Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014-05-19
Peržiūrėta
2131
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią.

Šurmuliavo nuo penktadienio

Jau nuo penktadienio ryto šventiškai išpuoštoje Vytauto gatvėje pradėjo šurmuliuoti tradicinio kermošiaus dalyviai, statę palapines, dėlioję pačias įvairiausias savo prekes – nuo šventės šūkiais „Myliu Palangą“ išrašytų meduolių, kulinarinio paveldo gaminių iki papuošalų bei medžio, metalo ir keramikos dirbinių. Nuo vidurdienio svečių laukė kaip ir kermošius visas tris dienas veikusi pirmąkart rengta dekoratyvinės žuvininkystės paroda. Ir penktadienį, ir šeštadienį šventusieji Palangoje galėjo įsilieti į daugiavaikių šeimų asociacijos surengtąjį „Svajonių karavaną“.

Meno mylėtojai buvo kviečiami į trijų parodų atidarymus: medalius pristatė Petras Baronas, pastelių parodą – Vytautas Kusas, parodą „Sausas mūrijimas“ – Vaidotas Janulis.

Kurorto šventė oficialiai atidaryta Jūratės ir Kastyčio skvere 18 valandą – čia Palangos merui Šarūnui Vaitkui įteikta Mėlynoji vėliava, kurios paplūdimio ruožas prie Birutės kalno nusipelno kasmet nuo 2004-ųjų.

Kaip sakė meras Š. Vaitkus, Palanga, šiandien skelbianti aktyviojo kurortinio sezono pradžią, visiškai pasirengusi priimti gausų būrį svečių bei žada jiems įspūdingas atostogas ir malonų poilsį.

Po miesto vadovo į sceną kilo Palangos meno kolektyvai, pristatę Kurorto šventės svečiams programas, kurias jie parengė Dainų šventei.

 

Nuo ryto iki vidurnakčio

Šeštadienio rytą miestą pažadino Palangos orkestras, kartu su panevėžiečių orkestru „Aukštyn“ žygiavęs ir muzikavęs kurorto gatvėse. Nuo pat ryto svečių ir dalyvių laukė teniso mėgėjų turnyras, tarptautinio fotografų plenero „Pajūrio portretas“ paroda, įsiliejusi į net septynių parodų ciklą „Menų kupeta“, pristatytą Kurorto šventei atgaivintame Vasaros parodų paviljone.

Šventės svečiai turėjo galimybę pasidžiaugti dekoratyvių balandžių paroda, šokių festivaliu „Ant bangos“, vykusiu naujojoje sporto arenoje. Ir mažiems, ir dideliems Jūratės ir Kastyčio skvere koncertavo jaunieji Palangos bei Panevėžio atlikėjai, o miesto centrinėje aikštėje skambėjo chorų šventės „Su jūra dainuok“ dalyvių dainos.

Nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio lankytojų laukė tris edukacines programas parengęs Gintaro muziejus bei A. Mončio namai-muziejus, B. Šarkos performansu originaliai pristatęs A. Kasparavičiaus skulptūrą „Pokalbis“. Nuo muziejininkų neatsiliko „Ramybės“ galerija, pakvietusi į iki pat rudens veiksiančios vis atsinaujinsiančios taikomojo meno kolekcijos pristatymą.

Iki pat 23 valandos, kai dangų virš jūros nušvietė Vilniaus Fejerijos sukurtas įspūdingas šventinis fejerverkas, scenose Jūratės ir Kastyčio skvere vyko koncertai. Žiūrovai negailėjo aplodismentų ansambliui „Quorum“, grupei „Jazzmaitija“, Egidijui Sipavičiui, atlikusiam koncertinę programą „Tokia viena esi...“ Ne tik plojo, bet kartu dainavo ir šoko į Jūratės ir Kastyčio skverą suplūdę šventės svečiai, kai į sceną pakilo 35 metus gyvuojanti ir neseniai jubiliejų atšventusi legendinė grupė „Studija“.

 

Lietus neišgąsdino

Šeštadienį Palangą lepinęs dangus sekmadienio rytą kiek nugąsdino lietumi, tačiau vis dėlto neišgąsdino ir neišbaidė Kurorto šventės svečių ir dalyvių. Iki pat vakaro pirkėjus kvietė „Palangos Juzės“ kermošius bei dekoratyvinės žuvininkystės paroda, lankytojų laukė „Menų kupeta“. Lietus smarkiai neišgąsdino ir sportininkų: turnyrą tęsė teniso mėgėjai, nors šlapi, bet žaidė gatvės krepšinio ir pliažo tinklinio mylėtojai.

Nežinia, ar šlapias smėlis, ar azartas kiek apkartino Kurorto šventės renginius vainikavusias penktąsias paplūdimyje vykusias žirgų lenktynes. Jų pabaigoje lenktyniaujant patiems greičiausiems grynakraujų jojamųjų veislės žirgams pirmame posūkyje į statesnį šlaitą kilęs lenktynių favoritas eržilas Carmanas suklupo ir išmetė iš balno jojikę Faustą Poškutę. Suklupo ir savo jojikę Gabrielę Nemaniūnaitę žemėn nutrenkė antras bėgęs žirgas Trosas, o staiga sustojus trečiam žirgui Dexteriui nuo jo nuslydo jojikas Edvinas Kubilius. Laimei, skaudesnių nelaimių išvengta, o startas buvo pakartotas. Lenktynes laimėjo jurbarkietis E. Kubilius su žirgu Dexteriu. Nugalėtojui buvo skirtas 1000 litų prizas, iš kurių 800 litų atiteko žirgo savininkui Stanislovui Bagdonui iš Kuršėnų.

Antrame įvairių veislių žirgų bėgime greičiausias buvo trakėnų veislės žirgas Margiris, su kuriuo pirmoji į finišą atskriejo jojikė Monika Vinskutė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį prasideda tris dienas truksiantis balsavimas iš anksto Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture.


Palangoje neilgai trukus pažirs gintaro lietus – iki tradiciniu tapusio renginio “Gintarinis savaitgalis” liko vos dvi savaitės.


Jau šį savaitgalį pajūrio kraštas oš nuo studentiško šurmulio – Klaipėdoje, Kretingoje ir Palangoje skambės Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, dovanosiantis žiūrovams šešis nemokamus chorinės muzikos koncertus, rašoma organizatorių pranešime. 


Palanga šurmuliuoja – nors orai karščiais nelepina, didžiausias šalies kurortas džiugiai pasitinka vasarą bei kviečia pasinerti į šiandien prasidėjusio ir visą savaitgalį truksiančio festivalio „Myliu Palangą“ linksmybes.


Praėjusiame miesto Tarybos posėdyje Tarybos narys Eugenijus Simutis net keliskart pasiūlė aktyviojo kurortinio sezono metu atsisakyti naktinio gelbėtojų budėjimo paplūdimiuose, o už sutaupytas lėšas pastatyti stadioną. Toks visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“ pirmininko siūlymas neliko nepastebėtas kurorto mero Šarūno Vaitkaus.


Penktadienį Palangoje pakvipo stintomis – prasidėjo tris dienas (vasario 7-9 d.) truksianti ilgai laukta žvejiška žiemos šventė – „Palangos stinta“.Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius