Palanga dieną ir naktį – kaip du skirtingi pasauliai

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012-07-12
Peržiūrėta
848
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga dieną ir naktį – kaip du skirtingi pasauliai

Ar galima pykti ant veidrodžio, kad šis rodo tai, kas žiūrinčiajam nėra malonu? Visi supranta, kad tai – kvailas užsiėmimas. Priešingai, veidrodis reikalingas tiems, kas nori sužinoti realią tiesą.

Tačiau Palangos valdžia, lyg Ledo karalienė iš pasakos apie Snieguolę, ant nemalonią realybę parodžiusio veidrodžio ėmė pykti.

Mūsų gyvenimą atspindinčiu veidrodžiu esanti žiniasklaida šią savaitę sumirgėjo straipsniais apie Palangoje naktimis siaučiantį girtą jaunimą.

Ypač matomas ir girdimas jis tapo ilgojo savaitgalio metu. Apsvaigę jaunuoliai naktimis buvo tiesiog okupavę J.Basanavičiaus gatvę ir paplūdimį. Tam įtakos turėjo ir per naktis Jūratės ir Kastyčio skvere vykusios Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynių tiesioginės transliacijos.

Naktimis viešąją tvarką prižiūrintys Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai darbavosi suplukę. Jiems teko gesinti daugelyje vietų įsiplieskusių muštynių aistras, gatvėse rankioti šlitinėjančius ir nuovoką praradusius asmenis. Jų agresyvumą liudija vien tas faktas, kad jie drąsiai kibo į atlapus net policijos pareigūnams. Ką jau kalbėti apie eilinius praeivius, kurie į įkaušusius chuliganus galėjo „ne taip pažiūrėti“.

Arčiau jūros esančių viešbučių klientai skundėsi nuo paplūdimio sklindančiu triukšmu. Net keliose pliažo kavinėse per naktis vyko triukšmingi vakarėliai, kuriuose smarkiai apgirtę jaunuoliai siautė iki paryčių. Masiniams renginiams prilygstančių naktinių paplūdimio diskotekų vietose veikė vos vienas prie kavinių pastatytas nemokamas biotualetas. Tačiau ir jis buvo užrakintas, o apsukrus, neseniai pradėjęs verslininkauti vienas miesto tarybos narys čia pastatė mokamus tualetus. Vienoje kavinėje už apsilankymą juose buvo prašoma dviejų, kitoje – net 5 litų.

Todėl nenuostabu, kad kopos virto viešu tualetu, o paplūdimiai aplink tas kavines – šiukšlynu.

Tokį naktinės Palangos vaizdelį vaizdžiai nupasakojo kelias naktis su VST pareigūnais kurorte patruliavęs „lrytas“ internetinio portalo žurnalistas Nerijus, su tokia Palangai artima pavarde – Povilaitis.

Paskutiniu metu prie liaupsių viešojoje erdvėje pripratusiai miesto valdžiai taip pavaizduotas naktinis kurorto gyvenimas virto nemaloniu šaltu dušu. Į savivaldybę pasikviestam žurnalistui N.Povilaičiui atsargiai buvo mėginta pasakyti, kad tokie straipsniai menkina kurorto įvaizdį.

Tačiau kurorto įvaizdį menkina ne straipsniai, o juose vaizduojama nakties realybė. Negi į tai kas naktimis vyksta kurorte reiktų užsimerkti ir nieko nepastebėti? Negi realų gyvenimą pradėsime pudruoti taip, kaip tai sovietmečiu buvo daroma L.Brežnevo valdymo laikais? Naktinio girtuokliavimo ir nežabotos agresijos reiškinius reikia ne slėpti, o naikinti jų priežastis.

„Paskaičius žiniasklaidą galima pagalvoti, kad Palangoje nieko kito nevyksta, kaip tik upeliais liejasi alkoholis ir kraujas. Per ilgąjį savaitgalį į Palangą atvykus tokiai masei žmonių užfiksuoti keli incidentai yra neišvengiami ir tai tėra tik lašas jūroje“, – mano miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Iš dalies jis yra teisus. Sukramčius visus didelėje lėkštės sriuboje rastus pipirus iš tiesų galima pagalvoti, kad visa sriuba yra neapsakomai karti. Bet nors ir susiraukus bandyti visuomenę įtikinėti, kad sriuboje pipirų iš viso nėra – irgi ne išeitis.

Nereiktų savęs apgaudinėti, kad naktimis siautėjusio neblaivaus jaunimėlio agresijos proveržis tėra tik atsitiktinis reiškinys, susijęs su ilguoju savaitgaliu, naktinėmis krepšinio transliacijomis ir pliaže vykusiu muzikiniu renginiu.

Net ir eilinę savaitės dieną, naktį į ketvirtadienį, Palangoje paryčiui šlitinėjo būriai neblaivių jaunikaičių, keliose vietose teko malšinti girtų muštynes, o vieno klubo apsaugininkas buvo talžomas taip, kad jį išgelbėjo tik laiku atskubėję pareigūnai.

Jei nieko nebus keičiama, Palanga taip ir neatsikratys vasarą veikiančios jaunimo girdyklos įvaizdžio. Pernai buvo manyta, kad visas blogis yra tik naktinėse alkoholio parduotuvėse. Šiemet jų nebeliko, tačiau tai nereiškia, kad problema išnyko. Nes mūsų kurorte neįvyko nieko, kas šią padėtį pakeistų.

Naktines parduotuves pakeitė per naktį jaunimą girdančios pliažo kavinės, o chuliganų siautėjimas iš J.Basanavičiaus gatvės persikėlė į paplūdimius. Palanga, kaip ir anksčiau, traukia aplinkinių kaimų jaunimą, chuliganus iš didmiesčių, kaip vieta, kurioje bet kada galima pasigerti ir pasiboksuoti su kitais.

Prieš pusantrų metų Palangos konservatoriai savo rinkimų programoje buvo įsipareigoję nuo 2011 metų apriboti alkoholio prekybą uždraudžiant ją nuo 24 iki 9 valandos. Pernai rudenį su tokiu valdžios sprendimu jau buvo susitaikiusi ir visuomenė. Buvo priimtas kompromisas ir su verslininkais. Liko tik susitarti, nuo kurios valandos – nuo 1 ar 2 – alkoholio prekyba turėtų būti nutraukta.

Tačiau sužinojusi, kad Seimas įstatymu apribojo barais virtusių naktinių alkoholio parduotuvių darbą, Palangos valdžia nusprendė, kad nieko keisti nebereikia.

Ką gi, Palangoje vasaros naktimis niekas ir nepasikeitė. Ir tai atspindintis veidrodis nėra kaltas. 

Jūsų komentaras:

Palaikanti 2012-07-21 18:34 (IP: 78.61.175.229)
Visa bendruomenė privalo padėti tvarkyti Palangą. Kritikuoja visuomet tas, kuris pats neįneša jokio indėlio į miesto reikalų tvarkymą. Laikraštis teisingai nurodo problemas, todėl nereikia taip skausmingai reaguoti į jas, o galvoti, kaip jas išspręsti. Blogai, kad Palangos taryboje labai silpna opozicija, o ir pozicijoje esantys liberalcentristai yra trintukai ir labai save sureikšminę politikieriai. Vaitkus gerai tvarkosi, tačiau jam reikalingas bendruomenės palaikymas.

Darius 2012-07-16 22:48 (IP: 78.61.214.75)
Gaila, kad norima tokiais straipsniais sukompromituoti merą. Na ir kas is to? Ar meras čia kaltas, kad atvaziave į Palanga jauni zmones geria? Ar čia Jus kur nors izvegiate kaltę? Aš dar stebiuosi kaip meras išlaiko ypač po tokiu išsako ūkį straipsniu pries ji! Na ką rinkimai artėja reikia gi žmogų isest. Tik kas is to? Kas kitas? Šis zmogus bent stengiasi ir matosi realus darbai. Stiprybes mere mes Jus palaikom.

To provincijos klounadai 2012-07-16 22:43 (IP: 78.61.214.75)
Politikieriau žiūrėk, kad tavęs pacio neisvestu už parankiu.

roma 2012-07-16 22:41 (IP: 78.61.214.75)
Jus atstokit nuo to mero. Zmogus stengiasi ir dirba Palangai.

Provincijos klounada 2012-07-15 20:54 (IP: 78.61.27.241)
Dabartiniai savivaldos vadovai rodo savo silpnumą ir bejėgiškumą. Pirma, turi labai daug garbėtroškumo, bet yra nesolidūs ir nesilaiko duoto žodžio. Antra, nėra tikri miesto šeimininkai. Jų credo kuo daugiau draudimų, suvaržymų ir tokiu būdu sieka parodyti savo viršenybę pries miesto visuomenę ir svečius, bet patys yra silpni darbuose ir sprendimuose. Trečia, į save leknti piršteliai. Lėšos naudojamos neefektyviai, neskaidriai ir tik laiko klausimas kada ką išves už parankių

Dvilypė Palanga 2012-07-13 20:16 (IP: 78.61.88.19)
Jei mūsų Merui tai kas dedasi naktimis"tik lašas jūroje",patarčiau atsimerkti ir nulipti nuo laurų.Gyvenu centre arti jūros,bet ramioje vietoje,bet tik iki šiemet.Tokios šlykščios savaitgalinės naktinės Palangos senai neprisimenu.Bet ką norėti,jei pats tarybos narys naktinį versliuką pleže suka.Po jainimėlio vasarą nusiaubto pajūrio,žiemos audroms nebebus ką veikti.

Tualetai 2012-07-13 14:49 (IP: 78.61.104.50)
Palangoje tikrai aukso vertes - net naujasis prie kapiniu su ivaziavimu invalidams --------- tvirtai uzrakintas . Gerai , kad salia yra krumai.

Taip pat skaitykite

Palangoje, Basanavičiaus gatvės viduryje, jau 20 vasarų galima matyti dieną iš dienos šedevrus kuriančią portretistę: moters darbų realistiškumas atima žadą, o ir pati dailininkės gyvenimo istorija – ne ką mažiau įspūdinga: dar jaunystėje patirta sunki trauma moters nesustabdė nuo tikslo atiduoti gyvenimą kokybiškam menui ir šiandien apie Anną žino ne tik Lietuva, bet ir pasaulis, o kai...


„Lietuvos rytas“ toliau kuria opusus apie vadinamąsias Palangos „dušines“, nors prokuratūra jau nekart teigė, tiesa, neįvardindama žurnalisto (straipsnius apie „dušines“ rašo laikraščio žurnalistas Alvydas Ziabkus – PT), kad dienraščio skleidžiama informacija nėra teisinga. Šią savaitę minėtas „Lietuvos...


Tuščios gatvės, nežibanti Naujametinė eglė prie kurhauzo, keli vieniši susigūžę praeiviai ir tvoromis užtvertos tilto prieigos. Vaizdas lyg iš kokio postapokaliptinio filmo. Taip didžiausias Lietuvos kurortas Palanga sutiko Naujuosius 2021-uosius metus.


Daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinės nėra periodiškai valomos šlapiuoju būdu, turėtų sunerimti. Atlikę mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus specialistai nešvariose Klaipėdos daugiabučių namų laiptinėse aptiko žmogaus sveikatai itin pavojingų užkratų – parazitų ir bakterijų. Neabejojama, kad situacija yra panaši ir kitų miestų daugiabučių...


Gali būti, kad netolimoje ateityje galėsime „užeiti“ į parduotuvę internete ir joje užsisakyti ranką, kepenis, plaučius ar širdį. Žinoma, gydytojų transplantologų pagalbos mums vis tiek reikės, bet tai būtų didelis proveržis medicinoje. Vienas iš biotechnologijų pramonės Lietuvoje pradininkų ir lyderių, UAB „Biotechpharma“ steigėjas ir vadovas Vladas...


Kaip atrodė vikingų laikų Palanga? Ar galima šį kurortą vadinti kuršių miestu? Kuo domėjosi, kuo vertėsi ir kokią kultūrą propagavo žmonės, gyvenę Palangoje XII amžiuje, – apie tai bus pasakojama jau šio šeštadienio istorinėje dokumentikos laidoje „Brydės“ per BTV televiziją.


Palangiškiams pasakos apie onkologines ligas

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 03 | Rubrika: Sveikata

Pagalbos onkologiniams ligoniams Asociacijos (POLA) direktorius Virginijus Šaulys vasario 9 d. lankysis Palangoje ir pasakos apie vėžinius susirgimus. Jis keliauja per Lietuvą, skaitydamas paskaitų ciklą „Ir sveikam, ir kovojančiam su liga“.


Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras vasario 4 dieną paminėjo Pasaulinę vėžio dieną. Šių metų dėmesys buvo skirtas temai „Paneikime mitus apie vėžį“. Atsižvelgiant į pernai vykusią sėkmingą vėžio prevencijos kampaniją, šiemet dėmesys bus sutelktas ypač į vieną tikslą – mažinti atskirtį ir išsklaidyti mitus apie vėžį.


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai, ne vienam mūsų kyla klausimas: o kaip aš pats suvokiu šią datą, ką man reiškia valstybė, pilietiškumas, patriotiškumas? Suaugusieji tai supranta ir suvokia vienaip, o jų minčių atspindžius galime išvysti ir laikraščių puslapiuose, ir interneto portaluose. O kaip tai suvokia auganti karta?...


Palanga dieną ir naktį – kaip du skirtingi pasauliai  7

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 07 12 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar galima pykti ant veidrodžio, kad šis rodo tai, kas žiūrinčiajam nėra malonu? Visi supranta, kad tai – kvailas užsiėmimas. Priešingai, veidrodis reikalingas tiems, kas nori sužinoti realią tiesą. Tačiau Palangos valdžia, lyg Ledo karalienė iš pasakos apie Snieguolę, ant nemalonią realybę parodžiusio veidrodžio ėmė pykti. Mūsų gyvenimą atspindinčiu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius