Palanga ir Bergenas ketina kartu statyti baseinus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-13
Peržiūrėta
550
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apsilankę „Miesto vartų“ teritorijoje, svečiai iš Bergeno kartu su Palangos savivaldybės administracijos vadovais išstudijavo ir teritorinio planavimo dokumentus. R. Trautmano nuotr.
Apsilankę „Miesto vartų“ teritorijoje, svečiai iš Bergeno kartu su Palangos savivaldybės administracijos vadovais išstudijavo ir teritorinio planavimo dokumentus. R. Trautmano nuotr.

Maždaug prieš pusketvirtų metų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Palangos ir Vokietijos Bergeno miesto Riugeno saloje ir po to užsimezgusi graži, turininga draugystė žengia į dar vieną etapą. Du prie Baltijos jūros esantys miestai planuoja rašyti paraišką ES fondams ir kartu įgyvendinti tiek Bergenui, ir Palangai svarbius infrastruktūros projektus – pasistatyti baseinus, kurie būtų skirti pačių miestų bendruomenėms.

Kalbėta rugsėjį
Kaip sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, pirmąkart apie galimą baseino statybą Palangoje su bičiuliais iš Vokietijos kalbėta šį rugsėjį, kai į mūsų miestą dalyvauti „Palangos stalo“ šventėje buvo atvykusi Bergeno merės Andrea Kioster vadovaujama delegacija.
„Palanga ir Riugenas yra susitarę bendradarbiauti kultūros, švietimo ir kitose srityse, taip pat ieškoti galimybių su bendrais projektais siekti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Vienas tokių galimų projektų – baseino statyba. Kai Palangos meras Šarūnas Vaitkus Bergeno merei išdėstė mūsų ketinimus dėl baseino, A. Kioster iškart labai susidomėjo. Mat baseino, kuris būtų ne komercinis, o skirtas bendruomenei, problema aktuali ir Bergenui“, – sakė A. Kilijonienė.
„Kartu su mere A. Kioster priėmėme politinį sprendimą, – sakė Š. Vaitkus. – Jį priimti paskatino tai, kad Bergeno merei padarė didelį įspūdį, kiek projektų Palanga realizavo ar pradėjo realizuoti per pusantrų metų, praėjusių nuo paskutinio apsilankymo mūsų mieste. O sužinojusi, kad sporto areną pasistatėme bendradarbiaudami su miesto partneriu Svetlogorsku, A. Kioster pasiūlė pagalvoti apie bendrą Palangos ir Bergeno projektą. Tad dabar žengiami pirmieji žingsniai link to, kad kartu su mūsų partneriais – o Vokietija, kaip ES senbuvė, turi daugiau galimybių teikti paraiškas ir gauti finansavimą iš fondų įvairioms programoms, tarp kurių – ir kartu su kitomis šalimis įgyvendinamomis, – galėtume statyti baseinų kompleksus“.
Aptarti galimą bendrą projektą, kurį, gavus ES finansavimą, vykdytų abu miestai, į Palangą šią savaitę buvo atvykusi specialistų iš Vokietijos komanda: Bergeno miesto Riugene savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Rainer Starke, jo pavaduotojas atsakingas už miesto planavimą Frank Wegener ir Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Volker Paarmann, atsakingas už aukštuminių pastatų statybą.

Puiki vieta
Statybų skyriaus iš Bergeno savivaldybės specialistai kartu su A. Kilijoniene, Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoju Robertu Trautmanu bei Statybos skyriaus specialistais antradienį ir trečiadienį apžiūrėjo jau įgyvendintus ir šiuo metu įgyvendinamus infrastruktūros projektus mūsų kurorte. Taip pat apsilankyta vietoje, kur Palangoje galėtų iškilti miesto baseinas.
„Prieš keletą metų buvo parengtas vadinamasis „Miesto vartų“ detalusis planas, apimantis teritoriją tarp Kretingos g., Klaipėdos pl., Pradinės mokyklos ir V. Jurgučio pagrindinės mokyklos stadiono. Šiame teritorijų planavimo dokumente čia buvo numatyta vieta teniso kortams ar kitam sportui skirtam objektui, o baseinas įeina į tokių objektų teritoriją“, – paaiškino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė.
Pasak R. Starke, Palangos numatyta vieta baseinui yra puiki, kadangi šalia – didžiosios gatvės, netoli ir stadionas, mokyklos su jų sporto įrenginiais.
„Blogai, jeigu tokie objektai yra pastatyti kur nors pievos viduryje už kelių kilometrų nuo miesto, jie turi būti centre, tad jūsų siūloma vieta yra optimali. Vienas pagrindinių pliusų, kad šis sklypas priklauso miestui – tai yra pirmoji sąlyga finansavimui iš ES gauti, nes ant privačios žemės statomiems objektams lėšos neskiriamos. Tad mes patys visą popietę galvojome, kur mums surasti tokią vietą savo objektui – bus tikrai sunku“, – pasidžiaugęs dėl Palangos savo rūpesčiu pasidalijo R. Starke.

Palanga turi potencialą
Pasak svečių, Palanga turi potencialo vystyti rimtus infrastruktūros objektus. Tuo kolegos iš Bergeno įsitikino apžiūrėję, kas padaryta ir daroma mūsų kurorte.
„Palanga turi puikų potencialą ateičiai: čia pat oro uostas, kelių infrastruktūra, jūra ir netoli esantis Klaipėdos uostas. Jūs turite tiek žalumos, tokius parkus, tokią puikią pėsčiųjų alėją, kad norisi dar nekart čia grįžti“, – kalbėjo svečiai.
Anot svečių, ir tai, kas statoma dabar, taip pat puiku: sužavėjo atstatytas Kurhauzas, puikiai restauruojami Tiškevičių rūmai, jų žodžiais, išties įspūdinga universalioji sporto arena, statoma Koncertų salė. V. Paarmann itin susidomėjo originaliomis dabar montuojamomis salės medinėmis konstrukcijomis.
„Labai gerai, kad Palanga vystosi įvairiapusiškai. Beje, mes supratome, jog tai, kad nėra pramonės, nėra minusas. Turtinga gamta, dėmesys kultūrai, sportui – visa tai puiku“, – sakė V. Paarmann.
„Miestas labai švarus, prižiūrėtas ir puoselėjamas. Žinoma, yra pastatų, kurie renovuotini ar restauruotini, bet viskam reikia laiko. O tai, ką pamatėme iš Savivaldybės kuruojamų objektų, paliko labai gerą įspūdį“, – akcentavo F. Wegener.

Rengsis teikti paraiškas
Paklausti, kokie būtų tolesni žingsniai link planų įgyvendinimo, A. Kilijonienė ir R. Starke sakė, jog visų pirma bus tariamasi su Europos parlamento nariais bei laukiama, kada ES paskelbs, kokioms programoms bus skiriamas finansavimas.
„Mūsų nuomone, Palanga ir Bergenas dėl baseinų statybos projekto galėtų teikti paraišką vadinamajai pietų Baltijos šalių bendradarbiavimo programai, kurioje gali dalyvauti visos šiame regione esančios šalys, – sakė A. Kilijonienė. – Mums, Palangai, tikrai svarbu tai, kad Bergenas labai aktyviai bendrauja su EP nariais – ko mes galėtume iš jų pasimokyti. Tad tikimės arba atitinkamu laiku pateikti paraiškas finansavimui per šią programą, arba kartu su kolegomis iš Vokietijos ieškoti kitų finansavimo šaltinių“.
Svečiai paminėjo, jog Bergenas jau turi darbo su šia programa praktikos: savo laiku buvo teikta bendra paraiška su Lenkija.
„Prieš keletą metų mes pasistatėme labai modernų media centrą su biblioteka. Projektas buvo siūlomas vystyti kartu su Lenkija, tačiau jiems nepasisekė gauti lėšų. Tačiau mes pasiėmėme pinigų iš kitų „puodų“, – šypsojosi R. Starke.
Grįžtant prie bendro Palangos ir Bergeno projekto, svarbiausia yra tai, jog abiems miestams būtini tokie objektai. „Kalbant apie baseinų statybas, ir Palangai, ir Bergenui to labai reikia, ir itin svarbu, jog šie objektai bus orientuoti ne į turizmą, o skirti miestų bendruomenėms. Tai – dar viena labai svarbi sąlygą ES lėšoms gauti“, – akcentavo Bergeno miesto Riugene savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento specialistai tik po mėnesio suprato, kad šalia Palangos esantis poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ veikia pažeisdamas karantino metu nustatytą tvarką. Siekdami išvengti karantino metu taikomų apribojimų, kai kurie pajūrio verslininkai griebėsi gudrybių, nepaisydami, kad jų siūlomos...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Sveikatos apsaugos ministras patvirtino naują tvarką, kuria panaikinamas draudimas į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nuo šiol savivaldybės galės spręsti, kuriuose paplūdimiuose bus galima lankytis su gyvūnais ir pasirūpinti, kad juose būtų užtikrinti higienos normos reikalavimai, pastatyti įspėjamieji ženklai.


Palanga ir Bergenas ketina kartu statyti baseinus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 13 | Rubrika: Miestas

Maždaug prieš pusketvirtų metų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Palangos ir Vokietijos Bergeno miesto Riugeno saloje ir po to užsimezgusi graži, turininga draugystė žengia į dar vieną etapą. Du prie Baltijos jūros esantys miestai planuoja rašyti paraišką ES fondams ir kartu įgyvendinti tiek Bergenui, ir Palangai svarbius infrastruktūros projektus –...


Dėl žaliavos bado gintaro dirbinių gamintojai jau ima svarstyti apie darbuotojų atleidimus. Žaliavos monopolininkas, kombinatas Kaliningrade prekybą gintaru yra sustabdęs daugiau nei pusmetį. Gamintojų teigimu, šįkart sritis paiso ne vietinės valdžios, o Maskvos nurodymų. Kombinatas Kaliningrade, teigiama, vienintelė įmonė pasaulyje, gintarą kasanti pramoniniu būdu. Skaičiuojama, kad...


Griežtas, bet teisingas, tai – mintys, pabendravus su Palangos gelbėjimo stoties viršininku Jonu Pirožniku. Jis didžiąją metų dalį „sukasi“ ūkyje, o vasarą „gano“ gelbėtojus Palangoje. Reiklumu garsėjantis gelbėtojų vadas sutiko pasidalinti šio sezono lūkesčiais, bėdomis ir... atskleisti, ką veikia, kai netenka rūpintis poilsiautojais kurorto...


Mieste vasaros metu veikiantys 32 automobilių stovėjimo aparatai rugsėjo 1 dieną buvo išjungti – tai yra    Jūratės g., S. Daukanto g., Vytauto g., Kontininkų g., Neringos g., Rąžės g., bei S. Dariaus ir S. Girėno gatvėse automobiliai iki birželio mėnesio stovės nemokamai. Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius „Palangos tiltui“ sakė, jog...


Praėjusį penktadienį, prieš kurorto atidarymą, Palangos miesto viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta farologijos mokslu aktyviai besidominčio palangiškio Aido Jurkšto švyturių paroda. Praėjusiais metais visuomenei pristatyta 500 Baltijos jūros švyturių paroda šįkart papildoma Rusijoje atrastais jūros simboliais. Kaip patikino pats autorius, jį ypatingai sužavėjo šios šalies švyturiai, tad...


„Naglis-Adakris“ ketina susigrąžinti titulus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 07 | Rubrika: Kultūra

Pernai sezoną baigę Palangos krepšinio komandos „Naglis-Adakris“ žaidėjai džiaugėsi Nacionalinėje krepšinio lygoje iškovota antrąja vieta. Šiemet krepšininkai kelia sau ne ką mažesnius tikslus. „Sezonas gali baigtis jau greitai, pralošus varžybas, tačiau mes tikimės geriausio“, - sakė komandos treneris Regimantas Juška.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius