Neįveikus šimto dienų „barjero“ – paglostymai valdžiai ir nuo visuomenės aštrialiežuvių

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-13
Peržiūrėta
460
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neįveikus šimto dienų „barjero“ – paglostymai valdžiai ir nuo visuomenės aštrialiežuvių

Vakar  įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 18 Tarybos narių.

 

Kodėl nėra posėdžių transliacijos?

Jis prasidėjo opozicijai atstovaujančios socialliberalės Genoveitos Krasauskienės trimis paklausimais. Pirmiausia, politikė pasigedo Tarybos posėdžių transliacijų internetu. „Per pirmąjį posėdį jūs, mere, sakėte, kad tokia technika yra savivaldybės nupirkta ir ją reikia tik sumontuoti. Jau vyksta ketvirtasis Tarybos posėdis, o transliacijų nėra. Manau, kad jūs vengiate viešumo ir skaidrumo“, - „sunkiais“ žodžiais taškėsi pedagogė. „Prašome raštu informuoti, kad posėdžiai bus transliuojami viešai“, - reikalavo G. Krasauskienė.

Ji pateikė ir savo antrą paklausimą: kodėl įvykęs jaunimo iniciatyvų skatinimo projektų atrankos konkursas, anot jos, kaip teigia savivaldybės tinklalapis, bus rengiamas pakartotinai. Trečias politikės paklausimas buvo dėl jaunimo reikalų tarybos. „Kodėl ji iki šiol nėra suformuota?“ - klausė G. Krasauskienė.

Konservatorius M. Skritulskas ponios Genoveitos klausė, ar ji nepažeidžia viešų ir privačių interesų, jeigu ji teikė jaunimo iniciatyvų skatinimo projektą nuo V. Jurgučio mokyklos. Moteris dievagojosi, kad nors ją ir sieja „darbiniai santykiai“ su minėta mokykla, bet ji paraiškos nuo mokyklos neteikusi.

Kliuvo mėgstančiai patarškėti socialliberalei ir nuo aštrialiežuvės Nacionalinės vartotojų teisių gynimo asociacijos atstovės Rūtos Ruzgutės: „Jeigu G.Krasauskienė pradeda savo, kaip Tarybos narės, veiklą nuo tokių smulkmenų, kur ji buvo pasislėpusi keturis metus?“ – replikavo buvusi konservatorių rinkimų sąrašo narė.

Tarybos posėdžių stebėtoja veteranė nepraleido progos įgelti ir žiniasklaidai, naujiems Tarybos nariams, sakė, kad Tarybos posėdžiuose „keičia taktiką“. Matyt, ne visi suprato – o gal ir nebuvo įdomu – kaip. Neužmiršo ponia Rūta paegzaminuoti ir Tarybos narių – liepė pakelti rankas, kurie iš jų save laiko valdininkais. Nepakilo nė viena ranka  - kažkas iš opozicijos replikavo, kad „Tarybos posėdis – ne pamoka, kad būtų rankos kilnojamos“.

Miesto visuomenės aktyvistė Albina Rakauskienė sakė, kad, kol miesto valdžia neįveikė šimto dienų „barjero“, tol nesiims kritikuoti jos veiksmų. Atvirkščiai – naujajai valdžiai moteris pažėrė pagyrų: „Jau nemažai padaryta – nė vienas kitas miesto meras nepradėjo savo darbo nuo pasivaikščiojimų po miestą, o Š. Vaitkui tai tapo įprasta“. Ji atkreipė dėmesį į apverktiną vandens tinklų būklę – atsukus čiaupą miesto daugiabučiuose, dažnai srūva rūdžių pilnas vanduo, o daug namų yra „kiauri“.

 

Steigia direktoriaus pavaduotojo etatą turguje?

Vicemerą Saulių Simę pozicija siūlė išrinkti Palangos savivaldybės delegatu į Lietuvos savivaldybių asociacijos narių atstovų suvažiavimą, tačiau socialdemokratas Danas Paluckas, iki šiol neradęs progos „pasireikšti“ per Tarybos posėdžius, siūlė G. Krasauskienę.

Pasigirdus replikoms, kad toks siūlymas reiškia įstatymo pažeidimą, Taryba balsavo už S. Simės kandidatūrą.

Tarybos sprendimu, universali dirbtinės dangos sporto aikštelė prie Vlado Jurgučio mokyklos, iki šiol priklausiusi Sporto departamentui, buvo perduota valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise V. Jurgučio mokyklai.

Meras Š. Vaitkus pranešė, kad tokia pati universali dirbtinės dangos aikštelė atsiras ir Šventojoje.

Svarstant klausimą dėl UAB „Palangos klevas“ neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo, neformalus opozicijos lyderis Aleksandras Jokūbauskas atkreipė dėmesį, kad Tarybai pateiktas svarstyti sprendimo projektas, kuris buvo neseniai svarstytas Taryboje.

„Jeigu, mums pritarus, pats turgaus vadovas turės galimybę kurti papildomus etatus, bus pažeistas įstatymas – tokią teisę turi tik visuotinis akcininkų susirinkimas“, - sakė jis, pastebėjęs, kad „visi žino povandenines sroves – svarstyti apie pavaduotojo etatą vienam žmogui“.

„Palangos tiltas“ primena, kad išrinkus Eimutį Židanavičių Tarybos nariu, jis, kaip savivaldybės įmonės vadovas, kaip numato įstatymas, turėjo pasirinkti, ar likti turgaus direktoriumi, ar rinktis darbą Taryboje. Pasirinkęs pastarąjį variantą, buvo imta svarstyti galimybę įkurti UAB „Palangos klevas“ direktoriaus pavaduotojo etatą. Neabejojama, kad juo taptų E. Židanavičius.

A. Jokūbauskas siūlė klausimo svarstymą atidėti. Atidėti siūlė ir vicemeras S. Simė.

Bet M. Skritulskas prieštaravo A. Jokūbauskui teigdamas, kad uždarųjų akcinių bendrovių įstatymas numato, kad jeigu nėra sudarytos valdybos „uabuose“, tokią teisę – kurti naujus etatus – turi ir uždaros akcinės bendrovės vadovas. „Tad Tarybai pateiktas sprendimo projektas atitinka įstatymą ir aš jį siūlau tvirtinti“, -  sakė M. Skritulskas.

Meras Š. Vaitkus siūlė sprendimo projektą „patobulinti“ ir svarstyti jį kitame posėdyje. Taryba balsavo už tai.

 

Siūlymai Rinkliavų centrui

Vėliau politikai išklausė miesto įmonių vadovų ataskaitų.

Rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius pranešė, kad centras tikisi netrukus gauti ir mieste pastatyti 20 parkomatų, kad pernai buvo planuota surinkti  2,4 milijono litų rinkliavų, tačiau faktiškai tebuvo surinkta tik 1, 7 milijono litų. Anot direktoriaus, šiemet planuojama surinkti 2 milijonus litų rinkliavų.

Kaip priežastis, kodėl nesurinkta tiek daug planuotų rinkliavų, G. Žukevičius nurodė, kad įmonei labai trūksta teisininkų, kurie galėtų įmonę kvalifikuotai atstovauti teismuose ir rašyti ieškinius. Taip pat tai, kad daug kurorto įmonių ir organizacijų vadovų tiesiog „priešinasi“ rinkliavoms – jų paprasčiausiai nemoka, teisindamiesi, kad gyvena Vilniuje ar Kaune. Liberalsąjūdietis T. Žulkus domėjosi, kodėl šiais metais suplanuota „ženkliai mažiau“ nei praėjusiais metais. Jis išgirdo atsakymą, kad planuojant buvo atsižvelgta į praėjusių metų likutį. Taip pat liberalsąjūdietis E. Židanavičius atkreipė dėmesį, kad palangiškiai nepasitiki centru ypač dėl didelių ir sunkiai žmonėms suprantamų rinkliavų tarifų. „Ypač soduose“, - sakė politikas.

Bet Rinkliavų centro direktorius G. Žukevičius teigė, kad rinkliavos už šiukšles tarifas sodų savininkams buvo sumažintas nuo 120 iki 60 litų.

Socialliberalas E.Krasauskas abejojo, ar Palangoje esanti tokia parkavimo sistema apskritai reikalinga. „Matome, kad parkomatai pasieks pajūrį, Druskininkai įvedė kitą sistemą“, - sakė jis.

Atsakydamas G. Žukevičius sakė, kad Palangos Taryba nusprendė, kad tvarka turi būti tokia, kokia yra – plečiant parkomatų mieste tinklą. „Be to, ten kur yra parkomatai, niekas negyvena mašinose, nėra nei klyksmų, nei šiukšlių“, - sakė direktorius.

Konservatorius D. Želvys siūlė Rinkliavų centrui atsisakyti dalies žmonių, jei „užprogramuoti nuostoliai“.  D. Paluckas siūlė nepritarti ataskaitai.

R. Kirstukas siūlė visiems apsispręsti, kokios Palangos visi nori: žalio miesto ar mašinomis „prikimšto“ miesto. Jis suabejojo sprendimu statyti parkomatus miesto žaliojoje zonoje – iki pat pajūrio.

Meras Š. Vaitkus sakė sudarysiąs darbo grupę Rinkliavų centro klausimams spręsti ir siūlė patvirtinti direktoriaus ataskaitą. 

Taryba patvirtino UAB „Palangos rinkliavų centras“ direktoriaus ataskaitą.

 

Moka dvigubą PVM

Po to Taryba išklausė Palangos turizmo informacijos centro buhalterio Jono Paulausko (direktorė Ala Valužienė išvykusi į Maskvą) ataskaitą.

UAB „Palangos vandenys“ direktorius Pranas Madzajus taip pat atsiskaitė Tarybai. Jis informavo, kad praėjusiais metais bendrovė patyrė šiek tiek daugiau kaip pusę milijonų litų nuostolių. „Nuostoliai buvo patirti, nes sumažėjo vandens vartojimas, ypač restoranuose, kavinėse ir viešbučiuose“, - sakė direktorius. Politikai „kibo“ prie jo, išsiaiškinę, kad palangiškiai moka dvigubą PVM – „Palangos vandenims“ vandenį šildymui tiekiant „Litesko“. Pastaroji įmonė taip pat skaičiuoja vartotojams PVM tiekdama jiems karštą vandenį.

T. Žulkus domėjosi galimybėmis nuvesti vandentiekį į paplūdimius.

„Galima tai padaryti. Jau yra seniai nuvestos vandens linijos į paplūdimį Žvejų gatvėje ir prie Botanikos parko. Bet jas pajungti, žinoma, kainuos“, - sakė P. Madzajus.

Tarybai taip pat atsiskaitė Palangos miesto globos namų direktorė Irena Biriukaitė, Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos direktorius Romualdas Valantinas, UAB „Palangos klevas“ direktorė Irena Vitkienė, UAB „Palangos šilumos tinklai“ laikinai direktorės pareigas einanti Rūta Mockuvienė, kiti vadovai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Vakar  įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 18 Tarybos narių.


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius