Nuo lapkričio pradžios Palangą stebės tobulesnės vaizdo kameros

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-10-18
Peržiūrėta
746
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo lapkričio pradžios Palangą stebės tobulesnės vaizdo kameros

 Jau kuris laikas palangiškiai galėjo matyti bendrovės „Lintel“ darbininkus, triūsiančius įvairiose kurorto vietose bei montuojančius didelės raiškos vaizdo stebėjimo kameras. Nuo lapkričio pradžios, pagal Savivaldybės su bendrove TEO pasirašytą sutartį, bus įdiegta nauja vaizdo stebėjimo sistema.


 

Darbai vyksta pagal planą

Minėtoje sutartyje, kurios bendra trukmė – treji metai, o vertė – apie 250 tūkst. Lt, iki

lapkričio pradžios Palangoje bus įrengta 15 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, padėsiančių policijos pareigūnams užtikrinti saugumą kurorte.

Per kameras iš komisariato patalpų bus stebimos pagrindinės Palangos gatvės. Kameros bus įrengtos J.Basanavičiaus, Vytauto, Kretingos, S. Dariaus ir S.Girėno gatvėse, Meilės alėjoje, Virbališkės take, jūros tilto prieigose, kitose dažniausiai poilsiautojų lankomose vietose.

Kaip informavo Palangoje dirbančios bei vaizdo stebėjimo sistemą montuojančios „Lintel“ brigados darbų vadovas Kęstutis Ruginis, darbai vyksta pagal grafiką ir turėtų būti baigti iki numatyto termino.

„Mes įrengsime šešias visiškai naujas kameras ir atitinkamai patobulinsime kai kurias senas. Taip pat bus pakeista duomenų perdavimo sistema“, – sakė K.Ruginis.


 

Atsižvelgė į policijos pareigūnų atsiliepimus

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės teigimu, nuotolinio vaizdo stebėjimo sistema vietos gyventojams ir kurorto svečiams leis jaustis daug saugiau. „Pasirenkant šį sprendimą, buvo svarbūs ir kitų miestų vadovų bei policijos pareigūnų atsiliepimai. Šių institucijų atstovai mus patikino, kad tokios saugumo užtikrinimo priemonės yra itin efektyvios“, – teigė A. Kilijonienė.

Palangoje įrengtos kameros veiks visą parą, jos galės suktis apie savo ašį ir filmuoti aplinkui. Kameroms valdyti Palangos policijos komisariato patalpose bus įrengtas kontrolės centras. Jame veiks vaizdo stebėjimo monitoriai, kamerų valdymo pultas, archyvų peržiūros, vaizdo įrašų apdorojimo ir saugojimo sistemos.


 

Kameros padėdavo, bet ne visada

Pasak Palangos miesto komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko Gintauto Pocevičiaus, įrengiant kameras iš dalies atsižvelgta į pareigūnų siūlymus dėl aparatūros dislokacijos vietų.

„Palangos miesto policijos komisariatas, atlikęs ankstesnių metų nusikalstamumo ir kitų teisės pažeidimų Palangos mieste analizę, visuomenės saugumo ir nusikalstamumo prevencijos tikslais siūlė įrengti vaizdo kameras tam tikrose vietose. Taip pat buvo siūlyta įrengti vaizdo stebėjimo kameras prie visų įvažiavimų ir išvažiavimų iš Palangos miesto. Įvažiavimų ir išvažiavimų stebėjimas padėtų nustatyti Kelių eismo pažeidėjus, ypač pasišalinusius iš eismo įvykių, ir asmenis, kurie padarę nusikaltimą, skubiai pasitraukia iš miesto“, – sakė G.Pocevcičius.

Iki šiol vaizdo stebėjimo kamerų skaičius buvo toks pat – penkiolika. Anot Viešosios policijos skyriaus viršininko, jų perduoti duomenys yra padėję pareigūnams konfliktų atvejais nustatyti viešosios tvarkos pažeidėjus bei konfliktų iniciatorius. Tačiau buvo atvejų, kai dėl blogos vaizdo kokybės nustatyti pažeidėjų tapatybės nepavyko.

„Pakeisti vaizdo aparatūrą išties vertėjo, nes yra buvę atvejų, kai dėl blogos vaizdo kokybės nebuvo galima nustatyti automobilių valstybinių numerių, įžiūrėti žmonių veidų, ypač tamsiu paros metu, ir tai apsunkindavo pažeidimų ir nusikaltimų išaiškinimą“, – sakė G.Pocevičius, pridūręs, jog naujosios geresnės raiškos vaizdo kameros bus ir prevencijos priemonė, ir padės išaiškinti teisėtvarkos pažeidėjus.

Jūsų komentaras:

Vietinis 2012-10-31 01:18 ([email protected] / IP: 78.61.43.127)
Naujos kameros geras dalykas bet bevielis rysys Wifi Palangoje tai nekoks..dabar isvis pravaziavau visa miesta tai rysy pagavo tik Dariaus ir GIreno gatveje salia kupetos ir dar priespat tilta prie juros ir tai ten sunkokai gaudy ,o visus kitus nebeveikia ir aplamai mazai mazai vietu kur galima Wifi rysiu prisijungti,o visdelto 21 amzius jau senokaiI:)

Palangiskis 2012-10-31 00:55 ([email protected] / IP: 78.61.43.127)
Viskas liuks ,dabar tikiu kad Palanga alpenks DRuskininkus po kazkiek laiko visitek,jei taip toliau meras tes savo kilima I seemed,kuri jau jauciu daug palangiskiu,sekmes~

Taip pat skaitykite

Kaip praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Palangoje koronavirusu šį trečiadienį, liepos 14 dieną, dar sirgo 6 asmenys, nuo pandemijos pradžios juo susirgo 1193 palangiškiai, 13 mirė. Vyriausybė trečiadienį nutarė, kad privalomai testuotis dėl COVID-19 turės vežėjai, maitinimo įstaigų, pramogų, mažmeninės prekybos darbuotojai.


Ilgapirščiai įsibrovė į kavinę Palangoje, pranešė policija.


Šalyje įsigaliojus karantinui, nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki lapkričio 29 d. Palangos švietimo bei ugdymo įstaigos dirbs kitaip.


Palangos miesto gatvėse pradėjo patruliuoti naujas policijos automobilis „Hyundai Ioniq“. Elektra varomo automobilio salone įmontuota eismo stebėjimo sistema, galinti kontroliuoti leistiną transporto priemonių greitį, fiksuoti ir užregistruoti pavojingus ir neatsakingus vairavimo atvejus. Įranga gali skenuoti automobilių valstybinius numerius bei juos susieti su sistema...


Šią vasarą Palangos oro uosto prieigose įrengiama vaizdo stebėjimo sistema pradės fiksuoti automobilių eismą. Tikimasi, kad nauja priemonė padės spręsti įsisenėjusią problemą, kai vairuotojai automobilius stato draudžiamoje vietoje, ant Liepojos plento, taip rizikuodami savo ir kitų keliautojų saugumu.


Palangos pulsas

2017 08 24 | Rubrika: Miestas

Saugumui užtikrinti – nauja miesto vaizdo stebėjimo sistema Palangiškių ir kurorto svečių saugumą užtikrina gerokai daugiau miesto vaizdo stebėjimo kamerų nei iki šiol – 23. Anksčiau mieste jų būta 15.


Saugumui Palangos gatvėse užtikrinti – stebėjimo kameros  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 08 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėjo veikti 15 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, kurių perduodamas vaizdas visą parą stebimas policijos komisariato patalpose įrengtame Kontrolės centre. „Tai bus didelė pagalba ir paspirtis policijos pareigūnams, siekiantiems užtikrinti saugumą mieste“, - sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus.


Jau kuris laikas palangiškiai galėjo matyti bendrovės „Lintel“ darbininkus, triūsiančius įvairiose kurorto vietose bei montuojančius didelės raiškos vaizdo stebėjimo kameras. Nuo lapkričio pradžios, pagal Savivaldybės su bendrove TEO pasirašytą sutartį, bus įdiegta nauja vaizdo stebėjimo sistema.


Vasara išretino Palangos savivaldybės Tarybos narius – vakar posėdyje jų dalyvavo tik 17.


Palangos miesto savivaldybės administracijoje 2010 metų vasario 26 dieną imtas įgyvendinti kokybės vadybos sistemos diegimas baigtas. Įgyvendinant Europos socialinio fondo – pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Kokybės vadybos sistemos diegimas Palangos miesto savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius