Net ir atsisveikindamas D. Paluckas tiesos pasakyti neišdrįso

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018-03-02
Peržiūrėta
686
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Net ir atsisveikindamas D. Paluckas tiesos pasakyti neišdrįso

Uždanga nusileido. Vos kiek daugiau nei 7 metus Palangos politinėje padangėje švietusi Dano Palucko kometa užgeso nepalikdama net savo uodegos pėdsako.
Vietoj du kartus taip sunkiai siekto miesto tarybos nario mandato – gėlių puokštė iš mero rankų. Ir padėkos už darbą. Tiesa, nežinia už kokį, nes beveik per dvi kadencijas Palangos savivaldybės taryboje D. Paluckas nieko įsimintino taip ir liko nenuveikęs. Nebent palangiškiams įsirėžęs cinizmas, kai „Palangos butų ūkiui“ vadovavęs politikas žmones tąsė po teismus.
„Kalbu trumpai ir aiškiai“, – tarybos nario mandatą padėjęs praėjusį trečiadienį iš miesto valdžios tribūnos pasakė D. Paluckas. Iškalba šis socialdemokratas iš tiesų nepasižymėdavo. Kita vertus, jos trūkumas kartais gali byloti ir apie išsilavinimo stoką.
O štai aiškumo kalbėdamas politikas pritrūkdavo neretai. Štai kad ir aiškindamas apie netikėtai išnirusį jo teistumą Venecijoje. D. Paluckas viešai mušasi į krūtinę, kad daugiau nei 10 metų senumo teisinės problemos Italijoje jam esančios lyg griaustinis iš giedro dangaus. Kad apie 2005 metais birželio 16 dieną paskelbtą apkaltinamąjį Venecijos teismo nuosprendį už neteisėtą šaunamojo ginklo turėjimą jis iki 2016 metų ir girdėti negirdėjęs.
D. Paluckui skirtos 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas buvo atidėtas 5 metams. Tačiau 100 eurų baudą jis privalėjo susimokėti. Jei jis liko nesumokėjęs, tai teismo skirtą baudą išieškoti Europos Sąjungos teritorijoje yra juokų darbas. Kaip apie Italijos valdžios skirtą baudą galima nežinoti?
Nuosprendis D. Paluckui įsiteisėjo po 4 mėnesių. Toks terminas buvo skirtas apskundimui. Vadinasi, palangiškis teismo sprendimo neskundė? Ar dėl to, kad ginčyti savo kaltę buvo beprasmiška, ar dėl to, kad apie teismą Italijoje iš tiesų nieko nežinojo?
Kad teismas vyktų apie tai nežinant pačiam kaltinamajam – mažai įtikėtina. Juk veiksmas vyksta Italijoje, o ne kokioje Mauricijaus valstybėje. Ir teisiamas tai pačiai Europos Sąjungai priklausančios šalies pilietis. Negi iš italų pusės nebuvo jokių pastangų šį teisiamąjį bent informuoti apie kaltinimus? O gal visi pranešimai apie teismo procesą lėkė į gimtąjį Panevėžį, kai D. Paluckas jau gyveno Palangoje? Bet ar galėjo namiškiai jo neinformuoti apie iš Italijos gaunamus keistus raštus?
Yra dar vienas didelis klaustukas. Anot Vyriausiosios rinkimų komisijos gautos informacijos, už neteisėtą šaunamojo ginklo turėjimą Venecijos teismo sprendimas paskelbtas 2005 metų birželio 16 dieną. Tačiau 2016 metų rudenį tuomečio socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus gautoje pažymoje teigiama, kad D. Paluckas Venecijos teismo nuteistas 2006 gegužės 23 dieną. Ta pati 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė bei 100 eurų bauda skirta ne tik už turėtą ginklą, bet ir už bendrininkavimą pasikėsinant pavogti. Nurodomas nusikalstamos veikos padarymo laikas – 2002 metai.
Kaip oficialioje pažymoje atsiranda antroji teismo sprendimo data? Gal tai reiškia, kad paaiškėjus papildomoms aplinkybėms D. Paluckas Venecijoje buvo teisiamas antrą kartą?
Be tarybos nario mandato likęs Palangos politikas viešai per spaudą dievagojasi, kad apie „baustumą Italijoje iki šiol nieko nežinojo“.
Ir čia pat slysta ant banano žievės. „Prieš 2015 metų rinkimus aš užklausiau VRM Informatikos ir ryšių departamento informacinėje sistemoje informacijos apie save, tačiau man nebuvo pranešta apie tai, jog neva buvau nubaustas ar nuteistas Italijoje“, – „Vakarinei Palangai“ tvirtina D. Paluckas.
Kam tokios informacijos teirautis VRM, jei dalyvaujant prieš tai vykusiuose dviejuose rinkimuose buvo paminėtas tik vienas teistumas? Kodėl staiga D. Paluckui kilo abejonės, kad VRM gali žinoti daugiau, nei pats politikas? O gal 2015 metais prieš rinkimus šitaip dėl viso pikto buvo pasitikrinta, ar informacija iš Italijos ministerijoje tebėra gerai paslėpta?
Su „Lietuvos rytu“ kalbėti atsisakęs D. Paluckas visais klausimais nukreipė pas Socialdemokratų partijos komunikacijos skyriaus vadovę Eglę Samoškaitę. O ji papasakojo neįtikėtinus dalykus.
„Dar 2002 metais D. Paluckas Italijoje buvo sustabdytas vairuojant automobilį. Pareigūnai jam neskyrė jokios baudos, bet surašė protokolą. Už ką jis buvo surašytas, D. Paluckas nepasidomėjo“, – greičiausiai Palangos politiko pateiktą versiją perpasakojo E. Samoškaitė.
Italijos pareigūnai surašė protokolą ir D. Paluckas net nepasidomėjo, už ką? Jam tai buvę neįdomu todėl, kad tuo metu jam nebuvo skirta bauda? Bet jei jis buvo nutvertas su neteisėtai turėtu šaunamuoju ginklu, lietuvis privalėjo būti sulaikytas. Gal net ir ne vienai parai?
Anot E. Samoškaitės, apie Venecijos teismo skirtą 100 eurų baudą D. Paluckas sužinojęs tik 2016 metais, kai dalyvaujant konkurse į kažkokias pareigas jam prireikė teisėsaugos institucijų pažymos. „Norėdamas išsiaiškinti, už ką buvo nubaustas, jis Italijos teisėsaugai siuntė paklausimą, tačiau atsakymo taip ir negavo“, – porino už socialdemokratų komunikaciją atsakinga mergina.
Ne kokia ta socdemų komunikacija, jei joje nerasta jokios logikos. Net padoriai meluoti nesivarginama.
O gal visa ši Italijos istorija iš tikro tėra įžūli provokacija norint pakenkti D. Palucko broliui – naujajam Socialdemokratų partijos pirmininkui? Gal kažkoks Italijoje eibių prikrėtęs lietuvis yra Palangos politiko bendravardis ir bendrapavardis? Gal Italijoje jo asmens duomenimis niekšingai pasinaudojo koks nors D. Palucko pažįstamas, o pats palangiškis iš tiesų apie tai nieko nežinojo?
Tarkim. Bet ar jūs patikėtumėt, kad šitaip apšmeižtas ir apjuodintas politikas, Lietuvos kurorto tarybos narys, Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas, visos partijos vadovo brolis lyg niekur nieko padėtų mandatą ir tyliai pasitrauktų, sau po nosimi burbėdamas, kad dabar viską aiškinasi advokatai. (Beje, ar pastebėjote, kad visiems mėginantiems blefuoti vieno advokato nebepakanka. Matyt, ne tas įspūdis).
Jei šitaip apkaltintas D. Paluckas iš tiesų būtų niekuo dėtas, pats apie tokį akibrokštą būtų šaukęs visa gerkle dar 2016 metais. Ir tuomet apie nebūtą teistumą Venecijoje būtų aiškinęsi ne advokatai, bet Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Pagaliau, kai ant kortos pastatyta asmens garbė ir politiko reputacija, D. Paluckas pats būtų nulėkęs į Veneciją ir parsivežęs raštišką Italijos teismo paneigimą. O už teismo padarytą klaidą dar solidžią kompensaciją būtų gavęs.
Tačiau viso to apie savo nekaltumą bubijantis palangiškis kažkodėl nedaro. Praėjusių metų gruodžio pabaigoje skundą gavusi VRK politikui pasiūlė pasiaiškinti, tačiau vietoj paaiškinimo sulaukė D. Palucko prašymo prieš terminą nutraukti jo Palangos tarybos nario įgaliojimus. Ir kažkokį nerišlų vapėjimą, kad atsistatydinąs, nes rinkėjai apie savo atstovus turį žinoti pilną informaciją.
Tad jokio aiškumo, apie kurį iš miesto tarybos tribūnos atsisveikindamas su politika kalbėjo D. Paluckas. Beje, ir iš partijos skyriaus pirmininkų pasitraukiantis palangiškis, kaip koks ant stogo gyvenantis Karlsonas, žada dar sugrįžti ir partijos sąraše dalyvauti kitų metų savivaldos rinkimuose.
Čia jis taip drąsinasi. Pats savo rankomis buvusį socialdemokratų partijos skyrių mieste sunaikinęs, o vietoj jo savo gerbėjų klubą įkūręs D. Paluckas Palangos politinėje padangėje jau seniai sudegė, kaip kokia trumpalaikė kometa.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 14 dieną sukako lygiai dešimt metų, kai Palangos miestui vadovauja meras Šarūnas Vaitkus. Trečią kadenciją miesto vairą savo rankose tvirtai laikančio kurorto vadovo pasiteiravome, koks, jo nuomone, šis dešimtmetis buvo miestui, bei kokią Palangą Š. Vaitkus nori matyti ateityje.


Nors daug kas po praėjusių Seimo rinkimų 2016 metais, skubėjo partiją Tvarka ir teisingumas (TT), vos perkopusią 5 procentų rinkimų „slenkstį“, laidoti, tačiau ji pastaruoju metu džiaugiasi didesniu visuomenės palaikymu. „Tvarkiečiams“ Palangoje vadovauja Justinas Masalskas. Sulaukęs 75-erių, jis – energingas, smalsus ir nebijantis rėžti tiesos į akis. J....


Net ir atsisveikindamas D. Paluckas tiesos pasakyti neišdrįso

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 03 02 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Uždanga nusileido. Vos kiek daugiau nei 7 metus Palangos politinėje padangėje švietusi Dano Palucko kometa užgeso nepalikdama net savo uodegos pėdsako.  


Kartą garsi amerikiečių rašytoja ir prodiuserė Pam Brady pasakė: „Visos tiesos yra meilėje, šilumoje ir kavoje“. Meilės Palangoje netrūksta, šilumos liepą gal ir mažiau, bet lietuviškai vasarai užtenka, o ... kavos? Sutikime, dažnas mūsų be rytmetinio kavos puodelio niekaip neįsivaizduoja savo dienos. Su kavos puodeliu ją pradėti Palangoje tikrai yra...


85-oji palangiškės, buvusios mokytojos Stasės Beniušienės jubiliejaus šventė šiandien bus kitokia: su filmu, įprasminančiu ilgus gyvenimo metus. Galbūt į šventę atvyks pakviestas, jau 91-erių sulaukęs buvęs dėstytojas iš buvusios Klaipėdos mokytojų seminarijos, kiti seminaristai, jau nekalbant apie gausius šeimos narius. Svarbiausia, ponia...


Angelina Jolie rado dar vieną būdą būti žvaigžde – ši aktorė, „Oskaro“ laureatė ir Jungtinių Tautų (JT) ambasadorė pabėgėlių reikalams, dabar sulaukia pagarbos pareiškimų iš sveikatos apsaugos aktyvistų, gydytojų ir savo gerbėjų, kai atskleidė, jog ryžosi abiejų krūtų pašalinimo operacijai, kad sumažintų riziką susirgti vėžiu. 37 metų aktorei abi...


Mintys paraštėse (2011-06-07)

Linas Jegelevičius, „Palangos tilto“ redaktorius, 2011 06 07 | Rubrika: Miestas

Regis, tuoj bus lengviau pasakyti, ko iš aukštų ir aukščiausių pareigūnų Palangoje dar nebuvo.


2010-ųjų metų simbolis – baltasis tigras jau moja letena atsisveikindamas, o į duris netrukus pasibels kur kas mažesnis, švelniakailis gyvūnėlis – triušis. Tik ar visuomet jis toks nepavojingas ir negali varžytis su pačiais tigrais, o gal ir jis parodo savo aštrius dantukus. Triušius auginanti palangiškė Lina Staškutė, save vadina mėgėja, tačiau neneigia, jog auginti triušius yra jos...


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Palangos poetų pėdsakais

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2009 01 14 | Rubrika: Kultūra

Niekas, joks bibliografas, net literatūros tyrinėtojas neparodys apie rašinio herojų net minimalios tiesos tiek, kiek pats sau nemeluojantis, atviras, tikrais širdies žodžiais kalbantis literatas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius