Pajūrio verslininkų gudrybė, kad apeitų karantiną, gali kainuoti tūkstančius: rizikavo gyvybėmis, o žmonės plūdo į baseinus

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2020-12-15
Peržiūrėta
1797
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pajūrio verslininkų gudrybė, kad apeitų karantiną, gali kainuoti tūkstančius: rizikavo gyvybėmis, o žmonės plūdo į baseinus

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento specialistai tik po mėnesio suprato, kad šalia Palangos esantis poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ veikia pažeisdamas karantino metu nustatytą tvarką. Siekdami išvengti karantino metu taikomų apribojimų, kai kurie pajūrio verslininkai griebėsi gudrybių, nepaisydami, kad jų siūlomos paslaugos vilioja žmones susiburti ir kelia rimtą grėsmę plisti užkratui.

Nors lapkričio pradžioje paskelbus karantiną baseinų ir pirčių veikla buvo uždrausta, vandens pramogas siūlantis „Atostogų parkas“ lyg niekur nieko dirbo toliau prisidengiant pernai rudenį gauta ambulatorinės sveikatos priežiūros įstaigos licencija. Praėjusią savaitę kompleksą patikrinę NVSC specialistai tik dabar nustatė pažeidimus, už kuriuos įstaigos vadovui ir kitiems atsakingiems asmenims numatomos teismo skiriamos nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

Buvo imituojamas gydymas

Prasidėjus karantinui veiklos nesustabdžiusio „Atostogų parko“ siūlomos paslaugos iš karto kėlė įtarimų, kad daromas pažeidimas: įprastas pasiplaukiojimas komplekso baseinuose ir kaitinimąsis pirtyse staiga virto gydomosiomis procedūromis. Gydymas buvo imituojamas lankytojams siūlant trijų valandų trukmės programą, kurioje numatyta ir gydytojo apžiūra. Jos metu trumpai apžiūrėjęs žmogų medikas privalėjo nustatyti jo negalavimus ir baseinuose paskirti gydomasias vandens ir pirčių procedūras. Nuo pat karantino pradžios viešbučiams uždraudus teikti SPA paslaugas, „Atostogų parkas“ į savo rąstinius namelius savaitgaliui žmones viliojo siūlydami pramogauti ir vandens zonoje, tai pavadindami medicininės reabilitacijos paslaugomis.

Patikrinimo metu sužinoję, kad pirtys privalėjo būti uždarytos vos tik paskelbus karantiną, „Atostogų parko“ vadovai iš karto sumojo jas paversti viešosiomis pirtimis higienos paskirčiai, kurių veikla yra leidžiama. Tačiau NVSC atsakė, kad tai yra neįmanoma, nes komplekso pirtys dalinasi bendra patalpa su baseinu, nėra atskirti dušai, persirengimo patalpos.

Lankytojas gydytojo nesurado

Komplekso veiklą tikrinęs NVSC Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus patarėjas Darius Galdikas suabejojo, ar dviejų dienų poilsis pajūryje su vandens pramogomis gali būti įvardinamas reabilitacijos pasaugomis. „Kaip be šeimos gydytojo siuntimo, nematant asmens ligos istorijos per keliolika minučių galima ne tik įvertinti atsitiktinio lankytojo sveikatą, bet ir paskirti tinkamas procedūras?“, – negalėjo suprasti D.Galdikas.

Praėjusį mėnesį „Atostogų parko“ baseinuose apsilankęs 59 metų palangiškis Marius „Lietuvos rytui“ pasakojo pats ieškojęs gydytojo norėdamas pasikonsultuoti dėl jį kamuojančių stuburo skausmų, tačiau mediko taip ir nesuradęs. Ambulatorinę kortelę, kurioje įrašomi gydytojo paskyrimai, palangiškiui teko užpildyti pačiam. 6 nuotr.Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento specialistai tik po mėnesio suprato, kad šalia Palangos esantis poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ veikia pažeisdamas karantino metu nustatytą tvarką.

Vertins, ar atitinka licencijai

Patikrinimo metu NVSC specialistai baseinuose neišvydo žadamų kineziterapeutų vedamų mankštų vandenyje, ar individualių užsiėmimų. Anot D.Galdiko, žmonės baseinuose maudėsi nekontroliuojamai, kas kur norėjo. Dalis darbuotojų buvo pastebėti be nosį ir burną dengiančių kaukių. NVSC Klaipėdos departamentas kreipėsi į „Atostogų parkui“ ambulatorinės asmens sveikatos įstaigos licenciją išdavusią Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prašydamas įvertinti, ar šioje įstaigoje teikiamos paslaugos atitinka išduotos licencijos sąlygoms. Lapkričio viduryje „Atostogų parką“ tikrinę to paties NVSC Klaipėdos departamento specialistai nieko neteisėto neaptiko ir akis badančių prieštaravimų Vyriausybės priimtai tvarkai nematė.

Tuomet Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas tikino, kad sveikatingumo paslaugos poilsiui, žmonių malonumui čia nėra teikiamos, o patikrinimo metu specialistai nustatę, kad parke siūlomos tik gydymo ir grožio paslaugos.

Pažeidimai buvo akivaizdūs

Jolanta Sruogienė, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos Įstaigų vertinimo skyriaus vedėja: „Baseinai ir pirtys visiškai nėra susijusios su ambulatorine asmens sveikatos priežiūra. Tai sveikatinimo paslaugos, kurios nėra licencijuojamos. „Atostogų parkui“ išduota licencija suteikia teisę gydytojui apžiūrėti ligonius, vertinti jų sveikatos būklę, skirti gydymą, procedūras naudojant specialią medicininę įrangą. Reabilitacijos tikslais gali būti skirtos ir vandens procedūros baseine, tačiau karantino metu baseinų ir pirčių veikla yra uždrausta. Ekstremalių situacijų vadovo sprendimai karantino sąlygomis turi aukštesnę galią už kitus teisės aktus, todėl ir veikla pagal šią licenciją dabar yra apribota – kai kurios procedūros yra tiesiog negalimos. Tai tas pats, kad gydytojas išrašytų vaistų, kurių šiuo metu nėra“. ˙

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2020/12/14/news/karantino-metu-pinigai-tapo-svarbesni-uz-zmoniu-sauguma-uz-pazeidimus-gresia-tukstantines-baudos-17515763/

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“ valdanti kompanija „Meta“ planuoja vartotojams Europos Sąjungoje (ES) pasiūlyti galimybę už mėnesinį mokestį naudotis platformomis be reklamų. 


Šią vasarą poilsiautojų srautas Lietuvos pajūryje buvo panašus į praėjusios vasaros, tačiau tai verslininkų pernelyg nedžiugina – rezultatai prastesni nei pernai.


Visoje Lietuvoje po truputį atsisakant grynųjų pinigų ir vis dažniau už prekes ir paslaugas atsiskaitant iš piniginės išsitraukus banko korteles, vienas triukšmingai pagarsėjęs Palangos baras nusprendė pagudrauti.


Atostogos penkių žvaigždučių viešbutyje Antalijos regione Turkijoje dviem šiemet kainuoja net tris kartus mažiau nei dvi dienos Palangos kurorte, penkių žvaigždučių viešbutyje. 


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento specialistai tik po mėnesio suprato, kad šalia Palangos esantis poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ veikia pažeisdamas karantino metu nustatytą tvarką. Siekdami išvengti karantino metu taikomų apribojimų, kai kurie pajūrio verslininkai griebėsi gudrybių, nepaisydami, kad jų siūlomos...


Kas draudžiama vieniems, leidžiama kitiems. Epidemiologinę situaciją kontroliuojantis Nacionalinis visuomenės sveikatos centras iki šiol neišdrįso suabejoti, ar poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ per karantiną veikia teisėtai. Per karantiną be pramogų likę pajūrio gyventojai iš nuostabos kraipo pečiais – nuo lapkričio pradžios visoje...


Praėjusio šeštadienio vakarą Palangoje esantis restoranas „deCuba“, alsuojantis Lotynų Amerikos ritmais, atšventė penkiolikos metų jubiliejų. Centrinės J. Basanavičiaus gatvės viduryje esančio restorano šventė daugeliui asocijavosi su kurorto vasaros sezono atidarymu, mat dėl karantino šios tradicijos šįmet buvo atsisakyta.


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


Birželio 3-iosios vakarą pareigūnai Palangoje, Kretingos gatvėje, buvo iškviesti į eismo įvykio per kurį nukentėjo žmogus. Automobilio „Mini Cooper“ 18-metė vairuotoja, iš antros eismo juostos sukdama į dešinėje esančią „Circle K“ degalinę, nepraleido pirma eismo juosta važiavusio motociklo „Kawasaki“, su kuriuo susidūrė.


Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką ginče tarp palangiškio ir UAB „Palangos vandenys“ dėl savavališko prisijungimo prie vandens nuotekų tinklų. Dar vasarą Palangos miesto apylinkės teismas nusprendė tenkinti ieškinį ir priteisti iš palangiškio padengti skolą bei beveik po du šimtus eurų nuostolių už kiekvieną kalendorinę dieną...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius