Respublikinė metodinė konferencija Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“

Palangos tiltas, 2022-12-14
Peržiūrėta
1049
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Respublikinė metodinė konferencija Palangos lopšelyje-darželyje  „Gintarėlis“

STEAM ugdymas yra vienas iš šiuolaikiškiausių ugdymo būdų, integruojantis gamtos mokslus, technologijų ir inžinerijos, menų ir matematikos disciplinas, siejant jas su realiu pasauliu, pokyčiais ir progresu, darnaus vystymosi tikslais, realaus pasaulio problemų sprendimu, formuojantis vaikų kritinį mąstymą ir problemų sprendimo gebėjimus.

Gruodžio 9 d. pakvietėme socialinius partnerius į Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ organizuojamą respublikinę metodinę konferenciją „STEAM ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje: šiuolaikiniai ugdymo metodai, netradicinės edukacinės erdvės, praktinės idėjos.“

Konferencijos tikslas buvo skatinti mokytojus dalintis gerąją patirtimi, sėkmingomis praktikomis, idėjomis, atrasti naujų galimybių vedant patyrimines – STEAM veiklas, natūraliai jas integruoti į ugdymo turinį.

Konferencijoje dalyvavo ikimokyklinių įstaigų vadovai, mokytojai iš Palangos, Klaipėdos, Kretingos, Kretingos raj. Vydmantų, Mažeikių. 

Pranešimus skaitę pedagogai žavėjo kūrybingumu, išradingumu ir išmone. Pristatytos veiklos buvo labai įvairios ir įdomios. Vieni mokytojai organizuodami STEAM veiklas pasinaudoja vaikus supančia aplinka, kuri jiems pateikia pakankamai iššūkių, tyrinėjimo objektų, kiti – rodė veiklas grupėse, kur konstravo riedančias mašinas, įvairiausius inžinerinius objektus, dar kiti – pristatė savo projektinę veiklą. Tačiau, stebint mokytojų vykdomas veiklas, darėsi vis aiškiau, kad tyrinėjimu grindžiamas ugdymas sudomina vaikus mokytis ne tik paviršutiniškai, tačiau skatina labiau įsigilinti į juos supančią aplinką, konstruojamus objektus, kad grupinis darbas padeda ne tik bendradarbiauti ir ieškoti sprendimo būdo, bet ir ugdo kritinį mąstymą, labai reikalingą problemoms spręsti. Tokiu būdu mūsų vaikai įgyja ne tik žinias, įgūdžius, bet ir mokosi tolerancijos  bei pagarbos kito nuomonei.

Labai nudžiugino mokytojai, kurie į savo patyrimines - STEAM veiklas įtraukė ir vaikų tėvelius. Veiklų gausa ir džiaugsmingos vaikų akys dar kartą patvirtino, kad patyriminis - STEAM mokymas leidžia vaikui labiau pasitikėti savimi, tobulina jo mąstymo įgūdžius, ugdo bendrąsias kompetencijas, gebėjimą spręsti problemas, dirbti komandoje.

Taip pat visi konferencijos dalyviai galėjo susipažinti su Officeday siūlomomis STEAM veiklai priemonėmis: interaktyviais stalais, ekranais, 3D spausdintuvais, edukaciniais robotais ir kt.

Apibendrindami konferenciją galime pasakyti, kad didžiausi teigiami pokyčiai ugdymo įstaigoje vyksta tada, kai mokosi visa mokyklos bendruomenė, ir ne tik mokosi, bet ir dalijasi gerąją patirtimi bei perima ją iš kitų ikimokyklinių įstaigų. 

 

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aurelija Jazbutienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadieni gegužės 11 d. Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka“ startavo eTwinning projektas „Kultūra mus vienija“ (CULTURE BRINGS TOGETHER). Šį projektą įgyvendina „Rudnosiukų“  grupės vaikai. 


Gruodžio 9 d. pakvietėme socialinius partnerius į Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ organizuojamą respublikinę metodinę konferenciją „STEAM ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje.


 Vaikų sveikatos ugdymas  Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“  yra prioritetinė veiklos sritis.Tuo tikslu lopšelio-darželio mokytojos Inga Rupšienė, Marytė Mikėnienė ir Alma Matelienė  kartu su bendruomene, kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojais, įgyvendina saviraiškos, prevencinės, sveikatos ir sporto projektą „Vaikystė gamtoje“. Projektas pradėtas vykdyti...


Lopšelyje-darželyje ,,Nykštukas‘‘ gegužės 10-14 dienomis vyko tradicinė sveikatos, sporto ir gerų emocijų šventė. Mažieji mūsų ugdytiniai yra smalsūs, aktyvūs ir linksmi, todėl su didžiuliu entuziazmu įsitraukė į įvairias sveikatingumo veiklas. Kiekviena grupė sportavo, žaidė ir linksminosi savo aikštelėse, kurias buvo pasipuošę vėliavėlėmis...


Augantis visuomenės ekologinis sąmoningumas lemia didėjantį dėmesį aplinkosaugai, atsakingesniam vartojimui ir atliekų perdirbimui. Kartu ryškėja ir ekologinio vaikų švietimo svarba. Ekspertų teigimu, tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius svarbu ugdyti nuo mažų dienų – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais. Juk vaiko pasaulio pažinimas...


Vienas reikšmingiausių būdų susipažinti su naujovėmis, plėsti asmenines, profesines ir dalykines kompetencijas yra dalijimasis metodine ir praktine darbo patirtimi. Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ nuo 1982 metų žengia sveikos gyvensenos keliu, todėl ypatingas dėmesys skiriamas vaikų sveikatos stiprinimui ir saugojimui. Mokykloje sudarytos sąlygos vaiko...


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Metodinė diena „Pedagoginės inovacijos“ lopšelyje-darželyje „Nykštukas“

Birutė Marija REMEIKIENĖ Lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui, 2013 02 28 | Rubrika: Miestas

Vasario 21 d. į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo pedagogės iš visų ikimokyklinių įstaigų. Atvyko ir ilgamečiai socialiniai partneriai iš Klaipėdos darželio-mokyklos „Nykštukas“.


Vaikų galvelėse nuolat knibžda įvairiausios mintys: kokios spalvos būna sniegas? Ar jis toks pats baltas, kaip popierius? Kodėl jis šaltas ir tirpsta?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius