Gydytojas padarytą žalą atlygins dalimis

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-23
Peržiūrėta
1703
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba atliko patikrinimą dėl Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro tarnybinio automobilio „Fiat Panda“ konfiskavimo. Kontrolierės, įvertinusios gautus duomenis, nustatė, kad minėto automobilio gydymo įstaiga neteko dėl buvusio bendrosios praktikos gydytojo Kęstučio Alūzos rugpjūčio viduryje padaryto Kelių eismo taisyklių pažeidimo. Šiuo metu  savo noru iš pareigų atleistas medikas yra atlyginęs padarytą įstaigai 8 tūkst. litų žalą. Likusius pagal susitarimą 6 tūkst. litų gydytojas padengs per pusmetį.

 

Nustatyta tvarka

Atlikus patikrinimą nustatyta, kad PASPC vyriausiojo gydytojo įsakymu yra patvirtinta tarnybinių automobilių naudojimo tvarka. Joje nustatyta, kuriems darbuotojams patikėtas įstaigos turtas. Tarnybiniais automobiliais leidžiama naudotis įstaigos vadovui, vyriausiajam gydytojui, ūkio reikalų tvarkytojui ir vairuotojui – ūkio darbininkui. Tarnybinei užduočiai vykdyti transporto priemone gali naudotis ir kiti įstaigos darbuotojai, kuriems savo įsakymu leidžia poliklinikos vadovas. Šventosios bendrosios praktikos gydytoja tarnybinėms funkcijoms atlikti naudoja asmeninį automobilį pagal sudarytą nuomos sutartį.

 

Perduota vadovo įsakymu

Kaip teigiama kontrolierių pažymoje, joms buvo paaiškinta, kad bendrosios praktikos gydytojui K.Alūzai tarnybiniu automobiliu leista naudotis pavaduojant Šventosios bendrosios praktikos gydytoją. „Fiat Panda“ buvo perduota poliklinikos vadovo Egidijaus Rimkaus įsakymu, pasirašytu rugpjūčio mėnesio paskutinę dieną. Kontrolierių tarnyba atkreipė dėmesį, kad leidimas, suteikiantis teisę vairuoti įstaigos tarnybinį automobilį, suteiktas po to, kai faktiškai šia teise buvo pasinaudota.

Taip pat, anot kontrolierių, patikrinimo metu nustatyta, kad nepaisyta tvarkos dėl  automobilio perdavimo-priėmimo. Joje nurodoma, kad privalu surašyti turto perdavimo-priėmimo aktą.

 

Konfiskuotas automobilis

Pasak kontrolierių, poliklinikos vadovo patvirtintoje automobilių naudojimo tvarkoje yra nustatyta kontrolės priemonė – vairuotojo girtumo tikrinimas. Vairuotojai patikrinami darbo dienos pradžioje, o rezultatai fiksuojami laisvos formos žurnale. Ar nustatyta tvarka buvo tikrintas bendrosios praktikos gydytojas, patvirtinančių duomenų negauta. Tuo tarpu Palangos miesto apylinkės teismo konstatuota, kad kelių eismo taisyklių pažeidimas padarytas po 18 valandos. Taip pat teismo nutartimi poliklinikos gydytojui K.Alūzai skirta administracinė nuobauda – atimtas vairuotojo pažymėjimas ir konfiskuota transporto priemonė „Fiat Panda“.

Kontrolierės atkreipė dėmesį, kad vairuoti PASPC automobilius gali darbuotojas, su kuriuo įstatymų nustatyta tvarka sudaryta materialinės atsakomybės sutartis. Šiuo atveju su buvusiu gydytoju tokio pobūdžio sutarties nebuvo.

 

Pakankama suma

Vadovaujantis gydymo įstaigos apskaitos duomenimis, automobilis „Fiat Panda“ įsigytas prieš penketą metų už beveik 20 tūkst. litų. Šio turto likutinė vertė – 5 tūkst. 396 litai. Įvertinus kitas išlaidas, susijusias su transporto priemonės eksploatavimu, draudimu, darbuotojo padaryta žala įstaigai siekia nuo 6 tūkst. iki 6,5 tūkst. litų.

Šių metų spalį poliklinikos vadovas E.Rimkus ir fizinis asmuo K.Alūza pasirašė susitarimą dėl 14 tūkst. litų žalos atlyginimo už konfiskuotą transporto priemonę. Kontrolierių konstatuota, kad minėta suma yra pakankama padengti įstaigos faktiškai patirtus nuostolius.

Šių metų spalio 2 dieną į gydymo įstaigos sąskaitą buvo pravestas pirminis įnašas 8 tūkst. litų, o likusi 6 tūkst. litų suma pagal susitarimą turi būti sumokama dalimis per pusmetį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gavusi melagingą žinutę iš banko ir pateikusi duomenis, moteris neteko 2500 eurų, praneša Klaipėdos Vyriausiasis policijos komisariatas.


Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo bei naujais reikalavimais Palangos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) nuo 2022 m. sausio 3 d.  pradėjo teikti slaugos paslaugas namuose su nauja komanda, kurią sudaro 2 slaugytojai, 2 slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas. Palangos...


Klaipėdietis ir jo sporto klubas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės dėl vengimo mokėti mokesčius – asmuo pripažino kaltę ir atlygino valstybei padarytą žalą – beveik 13 tūkst. eurų.


Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinį skundą, paliko nepakeistą Plungės apylinkės teismo sprendimą, kuriuo buvusi sodininkų bendrijos valdybos pirmininkė privalės atlyginti keliolika tūkstančių eurų sodininkų bendrijai padarytą žalą. Civilinę bylą pirmąja instancija nagrinėjo šešiolikos metų teisėjo darbo patirtį turintis Plungės apylinkės teismo Plungės...


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Jackų šeimai gali tekti atlyginti Kurhauzui padarytą žalą

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 22 | Rubrika: Miestas

Kultūros paveldo departamentas (KPD), pateikęs teismui ieškinį dėl G. Jackai ir jo šeimai nuosavybės teise priklausančios medinės Kurhauzo dalies likučių paėmimo valstybės nuosavybėn, pateikė ir dar vieną ieškinį. Juo siekiama iš Kurhauzo bendrasavininkų prisiteisti atlygį už kultūros paveldo objektui padarytą žalą, kurią speciali KPD komisija įvertino 103 tūkst....


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Gydytojas padarytą žalą atlygins dalimis

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 23 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba atliko patikrinimą dėl Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro tarnybinio automobilio „Fiat Panda“ konfiskavimo. Kontrolierės, įvertinusios gautus duomenis, nustatė, kad minėto automobilio gydymo įstaiga neteko dėl buvusio bendrosios praktikos gydytojo Kęstučio Alūzos rugpjūčio viduryje padaryto Kelių eismo taisyklių pažeidimo. Šiuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius