Palanga Dalią Grybauskaitę prezidente perrinko pirmajame ture

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-05-12
Peržiūrėta
1787
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga Dalią Grybauskaitę prezidente perrinko pirmajame ture

Palanga pademonstravo didelę meilę antrosios kadencijos siekiančiai Daliai Grybauskaitei. Pagal balsų, atiduotų už ją, skaičių Palangą pralenkė tik Kauno miestas ir rajonas (atitinkamai 61,06 ir 57,71 procento rinkėjų) ir Klaipėdos rajonas, kur už D. Grybauskaitę balsavo 54,72 procento rinkėjų. Mūsų kurorte už dabartinę prezidentę balsavo 3958 iš 7527 rinkėjų, arba 52,58 procentai atėjusių balsuoti palangiškių. Netikėtai, vos paskutinę akimirką nepriklausomą kandidatą Naglį Puteikį Palangos mieste 9 balsais aplenkė socialdemokratų kandidatas Zigmantas Balčytis. Pirmasis gavo 1076 palangiškių pasitikėjimą, o antrasis – 1085. Ketvirtas liko „darbiečių“ kandidatas Artūras Paulauskas (692 balsai), penktas – Artūras Zuokas (393 balsai), šeštas – Bronis Ropė (211 balsų) septintas – lenkas Valdemar Tomaševski (112 balsų).

Pasiekti 2009-ųjų persvaros nepavyko

Įgyti tokią persvarą, kokia padėjo pasiekti pergalę 2009 metais, rinkimų favoritei D. Grybauskaitei šį kartą nepavyko – antrajame prezidento rinkimų ture po dviejų savaičių, gegužės 25 dieną, susikaus D. Grybauskaitė, praėjusį sekmadienį surinkusi 45,89 procentus balsų, ir socialdemokratas Z. Balčytis, gavęs 13,63 procentų visų galiojančių balsų.

Kad išvengtų antrojo turo, D. Grybauskaitė turėjo sekmadienį surinkti daugiau kaip 50 procentų balsų.

Suskaičiavus balsus 2014 m. rinkimų apylinkėse už D. Grybauskaitę balsavo 45,89 proc. rinkėjų, už Z. Balčytį balsavo 13,63 proc. rinkėjų, o už A. Paulauską – 12,02 proc. Už N. Puteikį balsavo 9,33 proc. rinkėjų, V. Tomaševskį – 8,23 proc., A. Zuoką – 5,22 proc., B. Ropę – 4,15 proc. rinkėjų.

Užtikrintai laimėjo Kaune

D. Grybauskaitė užtikrintai laimėjo Kaune, kur už ją balsavo apie 60 proc. rinkėjų. Visagine, Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose laimėjo V. Tomaševskis. Ignalinos rajone laimėjo B. Ropė, o Šilalės rajone – Z. Balčytis. Likusiuose miestuose ir rajonuose daugiausia balsų surinko D. Grybauskaitė. 

Rinkimuose dalyvavo apie 52,14 proc. rinkėjų. 

Balsavimas prezidento rinkimuose turėjo būti baigtas lygiai 20 valandą, tačiau kai kuriose apylinkėse, kur susidarė didelės eilės, balsuoti buvo leidžiama ilgiau.

Aktyviausiai rinkimuose balsavo Rytų Lietuvos regionai ir sostinė, kur daug kitataučių. Šalčininkų rajone balsavo 60 proc., Vilniuje ir Vilniaus rajone – po 59 proc., Birštone – 58 proc., Kaune – 55 proc. rinkėjų. Mažiausias aktyvumas Visagine – 43 proc.

Kaip balsavo palangiškiai?

„Neslėpsiu, kad balsavau už dabartinę prezidentę D. Grybauskaitę. Man imponuoja, kaip ji atstovauja Lietuvai, jos kietas ir stiprus „charakteris“. Kadangi dirbau rinkimų Pušyno apylinkės komisijoje – rinkimai, beje, mūsų apylinkėje praėjo labai sklandžiai – galiu pasakyti, kad už ką balsuos, daug rinkėjų jau buvo pasirinkę prieš du mėnesius. Ne paslaptis, kad dauguma buvo pasirinkę D. Grybauskaitę“, – „Palangos tiltui“ sakė žinoma miesto visuomenininkė Daina Eimanavičienė.

Krepšinio treneris Regimantas Juška prisipažino, kad rinkimuose dalyvavo, bet nenorėjo atskleisti už ką... „Nemažai pasukau galvą, rinkdamasis, už ką balsuoti... Norėjosi kažko naujo, žmogaus su nauja vizija, bet nebalsavau, kaip jūs sakote, už A. Zuoką“, – sakė R. Juška.

Sveikatingumo mokyklos savininkas Dainius Kepenis neslėpė, kad balsavo už valstiečių – „žaliųjų“ partijos lyderį B. Ropę.

„Esu šios partijos rinkimų į Europos Parlamentą sąraše, „einu“ ketvirtuoju numeriu. B. Ropė, ko gero, tik su A. Zuoku, labai daug rinkimų kampanijoje ir savo veikla propaguoja sveikatingumą, žaliąsias idėjas. Kitų kandidatų pasisakymuose to pasigedau“, – sakė D. Kepenis.

Žinomas miesto visuomenininkas Vitalius Litvaitis sakė „Palangos tiltui“, kad pilietinę pareigą atliko, bet nelabai norėjo atskleisti, už ką atidavęs savąjį balsą.

„Galiu prisipažinti, kad ne už D. Grybauskaitę balsavau. Mane nemaloniai nuteikė, kai kartą, pasikvietusi į Prezidentūrą mokinukus, ji dėstė jiems, kaip pakviesti ministrai pas ją „virpina kinkas...“ Esu labai taikaus charakterio, o ji man rodosi esanti pernelyg kategoriška kartais. Bet neabejoju, kad antrajame ture laimės D. Grybauskaitė“, – sakė V. Litvaitis.

Meras balsą atidavė už D. Grybauskaitę

Miesto meras, konservatorių lyderis Šarūnas Vaitkus neslėpė, kad balsavo už dabartinę prezidentę D. Grybauskaitę.

„Jos dalykinės ir asmeninės savybės labai reikalingos Lietuvai šiuo metu. Ji – itin dalykiška, kai reikia, gali būti griežta, visada reikli“, – sakė meras.

Kad palangiškiai pagal paramą D. Grybauskaitei buvo treti, miesto vadovo labai nenustebino.

„Palanga, kaip ir Kaunas, turi stiprias dešiniųjų politinių pažiūrų rinkėjų gretas. Kad palangiškiai aktyviai balsavo, rodo palangiškių sąmoningumą. Ta prasme, Palanga turi pilietiškai subrendusios visuomenės požymių“, – pastebėjo meras.

Š. Vaitkų nustebino ne tik didelis rinkėjų aktyvumas Palangoje, bet ir tai, kad nepriklausomas kandidatas N. Puteikis „tik per plauką“ neliko kurorte antras – jį vos devyniais balsais aplenkė Z. Balčytis.

Jūsų komentaras:

negąsdinkite, nes nėra kam bijoti... 2014-05-14 16:50 (. / IP: 86.100.63.40)
Lietuva praskolinta, pažeminta bejėgė tauta, nes iš skurdžiausio luomo dar atimta, mažiausios pensijos, invalidų išmokos ES...-O už ką balsuoti- kiekvieno pasirinkimo teisė;Esame iš tų 54% prieš šitokią prezidentę ir nebalsuosim už tokią prezidentę; O jei vaidenasi, kad čia kažkas pila purvą kažkam, - gerkite vaistukų..Čia yra šmeižtas !ir aplamai, ar Jūs suvokiate kas yra Tėvynė?..ir kad ~ milijonas lietuvaičių priversti buvo išvykti iš Tėvynės?..ir t.t.

įrodė- ne tautos prezidentė 2014-05-13 10:55 (. / IP: 86.100.63.40)
Lietuvoje -išlaikytinių siurbelių prie Valstybės lovio-daugiausiai; Tie labiausiai ir bijo, kad tik niekas nepasikeistų ,todėl trūbija, kad grybe yra gerai... - Bet blogiau būti nebegali,- kokioj bedugnėj šiandien Lietuva!.. Kas, kad dabar jūs sotūs ir pripampę? Tokiems, anūkai nedovanos, bet bus per vėlu!... Būtinai reikia kito Prezidento Lietuvai!.. kad bent kažkas pasikeistų...Ji myli tik Konstitucinį teismą, o tautą vos bekvėpuojančią, dar apiplėšė..ir jai dzin...Laimingi kurie pabėgo iš Lietuvos Tėvynės... Pabuskite!

Taip pat skaitykite

Antradienį prasideda tris dienas truksiantis balsavimas iš anksto Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture.


Aplinkos ministerija pirmadienį įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms. Jomis tapo Utenos rajono, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės. Visos trys tapo jau antrą kartą sudaryto Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo lyderėmis. Palangos nėra nei pirmajame dešimtuke, nei paskutiniajame.


Pirmajame rinkimų į Seimą ture Mėguvos rinkimų apygardoje pergalę šventęs Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas, Palangos miesto Tarybos narys Mindaugas Skritulskas pirmadienį sakė „Palangos tiltui“, kad iki antrojo rinkimų turo po dviejų savaičių (spalio 25 d.) „neįkyrės“ rinkėjams ir laikysis nuosaikumo. „Forsavimo...


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


„Sulaukus daug paklausimų dėl mano nuomonės, už kurį kandidatą Kretingos-Palangos apygardoje antrame ture balsuoti, nusprendžiau nuomonę suformuluoti atskiru pranešimu.


Palangos kredito unijos nariai išrinko naujus unijos vadovus, stebėtojų tarybos, paskolų komiteto narius ir antrai kadencijai perrinko unijos pirmininkę Sandrą Garjonytę. Pakartotinis kredito unijos visuotinis narių susirinkimas vyko kovo 21 d. Palangoje.


LFF I lygos ketvirtajame ture po lygiai taškus pasidalino FK „Palanga“ ir Gargždų „Bangos“ ekipos. Rungtynės Gargžduose baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 2:2 (1:2).


Palanga pademonstravo didelę meilę antrosios kadencijos siekiančiai Daliai Grybauskaitei. Pagal balsų, atiduotų už ją, skaičių Palangą pralenkė tik Kauno miestas ir rajonas (atitinkamai 61,06 ir 57,71 procento rinkėjų) ir Klaipėdos rajonas, kur už D. Grybauskaitę balsavo 54,72 procento rinkėjų. Mūsų kurorte už dabartinę prezidentę balsavo 3958 iš 7527 rinkėjų, arba 52,58 procentai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius