Nesumokėtų mokesčių žalą atlyginęs klaipėdietis, valdęs ir sporto klubą Palangoje, atleistas nuo atsakomybės

Palangos tiltas, 2021-11-22
Peržiūrėta
1881
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nesumokėtų mokesčių žalą atlyginęs klaipėdietis, valdęs ir sporto klubą Palangoje, atleistas nuo atsakomybės

Klaipėdietis ir jo sporto klubas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl vengimo mokėti mokesčius – asmuo pripažino kaltę ir atlygino valstybei padarytą žalą – beveik 13 tūkst. eurų.

Kaip pirmadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), vyras buvo įkūręs dvi įmones ir valdė keletą sporto klubų Klaipėdoje, Tauragėje ir Palangoje.

Jų veiklą pradėję tirti FNTT pareigūnai išsiaiškino, kad keletą metų abiejų įmonių buhalterinė apskaitą galėjo būti tvarkoma apgaulingai, o direktorius galėjo vengti mokesčių.

Surinkti duomenys rodo, kad abejose įmonėse direktorius į apskaitą neįtraukdavo ir buhalterei nepranešdavo apie dalį gautų pajamų, dalį darbo užmokesčio mokėjo neoficialiai ir, galimai siekdamas išvengti mokesčių, teikė neteisingus duomenis apie pajamas.

Suskaičiuota, kad per pustrečių metų į dviejų įmonių apskaitas nebuvo įtraukta bendrai daugiau kaip 41 tūkst. eurų, o darbuotojams neoficialiai galėjo būti išmokėta beveik 7 tūkst. eurų.

Tyrimo duomenimis, bandydamas išvengti mokesčių, direktorius įmonių buhalteriją tvarkiusiai buhalterei nepateikė visų duomenų apie pajamas ir darbo užmokestį, todėl ši buvo suklaidinta ir valstybės institucijoms pateikė neteisingus duomenis.

Skaičiuojama, kad dėl to į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta iš viso beveik 13 tūkst. eurų.

Šių metų rugsėjį Klaipėdos apylinkės teismas sutiko su valstybinį kaltinimą palaikiusios Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės Laimos Rokanskienės pozicija ir pripažino sporto klubų direktorių apgaulingai tvarkius apskaitą bei vengus mokesčių mokėjimo.

Kaltinamajam savo kaltę pripažinus bei atlyginus valstybei padarytą žalą, tyrimas užbaigtas laidavimu.

Teismo sprendimu kaltinamajam direktoriui paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 3 tūkst. eurų dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. 7,5 tūkst. eurų įmoką į minėtąjį fondą privalės sumokėti ir juridinis asmuo – sporto klubas.

Pirmosios instancijos teismo sprendimas kaltinamojo direktoriaus ir sporto klubo buvo apskųstas, nesutikus su paskirtų baudžiamojo poveikio priemonių dydžiais ir sumokėjimo terminais. Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs gautus skundus, juos atmetė ir paliko galioti Klaipėdos apylinkės teismo nutarimą.

Asmuo teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jeigu jis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 11 d., Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, į Kurhauzą sukviesti didžiausi 2022 metų mokesčių į Palangos miesto biudžetą mokėtojai – tiek verslininkai, tiek ir vadinamojo Pagalvės mokesčio daugiausiai sumokėję gyventojai. 


Palangos baseino sporto klubas turi naują trenerį – besišypsantį, geranorišką, randantį kelią į kiekvieno širdį ir sugebantį padėti užsiauginti raumenukų, sutvirtėti ar tiesiog jaustis gerai. Susipažinkite su Arūnu Giedraičiu, kurį šnekino „Palangos tiltas.“


Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos darbo ginčų komisija, išnagrinėjusi darbo bylą pagal Marselio Balasanovo, futbolo akademijos „Gintaras“ steigėjo ir direktoriaus prašymą, dėl jo atleidimo iš darbo Palangos sporto centre pripažinimo neteisėtu, didžiąja dalimi tenkino palangiškio prašymą– nustatė, kad jis buvo atleistas neteisėtai. Jeigu VDI sprendimo nepakeis teismai, Palangos...


Klaipėdietis ir jo sporto klubas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl vengimo mokėti mokesčius – asmuo pripažino kaltę ir atlygino valstybei padarytą žalą – beveik 13 tūkst. eurų.


Palangoje į naktinį klubą girtas vaikinas keliavo apsirūpinęs narkotikais. Sekmadienį, liepos 4 d., vos po vidurnakčio, apie 00.58 val. gautas pranešimas, kad Basanavičiaus g., Palangoje, apsaugos darbuotojas sulaikė asmenį, kuris į naktinį klubą bandė įsinešti plastikinį maišelį su žalsvos spalvos, augalinės kilmės, galimai narkotine medžiaga.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Praėjusių metų balandį iš pareigų atleistas VRM Palangos „Pušynas“ direktorius Vincas Nesteckis praėjusių metų pabaigoje šventė mažytę tarpinę pergalę – pasiekė, jog jo atleidimo teisėtumo klausimas teismuose būtų nagrinėjamas iš naujo.


Buvusio UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Rimantas Gliožeris buvo atleistas teisėtai, nusprendė Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Diana Vercinskė. Ieškovas R. Gliožeris ir jo advokatas Alvydas Buta teismo prašė pripažinti, kad R. Gliožeris iš darbo buvo atleistas neteisėtai ir reikalavo, kad būtų priteista išeitinė išmoka...


Aštuonias dienas Afrikoje dėl savo gyvybės kovojęs klaipėdietis Anatolijus Batasciukas šiomis dienomis sparčiai sveiksta Palangoje. Žinia dėl plyšusios aortos sugebėjusio išgyventi jūrininko spėjo pasklisti po visą šalį. Net gydytojai tai vadina stebuklu, nes daugelis pacientų greitai miršta.   Ties mirties slenksčiu Dabar...


Gydytojas padarytą žalą atlygins dalimis

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 23 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba atliko patikrinimą dėl Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro tarnybinio automobilio „Fiat Panda“ konfiskavimo. Kontrolierės, įvertinusios gautus duomenis, nustatė, kad minėto automobilio gydymo įstaiga neteko dėl buvusio bendrosios praktikos gydytojo Kęstučio Alūzos rugpjūčio viduryje padaryto Kelių eismo taisyklių pažeidimo. Šiuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius