Lietuvos kultūros sostinė Palanga vasarą pradeda gausia renginių puokšte

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-06-06
Peržiūrėta
2038
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos kultūros sostinė Palanga vasarą pradeda gausia renginių puokšte

Palangoje vasara prasideda itin kūrybingai – linksmai ir garsiai paskelbusi apie kurortinio sezono pradžią, Lietuvos kultūros sostinėje išlaiko tempą ir palangiškius bei svečius džiugina kultūrinių pramogų gausa.

Parodų gausa
Meno mėgėjai tiesiog privalo apsilankyti „Ramybės“ galerijoje, kur šią savaitę atidaryta dailininkės Monikos Furmanavičiūtės tapybos paroda „Kintanti Tapati“.
A.Mončio namai – muziejaus meno mėgėjus kviečia į menininkės Kristinos Sereikaitės parodą „Vanduo. Žemė. Detalė – Benas Šarka“. Parodoje pristatomi darbai yra autorės bandymas pasitelkus fotografiją ieškoti pirmapradžio žmogaus santykio su gamta ir jos elementais – vandeniu ir žeme. Nuogas ir trapus žmogaus kūnas, nesipriešinantis gamtos didybei ir susiliejantis su ja – pagrindinis fotografijų ciklo objektas.
Palangos viešoji biblioteka taip pat turi ką pasiūlyti meno mėgėjams čia eksponuojamos trys parodos.

Teatras, pučiamieji, šokis
Teatro meno mėgėjams taip pat žadama malonių akimirkų – Klaipėdos jaunimo teatras penktadienį, birželio 7 d., „Ramybėje“ pristato judesio ir muzikavimo spektaklį „Batai“, o po savaitės, birželio 14 d. pristatomas režisieriaus Igorio Reklaičio spektaklis „Emigrantai“, jau rodytas emigrantams Didžiojoje Britanijoje ir Norvegijoje..
Birželio viduryje Palangoje ims karaliauti muzika – Birutės parkas praturtės pučiamųjų muzikos garsais. Tęsdami daugiametę, jau 110 metų kurorte gyvuojančią tradiciją, Palangos orkestro orkestrantai kurorto gyventojams ir svečiams dovanos neįkainojamą pramogą – pasiklausyti pučiamųjų muzikos parko gamtos apsuptyje.
Nuo birželio 13 d. kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį nuo 18.30 val. visi pučiamųjų muzikos mylėtojai galės pasimėgauti klasikinės, populiariosios bei originalios pučiamųjų muzikos koncertais Palangos Birutės parke.
Kitą savaitgalį, birželio 15-16 dienomis Palanga visus pakvies pasimėgauti šokio siautuliu – kurorte vyks jau tradicinis festivalis „Palangos ritmu 2013“. Bus rengiami tiek uždari, tiek ir atviri seminarai, o palangiškių ir svečių labiausiai pamėgtose miesto erdvėse vyks pačių įvairiausių stilių šokiai, taip pat – šokių pamokos.

Užburs sutartinės ir
klasikos balsai

Birželio 21 d. palangiškius ir svečius užburs liaudiškos sutartinės, Birutės parkui suteiksiančios neįtikėtiną, ypatingą nuotaiką. Unesco globojamas Lietuvos kultūros objektas – unikaliosios sutartinės – gamtos prieglobstyje skamba ypatingai sakraliai.
Vokalinės – instrumentinės sutartinės – vienas iš ciklo „Ant krašto marės, Palangos miestelėj“ renginių. Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“, Palangos kultūros centro folkloro kolektyvas „Mėguva“ bei S. Vainiūno meno mokyklos atstovai jau rengia specialią programą renginiui, kad susirinkę Žemaičių kalnelyje sukurtų sakralią nuotaiką.
Birželio 22 d. Palangos kultūrinį gyvenimą nuspalvins klasikinė muzika – Gintaro muziejus pakvies į visą vasarą besitęsiantį klasikinės muzikos koncertų ciklą „Klasikos balsai“. Renginys, be kurio jau daugelį metų neįsivaizduojama Palangos vasara, muzikos mėgėjus kvies į klasikos ir dabarties dialogą.
Šiemet, Lietuvos kultūros sostinės metais, „Klasikos balsai“ startuos su baroko muzikos programa, kurią publikai pristatys ansamblis „Musica Humana“ (meno vadovas ir dirigentas – prof. Algirdas Vizgirda). Po savaitės, birželio 29 d., „Klasikos balsai“ pakvies į teatralizuotą programą „Vasariški lyros garsai“. Muzikos mėgėjams koncertuos Regina Šilinskaitė (sopranas), Vilhelmina Mončytė (sopranas), Audronė Juozauskaitė (fortepijonas), Jolanta Baliunienė (arfa), „Alta Danza“ šokėjai Kristina Zvilnaitė ir Karolis Datenis. Choreografė Jolanta Davolytė.

Mins dviračių pedalus
Originaliai Palangos – Lietuvos kultūros sostinės vardą, kurorto 760 metų jubiliejų ir Palangos senosios gimnazijos 90-mečio jubiliejų paminėti nusprendė kurorto mokiniai. Birželio 15-22 dienomis Senosios gimnazijos abiturientai bei keli kitų Palangos mokyklų mokiniai leisis į dviračių žygį iki Vilniaus ir atgal.
„Kelionė truks aštuonias dienas, bus įveikti simboliniai 760 kilometrų – būtent tiek metų sukanka Palangos miestui. Bendradarbiaujant su projektu „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013” bei padedant rėmėjams, mokiniai sieks išgarsinti savo mokyklos vardą, kiekviename mieste susitikti su jaunimo atstovais, puikiai sudalyvauti Vilniuje vyksiančioje diskusijoje „Mokykla – iniciatyvų kalvė“ bei populiarinti dviračių sportą“, - sakė vienas iš šios akcijos organizatorių Tautvydas Lubys.
Ekstremalų sportą pamėgęs jaunimas taip pat neturės kada nuobodžiauti – birželio 21-23 dienomis į Palangą iš visos Lietuvos suplūs geriausi ir pajėgiausi BMX dviratininkai, riedutininkai bei riedlentininkai iš visos Lietuvos. Kurorte vyks jau septintasis ekstremalaus sporto festivalis „KaRRamBa“, tapsiantis pramoga ne tik BMX dviratininkams, riedutininkams bei riedlentininkams, bet ir žiūrovams, kuriuos tikrai nustebins ekstremalų atliekamų triukų įvairovė ir kokybė.

Joninės Šventojoje
Birželio pabaigoje vasariškas šurmulys persikels į Šventąją – kartu su Joninėmis, Šventoji švęs kurortinio sezono pradžią. Ilgiausio šalyje (pusės kilometro ilgio) Joninių vainiko pynimas, laužai ant vandens, Joninių apeigos Žemaičių alkoje, paparčio žiedo ieškojimas, kitos Joninių tradicijos bei linksmybės iki paryčių – visa tai trumpiausią naktį patirs kiekvienas, atskubėjęs į Šventąją.

 

Jūsų komentaras:

palangiskis 2013-06-06 20:29 (IP: 78.61.43.127)
Tikiuosi labai ,kad papludimyje ir toliau vyks ispudingi koncertai ''Labas Fiesta'' su izymiais Dj-jais ir kito lygio grupemis kaip Hurts ,buvo nuostabu ,tikiuos tai kartosis ir kartosis,as manau Palangos valdzia supranta ,kad tai labai geras masalas poilsiautoju masiniams antpludziams.

Taip pat skaitykite

Palangoje ir Šventojoje, prasidėjus rugpjūčiui, renginiai veja vienas kitą, tad tiek vietos gyventojams, tiek poilsiautojams tikrai nebus ko liūdėti, net jei oras neleis lepintis saulės voniomis.


Palanga partnerio teisėmis jungiasi prie Klaipėdos miesto savivaldybės rengiamo projekto „Klaipėda – Europos kultūros sostinė“, jeigu Klaipėdos miestui bus suteiktas 2022 metų Europos kultūros sostinės vardas. Europos kultūros sostine Klaipėda siekia tapti kartu su Palanga ir Neringa.


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Lietuvos kultūros sostinė Palanga žada įspūdingą, kultūrinių renginių turtingą rugsėjį. Pirmasis rudens renginys kurortą papuoš jau pirmąjį rudens savaitgalį – rugsėjo 7 d. bus minima Birutės parko diena.


Kultūros naktis prie Baltijos nustebins renginių gausa bei įvairove

Palangos m. savivaldybės informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Kultūra

Palanga entuziastingai laukia bene svarbiausio projekto „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“ savaitgalio. Šventinis savaitgalis, kuomet visa Lietuva minės Valstybės dieną, kurorte bus kaip niekad turtingas kultūrinių renginių, skirtų įvairaus amžiaus meno mylėtojams.


Palangoje vasara prasideda itin kūrybingai – linksmai ir garsiai paskelbusi apie kurortinio sezono pradžią, Lietuvos kultūros sostinėje išlaiko tempą ir palangiškius bei svečius džiugina kultūrinių pramogų gausa.


Fotografijų parodos projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013”  1

Adas SENDRAUSKAS, „FotobienalėLT” prezidentas, 2013 04 08 | Rubrika: Kultūra

Nuo balandžio 11 dienos Lietuvos kultūros sostinėje – Palangoje startuoja „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“.


Sostinėje – apie projektą „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 18 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Savivaldybės tarybos narys Nerijus Stasiulis vasario 14-15 dienomis lankėsi Vilniuje, kur pristatė numatomus Lietuvos kultūros sostinės renginius bei su atsakingais specialistais aptarė miestui svarbius klausimus.


  Lietuvos kultūros sostinė Palanga kurorto gyventojus ir svečius šiemet žada pamaloninti rekordine aukšto lygio renginių gausa. Visus metus didžiausias šalies kurortas savo svečius kvies dalyvauti įvairiose šventėse, festivaliuose, koncertuose, įvertinti Palangoje vyksiančias parodas bei meno projektus.  


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius