Nepakenčia atostogų Palangoje: „Tenka Vilniaus burbului susidurt nemaloniai su kita Lietuva“

Palangos tiltas, 2023-03-29
Peržiūrėta
996
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Drąsiai ir kontroversiškai pasisakyti mėgstanti socialinių tinklų kolumnistė Ieva Koncevičiūtė savo „Facebook“ paskyroje šįkart pasidalino savo drąsiomis įžvalgomis apie brangų, bet neprabangų poilsį prie Baltijos jūros ir pakvietė visuomenę padiskutuoti apie artėjančias atostogas, kurias daugelis lietuvių vėl pasitiks Lietuvos pajūryje. 

„Šoku internetui ant ragų. Apie Lietuvos pajūrį. Aš galėčiau būti Lietuvos pajūrio heiterių asociacijos pirmininkė.

Deja, važiuoju ten kasmet, nes mano draugai mėgsta, o aš mėgstu savo draugus. Ir nuvažiavus aš jiems kraupiai bambu visą laiką, bet jie mane vis tiek ima – nes aš turiu mašiną. Nu tai važiuojam. 

Lietuviai jau rich bitches nori kurorto, o kurortas amžinai nepasiruošęs. Suvažiuoja birželį visas Vilnius į Palangą, net vamzdynai neatlaiko – pradeda vietiniams rudas vanduo bėgt. Sako avarinės tarnybos – išvažiuos vilniečiai namo, vėl bėgs vanduo be smėlio, kiek palaukit.

Kurorte infrastruktūros jokios. Nori pašikt gulint paplūdimy? Good luck with that what can I say. Ir atsiprašau to be so direct, bet ar čia nėra low intensity stress situacija visų atostogų metu? 

Nori kojas nusiplaut? Druską nusiplaut? Kraneliai? Išeinant iš pliažo? Never heard of it. Dušai prie pliažo? Nee tai geriau parsineškit visą tą smėlį namo. Ir šiknoj jo, ir lovoj, guli poto visą naktį jame, atsikeli kaip po viso kūno pilingo. Great. Ir dar į Vilnių atsiveži.

Ir nu kai paklausi, kodėl žmonės važiuoja į tą Palangą, nors ten jau nėr pigiau nei užsieny, o kokybė so much worse – visi sako nostalgija, kažkaip, vaikystė, kažką. Tai aš čia ir nerelatinu, nes aš vaikystėj nevažiuodavau į Palangą, tai naujom akim žiūriu dabar ir nu baisi man ji. 

Bet, matau, draugai kitaip mato, per prisiminimų ir nostalgijos lense. Nesimato jiem, koks sovietinis tas kurortas, koks dar vis klaikiai underdeveloped.

Ir good luck pavalgyt skaniai Palangoj. Visas Vilnius atvažiuoja ir 6 restoranai normalūs. 4 persikėlę iš to paties Vilniaus. Ir turi skambint 8 dienos prieš, kad staliuką gautum. Nes tas visas Vilnius ten pat valgys. Ir kainos oho. „Pušų paunksmėj“ kainos jau tuoj kaip „Nobu“ bus. Tik kad ne worldwide famous. Bet ten atėjus pažinosi žmonių bent prie trečdalio staliukų. 

„Vila komoda“ nesotų brunchą už 40 euriukų per person būtinai šaut, ir nu kaip ir bruncho opcijų daugiau jau nebėr. 

O kokios pramogos šitam brangiam kurorte, jeigu lyja? Ar mes primetam, kad LIETUvoj nelyja? Tai galima į nudrožtus viešbučių SPA eit po 60 eurų. Kur ir irgi ne visada vietos gausi.

Dar yra visokių provincijos istorijos muziejukų, kur net per lietų nesirinktum, ir nu thats about it. Ai, dar ten viena pirtis ant jūros kranto su toitoi. Apžvalgos ratas. 14 eurų 3 minučių pramoga. I am so sorry guys, London Eye yra 25, bet experience tai skiriasi maždaug taip, kaip Davosas ir Lietuvos Davosas. 

Basanavkė, deja, centre. Tai tenka Vilniaus burbului susidurt nemaloniai su kita Lietuva. Trumpam suvokt, kad jiem Basanavkė jau kaip istorijos muziejus, bet tai kitai Lietuvai dar vis realybė. 

Barų ant jūros kranto nėr. Sėdi turtingi lietuvaičiai, į sintetinius dekius susisukę, kopose saulę lydi. Atsinešę „Ikea“ taures iš pigiai įrengtų, bet brangiai nuomojamų apartamentų, pilstosi prosekėlį. Kas gal jau ir šampaną.

Nebėr gi lietuviai biedni. Kurortas tik biednas. Nei kėdžių, nei šildytuvų, nei jokių stiklinių terasų. Apsimetam, kad ne šiaurėj mes. Ir nepaisant viso šito, kvadrato kaina Palangoj yra didesnė už NT prie Como lake. 

Aš niekaip šito nesuvokiu. Kaip gali underdeveloped šiaurės klimato kurortas kainuot brangiau už vieną gražiausių vietų pasaulyje. Dar palauk, kol paskelbs kokio festivalio datas, tai Nidoj išvis galėsi garažą su dviem raskladuškėm ir sapnų gaudykle paimt už 250 eurų per night. Ir čia jei bookinsi balandį. 

Dar niekas per nepriklausomos Lietuvos istoriją nėra maudęsis Baltijos jūroj su nepastirusiais speneliais. Labiau visad jauties besigrūdinantis ruonis, nei kad tu chillini kurorte. Sveika tas šaltas vanduo, bet ar malonu? 

Rimtai 5K už kvadratą like malonu? Tokios tokelės Lietuvos kurorte. Tai eikit bookint jau, nes po to nutriušusiam laive kokiam nakvosit ar sovietiniuose poilsio namuose su euroremonto žymėm. 

Nuoširdžiai jūsų, Kandidatė į Lietuvos pajūrio heiterių klubo pirmininkes“, – rašė I. Koncevičiūtė. Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2023-03-31 06:47 (IP: 162.158.222.193)
Daug teisybės... Ypač apie beviltiškus muziejus į kuriuos nieks niekada neina:)))

OB 2023-03-31 06:01 (IP: 162.158.222.250)
Panašu, kad ta Palangos "heiterė" pati nieko nemačiusi. Nebent kokį Turkijos viešbutį su "viskas įskaičiuota" + kokteilis nemokamas vakare, kurio net už dyką Lietuvoje negertum

pacianto 2023-03-30 07:52 (IP: 162.158.110.91)
kliedesi nereikia klausyti.

Nuomone 2023-03-30 07:35 (IP: 172.71.182.48)
Skaitai - ir vemt traukia is tos "rasytojos" kliedesiu.

vietinis 2023-03-29 16:52 (IP: 162.158.222.173)
Kuo mažiau tokių šikančių ir taip maliavojančių tuo oras grynesnis

Taip pat skaitykite

Drąsiai ir kontroversiškai pasisakyti mėgstanti socialinių tinklų kolumnistė Ieva Koncevičiūtė savo „Facebook“ paskyroje šįkart pasidalino savo drąsiomis įžvalgomis apie brangų, bet neprabangų poilsį prie Baltijos jūros.


Maršrutiniu taksi Klaipėda-Palanga kasdien į darbą vykstanti klaipėdietė netveria pykčiu, jog keleiviai priversti grūstis it silkės statinėje. Anot moters, žmonėms ne tik ilgą laiką tenka laukti retai kursuojančių autobusiukų, bet ir važiuoti nesaugiai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Meras Šarūnas Vaitkus išėjo atostogų  5

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, siekdamas užtikrinti, kad visi kandidatai į Palangos miesto merus rinkimų kampanijoje dalyvautų lygiomis teisėmis, nuo vasario 20 d. iki rinkimų išeina atostogų. Š. Vaitkaus atostogų metu mero pareigas eis mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas.


Palangos Trečiojo amžiaus universitetas išleido savo senjorus net penkiems mėnesiams atostogų, tikėdamas, kad šie ramiai ilsėsis iki naujųjų mokslo metų – spalio 1 dienos. Tačiau šokėjai nusprendė – jokių atostogų. To ir mokė mus etatiniai ir neetatiniai universiteto vadovai – siekti kuo daugiau sužinoti, bendrauti, džiaugtis. Tuo labiau, jog ir kitų...


Naujai sanatorijai gimstant, miršta kita  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 11 21 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Drįsčiau teigti, kad bet kurio kurorto pagrindinis skiriamasis požymis yra ne tiek šalia esanti jūra, įspūdingas kraštovaizdis ar poilsinių, viešbučių ir restoranų gausa, o sanatorijos, kurios dabar dažniau vadinamos sveikatos centrais.


Palangiškių atostogų geografija: nuo namų kurorte iki Filipinų ir Egipto

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2011 08 08 | Rubrika: Jūros vaikai

Gyvename didžiausiame Lietuvos kurorte, bet palangiškiai atostogų stengiasi išsprukti kitur. Renkasi jas pagal kišenę ir tik patiems atostogautojams žinomus dalykus. Vieniems puikios atostogos – turkštis svetimoje jūroje, kitiems – išvyka į kalnus, tretiems– pažintinės kelionės po platųjį pasaulį. Kalbinti miesto politikai dėstė esą...


Tyrimų duomenimis, vienas iš trijų darbuotojų po ilgesnių atostogų į darbą sugrįžta nenoromis. Likus kelioms dienoms iki jų pabaigos, maždaug pusė darbuotojų ima jausti didelį stresą. O grįžę į darbą bei jame praleidę keletą dienų, jaučiasi tarsi nė neatostogavę. Patirti atostogų įspūdžiai ima blėsti taip pat greitai kaip ir odos įdegis.


Apklausa žlugo - kita rugsėjį?

Linas JEGELEVIČIUS, Alfredas PUMPULIS, 2010 07 20 | Rubrika: Miestas

Palangiškių apklausa  dėl kurorto šilumos ūkio nuomos „Litesko“ neįvyko.  Kaip ir buvo galima tikėtis po viešo dalies apklausos komisijos narių pareiškimo boikotuoti apklausą, į ją atvyko mažiau nei trys penktadaliai komisijos narių, todėl atėjusieji turėjo skėsčioti rankomis – pagal Tarybos patvirtintą apklausų vykdymo tvarką apklausa negalėjo būti pradėta vykdyti. Komisijos...


Valdžia nemokamų atostogų nematys

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 10 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybai pristatytą sprendimo projektui dėl kurorto mero Vytauto Stalmoko ir vicemerų Rimanto Garolio bei Edmundo Krasausko prašymų išleisti juos nemokamų atostogų, įsikišus Vyriausybės atstovei, nepritarta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius