Šventojiškiai 17 tūkst. litų išskirstė keturioms bendruomenių programoms

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-06-16
Peržiūrėta
2224
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojiškiai 17 tūkst. litų išskirstė keturioms bendruomenių programoms

Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius, dar vienai programai atiduodami likę pinigai, o viena programa atmesta.


Remia nuo 2012-ųjų

Pirmą kartą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) Vietos bendruomenių savivaldos programą, kuria siekiama skatinti bendruomenes visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl lėšų panaudojimo, tenkinant vietos bendruomenių viešuosius poreikius, pradėjo įgyvendinti 2012-aisiais. Programa įgyvendinama, siekiant SADM strateginio tikslo – siekti bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų partnerystės su valstybės ir savivaldybių institucijomis, jų plėtros ir aktyvaus dalyvavimo socialinėje veikloje.

SADM teigimu, įgyvendinant Vietos bendruomenių savivaldos programą tobulinamos vietos bendruomenių tarybų sprendimų dėl lėšų, skirtų vietos bendruomenių viešiesiems poreikiams tenkinti, priėmimo ir įgyvendinimo procedūros, suteikiama daugiau atsakomybės ir galimybių imtis iniciatyvos vietos bendruomenėms, padidinamas vietos bendruomenių narių domėjimasis viešaisiais savo bendruomenių reikalais, sustiprinami vietos bendruomenėse veikiančių organizacijų ir įstaigų ryšiai, sprendžiant visai bendruomenei svarbius klausimus, įtvirtinamas sprendimų priėmimo vietos bendruomenėse modelis ir formuojama vietos bendruomenių atstovų dalyvavimo priimant vietos bendruomenei svarbius sprendimus praktika.

Programos įgyvendinimui kasmet iš valstybės biudžeto yra skiriama 8 mln. litų, kurie savivaldybėms paskirstomi pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį žmonių skaičių savivaldybėse.

Palangos savivaldybės Šventosios seniūnijai šiems metams skirta beveik 17 tūkst. Lt.


Penkios paraiškos

Susirinkusius į vietos bendruomenės tarybos posėdį Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos pirmininkas Mikelis Balčius informavo, jog Vietos bendruomenių savivaldos programai pateiktos penkios paraiškos.

Dviems projektams finansavimo prašė lopšelis-darželis „Sigutė“. Vaikų užimtumo kokybei pagerinti ir pradėtai rengti žaidimų aikštelei pabaigti prašyta 3 tūkst. 300 Lt, kurie būtų skirti sūpuoklėms bei kitai įrangai įsigyti. Viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei pagerinti – sutvarkyti apgailėtinos būklės jokių normų nebeatitinkančią tvorą ir aptverti darželio teritoriją nauja 62 m ilgio ir 1,5 m aukščio su naujais vartais automobiliams bei varteliais tvorą, prašyta 4 tūkst. 400 Lt.

Šventosios pagrindinė mokykla pateikė projektą, kurio sąmatinė vertė – 8 tūkst. Lt. Šias lėšas norima skirti sporto aikštyno įrenginiams – lygiagretėms bei kitiems, kuriais galėtų naudotis ne tik moksleiviai, bet ir visa miestelio bendruomenė bei poilsiautojai. Iš Vietos bendruomenių savivaldos programos projektui prašyta 6 tūkst. Lt.

Šventosios seniūnijos bendruomenė pateikė projektą, kurio preliminari sąmatinė vertė – 39 tūkst. Lt, o iš Vietos bendruomenių savivaldos programos prašyta skirti 14 tūkst. Lt. Bendruomenė lėšų prašo Jūros dienos šventei surengti – šiemet sukanka 80 metų, kai Šventosios uoste pirmąkart Lietuvos istorijoje surengta Jūros diena, kurią savo apsilankymu pagerbė ir prezidentas Antanas Smetona. Tad bendruomenė planuoja rugsėjo mėnesį kartu su Baltų vienybės diena paminėti ir šią svarbią Lietuvai – jūrinei valstybei – sukaktį.

Lėšų prašyta ir dar vienam jubiliejui – 1824-aisiais statyta ir tais pačiais metais pašventinta Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia šiemet minės 190 metų sukaktį. Evangelikų liuteronų bendruomenė prašė skirti 2 tūkst. 500 Lt – norima atnaujinti bažnyčios altoriaus elementus – angelų skulptūras.


Dėl „biudžetininkų“ – neaiškumai

Prieš pereinant prie paraiškų svarstymo M. Balčius perskaitė posėdyje negalėjusio dalyvauti Šventosios seniūnijos bendruomenės tarybos pirmininko Domininko Jurevičiaus raštą, kuriame jis išsakė abejonių dėl pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio projektų. Jis abejojo – tokias pat abejones išsakė ir M. Balčius, – ar galima Vietos bendruomenių savivaldos programos lėšas skirti biudžetinių įstaigų projektams ir siūlė lėšas skirti evangelikų liuteronų ir Šventosios seniūnijos bendruomenės teiktoms paraiškoms.

Pasak Šventosios seniūno Eugenijaus Čilinsko, šiuo klausimu jis tarėsi su SADM Bendruomenių reikalų skyriaus specialistais, kurie patikino, kad projektus rašyti ir lėšų iš minėtosios programos prašyti gali visi. O mokykla ir lopšelis-darželis – taip pat Šventosios bendruomenės dalis.

Savo ruožtu M. Balčius sakė taręsis su programas tvirtinsiančiais Palangos miesto savivaldybės buhalterijos specialistais. Jie buvę kategoriški: biudžetinių įstaigų projektai tvirtinami nebus.


Kas ką „pravalgys“

Posėdyje dalyvavęs Palangos miesto tarybos narys Vaidas Šimaitis pasidalijo savo nuomone. Jo įsitikinimu, ir sporto aikštelės prie mokyklos, ir žaidimų aikštelės mažiausiems Šventosios bendruomenės nariams tikrai reikia. Tuo tarpu tvora turėtų būti miesto reikalas.

„Nemanau, kad tikslinga miesteliui neturint pinigų skirti lėšas šventei. Ji praeis, pinigai bus „pravalgyti“, kažkas dar ir rankas prie jų dalijimo pasišildys, – aiškino verslininkas. – O jokio rezultato Šventajai ateityje neliks. Manau, būtų tikslingiau skelbti konkursą centrinės aikštės rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams parengti, numatant iš Vietos bendruomenių savivaldos programos lėšų premijas konkurso nugalėtojams. Turėdami projektinius pasiūlymus, galėtume aikštės rekonstrukciją įtraukti į strateginius planus. O šventei lėšų tegul ieško Kultūros centras“.

V. Šimaičiui priminta, jog dėl aikštės projekto kalbėtasi su Palangos meru Š. Vaitkumi ir Savivaldybės administracijos direktore A. Kilijoniene, kurie patikino, jog tam bus rasta lėšų Savivaldybės biudžete. Be to, SADM programai negalima teikti investicinių projektų.

Grįžtant prie šventės – Kultūros centras yra numatęs lėšų ir Joninėms, ir Jūros dienos šventei, tačiau biudžetinių pinigų viskam nepakanka. O jeigu jau sakoma, kad pinigus šventei turi duoti Kultūros centras, tad darželiui ir mokyklai tiesiog privalo pinigų duoti Švietimo skyrius, kuris jau seniai turėjo mušti pavojaus varpais, jei „Sigutės“ tvora nebeatitinka jokių reikalavimų.


Lėšos – keturiems projektams

Išsidiskutavę posėdžio dalyviai nusprendė, jog lopšelio-darželio tvora nėra tas projektas, kurį būtų galima finansuoti Vietos bendruomenių savivaldos programos lėšomis.

Beveik vienbalsiai – „prieš“ balsavo pagrįstų abejonių dėl biudžetinių įstaigų projektų finansavimo turėjęs M. Balčius, – nuspręsta visiškai patenkinti „Sigutės“ teiktąją paraišką vaikų žaidimo aikštelės įrengimui užbaigti, Šventosios pagrindinės mokyklos paraišką dėl sporto įrenginių ir evangelikų liuteronų bendruomenės paraišką dėl altoriaus puošybos elementų atnaujinimo.

Likusias lėšas nuspręsta skirti Šventosios seniūnijos bendruomenės iniciatyva planuojamai rengti Jūros dienos 80-mečio šventei.


Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Į mokyklėlę Palangoje besimokantys moksleiviai keliauja įvairiai: kas pėstute, kas dviračiais, o ką tėveliai iki durų automobiliu paveža. O štai 183 iš 1 tūkst. 823 kurorto bendrojo ugdymo įstaigų mokinių į pamokas atvažiuoja maršrutiniais autobusais arba pavėžėjami vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais.


Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 08 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tiltą“ kreipęsis sodo bendrijos gyventojas Algimantas Bružas žurnalistui skundėsi, kad sodų bendrijos „Pavėsis“ centrinės gatvės vandens nuotekų griovys yra patvinęs ir vanduo apsėmęs kai kuriuos centrinės gatvės ir Diemedžio tako sklypus.


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Draudžiamosios pajamos šiemet – 1170 litų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo Valstybinio socialinio draudimo fondo Palangos teritorinis skyrius, Vyriausybės nutarimu patvirtintas šių metų draudžiamųjų pajamų dydis siekia 1 tūkst. 170 litų, kai praėjusiais metais jis buvo 1 tūkst. 488 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius