Palangiškis priminė seniai girdėtą pažadą

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-07-05
Peržiūrėta
1635
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškis priminė seniai girdėtą pažadą

Į redakciją paskambinęs „Palangos tilto“ skaitytojas priminė, kad kažkuomet, kai buvo statoma naujoji autobusų stotis, būta kalbų, jog autobusai iš stoties į miestą gyventojus vežios nemokamai. Tačiau kalbos taip ir liko kalbomis. „Dabar, kai vyksta kelio remonto darbai, tenka vargti, norint pereiti gatvę, o būtų įvykdę pažadus, nereiktų sukti galvos – sėstum į autobusą ir nuvežtų į miesto centrą nemokamai“, – pyktelėjo palangiškis. Tačiau, kaip priminė UAB „Vlasava“ direktorius Saulius Čepkauskas, tuomet šis pažadas buvo visai kitaip suprastas, o nemokamų paslaugų keleiviai išties gavo, bet jų nelabai kas pageidavo.

Užsifiksavo atmintyje pažadas
Naujoji Palangos autobusų stotis atidaryta 2014 metų pabaigoje. Tuomet džiaugtasi, kad naujoji stotis bus kur kas erdvesnė, patogesnė, sumažės transporto srautai ir, žinoma, modernesnė. Tik viena nepatiko palangiškiams ir čia atvykstantiems viešuoju transportu miesto svečiams – kaip reiks nusigauti iki miesto centro. Iki to laiko susisiekimas, kai autobusų stotis buvo miesto centre, būdavo paprastesnis.
Štai tuomet palangiškiams ir užsifiksavo politikų pažadas, jog iki miesto centro keleiviai bus pavežami nemokamai.
„Palangos politikai ne kartą yra sakę, kad svarstoma galimybė suteikti kurorto svečiams nemokamą pavėžėjimo nuo naujosios stoties iki centro paslaugą. Tačiau bent kol kas taip nėra“, – tuomet, praėjus kelioms dienoms po stoties atidarymo, skelbė šalies žiniasklaida. Dar ir pasvarstyta, jog tai padaryti nebūtų sunku, tiesiog tam reikalingas politinis sprendimas.
Žinia, žmonės labai įsimena tokius pažadus, kai kažkas žadama nemokamai, bet taip ir nesulaukia. „Dabar, kai vyksta kelio remonto darbai, tenka vargti per purvynus einant, o kažkada žadėjo, kad vežios autobusai iš naujosios stoties į miesto centrą. Tikrai tikrai žadėjo! Niekas nevežioja, o taip praverstų žmonėms“, – savo atmintimi nedvejojo palangiškis.

Gyventojai patys turėtų inicijuoti
Palangos vežėjos – UAB „Vlasava“ – direktorius S. Čepkauskas patikino, jog tuomet ne taip žmonių buvo suprasta. „Buvo kalbama apie tai, jog tuos žmones, kurie nusipirktų bilietą į Klaipėdą, būtų galima paimti iš miesto centro. Tokiems keleiviams nebebūtų reikėję specialiai keliauti iki autobusų stoties. Mes taip ir darydavome. Tris-keturis mėnesius teikėme šią paslaugą keleiviams, bet pasinaudojusių ja buvo labai mažai, gal trys žmonės per savaitę važiuodavo, tad galiausiai ir nutraukėme. O vairuotojai važiuodavo per miestą, užgaišdavo laiką savo poilsio sąskaita“, – paaiškino S. Čepkauskas.
Tačiau UAB „Vlasava“ vadovas pasiūlė nesnausti patiems gyventojams ir siūlyti Savivaldybei idėjas. „Jeigu reikia kokių paslaugų, gyventojai turėtų patys būti aktyvesni. Manau, būtų išklausyti. Per miestą kursuojantys nemokami autobusai būtų įgyvendinama užduotis, bet tai turime spręsti ne mes, o Savivaldybė“, – sakė S. Čepkauskas.
Palangos miesto mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas patikino, jog tokio pažado nepamenąs, tuomet jis užėmė ir kitas pareigas, tačiau jis pateikė pavyzdį, kaip toks sumanymas atsiliepė Talinui.
„Talinas yra įsivedęs pasivažinėjimą po centrą nemokamai. Jie taip tikėjosi sumažinti automobilių srautą centre, kuris tiesiog dūsta. Bet girdėjau, kad jie susidūrė su kitokiom bėdom – autobusai tapo tikromis lindynėmis, benamių užuovėjomis. Šie autobusuose ir girtuokliauja, ir juos teršia. Kitiems keleiviams tokia atmosfera tapo nebepriimtina: netvarka, smarvė atgrasė. Sunku spėti ir tvarkyti autobusus“, – pasidalino vicemeras R. A. Mikalkėnas.

Kaip buvo įrengta
Primename: naujoji Palangos autobusų stotis per parą gali aptarnauti iki 300 autobusų, iš stoties į miesto centrinę dalį dažnai kursuoja visuomeninis transportas. Naujoji Palangos autobusų stotis ir stoties kompleksas, pastatytas vietoje senų ir nenaudojamų ūkinių pastatų. Prekybos centro lankytojams ir laukiantiems grįžtančių įrengta erdvi, 158 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Įrengta 16 autobusų stovėjimo aikštelių, elektroninė užtvarų pakėlimo ir įvažiuojančio transporto apskaitos sistema, taip pat – atskiros keleivių informavimo, bagažo bei smulkių siuntų tarnybos. Stotyje įrengta moderni laukimo salė su 70 sėdimų vietų, bilietų pirkimo kasos ir sanitarinės patalpos, įrengti informaciniai monitoriai su autobusų tvarkaraščiais, vairuotojų patogumui – modernūs poilsio kambariai. Visame pastate įrengtos stebėjimo kameros, padėsiančios užtikrinti lankytojų saugumą. Autobusų stoties ir perono plotas siekia 1800 kv. m.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nesuprantu aš tos mūsų psichozės su lietuvišku pajūriu. 


Šokiruojančioje nužudymo byloje Kipre imigrantas iš Lietuvos palangiškis Aistis Mikalauskas sulaukė nuosprendžio. Limasolio baudžiamajame teisme antradienį vykusiame posėdyje paskelbta, kad savo draugę Baltarusijos pilietę Iriną Hurskają nužudęs lietuvis nuteistas 22 metus kalėti už grotų.


Vieni vasarą  užuodžia, kiti pajunta ar pamato, o dar kiti – įgyvendinę savo  svajones, tampa išties laimingais žmonėmis.  Prabėgus pusšimčiui metų, šiandien aš įgyvendinau seniai puoselėtą mintį ir didžiulį norą apsilankyti bočių žemėje ir surasti jų kapavietes. 


Žolinės šventės proga Palanga poilsiautojus stebino gintarą primenančia pusantros tonos sveriančia širdimi iš ledo ir vaistažolių. Kartu su žinoma menininke ir TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaite sukurta įspūdingo dydžio instaliacija ir jos vaistažolių piešiniai priminė, kad būtina rūpintis savo širdimi.


Palangiškis priminė seniai girdėtą pažadą

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 07 05 | Rubrika: Miestas

Į redakciją paskambinęs „Palangos tilto“ skaitytojas priminė, kad kažkuomet, kai buvo statoma naujoji autobusų stotis, būta kalbų, jog autobusai iš stoties į miestą gyventojus vežios nemokamai. Tačiau kalbos taip ir liko kalbomis. „Dabar, kai vyksta kelio remonto darbai, tenka vargti, norint pereiti gatvę, o būtų įvykdę pažadus, nereiktų sukti galvos – sėstum į...


Palangoje dažnai besilankantis, kurorte puikiai besijaučiantis kaunietis gidas profesionalas Chaim‘asBargman‘as, galima sakyti, yra tarsi aukso grynuolių ieškotojas. Tik jis aukso ieško netiesiogiai, tai, kas vertingiausia, jis įžvelgia žmonėse. Jo dėka sužinota daug detalių apie tris žmones, kurie verti didvyrių vardo. Apie tai jis kalbėjo trečiadienio vakare...


Susirinkę gidai priminė ir mažai kam žinomus Palangos istorijos faktus

Laura GRENDIENĖ Palangos miesto savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė, 2017 02 23 | Rubrika: Aktualios naujienos

Švenčiant Tarptautinę gido dieną, visi buvo pakviesti padiskutuoti apie gido profesiją šią savaitę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje. Ir ne tik – taip pat išgirsti gyvą pačių gidų žodį.


Palangos miesto stadione užvirė renovacijos darbai – nuo antradienio čia pluša bendrovės „Kauno keliai“ specialistai. Planuojama, kad stadionas atnaujintas bei tarptautiniams lengvosios atletikos turnyrams bus pritaikytas dar šiais metais. Tad jau netrukus į kurortą treniruotis bei varžytis atvykusiems sportininkams Palanga galės pasiūlyti puikią sporto bazę...


 Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir savivaldybės Tarybos narys Nerijus Stasiulis lankėsi Vilniuje, kur susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi. Susitikime dalyvavo ir Ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas, taip pat Lietuvos verslo paramos agentūros direktorė Diana Vilytė. Vėliau Palangos...


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius