Privatizacija į biudžetą pernai atnešė beveik 724 tūkst. litų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-03-03
Peržiūrėta
2127
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Privatizacija į biudžetą pernai atnešė beveik 724 tūkst. litų

Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui priskirtą žemės sklypą – 576 tūkst. Lt.

Domėjosi, bet nepirko

Kiti pernai rengti aukcionai nebuvo sėkmingi: objekto J. Basanavičiaus g. 36 pardavimai, privatizuojant turtą viešo aukciono būdu, buvo skelbti šešis kartus, tikslintos privatizavimo programos. Nors, kaip skelbiama, objektu periodiškai domėjosi klientai, tačiau paraiškų dalyvauti aukcione negauta.

Primename, jog pačiame pirmajame aukcione šis objektas įvertintas 880 tūkst. Lt. Spalio 16 d. turėjusiame vykti aukcione, kuriam buvo teikiamos negyvenamosios (poilsio) patalpos (plotas 88,45 kv. m, pastatas medinis, 1 aukšto su mansarda) ir šiam objektui priskirtas bendro naudojimo 0,0149 ha žemės sklypas, esantis J. Basanavičiaus g. 36, Palangoje, pradinė objekto pardavimo kaina numušta iki 190 tūkst. Lt, iš kurių žemės sklypo pradinė pardavimo kaina 40 – tūkst. Lt. Vėliau skelbtuose aukcionuose pradinė kaina krito iki 171 tūkst. Lt, iš jų žemės sklypo kaina – 36 tūkst. Lt.

Dukart buvo skelbtas aukcionas objektui J. Basanavičiaus g. 5A, tačiau jo apžiūrėti taip pat niekas neatvyko. Spalį norėta parduoti administracinį pastatą (plotas 729,78 kv. m, pastatas mūrinis, 2 aukštų) su garažu (plotas 138,28 kv. m, pastatas mūrinis), ūkiniu pastatu (plotas 18 kv. m, pastatas mūrinis), kitais statiniais (tvora) ir šiam objektui priskirtu bendro naudojimo 0,1122 ha žemės sklypu, pradinė objekto pardavimo kaina – 2 milijonai litų, iš kurios žemės sklypo pradinė pardavimo kaina – 1 mln. 30 tūkst. Lt. Gruodžio mėnesį vyksiančiame aukcione pradinė objekto kaina liko ta pati.

Išleido apie 100 tūkst. Lt

Praėjusių metų sausio pirmai dienai turto privatizavimo lėšų likutis buvo 58 tūkst. 46 Lt. Per 2013-uosius metus gauta 723 tūkst. 869 Lt pajamų, o išlaidos sudarė 100 tūkst. 61 Lt.

Daugiausia gautųjų turto privatizavimo lėšų išleista Palangos kurhauzo restauravimo darbams – prijungti dujas ir elektrą kainavo 48 tūkst. 832 Lt. Dar 40 tūkst. 486 Lt skirta „Palangos komunaliniam ūkiui“ – už šiuos pinigus bendrovės darbininkai užmūrijo pastato Vytauto g. 170 langus. Taip pat iš už privatizaciją gautų lėšų mokėta „LESTO“, apmokėtos turto vertintojų paslaugos, kainavusios 6 tūkst. 380 Lt, sumokėta AB „TEO“ už ryšio paslaugas bei UAB „G4S Lietuva“ už apsaugą.

Tikisi milijono

Šių metų sausio 1 d. Savivaldybės turto privatizavimo lėšų likutis sudarė 682 tūkst. 154 Lt, kurį jau numatyta investuoti į šių metų darbus.

Liūto dalis – 600 tūkst. Lt – bus skirta Palangos miesto savivaldybės administracijos pastato Vytauto g. 112 rekonstrukcijai – iš privatizavimo lėšų bus atstatytos šiam objektui numatytos paskolos lėšos, kurios buvo panaudotos restauruojant Kurhauzą. 55 tūkst. Lt bus skirta samdomų specialistų, atliksiančių turto vertinimą, ekspertizes bei skaičiuosiančių sąmatas paslaugoms apmokėti, 20 tūkst. Lt – Savivaldybei nuosavybės teise priklausančiam turtui inventorizuoti, kadastriniams matavimams atlikti, nuosavybės ar patikėjimų teisų į turtą registruoti; 4 tūkst. 354 Lt privatizuojamiems objektams reklamuoti, dar 2 tūkst. 800 Lt. bus skirti Savivaldybei nuosavybės teise priklausantiems pastatams remontuoti, drausti bei prižiūrėti.

Tikimasi, kad šiais metais bus gauta 1 mln. 35 tūkst. Lt už privatizuojamus objektus: 135 tūkst. Lt už patalpas J. Basanavičiaus g. 36 ir 900 tūkst. Lt už pastatą J. Basanavičiaus g. 5A.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę Vakarų Lietuvoje per parą iškritus viso lapkričio mėnesio kritulių normai, „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad patirtų nuostolių suma jau siekia beveik 90 tūkst. eurų sumą.


„Šiandien, Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, pirmąsyk, bet tikrai ne paskutinį kartą įteikėme padėkas ir pasakėme nuoširdų AČIŪ verslininkams ir miesto gyventojams, praėjusiais metais sumokėjusiems daugiausiai mokesčių į Palangos miesto biudžetą, tarp jų ir pagalvės mokestį,“ – trečiadienį, gegužės 11 dieną, savo Facebook paskyroje dėkojo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Nors "kovidas" - didelis smūgis ekonomikai, o ypač paslaugų ekonomikai, kurią turi Palanga, kurorto pagrindiniai mokestiniai rodikliai - GPM surinkimas ir PVM mokėjimas - per pirmus tris šių metų ketvirčius buvo stebėtinai geri. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas sakė "Palangos tiltui", kad į Palangos...


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Penktadienį Šventosios seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdyje paskirstytos Vietos bendruomenių savivaldos programai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skiriamos lėšos. Į beveik 17 tūkst. litų pretendavo penkios programos, kurioms įgyvendinti prašyta per 24 tūkst. Lt. Posėdžio metu nuspręsta visiškai patenkinti trijų programų poreikius...


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Kurhauzo restauracijai – papildomi 500 tūkst. litų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 11 04 | Rubrika: Miestas

Palangos Kurhauzo restauracijos ir vidaus pritaikymo darbams Kultūros ministerija papildomai skyrė pusę milijono litų – tokią  žinią kultūros ministras Šarūnas Birutis telefonu pranešė Palangos merui Šarūnui Vaitkui. „Tai – puiki žinia Palangai ir palangiškiams“, – sakė kurorto vadovas.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius