Neteisėtas „Kompensavimo mokestis“ nepatenkintų palangiškių reikalavimu panaikintas

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-04-19
Peržiūrėta
984
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neteisėtas „Kompensavimo mokestis“ nepatenkintų palangiškių reikalavimu panaikintas

Panašu, jog aktyviai siekiant tikslo, jį būtinai ir pasieksi. Taip nutiko ir palangiškiui Viliui Gedgaudui, po „ilgos kovos“ išvijus neteisėtą mokestį. Nuo 2009 metų S.Kulikauskienės įmonės bendrosios praktikos gydytojo centras taikydavo mokestį, įvardintą kaip „Kompensavimo mokestis“, atvykusiam pacientui kartą per mėnesį kompensuoti paslaugoms, už kurias, kaip tvirtinama, nemoka ligonių kasa, tačiau šis mokestis – neteisėtas, tad aktyvus palangiškis ėmėsi veiksmų, kad jį panaikinti ir jam pavyko.

 

Buvo reikalauta mokestį panaikinti

Kaip papasakojo Klaipėdos teritorinių ligonių kasos direktorius Alfridas Bumblys, jiems šį atvejį tikrinti teko pakartotinai. Į S.Kulikauskienės įmonę buvo kreiptasi ir reikalauta panaikinti neteisėtą kas mėnesį iš žmonių imamą 3 litų mokestį. „Patikrinimo metu, vykusiame balandžio mėnesį, Klaipėdos teritorinės ligonių kasos specialistai nustatė, kad S.Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centras neįvykdė dar 2009 metais pateiktų nurodymų, nepanaikino 3 litų papildomo mokesčio už išlaidas, skirtas ne medicininėms paslaugoms apmokėti“, - teigė A.Bumblys.

„Kompensavimo mokestis“ taikomas pacientui kompensuoti paslaugoms, už kurias, kaip tvirtinama, nemoka ligonių kasa (ryšio paslaugos, kompiuterinės technikos priežiūra, komunaliniai patarnavimai, transporto išlaidos ir kitos).

 

Vyko pakartotinas tikrinimas

Pasak Teritorinės ligonių kasos direktoriaus, jau gavus pirmąjį skundą buvo kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministeriją, tačiau jie konkrečių veiksmų nesiėmė, tad tyrimas buvo vykdomas pakartotinai ir tai, jog mokestis vis dar imamas pasitvirtino.

„Kai aš kreipiausi dėl šio mokesčio, mane informavo dėl tokios situacijos. Man papasakojo, jog taip gali būti ir nutraukta sutartis, jei centras nepanaikins neteisėto mokesčio“, - iš Teritorinės ligonių kasos sužinotą informaciją perpasakojo V.Gedgaudas.

 

Vieniems teisėtas, kitiems ne

Ilgai kovojus su neteisėtu mokesčiu, kurio, kaip manoma, išties žmonės visą tą laiką neturėjo mokėti, visgi atrodo pavyko rasti kompromisą. Klaipėdos Teritorinės ligonių kasos specialistų nuomone, „Kompensavimo mokestis“ – neteisėtas ir buvo vertintinas kaip S.Kulikauskienės centro prisiimtų sutartinių įsipareigojimų sistemingas nevykdymas.

Tačiau kaip paprieštaravo įmonės vadovė S.Kulikauskienė, šis mokestis – ne neteisėtas, nes kitu atveju jau seniai Teritorinė ligonių kasa būtų su jos centru „susidorojusi“. Pasak vadovės, dokumentai byloja kai ką kita. „Šio mokesčio atsisakyta ne dėl priekaištų, paprasčiausiai, nusibodo tie visi susirašinėjimai. Prieš dvejus metus buvom tikrinti ir nieko nesulaukėm“, - prisiminė S.Kulikauskienė. Visgi „Kompensavimo mokesčio“ centras atsisakė ir matyt visus varginančių raštų nebebus.

Kaip pripažino S.Kulikauskienė, žinoma, nepatenkintų žmonių buvo, tačiau kol kas pokyčių jie nelabai pastebėjo. Tikriausiai netrukus pajus, juk kiekvienas brangina taip sunkiai uždirbtą litą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos duomenimis, už šalyje turimus žemės sklypus mokestį turi sumokėti 6108 Palangos m. gyventojai (jiems apskaičiuota mokėti suma – 517,3 tūkst. eurų) ir 111 kurorto juridinių asmenų (jiems apskaičiuota mokėti suma – 49,3 tūkst. eurų). Iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų...


Palangos miesto darželinukų tėvams teks plačiau atverti pinigines: kurorto savivaldybės tarybos sprendimu padidintas užmokestis už vaiko išlaikymą Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokyklose. Tačiau, ir pakėlus užmokestį, jis – mažesnis negu aplinkinėse Kretingos ir Klaipėdos rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybėse.


Regis, Palanga nesiliauja žongliruoti mokesčiais – dviem metams, iki 2017-ųjų birželio, atidėjus 5 eurų įvažiavimo į Palangą mokestį, triskart bus didinamas vadinamasis „pagalvės“ mokestis. „Įvažiavimo mokesčio kitąmet nebus, nes tam dar nesame pasirengę. „Pagalvės“ mokestis didinamas dėl to, kad jis Palangoje šiuo metu – mažiausias visoje...


Žemės mokestis: dar nesurinkta ir pusės planuotų lėšų

„Palangos tilto“, Klaipėdos AVMI inf., 2013 11 21 | Rubrika: Miestas

Jau kelinti metai iš eilės tiek palangiškiai, tiek visos Klaipėdos apskrities gyventojai nesumoka žemės mokesčio iki nustatyto termino. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) duomenimis, iki lapkričio 15-osios apie pusė gyventojų, kuriems iki šios dienos privalu sumokėti žemės mokestį, to dar nepadarė.


Pasikeitęs mokestis už darželius tėvelių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 20 | Rubrika: Miestas

Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą pakeisti užmokestį už vaikų išlaikymą kurorto ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Teigiama, jog nuo ateinančių metų sausio pirmosios įsigaliojus naujai tvarkai, tėvelių piniginėms tai neatsilieps.


Palangiškiai piktinasi, kad už vaistų recepto perrašymą vienoje gydymo įstaigoje jiems tenka mokėti 5 litus.   Mokėjo 5 litus „Kadangi mano vyras gyvena Vilniuje, tai pati nuėjau pas šeimos daktarę Palangoje paimti jam reikalingų vaistų receptą“, – „Palangos tiltui“ pasakojo Raminta. Tačiau ji nežinojo, kad yra...


Kasdien brangsta ne tik būtiniausi maisto produktai, nafta, dujos ar elektra, bet ir „gyvatuko“ mokestis. Redakcijoje apsilankiusi palangiškė Albina Rakauskienė, gyvenanti Alyvų take, piktinosi kiekvieną mėnesį vis kylančiu mokesčiu: „Dar 2010 metais miesto tarybos posėdyje buvo nutarta, jog mėnesinis mokestis už „gyvatuką“ neviršys 35 litų. O ką...


Panašu, jog aktyviai siekiant tikslo, jį būtinai ir pasieksi. Taip nutiko ir palangiškiui Viliui Gedgaudui, po „ilgos kovos“ išvijus neteisėtą mokestį. Nuo 2009 metų S.Kulikauskienės įmonės bendrosios praktikos gydytojo centras taikydavo mokestį, įvardintą kaip „Kompensavimo mokestis“, atvykusiam pacientui kartą per mėnesį kompensuoti paslaugoms, už kurias, kaip tvirtinama, nemoka ligonių...


Įsigaliojusi naujoji tvarka už atliekų išvežimą, tebekelia palangiškių emocijų audras. Palangos miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga Rinkliavų centras, administruojantis vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles, ne tik sulaukia nemažai priekaištų iš gyventojų tiek dėl mokesčio dydžio, tiek dėl gautų sąskaitų. Taip pat mokesčių surinkimas atskleidė absurdišką padėtį apie Registro duomenų...


Šiemet vilniškių bendrovei „Pinus proprius“, buvusio baseino „Jūratė“ vietoje statančiai sveikatingumo kompleksą, valdžia sumažino valstybinės žemės nuomos mokestį. Įmonei, nuomojančiai daugiau nei 1 hektarą valstybinės žemės, esančios paminklosauginėje teritorijoje, už 2009 metus apskaičiuota mokesčio suma siekė per 249 tūkst. litų. Miesto Tarybos sprendimu patvirtinta 77 proc. mokėtinos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius