Naujųjų sutikti į Palangą atvažiavę tūkstančiai liko nusivylę: nesulaukė fejerverkų

Palangos tiltas, 2022-01-05
Peržiūrėta
1837
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Naujųjų sutikti į Palangą atvažiavę tūkstančiai liko nusivylę: nesulaukė fejerverkų

Tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos lėkusių į Palangą pasigrožėti nuo jūros tilto leidžiamais fejerverkais laukė nusivylimas – pajūryje visą dieną tvyrojęs tirštas rūkas lėmė, kad naujametinis fejerverkas buvo atšauktas.

„Negalime į orą tiesiog iššaudyti mokesčių mokėtojų pinigų, žinodami, kad laukiamo efekto nepasieksime. Labai nenorėjome atšaukti fejerverkų, laukėme iki paskutinės minutės tikėdamiesi, kad rūkas galbūt vis dėlto prasisklaidys. Deja. Atsiprašome“, - socialiniame tinkle rašė Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.

Tačiau Naujųjų išvakarėse ne visi naudojosi feisbuku, todėl minios plūdo į J. Basanavičiaus gatvę. Ištuštėjo visi kurorto priemiesčiai ir aplinkiniai miestai – visi skubėjo prie jūros. Prieš pat vidurnaktį tilto prieigose buriavosi tūkstančiai linksmai nusiteikusių piliečių, niekaip negalėjusių patikėti, kad iš jų buvo atimtas tradicinis reginys.

Ištuštėjo ir Šventoji. Gyvenvietėje vaikštinėjo vos vienas kitas atsitiktinis praeivis, gatvėmis važinėjo vos keli automobiliai. Policijos pareigūnai patikrino visų vairuotojų blaivumą. Visi jie buvo blaivūs.

O tuo metu Palangoje žmonės plūdo prie jūros. Paplūdimyje daugelis pasiruošė atsineštus pirktinius fejerverkus ir laukė vidurnakčio. Laikrodžiams mušant dvylika Jūratės ir Kastyčio skveras paskendo dūmuose, pokšėjo atkemšami putojančio vyno buteliai, publika glebėsčiavosi ir sveikino vieni kitus.

Tiesa, vienas neatsargus „pirotechnikas“ savo fejerverkus iššovė tilto prieigose, kelios raketos pasklido į visas puses, išgąsdinusios susirinkusius Naujųjų metų sutiktuvininkus. Laimei, sužalojimų išvengta.

Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas pastebėjo, kad šiemet Palangoje susirinkusi publika jau kitokia. „Labai ramūs žmonės, atėjo su šeimomis, su vaikais. Vienas kitas atsinešė šampano, kurių butelius atkimšo mušant dvylika, tačiau girtų ir agresyvių kompanijų nepastebėta. Gal jau ir mes išmokstame švęsti saikingai vartodami alkoholinius gėrimus?“ – svarstė pareigūnas.

Tiesa, ne visi apskaičiavo savo jėgas. Vienam jaunuoliui, kuris per daug išgėrė alkoholio ir pasijuto blogai, teko kviesti medikus, kuriuos iki pat tilto lydėjo policijos automobilis. Jaunuolis buvo išvežtas į ligoninę.

Viena moteris niekaip nesugebėjo išsikviesti taksi. Todėl pagalbos kreipėsi į policijos pareigūnus. Netrukus prie policininkų priėjo ponas vedinas vokiečių aviganiu, kuris, jo šeimininko teigimu, visai nebijo fejerverkų. Nors šunelis drebėjo, šūviai jį vertė gūžtis ir tupėti pabrukus uodegą, šeimininkas tvirtino, kad tai vienintelis šuo, nebijantis šaudymo.

Po pusvalandžio minia ėmė skirstytis. Vieni grįžo į išsinuomotus apartamentus Palangoje, kiti skubėjo į Šventąją, Klaipėdą ir kitus miestus. Tęsti Naujų metų sutiktuvių. Užtat jaunimas plūstelėjo į Palangos naktinius klubus.

Tačiau policijos pareigūnai atidžiai stebėjo minią, taip pat nepaliko be dėmesio ir automobilių vairuotojų. Vytauto gatve „Range Rover“ vairavęs vyriškis nepraleido pėsčiųjų perėjon žengusių pėsčiųjų. Vėliau buvo sustabdytas automobilį su Didžiosios Britanijos numeriais vairavęs asmuo. Norėta įsitikinti, kad grįžęs į Lietuvą nėra padaręs Eismo taisyklių pažeidimų, nebuvo užfiksuotas stacionaraus greičio matuoklio.

Naujų metų sutiktuvininkams išsiskirsčius dvelktelėjo nestiprus vėjas, kuris išsklaidė rūką. Apie pirmą valandą dangus buvo giedras.

Delfi.lt, Delfi.lt nuotr.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atsisveikinti su 2022-aisiais ir pasitikti ateinančius Naujuosius metus į Palangą žmonės viliojami ir Lietuvos žvaigždžių koncertais, ir išskirtiniu meniu, ir prabangiais SPA malonumais.


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos lėkusių į Palangą pasigrožėti nuo jūros tilto leidžiamais fejerverkais laukė nusivylimas – pajūryje visą dieną tvyrojęs tirštas rūkas lėmė, kad naujametinis fejerverkas buvo atšauktas.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Palanga liko be vyriausiojo architekto  1

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 09 | Rubrika: Miestas

Nuo pirmadienio Palanga vėl liko be vyriausiojo architekto – penktadienis, birželio šeštoji, buvo paskutinioji Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno darbo diena. Įsakymą atleisti valdininką iš pareigų pasirašiusi Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, patikinusi, jog kurorto vyriausiojo architekto...


Šventoji trumpiausią metų naktį kviečia sutikti prie jūros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvai laikas turėti Joninių sostinę, ir šis garbingas titulas atiteko Šventajai, kviečiančiai trumpiausią metų naktį sutikti jūros ir gamtos prieglobstyje. Joninių sostinės atidarymas Šventojoje – birželio 23 d


Savaitgalį Palangos sporto centro salėje vyko Kalėdinis tarptautinis vaikų futbolo (5x5) turnyras Lietuvos vidaus reikalų ministro taurėms laimėti. Varžybose dalyvavo aštuonios berniukų, gimusių 2002 metais, komandos iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. A grupėje žaidusi Palangos sporto centro komanda liko ketvirtoje vietoje.


Pajūrio kurorte planuojantieji švęsti Naujuosius Drakono metus nesnaudžia. Laisvų vietų viešbučiuose sulig kiekviena diena mažėja. Atsigauna ir rudeninį sąstingį išgyvenę viešbučiai, kurie intensyviai sudarinėja naujametinę programą, koncertus, derina šventinių patiekalų meniu. Progos Palangoje sutikti šventes nepraleidžia ir turistai iš...


Poledinės žūklės mėgėjai bei propaguotojai tęsią tradiciją sutikti kiekvieną pavasarį bei palydėti žiemą gražiu renginiu – poledinės žūklės varžybomis ant tvenkinių ledo.


Palangoje sutikti išlaisvinti jūreiviai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 08 19 | Rubrika: Miestas

Pirmadienio pavakarę Palangos oro uoste nusileido aviakompanijos SAS lėktuvas iš Kopenhagos, kuriuo į Lietuvą parskraidinti buvę pagrobti ir vienuolika dienų Nigerijos ginkluotų banditų nelaisvėje išbuvę laivo „Saturnas“  jūreiviai. Namus pasiekė laivo kapitonas Sergejus Triškinas, vyriausiasis mechanikas Aleksandras Alatyrcevas, motoristas Vladimiras Bazevičius, motoristas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius