Skaičiuojama, kad teatrui modernizuoti prireiks mažiausiai 90 mln. litų. Į premjerą naujame pastate teatras tikisi pakviesti 2019 metų pabaigoje arba 2020 metų pradžioje.

 

Kliudė bažnyčios bokštą: išskirtinis incidentas ankstų sekmadienio rytą nutiko Švėkšnoje. Čia oro balionu sklandę oreiviai kliudė Šv. apaštalo Jokūbo katalikų bažnyčios kairiojo bokšto kryžių.

Įvykio kaltininkai išaiškinti. Jie sutiko kompensuoti padarytą žalą.

Švėkšnos klebono padėjėjo teigimu, žalą įvertins aukštalipiai.

Vaikščioti šalia maldos namų neuždrausta. Gyvenimas bažnyčioje vyksta įprastu ritmu.

Švėkšnos

Negotikinę raudonų plytų lotyniško kryžiaus plano Švėkšnos bažnyčią projektavo architektas Karlas Eduardas Strandmanas, suprojektavęs ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią.

 

Kiaulių maras: praėjusią savaitę afrikiniu kiaulių maru užkrėstų kiaulių rasta visuose Danijos kapitalo „Idavang“ komplekso Ignalinos rajone tvartuose, nors jie buvo ypač gerai saugomi. Komplekse buvo laikoma apie 19 tūkst. kiaulių, visos jos sunaikintos.

Lietuvos veterinarijos tarnybai ketvirtadienį paskelbus, jog maras šalyje pirmąkart nustatytas kiaulių komplekse, Latvija iškart uždraudė šviežios kiaulienos importą iš Lietuvos, o prekybos tinklai „Rimi“ ir „Maxima“ jau išima iš prekybos lietuviškos kilmės kiaulieną.

Spėjama, jog mirtinos kiaulėms ligos užkratas iš „Idavang“ kiaulidės netoli Ignalinos jau galėjo patekti į daugiau Lietuvos fermų ir Lenkijos perdirbimo įmones.

 

Teatrinį sezoną Palangoje atidaro Šiaulių dramos teatras

 

Vasaros sostinėje Palangoje rugpjūtį tradiciškai prasideda teatrinis sezonas. Šiemet jį atidaro Šiaulių dramos teatras. Spektakliai vyks Palangos senojoje gimnazijoje. Šiauliečiai atveža tris populiarius spektaklius. Du iš jų – sėkmingiausios praėjusio sezono premjeros, pelniusios žiūrovų simpatijų prizus ne viename festivalyje: J. Tumo-Vaižganto „Nebylys“ (rež. J. Vaitkus) ir M. Panjolio „Duonkepio žmona“ (rež. A. Lebeliūnas). Spektaklis „Daktaras ir Mangaryta“ (rež. V. V. Landsbergis) stebina šmaikščių pasakų ir dokumentinės meilės istorijos derme. Be spektaklių, aktoriai su jaunais muzikantais parengė literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Sava“, kurią pristatys antradienio vakarą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje.    

Rugpjūčio 1 d. (penktadienį)  20 val. – dviejų dalių impresija „Nebylys“ (rež. J. Vaitkus). Rugpjūčio 2 d. (šeštadienį) 20 val. – dviejų dalių spektaklis „Daktaras ir Mangaryta“ (rež. V. V. Landsbergis) .Rugpjūčio 3 d. (sekmadienį) 20 val. – dviejų dalių romantinė istorija M. Panjolio „Duonkepio žmona“ (rež. A. Lebeliūnas). Rugpjūčio 5 d. (antradienį) 20 val. – literatūrinė-muzikinė kompozicija „Sava“ nustebins lietuvių tarmių, menų ir kartų sinteze.„Palangos tilto“, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius