Nutiko sukrečiantis įvykis? Kviečiame kreiptis į Mobilių psichologinių krizių įveikimo komandą (MPKĮK) ir gauti krizių pagalbą

Palangos tiltas, 2022-09-26
Peržiūrėta
863
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nutiko sukrečiantis įvykis? Kviečiame kreiptis į Mobilių psichologinių krizių įveikimo komandą (MPKĮK) ir gauti krizių pagalbą

Dažnai krizės nutinka netikėtai, tačiau labai svarbu joms iš anksto ruoštis - žinoti, kur gauti reikiamą pagalbą. Vienas iš svarbiausių veiksnių, nuo kurio gali priklaustyti krizės vystymasis ar/ir padarinių mastas, yra psichologinės pagalbos gavimas ir prieinamumas krizės metu ar po kriziniu laikotarpiu.

Mobiliosios  psichologinių krizių įveikimo komandos (MPKĮK) teikia krizinę pagalbą įstaigai/ organizacijai, bendruomenei, asmenų grupei, šeimai po:

Savižudybės;

Smurtinės mirties;

Žmogaus dingimo;

Nelaimingo atsitikimo, kai žuvo ar buvo sužeistas žmogus;

Išprievartavimo;

Kito sukrečiančio, pavojingo įvykio.

Įvykus kriziniam atvejui: 

Skambinkite trumpuoju numeriu 1815, nuo 8 iki 20 val.

Pirminė konsultacija bus suteikiama nuotoliniu būdu;

Esant poreikiui, komanda atvyksta sutartu laiku;

Mobili krizių valdymo komanda pagal įvykį pasirengia krizių valdymo planą;

Komandai atvykus gali būti: teikiamos konsultacijos administracijai, bendruomenei, vedamos psichoedukacinės grupės, konsultuojami žmonės labiausiai susiję su įvykiu ir kt.

Konsultacijų nauda:

Padeda sustabdyti krizės reiškinių plitimą ir tinkamai atliepti į krizę patiriančių žmonių poreikius;

Užkertamas kelias potrauminiams psichikos sveikatos sutrikimams; Sušvelninamos krizės poveikis įstaigos  psichologiniam klimatui; Suteikiama reikiama pagalba nukentėjusiems asmenims.

Kas gali kreiptis?

Įstaigos administracija;

Bendruomenių vadovai;

Krizę patyrusių asmenų grupė, jų artimieji, bendradarbiai, kiti bendruomenės nariai.

Konsultacijas teikia: UAB "Projektų įgyvendinimo grupė”, buveinės adresas – Priestočio g. 1A, Klaipėda, el.paštas: [email protected].

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos ugniagesiai trečiadienį skubėjo į pagalbą vairuotojui, kurio automobilis įvažiavo į apsemtą griovį.Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc. Sunkiau besiverčiantys šalies gyventojai kompensaciją gali gauti nepriklausomai nuo to, kokiu būdu šildosi būstą: centralizuotai, malkomis, dujomis, elektra ar kt.


Dar vaikystėje visi sužinome, kad žmogaus organizmui yra reikalingi ypač įvairūs komponentai. Tačiau paaugę, siekiame labiau suprasti mūsų organizme vykstančius procesus, norime žinoti, kas jiems turi įtakos, o taip pat – kaip turėtumėte elgtis, norėdami paspartinti tam tikrus dalykus. Būtent tuomet ypač kruopščiai bei detaliai imame domėtis mūsų organizmui reikalingais elementais. BCAA – taip...


Neįgalūs asmenys dažnai susiduria su rimta bėda – jie negali laisvai ir savarankiškai tvarkyti namų ūkio reikalų ar dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Dažnai jiems reikalinga pagalba ne tik namų, bet ir viešojoje aplinkoje. Tokią pagalbą jiems gali suteikti asmeninis asistentas.


Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.


Jurgita ir Nijolė nuoširdžiai dėkoja Palangos m. PK Reagavimo skyriaus viršininkui Donatui Mockaičiui ir vyriausiajam patruliui Limvydui Galdikui už suteiktą pagalbą sugedus automobiliui.


 Palangoje gimusiam Aronui paskutinę rugpjūčio savaitę sukako 10 mėnesių, bet jau mėnuo, kai prie vaiko su veriančia širdgėla prisiglaudžia kiti – vaikelio mama Monika B. (redakcijai pavardė žinoma – L.J.) tiek pat laiko ilsisi žemės kauburėlyje Palangos kapinėse. Kas nutiko, kad pirmagimį ir gyvenimą mylėjusi jauna palangiškė tą lemtingą liepos 31-osios vakarą...


Klaipėdoje atsirasiantis naujas Moterų krizių centras, padės nukentėjusioms nuo smurto, prekybos žmonėmis ir prostitucijos moterims. Į centrą galės kreiptis ne tik Klaipėdos, bet ir Palangos bei Kretingos moterys. Klaipėdos miesto savivaldybė, siekdama pasinaudoti  2007 – 2013 m. ES struktūrinių fondų parama, tikisi tokį centrą įsteigti jau kitąmet.


Turbūt ne vienas jaunas žmogus susimąsto: „Kaip gerai būtų gauti paskolą ir įsigyti nedidelį, tačiau savo nuosavą būstą“. Tačiau šią mintį daugelis greitai nuveja manydami, jog jų uždarbis menkas, todėl šansai gauti paskolą yra menki. Kadangi pati labai norėčiau turėti nuosavą būstą, pabandžiau pasidomėti galimybėmis gauti paskolą Palangos bankuose. Savo patirtimi norėčiau pasidalinti su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius