Palanga alsavo vidurvasario karščiu, bet „gražinami“ skaičiai kurorto nepuošia

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-02-18
Peržiūrėta
1068
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga alsavo vidurvasario karščiu, bet „gražinami“ skaičiai kurorto nepuošia

Į Palangą svečiai praėjusį savaitgalį pradėjo plūsti jau savaitės pabaigoje, viešbučių savininkai trynė rankomis, kad vietų buvo nedaug likę, o tiems, kurie sumąstė atvykti tik šeštadienį, teko palūkuriuoti automobilių spūstyse miesto prieigose lyg vasarą. Į Palangą viliojo ne tik tradicinė Stintų šventė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro du spektakliai naujoje Koncertų salėje, bet ir Valentino dienos renginiai, sveikuolių šventė. Nors viešoje erdvėje Palanga sirpo pagyrose, „Palangos tiltas“ pasidomėjo, ar išties viskas vyko taip sklandžiai.

Kultūrinių renginių proveržis
Praėjusį savaitgalį Palangoje renginių pasiūla buvo kaip niekada didelė. Duris pirmą kartą po atidarymo atvėrė naujoji Koncertų salė, kur lankytojai galėjo mėgautis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vienais geriausių spektaklių. Koncertai, skirti Meilės dienai, vyko Kurhauzo bei Gintaro muziejaus salėse, kur lankytojai buvo kviečiami pasiklausyti klasikinės ir intelektualios muzikos. O kur dar pagrindinis savaitgalio akcentas – Stintų šventė, kurios metu žmonių buvo sausakimša Basanavičiaus g., pilnutėliai restoranai, o tiltas – aplipęs smalsuoliais, žvelgiančiais į ledinę jūrą lendančius sveikuolius.
Nors renginių organizatoriai gyrėsi, kad Koncertų salė per klaipėdiečių spektaklius buvo sausakimša, lankytojų teigimu, salėje buvo tikrai nemažai tuščių vietų.
Nors miesto meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi informacija, kad į vasario 12-ąją Koncertų salėje rodomą Johano Štrauso operetę „Vienos kraujas“ parduoti visi 2200 bilietų, tačiau jame apsilankiusieji šiuos skaičius palydėjo su šypsena: „Tikrai buvo nemažai tuščių vietų, tad tokie pasakymai, greičiausiai, reklama prieš kitą dieną vykusį šokio spektaklį „Altorių šešėly“.

Kodėl informacija skyrėsi?
Klaipėdos muzikinio teatro informacijos ir pardavimų skyriaus vedėjos Vitos Petrauskienės patikslinti bilietų pardavimo skaičiai gerokai skyrėsi nuo mero patarėjos Jurgitos Vanagės išplatintos informacijos, pagal kurią per spektaklį penktadienį Koncertų salė buvo „sausakimša“.
„Į operetę „Vienos kraujas“ buvo parduota 1600 bilietų, o į šokio spektaklį „Altorių šešėly“ – 1700. Nežinau, iš kur tokia informacija apie parduotus 2200 bilietus“, – „Palangos tiltui“ sakė V. Petrauskienė.
Tad pareiškimai, kad į operetę visi bilietai parduoti, tebuvo reklama?
Sulaukta pretenzijų ir dėl Koncertų salės įrangos – neveikė elektroninė bilietų tikrinimo sistema, o pertraukos metu į tuoj prasidėsiantį spektaklį salės fojė svečius kvietė lyg turguje rėkianti mergina. Miesto mero patarėja J. Vanagė į tokias pastabas atsakė labai lakoniškai ir tikino, jog ne visi pastebėjimai teisingi: „Pastaba, kad į spektaklį nekvietė skambutis, nėra teisinga – į salę žiūrovus kvietė gongas. O elektroninę bilietų tikrinimo sistemą turės įdiegti būsimas koncesininkas. Būtent koncesininkas sudarys sutartį su bilietų platintojais, o šie turi savo bilietų tikrinimo sistemą, pritaikytą prie turimos įrangos“.
Panašu, kad susirinkusieji kviečiančio gongo „negirdėjo“...

Palangos publika teatro atlikėjus nustebino
Bet galbūt tai – tik nereikšmingos smulkmenos, nes Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas po turiningo savaitgalio Palangoje pasakojo, kad liko sužavėtas naująja Palangos koncertų sale ir tikrai nenusivylė sprendimu pasirinkti būtent šią erdvę.
„Toks didelis žiūrovų susidomėjimas mus įkvepia ir naujiems projektams šioje erdvėje. Tai kartu buvo ir pasitikrinimas mums patiems. Džiaugiuosi galėdamas nuvilti skeptikus – susidomėjimas muzikiniais spektakliais pajūrio regione yra tikrai didelis“, – sakė J. Sakalauskas.
Muzikinio teatro vadovo klausėme, kokie pačių meno atlikėjų atgarsiai, ir ar tai nebuvo pirmas ir paskutinis kartas, kada jie atvyko į Palangą. „Susidomėjimas Klaipėdos muzikinio teatro spektakliais tikrai buvo labai didelis ir, manau, prie to prisidėjo ir pati salė. Ši erdvė pateisino visus lūkesčius. Įvykę renginiai tik patvirtino, kad žmonės tokių spektaklių yra pasiilgę. Tikrai ketiname koncertuoti Palangoje ir ateityje, o jau ir dabar galiu patvirtinti, kad palangiškius ir Palangos svečius į Koncertų salę planuojame kviesti jau kovo mėnesį“, – sakė pašnekovas.

Ne viskas pritaikyta tradiciniam teatrui
Muzikinio teatro vadovas pats yra ir operos dainininkas, ir kompozitorius bei muzikinio teatro projektų prodiuseris, tad gali apie Palangoje vykusius spektaklius kalbėti ir iš atlikėjo pozicijos: „Pats būdamas atlikėju galiu pasakyti, jog beveik dviejų tūkstančių žiūrovų aplodismentų sulauki tikrai ne kasdien. Manau, kad visam meno kolektyvui šie pasirodymai buvo ne tik išbandymas, bet ir įsipareigojimas, kad svečiai į salę sugrįžtų dar ne kartą. Kai įžengi į visai naują, dar dažais kvepiančią erdvę, visada susiduri su mažesniais ar didesniais nesklandumais. Be abejo, turim pripažinti, kad ne viskas naujojoje salėje yra pritaikyta tradiciniam teatrui, bet tam ir yra patyrusi teatro darbuotojų komanda, kuri visas tas problemas sprendžia, siūlo pakeitimus, įvairius techninius sprendimus. Per pirmuosius pasirodymus buvo įdėta tikrai daug pastangų, o kartu ir entuziazmo, kad viskas vyktų sklandžiai. Tad, manau, susitvarkėme“.
Jis prasitarė, kad ateityje pasikeitimų nepavyks išvengti: „Mes ir patys matome, kad ateityje mūsų spektakliai turėtų būti adaptuoti šiai salei – pritaikyta scenografija, apšvietimas“.

Stintų meškeriojimo varžybose – naujovės
Pirmą kartą tradicines stintų meškeriojimo varžybas, be kurių kai kurie neįsivaizduoja net pačios stintų šventės, organizavo nauji veidai. Šiemet šios veiklos ėmėsi miesto Tarybos narys Dainius Želvys, UAB „Palangos vandenys“ inžinerinio techninio skyriaus vedėjas Kęstutis Veisas ir miesto mero sekretorė Živilė Mačenskienė.
„Varžybas organizavome pirmą kartą, bet likome patenkinti – viskas pavyko sėkmingai. Mums palankios buvo oro sąlygos, nes žvejai jau nuo pat ryto buvo patenkinti, kad nėra nei vėjo, nei lietaus, tad tikėjosi gerų laimikių“, – pasakojo D. Želvys. Iš viso buvo registruotos 33 komandos, o laimikius traukė 65 žvejai: „Buvo ir tokių komandų, kur buvo tik vienas žvejys. Tai viena pati žvejojusi moteris, bet jai labai neblogai sekėsi – iš moterų ji pagavo daugiausiai. Iš viso buvome paskyrę septynias nominacijas. 1-3 vietų nugalėtojams buvo skirtos mero taurės. Šios vietos buvo skiriamos už didžiausią pagautų žuvų kiekį. Pirmoji vieta atiteko 9,5 kg žuvies išvilkusiam žvejui, antra – 5,5 kg, o trečioji – 4,8 kg“.
Patys organizatoriai buvo įsteigę dar keturias nominacijas: moterų komandai, jauniausiam dalyviui, vyriausiam dalyviui ir žvejui, kuris pagaus daugiausiai būtent stintų.
„Vis dėlto, tai stintų šventė, tad tokia nominacija buvo būtina. Bet per visą tą laiką sudėjus bendrai visus komandų laimikius, buvo pagautos vos 4 stintos, o vienas žvejys pagavo dvi, tad nugalėtojas buvo aiškus“, – varžybų akimirkomis dalijosi D. Želvys.
Ankstesnieji varžybų organizatoriai nebesutiko vykdyti šios smagios šventės dalies, kai kuriems nebepavyko rasti rėmėjų, bet žvejų šventė-varžybos buvo išgelbėtos.
Pirmų trijų vietų laimėtojams įteiktas 100 eurų kuponas apsilankyti viešbutyje „Gradiali“. Jauniausiam dalyviui – penkerių metų mergaitei – 50 eurų kuponas pasinaudoti „Kurorto pramogų“ linksmybėmis.

Lietuviai po truputį išmoko švęsti
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Vidas Misikonis džiaugėsi, kad po truputį švenčiama vis kultūringiau, nors šiukšlių išvežta ne taip ir mažai.
„Vien per šeštadienį išvežėme apie 8 tonas šiukšlių. Sekmadienio skaičių dar neturime, bet atliekų surinkta jau kur kas mažiau nei pagrindinę šventės dieną. Ypatingai džiaugiuosi, kad nenukentėjo miesto inventorius. Nesulaužė nė vieno suolo, neapgadino tilto turėklų, nes prieš pat šventę buvome atnaujinę. Žmonių buvo tikrai daug, nes puikios oro sąlygos leido švęsti, bet džiugu, kad švenčiame vis atsakingiau. Manau, ši šventė kasmet įgauna vis kitokį atspalvį ir gal nesuklysiu pasakydamas, kad J. Basanavičiaus gatvėje jau „Palangos stintai“ per ankšta“, – sakė direktorius.
V. Misikonis atkreipė dėmesį, kad šventei buvo ruošiamasi iš anksto: „Buvo nuvalytas smėlis nuo Jūratės ir Kastyčio skvero, valėme ir puošėme pačią J. Basanavičiaus g., apkarpėme ne vieną medį, pastatėme 28 biotualetus, apie 30 papildomų atliekų konteinerių, kuriuose daugiausiai buvo randamos plastiko atliekos. Džiugina ir naujas tvarkos įgūdis, atsiradęs restoranuose. Prie stalų pritvirtintus šiukšlių maišus, kuomet restoranai užsidaro, darbuotojai padeda šalia gatvės, kad mūsų tvarkytojai galėtų patogiai paimti važiuodami išvežti pagrindinių konteinerių. Tai labai patogu. Pats gyvenimas, matyt, diktuoja tokį suvokimą, kad už tvarką atsakingi ne tik komunalininkai“.
Anot direktoriaus, buvo ir dvi budinčios valymo brigados: „Rankinio valymo darbuotojai, darbavęsi abi dienas, ir žmonės, kurie važinėjo mūsų transportu“. Pastebėta, kad paplūdimiuose taip pat buvo nemažai šiukšlių. „Pagrindiniame ruože iki gelbėtojų stoties mėtėsi ne vienas tuščias šampano butelis ar dėžutės nuo saldainių, tad, greičiausiai, meilės dieną svečiai šventė ir paplūdimiuose“, – šmaikštavo V. Misikonis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kas gaus paramą saulės elektrinių ir saulės parkų įrengimui. Daugiabučių ir individualių namų gyventojai, norintys įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, iš viso pateikė 19 904 paraiškas. Tai, pasak Sumanių energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovo Karolio Dargio, rodo saulės energetikos bumą ir ragina suskubti laiku...


Anapilin išėjo kurorto visuomenininkė Albina Rakauskienė

"Palangos tilto" informacija, 2021 12 05 | Rubrika: Miestas

Pranešama, kad Anapilin išėjo kurorto visuomenininkė Albina Rakauskienė, kuri 2010-ųjų pradžioje buvo viena iš pagrindinių miesto aktyvistų prieš kurorto šilumos ūkį valdžiusį privatininką, UAB „Litesko.“


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Žvejų g. 38 daugiabutis – vienas iš pirmųjų renovuotų namų kurorte. Daugiabučio gyventojai neslepia, jog juos džiugina nauji pokyčiai, tačiau turi ir neramumų, kadangi lenda darbo ydos. Nukrito ant laiptų suklijuotos plytelės, o prisikviesti, kad kas sutvarkytų, neįmanoma. Aktyvus gyventojas Bronius Pipiras patikino, jog jau ne kartą kreipėsi į jų namą administruojančią UAB...


Niekas negali paneigti, kad tarp karių, palaidotų kapuose, pažymėtuose tarybine atributika, nebuvo sadistų ar žudikų, kurie 1941 m. birželio 24-osios naktį Telšių rajono Rainių miškelyje nukankino mūsų 76 Lietuvos piliečius. Ar galite įsivaizduoti, kaip atrodytų, jei vietoj kapų ir tarybinės atributikos miesto centre stovėtų pastatas, kurio viduje būtų kryžius Lietuvos istorijai...


Į Palangą svečiai praėjusį savaitgalį pradėjo plūsti jau savaitės pabaigoje, viešbučių savininkai trynė rankomis, kad vietų buvo nedaug likę, o tiems, kurie sumąstė atvykti tik šeštadienį, teko palūkuriuoti automobilių spūstyse miesto prieigose lyg vasarą. Į Palangą viliojo ne tik tradicinė Stintų šventė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro du spektakliai...


Viešieji užrašai – įmonės, įstaigos, organizacijos ir viso miesto įvaizdžio dalis. Kaip kad sutikę žmogų pirmiausia jį vertiname pagal jo išvaizdą, kalbą, taip ir apie miestą ar kaimą pirminę nuomonę dažnai susidarome išvydę ir perskaitę jų reklamines iškabas, kitus viešuosius užrašus. Taip pat prisėdę kavinukėje – juk tikimės, kad...


Ketvirtadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės posėdyje vėl grįžta prie kurorto muziejaus steigimo klausimų – pakeistas šių metų kovo mėnesio Tarybos sprendimas, ir, jeigu daugiau nebebus jokių pakeitimų, dar šį rudenį miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga – Palangos kurorto muziejus, kuris, kaip planuojama, turėtų įsikurti Anapilyje po jo restauravimo...


Kas pagyvintų kurorto kultūrinį gyvenimą?

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 07 23 | Rubrika: Kultūra

Pats pirmasis atsakymas į projekto pavadinimu iškeltą klausimą būtų šis: „Mūsų pačių kultūringumas, savigarba ir mandagumas“. Jau pernelyg daug aplinkui svetimumo. Dominuoja „agresantai“, „grubojobka“, tamsuoliška elgsena. Čia norisi pritarti darbščiam, aktyviam „Palangos tilto“ skaitytojui Antanui Bartkui, teisėtai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius