Draudžiamosios pajamos šiemet – 1170 litų

„Palangos tilto“ informacija, 2010-01-05
Peržiūrėta
2011
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip informavo Valstybinio socialinio draudimo fondo Palangos teritorinis skyrius, Vyriausybės nutarimu patvirtintas šių metų draudžiamųjų pajamų dydis siekia 1 tūkst. 170 litų, kai praėjusiais metais jis buvo 1 tūkst. 488 litai.

 

Atsižvelgiant į šį nustatytą dydį, bus apskaičiuojamos ar perskaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpos, nelaimingų atsitikimų darbe socialinio draudimo bei žalos atlyginimo išmokos, nedarbo išmokos, minimalūs ir maksimalūs išmokų dydžiai. Skiriant valstybines socialinio draudimo pensijas bus taikomas 1 tūkst. 488 litų draudžiamųjų pajamų dydis, o jas perskaičiuojant pagal Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinąjį įstatymą bus taikomas 1 tūkst. 170 litų dydis. Taip nuspręsta, kad būtų aišku, ar naujai skirta pensija patenka už pensijų nemažinimo ribos, t.y. 650 litų, ar ne.

Draudžiamųjų pajamų dydžio pasikeitimas turės reikšmės perskaičiuojant didesnes nei 650 litų valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijas, nes tai viena iš apskaičiavimo sudedamųjų dalių. Didžiausią planuojamų mažinti pensijų gavėjų ratą sudaro 700-850 litų dydžio išmokas gaunantys žmonės. Tai sudaro 41 proc. visų senatvės pensijų gavėjų, jų pensijos mažėtų 2-5 proc. arba 14-37 litais.

Asmenims, kuriems nustatytas iki 25 proc. darbingumo lygis arba, kaip anksčiau buvo vadinama I grupės invalidams, pensijos nebus mažinamos, o kitiems invalidumo pensijos bus perskaičiuojamos.  Dirbantiems neįgaliesiems pensijos dar kartą nebus mažinamos.

Pasikeitęs draudžiamųjų pajamų dydis turės įtakos ligos pašalpos minimaliam bei maksimaliam dydžiui bei motinystės, tėvystės pašalpoms, kurios per mėnesį negali būti mažesnės už trečdalį draudžiamųjų pajamų (DP) ir didesnės nei 5 DP, o nuo liepos l dienos – 4 DP. Tuo tarpu ribinės motinystės tėvystės pašalpos, siekiančios 800 litų neatskaičius mokesčių, nebus perskaičiuojamos. Ši riba nustatyta atsižvelgus į minimalų atlyginimo dydį.

Viršijančios minėtą ribą pašalpos bus perskaičiuojamos. Nuo sausio 1 dienos keisis minimalūs ir maksimalūs pašalpų dydžiai, o nuo šių metų liepos 1 dienos ir visi dydžiai. Nuo pastarosios dienos naujai skiriamos motinystės ir tėvystės pašalpos bus skiriamos vadovaujantis Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymu, kurio pakeitimams pritarė Seimas ir Prezidentė. Motinystės pašalpos, paskirtos iki šių metų birželio 30 dienos, liepą mažėtų 10 proc. Tokiu būdu, nuo liepos 1 dienos visoms mamytėms ir tėveliams, prižiūrintiems vaikus, bus mokama 90 proc. darbo užmokesčio, kol vaikui sueis vieneri, ir 75 proc. – iki sueis dveji metai.

Nedarbo socialinio draudimo maksimalūs ir minimalūs dydžiai nuo draudžiamųjų pajamų nepriklauso. Kiekvienam asmeniui, skiriant bedarbio pašalpą, DP dydžio pasikeitimas turės įtakos tik trečiajame metų ketvirtyje, nes atsižvelgiama į 36 mėnesių, skaičiuojant nuo užpraeito ketvirčio draudžiamųjų pajamų dydžio. Šiuo metu maksimali bedarbio pašalpa siekia 650 litų.

Toks pat 650 litų nustatytas ir valstybinis pensijos ribinis dydis. Minėto dydžio neviršijančios valstybinės pensijos (pareigūnų, karių kartu su mokamu valstybinės socialinio draudimo bazinės pensijos dydžio priedu) nebus perskaičiuojamos, jei asmuo negauna jokios socialinio draudimo pensijos. Kitais atvejais pensijos bus mažinamos. Pavyzdžiui, išmokos iki 70 litų mažės 5 proc., o gaunantiems daugiau nei 1 tūkst.800 litų – 20 proc. Jei vienas žmogus gauna kelias papildomas išmokas, tarkime, valstybinę pensiją ir dvi našlių, tokiu atveju jos bus sudedamos ir tuomet taikomas mažinimo koeficientas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Į mokyklėlę Palangoje besimokantys moksleiviai keliauja įvairiai: kas pėstute, kas dviračiais, o ką tėveliai iki durų automobiliu paveža. O štai 183 iš 1 tūkst. 823 kurorto bendrojo ugdymo įstaigų mokinių į pamokas atvažiuoja maršrutiniais autobusais arba pavėžėjami vadinamaisiais geltonaisiais autobusiukais.


Finansų ministerijos parengtame 2012-ųjų metų Privatizavimo fondo (PF) lėšų dalies paskirstymo projekte, kuris turėjo būti pateiktas Vyriausybei praėjusį pirmadienį, nebuvo numatytas finansavimas Palangos kurhauzo restauracijai, nors 700 tūkstančių litų Vyriausybė tam buvo pažadėjusi. Apie nemalonų netikėtumą meras Šarūnas Vaitkus sužinojo  praėjusį penktadienį...


Po 280 tūkst. litų investicijų – patvinę sodai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 12 08 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tiltą“ kreipęsis sodo bendrijos gyventojas Algimantas Bružas žurnalistui skundėsi, kad sodų bendrijos „Pavėsis“ centrinės gatvės vandens nuotekų griovys yra patvinęs ir vanduo apsėmęs kai kuriuos centrinės gatvės ir Diemedžio tako sklypus.


Miesto politikai pritarė projektui leisti rekonstruoti Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos patalpas. Už europinius pinigus bus renovuota per 400 kv.m patalpų, esančių miesto ligoninėje.  Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos dydis siekia  per 1 mln.108 tūkst.litų. Palangos miesto savivaldybė turi prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., t.y apie 196 tūkst.litų.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Draudžiamosios pajamos šiemet – 1170 litų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Kaip informavo Valstybinio socialinio draudimo fondo Palangos teritorinis skyrius, Vyriausybės nutarimu patvirtintas šių metų draudžiamųjų pajamų dydis siekia 1 tūkst. 170 litų, kai praėjusiais metais jis buvo 1 tūkst. 488 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius