Pajūrio verslininkai pribloškė: „Tokie metodai priminė sukčių darbą“

Palangos tiltas, 2022-08-22
Peržiūrėta
1139
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Nesuprantu aš tos mūsų psichozės su lietuvišku pajūriu. Nesilankiau ten gal 10 metų, tai nežinau, kaip ten pajūrio verslininkai derina verslą šiuo metu.

Per ilgąjį Žolinės savaitgalį panorom nuvažiuoti iki Palangos ar Klaipėdos. Na, kažkur arčiau jūros. Skambinau visą dieną – niekur vietų neturi. Okei, čia buvo staigmena – tokio mūsų kurorto populiarumo tikrai nesitikėjau. Bet nepasidaviau, nes pagavo azartas.

Vis tiek rasiu, maniau. Ir tikrai – vienu numeriu atsiliepusi moteris greitakalbe patikino, kad dar turi. Tik perspėjo, kad nėra didelių patogumų. 

Už tam tikrą mokestį įsileis į kambarį jų namuose... Virtuve, tualetu teks dalintis su šeimininkais. Patalynę irgi savo rekomenduoja pasiimti. 

Nelabai tokios sąlygos gundo... Dar tikslinuosi, kurioje vietoje čia? 

„Netoli jūra. Atvažiuosit, tiksliai pasakysim“, – neišsiduoda.

Ir kaina kokia, bandau pasitikslinti? 

„100 eurų už naktį. Ilgajam savaitgaliui 300. Imat?“ – greitakalbe, vos ne uždususi, informaciją bėrė moteris. 

„Hm... nežinau... Pas jus kainos kaip viešbutyje...“ – numykiau.

„Tai pas mus ir yra mažas viešbutukas. Viešbutuko tipo kambariai. Tai kaip, imat? Sumą visą reikia pervesti, žinokit. Šiaip nerezervuojam, nes jei neatvažiuosit, liksim be nieko, suprantat?“ – vėl beria žodžius moteris.

Toks keistas spaudimas, kaip kokių sukčių reketuojama pasijutau. Visą sumą... Net kambario normaliai nemačius, nes skelbimas buvo be nuotraukų.

„Mes dar pasvarstysim, juk net nežinom, ką nuomojam už tokius pinigus“, – pasakiau.

„Visi patenkinti, viskas čia gerai. Galim atsiųsti pora nuotraukų. Jūra netoli, mes patys ramūs. Greitai apsispręskit, nes daug norinčių, visi skambina, tai mes nelauksim. Arba dabar pervedat pinigus, arba mes kitiem atiduodam“, – spaudė mane pajūrio verslininkė.

„Tai gal ačiū, perleiskit kitiem“, – padėkojau.

Kažkokia negera nuojauta kuždėjo. Pabijojau taip nežinomiems žmonėms atiduoti visus pinigus. Nežinia, ar apskritai mes spynos nepabučiuosim nuvažiavę prie jūros...

Juk skelbimą be jokių nuotraukų ir adreso gali įkelti bet kas. Ir pinigus taip bet kam galima pervesti. Po to nieko niekam neįrodysi... O gal kam taip jau ir nutiko? 

Nustebino mane toks verslininkų prašymas. Tokie metodai priminė sukčių darbą... Už kambarį pas bobutę prašomi tokie pinigai – ir visa suma iškart. Nežinau, ar šiais laikais tai jau normalu?  

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

Lrytas.lt skaitytojos nuomonė

Jūsų komentaras:

OB 2022-08-23 09:00 (IP: 162.158.222.227)
Kas per menkumas žiniasklaidos, spausdinančios tokias rašliavas. Sukčių yra visur: Palangoje, Vilniuje, Skapišky, Paryžiuje... Dar galima publikuoti pokalbius su gatvės girtuokliais, perspausdinti dialogus iš laidos "Farai" ir tt. Pirmyn. Kad tai būdinga Lrytui, aišku senisi, bet kodėl tą daro Palangos laikraštis, o gal tik laikraštėlis... Čia švelniai pavadinus

Taip pat skaitykite

Naujametę naktį atgijo ir Palanga. Centrinė kurorto promenada J. Basanavičiaus gatvė priminė vasarą – čia tūkstančiai žmonių plūdo jūros tilto link, kur tikėjosi nors akies krašteliu pamatyti žadėtąjį fejerverką. 


Nesuprantu aš tos mūsų psichozės su lietuvišku pajūriu. 


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Spalio 28 dieną vyko Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 2“ mokymai „Pasakų terapijos metodai vaikų skaitymo skatinimo procese", kuriuose profesines žinias gilino Palangos, Kretingos, Šilutės ir Skuodo bibliotekų darbuotojai.


Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Lina Butkevičiūtė informavo „Palangos tiltą“, kad spalio 27 d. vyko Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų 2“ mokymai „Pasakų terapijos metodai vaikų skaitymo skatinimo procese", kuriuose profesines žinias gilino Palangos...


Pareigūnai įspėja, kad pastaruoju metu daugėja atvejų, kai žmonės nukenčia nuo suklastotas nuorodas siuntinėjančių sukčių – į mobiliojo ryšio telefoną žmogus gauna neva banko siųstą pranešimą, kad esą jo paskyra uždaryta, o jai atblokuoti reikia paspausti atsiųstą nuorodą. Tai padarius iš asmens sąskaitos pinigai pervedami į kitą sąskaitą, arba apmokami sukčių vykdomi pirkimai kokiose nors...


Prasidėjus vasaros sezonui pajūrio verslininkai intensyviai ieško darbuotojų, tačiau pandemija taip pakeitė darbo rinką, kad išmokas už prastovas gaunantys darbuotojai nenori grįžti į darbą. Situaciją, ypač pajūrio kavinėse, gali išgelbėti nebent studentai, rašo Edgaras Valeckas, „Vakarų ekspreso“ žurnalistas.lt


Romansų vakaras Kurhauze „Laiškai tokie nebemadingi“

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 21 | Rubrika: Miestas

Romansas, tarsi sielos virpesys sugrįžusiems metams į jaunystę, kupiną meilės, ilgesio ir nepamirštamų laimės akimirkų. Palangos kurhauzo koncertų salėje vasario 29 d., šeštadienį, 16 val. Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ kviečia į premjerą – romansų vakarą „Laiškai tokie nebemadingi“.


Palangiškis priminė seniai girdėtą pažadą

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 07 05 | Rubrika: Miestas

Į redakciją paskambinęs „Palangos tilto“ skaitytojas priminė, kad kažkuomet, kai buvo statoma naujoji autobusų stotis, būta kalbų, jog autobusai iš stoties į miestą gyventojus vežios nemokamai. Tačiau kalbos taip ir liko kalbomis. „Dabar, kai vyksta kelio remonto darbai, tenka vargti, norint pereiti gatvę, o būtų įvykdę pažadus, nereiktų sukti galvos – sėstum į...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, jog kaip ir kasmet, taip ir šiemet, padėdama sąžiningai pajūryje verslą vykdantiems verslininkams užtikrinti pajamų apskaitymą ir mokesčių sumokėjimą, šią vasarą vykdys prevencines, stebėjimo bei kontrolės priemones apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose. Vasaros sezonas pasirinktas, nes...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius