„Palanga kiekvienais metais galėtų būti kultūros sostine“

Kalbino Viktorija Ciplakova, 2013-07-15
Peržiūrėta
2010
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palanga kiekvienais metais galėtų būti kultūros sostine“

Palanga – 2013-ųjų Lietuvos kultūros sostinė. Mieste vyksta daug renginių, koncertų, festivalių, konkursų ir projektų. Bet ar kurorto svečiai pastebi, kad Palanga – Lietuvos kultūros sostinė?
Indrė (Klaipėda):
– Atvažiavau į Palangą vos prieš savaitę, bet jau spėjau pajausti greitą miesto ritmą: vyksta įvairiausi koncertai, parodos, į kurias einu su dideliu noru. Svarbiausia, kad vaikščioju ten ne viena, aplink daugybė žmonių, visi domisi, visiems įdomu. Reikėtų kasmet daugiau renginių. Gal tada kiti į mūsų šalį žiūrės truputį kitaip, gal mes tapsim patrauklesni kitiems.
Marius (Palanga):
– Kur nepažiūrėtumėme, visur kažkas vyksta, mieste visada daug žmonių ir kalba jie ne tik lietuviškai, bet ir kitomis kalbomis. Pats šnekėjau su draugais iš Anglijos, sakė, kad pas juos mažuose miestuose išvis niekas nevyksta. Taigi šiemet Palanga tikrai atrodo kaip Lietuvos kultūros sostinė.
Andrius (Palanga):
– Kadangi pats esu iš Palangos ir jau pripratau prie to šurmulio, mano manymu, šiais metais viskas vyksta taip pat, kaip ir praėjusiais. Aišku, visur girdėti kad Palanga – Lietuvos kultūros sostinė, tačiau renginiai vis dar tie patys, nieko naujo. Žmonių čia visada daug, miestiečiai laisvą laiką praleidžią centre, turistai, žinoma, irgi. Aš pats kaip niekada nedalyvavau niekur, taip ir nesiruošiu.
Alina (Anykščiai):
– Esu iš Anykščių, praėjusiais metais mūsų miestas buvo Lietuvos kultūros sostine. Iš tikrųjų pas mus viskas vyko panašiai, daug švenčių ir įvairių festivalių. Bet gatvėse buvo mažiau žmonių nei Palangoje. Manau, kad miestas susitvarko su savo misija, visai neblogai pristato save kitiems.
Robertas (Klaipėda):
– Manau, kad Palanga kiekvienais metais galėtų būti kultūros sostine. Jūs kada nors matėte, kad čia būtų tuščios gatvės ir nieko nevyktų? Aš nemačiau. Čia gi mūsų kurortas, visada pilna žmonių, renginių. Man pačiam gana įdomu sudalyvauti kur nors. Tai gera proga žmonėms susipažinti, Lietuvos gyventojams įgarsinti savo šalį ir sudaryti gerą įvaizdį.
Kristina (Palanga):
– Mano manymu, visi pastebi kultūrinį šurmulį Palangoje šiemet. Pati prisidėjau prie kelių koncertų organizavimo, todėl mačiau, kaip viskas vyko, kaip žmonės stengėsi, kad geriau pasirodytų, daug repetavo, o paskui džiugino kitus. Įdomu, kad kiekvienas pas mus gali rasti meno šaką pagal savo poreikius, nes gatvėse girdisi ir roko, ir klasikinės muzikos garsai. Šiais metais minima daug tradicinių švenčių ir stengiamasi prie jų pritraukti jaunimą.
Jonas (Palanga):
– Miestas šiemet pasikeitė, buvo atnaujintos gatvės, tapo daug švariau. Akys džiaugiasi, kai mato gražų miestą. Šiais metais, manau, pas mus atvažiavo dar daugiau žmonių ir vyksta dar daugiau renginių. Man, kaip pasenusiam žmogui, smagu prisiminti jaunystę ir palyginti įvykius. Aišku, dabar viskas vyksta geriau, linksmiau ir šaunu žiūrėti, jog šiuolaikinis jaunimas tuo domisi.
Agnė (Klaipėda):
– Palangoje pilna renginių, atvažiuoja daugybė žmonių ir susidaro įspūdis, kad šis miestas geriausias. Galbūt taip ir yra. Mano manymu, Palanga – geriausias vasaros miestas, čia galima pailsėti ir pasidomėti kultūra.

 

Jūsų komentaras:

palangiskis 2013-08-22 22:07 (IP: 78.61.43.127)
man jaunam tokie kulturiniai renginiai isvis neidomus,pramogu reikia mums ,baseinu,pirciu komplekso,amerikietisku kalneliu karuseliu,ivairiu labirintu,parkeliu,supyniu nekomamu pleze kaip Venspili ,vandens parko,zirgu rungtyniu,3x3 krepsinio pastoviai,dainininku ir humaro zvaigzdziu is rusijos ,nes lietuviski kaip ka pasako net juokas neima ,trakinuko aplink visa miesta,atviro baseino,gero apsvietimo pastatams izymiams ,galima butu apsviesti tilta ir padaryti ivairius fontanus,sniego arenos,sunu cempionato,galiunu ir t,t,t ir daug daug geros muzinos is zinomiausiu ivairios klases dainininku ir t.t.t.t.t.tt.t.t

Taip pat skaitykite

Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Palanga partnerio teisėmis jungiasi prie Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamo projekto „Klaipėda – Europos kultūros sostinė“, jeigu Klaipėdos miestui bus suteiktas 2022 metų Europos kultūros sostinės vardas. Europos kultūros sostine Klaipėda siekia tapti kartu su Palanga ir Neringa.


„Žvelgiant į praeinančius Kultūros sostinės metus mane labiausiai džiugina tai, kad per daugelį vykusių renginių pavyko įgyvendinti pagrindę misiją: sukurti šventes, kurioms pasibaigus žmonės išeidavo patys dvasiškai švytėdami. Ši šviesa lydėjo Palangą visus šiuos metus, ir tikiu, kad lydės visais kitais ateinančiais metais“...


Palanga – 2013-ųjų Lietuvos kultūros sostinė. Mieste vyksta daug renginių, koncertų, festivalių, konkursų ir projektų. Bet ar kurorto svečiai pastebi, kad Palanga – Lietuvos kultūros sostinė?


Palangoje vasara prasideda itin kūrybingai – linksmai ir garsiai paskelbusi apie kurortinio sezono pradžią, Lietuvos kultūros sostinėje išlaiko tempą ir palangiškius bei svečius džiugina kultūrinių pramogų gausa.


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Fotografijų parodos projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013”  1

Adas SENDRAUSKAS, „FotobienalėLT” prezidentas, 2013 04 08 | Rubrika: Kultūra

Nuo balandžio 11 dienos Lietuvos kultūros sostinėje – Palangoje startuoja „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“.


Sostinėje – apie projektą „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 18 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Savivaldybės tarybos narys Nerijus Stasiulis vasario 14-15 dienomis lankėsi Vilniuje, kur pristatė numatomus Lietuvos kultūros sostinės renginius bei su atsakingais specialistais aptarė miestui svarbius klausimus.


Seniai nebe naujiena, jog ateinančiais metais Palanga taps Lietuvos kultūros sostine. Spalio pradžioje kalbinti už šį projektą atsakingi kurorto kultūros darbuotojai sakė, jog nors finansavimas šiam projektui apkarpytas, darbai juda: yra parengtos projekto programos, numatytos planuojamų renginių datos, kalbėta su atlikėjais, preliminariai sutarta dėl klasikinių koncertų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius