„Nykštuke“ – konferencija „Išeinu į mokyklą“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-03-02
Peržiūrėta
2040
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.

 

Svečių pasveikinimas

Susirinkusius tėvelius ir mokytojus pasveikino jau besirengiantys mokyklos suolui „Sportukų“ ir Girinukų“ grupių vaikai. Savo auklėtojų padedami darželinukai paruošė gražias programėles, kuriose atskleidė visus savo talentus: šoko, deklamavo eiles, sekė pasakas, „erzinosi“. Įrodę, kad jie labai gabūs ir jau pasiruošę skubėti į mokyklas, vaikai suteikė progą susirinkusių trijų mokyklų atstovams papasakoti, kuo jų pristatomos mokyklos būtų naudingos būsimiems pirmokams ir kaip patenkintų visus mažųjų poreikius.

 

Bendradarbiavimas

Lopšelio-darželio direktorė Biruta Mazrimienė pasidalino su susirinkusiais žmonėmis džiaugsmu, kad puoselėjama draugystė su mokyklomis suteikia vaikams galimybę pažinti artimiau jų vykdomą veiklą, sudalyvauti įvairiuose projektuose, kuriuose mažieji labai laukiami. Drauge su pavaduotoja ugdymui Birute Remeikiene, kuri dar ir perskaitė pranešimą „Kūrybiškumas priešmokykliniame amžiuje“, papasakojo apie priešmokyklinio ugdymo grupių veiklumą, energingumą bei norą pademonstruoti savo gabumus. Mažųjų trykštantis entuziazmas aiškiai matomas ir jų grupėse, kuriose gausu gražiausių vaikų darbelių.

 

Mokyklų pristatymai

Susirinkęs gausus būrys Pradinės mokyklos pedagogų su direktore A.Komarova priešaky papasakojo tėvams apie šioje mokykloje egzistuojančią tvarką ir popamokinę veiklą, taip pat padovanojo lopšelio-darželio direktorei ketvirtos klasės mokinių leidžiamą laikraštuką „Mano mokykla“. Socialinės pedagogės, logopedės bei psichologės atskleidė jų darbo svarbą, visapusišką pagalbą sutrikusiems, kenčiantiems vaikams. Apie vaikų problemas kalbėjo ir V.Jurgučio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė L.Kunickienė. Į konferenciją mielai atvykusi „Baltijos“ pagrindinės mokyklos komanda su direktoriumi A.Kniūkšta taip pat pristatė savo mokyklą bei jos laukiančias permainas.

 

Entuziastingos diskusijos

Trokšdami savo vaikams paties geriausio tėveliai itin entuziastingai uždavinėjo įvairius klausimus susirinkusiems mokytojams. Domėdamiesi, ar vaikai turės ką veikti, bus pakankamai užimti ir kokia aplinka sups jų mažąsias atžalas tėvai sulaukė ir pažado, kad suorganizuota ekskursija pagelbės renkantis tinkamą mokyklą ir pirmąją mokytoją, kuri, kaip patvirtino daugelis pedagogų, yra labai svarbi kiekvienam pirmokui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 23 d. į Šventosios pagrindinę mokyklą atvyko tikros krepšinio legendos - Pasaulio ir Europos čempionas,olimpiadų prizininkas, krepšinio treneris Valdemaras Chomičius bei vienas geriausių ir tituluočiausių Lietuvos krepšininkų Gintaras Einikis.


Gruodžio 9 d. pakvietėme socialinius partnerius į Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ organizuojamą respublikinę metodinę konferenciją „STEAM ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje.


Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 


Rugsėjo 17 – 18 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų ligų aktualijos Covid-19 epidemijos fone“. Konferenciją organizavo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ kartu su Klaipėdos universitetu. Konferencija skirta visų specialybių vaikų ir šeimos gydytojams. Konferencijos tikslas buvo supažindinti gydytojus su šių dienų vaikų ligų aktualijomis ir...


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Augantis visuomenės ekologinis sąmoningumas lemia didėjantį dėmesį aplinkosaugai, atsakingesniam vartojimui ir atliekų perdirbimui. Kartu ryškėja ir ekologinio vaikų švietimo svarba. Ekspertų teigimu, tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius svarbu ugdyti nuo mažų dienų – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais. Juk vaiko pasaulio pažinimas...


Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 12 03 | Rubrika: Miestas

Toks klausimas kartais kyla rugsėjo pirmąją stebint mokytojus, kuriems mokiniai neša gėles. Su visa pagarba Palangos pedagogams – jaunų veidų jų tarpe nėra labai daug. Kodėl jauni mokytojai neina dirbti į mokyklą?


„Kai mokaisi, daugelis laukia tos dienos, kada baigsis visi vargai mokykloje. Tačiau kai ateina toji diena, visiems sunku su ja atsisveikinti. Tai sukelia nostalgiją ir gilius prisiminimus“, – kalbėjo prieš metus mokyklą baigusi Agnesa Kenešytė.


Mieste pasklidusios kalbos, jog valdžia planuoja uždaryti Pradinę mokyklą, sukėlė nerimą ne tik vaikų tėveliams, bet ir visai kurorto švietimo bendruomenei.


Praėjusį trečiadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ įvykusi Mini konferencija „Išeinu į mokyklą“ suteikė galimybę priešmokyklinių grupių vaikų tėveliams išrinkti tinkamiausią mokyklą savo atžaloms. Į ją susirinkę trijų mokyklų atstovai pristatė savo mokymo įstaigas, tikėdamiesi, kad rugsėjo mėnesį jų mokinių gretas papildys ir patys mažiausieji.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius