Nuo poilsiaujančių ginasi spygliuotos vielos ir šukių užtvara

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-07-10
Peržiūrėta
309
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuo poilsiaujančių ginasi spygliuotos vielos ir šukių užtvara

Pamėgusieji ilsėtis prie Palangos oro uosto šalia Kunigiškių gatvės buvusių žvyro karjerų vietoje plytinčio vandens telkinio poilsiautojai buvo šokiruoti išvydę, jog jo šiaurės vakarų dalyje suręstas lieptelis, vedantis į prieplaukėlę, apraizgytas spygliuotomis vielomis ir nusėtas stiklo šukėmis. Tokį kliūčių ruožą įrengę vieni iš dalies vandens telkinio bendrasavininkų teigia kitomis priemonėmis negalį atsiginti nuo privačios nuosavybės negerbiančių tautiečių. Tačiau „kitų priemonių“ jiems teks ieškotis: miesto mero įpareigojimu Viešosios tvarkos skyriaus specialistai su policijos pareigūnais domėsis, ar tokia „gynyba“ nėra savivaliavimas, tyrimą dėl galimo vandens telkinių pakrantės apsaugos juostos režimo pažeidimo pradėjo ir aplinkosaugininkai, aiškinamasi, ar lieptelis su prieplauka apskritai teisėtai pastatyti.

 

„Įkalino“ besirengiančius maudytis

Apie incidentą, įvykusį prie vandens telkinio, pranešė palangiškis Ignas Tiškus. Pirmadienio popietę jis kartu su bičiuliais atvažiavo į vadinamąjį karjerą išsimaudyti. Paėjėję jo pakrante iki lieptelio, vedančio į prieplaukėlę, prie kurios pririšta valtis, jaunuoliai apstulbo išvydę, kad poros metrų lieptelio ruožas apraizgytas spygliuota viela, kuri juosė ir pačią prieplaukėlę, be to, čia storai priberta stiklo šukių.

Per kliūčių ruožą buvo permesta lenta, tad vyrukai perėjo ja ir jau rengėsi maudytis.

Tačiau tada, pasak I. Tiškaus, nuo gyvenamųjų namų pusės atbėgo moteriškė, kuri pareiškė, jog ir lieptas, ir prieplauka yra privati nuosavybė, ir čia eiti nevalia.

Prasidėjus ginčui – kas valia, kas nevalia, – moteris stvėrusi lentą ir nuėjusi. O vyrukai liko stovėti įkalinti ant prieplaukos. Plaukte pasiekti krantą jie esą negalėję – buvę su rūbais, turėję mobiliuosius telefonus, o gylis toje vietoje jau ne toks, kad galėtum briste parbristi. Stiklo šukėmis pabarstyta vielų raizgalynė gi tokio pločio, kad nei peržengsi, nei peršoksi.

„Įkalintus“ vyrukus išvadavo ta pačia lenta nešini berniukai, paaiškinę, kad naudotis liepteliu ir prieplauka šio įrenginio šeimininkai leidžia tiems poilsiautojams, kurie pas juos apsistoja. Vaikų tikinimu, lentą dar galima „išsinuomoti“ už atitinkamą mokestį.

 

Išplatino socialiniame tinkle

Apie incidentą I. Tiškus parašė socialiniame tinkle, įkėlė nuotraukas, taip pat žinute informavo Palangos miesto merą Šarūną Vaitkų.

„Įpareigojau Viešosios tvarkos skyrių imtis visų teisinių priemonių, pasitelkus policijos pareigūnus, pažaboti tokį nesuprantamą ir žiaurų vandens telkinio savininkų elgesį“, – į gautą informaciją sureagavo meras.

Pasak jo, tiltelis pastatytas nelegaliai. Ir nesuprantama jo savininkų nuostata: nori pasimaudyti – susirask šeimininką, susimokėk, tada gauni lentą, pereini kliūtis ir maudaisi. Jeigu nėra permestos lentos, galima smarkiai susižaloti. Ypač pavojingas šis kliūčių ruožas turėtų būti tamsiuoju paros metu.

Meras patikino, jog po Viešosios tvarkos skyriaus specialistų, policijos pareigūnų, aplinkosaugininkų bei kitų institucijų atstovų patikrinimo bus imamasi priemonių situacijai spręsti – jeigu reikės, bus pradėtas ir ikiteisminis tyrimas.

 

Privati nuosavybė

Prie vadinamojo Kunigiškių karjero trečiadienį nuvykę Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys ir vyriausiasis specialistas Modestas Januška turėjo galimybę patys savo akimis įsitikinti: „kliūčių ruožo“ išties esama, ir atrodo jis gan šiurpiai.

Bevaikštinėjant vandens telkinio pakrante, pasirodė ir vandenyje suręstos konstrukcijos savininkė Jurgita Žvinklienė. Ji neneigė, jog jos vyras aptvėrė prieplauką spygliuota viela ir priraizgė jos ant lieptelio, kad bet kas užsimanęs negalėtų prieiti prie čia pririštos valties. Tačiau stiklų įrenginio savininkai nedaužę – neva rado juos vieną rytą pribarstytus. Moters nuomone, tai galėjo padaryti iki pat paryčių šiltomis naktimis čia siaučiantis jaunimas, išvydęs, kad negali patekti ant prieplaukos.

J. Žvinklienė priminė, jog vandens telkinys – privati nuosavybė, kurią valdo apie dešimt bendrasavininkų. Ji su vyru prieš pusantrų metų pasistatė lieptelį su prieplauka, prie kurios riša valtį. Moteris tikino, kad visi reikalingi leidimai gauti, nuosavybė įregistruota taip, kaip pridera.

Tuo tarpu Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai teigia, kad jokių leidimų ir suderinimų nebuvo. Ir nors šis įrenginys priklauso nesudėtingų laikinųjų statinių kategorijai, jam reikėję supaprastinto projekto.

 

Ginasi, kaip išmano

Paklausta, ar ne pernelyg drastiškomis priemonėmis, kurios kelia pavojų žmonių saugumui, ginamasi nuo tų, kurie kėsinasi į šventą nuosavybės teisę, J. Žvinklienė atsakė, jog jau tiesiog nebeišmano, kaip kitaip gintis.

„Vandens telkinio pakrantėje stovi ženklas, jog čia – privati nuosavybė. Buvom tokių ženklų ir ant lieptelio pastatę, tačiau juos poilsiautojai kaip mat nulaužia. Nei verkt, nei juoktis – per vieną parą tris ženklus suniokojo. Maudytis juk niekas nedraudžia, bet kodėl reikia būtinai lipti ant prieplaukos?“ – piktinosi moteris.

Pasak jos, vakarais čia būriuojasi įkaušęs jaunimas. Gėrimus ir maistą maišais tempiasi, paskui vos galima spėti šiukšles rinkti. Savininkai pastatė tikrai talpią šiukšlių dėžę, kurią jiems tenka kelis kartus per dieną tuštinti. Beje, už savo lėšas.

„Negana to, kad jie pakrantėje girtauja, šūkauja, trukdo ilsėtis pas mus apsistojusiems poilsiautojams, tai dar būtinai veržiasi įsilipti į mūsų valtį, daužo ją, laužo. Jeigu perspėji – iškolioja tokiais žodžiais, kad neįmanoma net pakartoti. Ne vieną kartą esame ir policijos pareigūnus kvietę į pagalbą“, – pasakojo moteris.

Paklausta apie pirmadienio incidentą, J. Žvinklienė neneigė nuėmusi lentą ir „įkalinusi“ maudytis susirengusius jaunuolius.

„Užsilipę ant mūsų prieplaukos jie pradėjo man aiškinti, kokias teises turi. Tačiau, kodėl negerbiamos mūsų, savininkų, teisės? Mes juk mokame mokesčius, tvarkome aplinką, kurią jie dergia. Kaip mums gintis?“ – retoriškai teiravosi J. Žvinklienė, prasitarusi, jog jau kyla minčių apskritai visą įrenginį nuardyti.

 

Pradėti tyrimai

Kad įrenginį gali tekti nuardyti, neneigia ir incidentą tiriančių institucijų atstovai.

„Trečiadienį apžiūrėjome jūsų paminėtą vietą, – „Palangos tiltui“ sakė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos miesto agentūros vedėja Ramunė Lukaševičienė. – Kol kas negalime pasakyti, ar įrenginys pastatytas teisėtai – reikia pamatyti nuosavybės dokumentus. Tad dabar vyksta tyrimas. Jeigu reikalingų dokumentų nebus, įrenginį jo šeimininkai turės nuardyti“.

Tą pačią dieną incidento vietoje apsilankė ir Palangos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos padalinio pareigūnas. Kaip sakė organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė, tądien pažeidimų, priskirtų policijos kompetencijai nagrinėti, nenustatyta.

J. Rinkevičienė paminėjo, jog šiais metais dėl triukšmo policijos pareigūnai šiuo adresu buvo kviečiami tris, o pernai – devynis kartus.

Kol aplinkosaugininkai ir Viešosios tvarkos skyriaus specialistai aiškinsis dėl vandens telkinyje esančios konstrukcijos teisėtumo, jos šeimininkai įpareigoti skubiai pašalinti visas kliūtis, galinčias sužaloti žmones.

 

Jūsų komentaras:

Paliudijimas... 2014-07-11 11:42 (. / IP: 86.100.63.40)
Visa ši minima teritorija -yra nuosavybė ! Kad ten, išvogus žvyrą, pradėjo sunktis vanduo - nėra jokiuose dokumentuose! todėl savininkai moka už šį savavališkai iškastą prūdą- didelius žemės mokesčius t.y.kaip už sklypą esantį pajūrio zonoje... o plūstantys poilsiautojai mato vandenį ir įsivaizduoja galintys tuo naudotis?..deja, tai yra nuosava žemė ir nevalia į ją bet kam, bet kada įeiti!...Tai liudija doc.bei ne kartą rašyta spaudoje...

Taip pat skaitykite

Lietuvoje gausu kaimo turizmo sodybų, kurios vilioja turistus ir lietuvius laukų ramybe, išlakiais miškais ar gaiviais ežerais. Kiekviena stengiasi pritraukti savo klientus, viliodama išskirtiniu maistu, sveikos gyvensenos principais ar tradiciniu interjeru. Statistikos duomenimis, Lietuvos kaimo turizmo sodybose poilsiaujančių turistų daugėja.


Kaip ir kiekvieną vasarą, nesvarbu ar lyja, ar kaitina saulė – Palangoje galime išvysti daugybę įvairiai apsirengusių miesto svečių bei gyventojų. Tačiau, ar žmonių, gyvenančių bei poilsiaujančių pajūryje, apranga atitinka šios vasaros mados tendencijas? Į šį klausimą mėgino atsakyti savo kurtą drabužių kolekciją prieš metus Palangos senosios gimnazijos...


Pamėgusieji ilsėtis prie Palangos oro uosto šalia Kunigiškių gatvės buvusių žvyro karjerų vietoje plytinčio vandens telkinio poilsiautojai buvo šokiruoti išvydę, jog jo šiaurės vakarų dalyje suręstas lieptelis, vedantis į prieplaukėlę, apraizgytas spygliuotomis vielomis ir nusėtas stiklo šukėmis. Tokį kliūčių ruožą įrengę vieni iš dalies vandens...


Per septynis sulaikymo mėnesius, praleistus Šiaulių tardymo izoliatoriuje, Evaldui Petrauskui, vienam iš Palangos kredito unijos (PKU) steigėjų, sulaikytam 2012-ųjų pradžioje, prokurorai nėkart neleido susitikti nei su žmona, nei mama ir vaikais. „Net ir didžiausiems nusikaltėliams neatimama tokia teisė“, – sakė E. Petrauskas. Jeigu Palangos apylinkės teismui...


Senojoje gimnazijoje – Maironiui skirta lituanistų konferencija

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 01 | Rubrika: Miestas

Penktadienį ir šeštadienį į Senąją gimnaziją, prie kurios centrinio įėjimo ant vejos rikiavosi Birutės parką puošusios menininkų Editos bei Gintauto Ačų iš vielos pintos bei džiovintomis žolelėmis dabintos Maironio eilių citatos, rinkosi Lietuvos ir užsienio mokyklų lituanistai. Čia vyko konferencija „Maironio palikimas: tapatumo klausimai šiandienos...


Šį penktadienį į Vilnių, į Viešųjų pirkimų tarnybą, pakviesta atvykti visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje. Sostinėje ji bus tarkuojama dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“. Palangos valdininkai ginasi...


Vasaros sezonas – pagal jūros vandens temperatūrą

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 06 05 | Rubrika: Miestas

Prasidėjo vasara, saulė, kaip senoliai sako, žeme ridinėjasi, žmonės išsitraukė rūbus trumpomis rankovėmis, o laukiamos poilsiautojų gausos kaip nėr, taip nėr. Įvažiavimas į Palangą nusėtas plakatus iškėlusių močiučių, klientų laukia pakelėse išrikiuoti automobiliai, tačiau poilsiaujančių vis nėra.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius