„Tūkstančio stalų“ šventė paskelbė sezono pabaigą ir rudens renginių pradžią

Linas JEGELEVIČIUS, Briuselis, 2011-09-20
Peržiūrėta
2133
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo 27-ąją.

 

Mažiau stalų, daugiau dalyvių?

Nors šiemet, regis, mažiau kurorto įmonių ir organizacijų nusprendė pagrindinėje kurorto promenadoje, J. Basanavičiaus gatvėje, pasistatyti savo stalą – pagrindinį šventės akcentą – su savo pasiekimais ar gėrybėmis, bet Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas „Palangos tiltą“ tikino, kad šiemet „galbūt buvo mažiau stalų, bet daugiau dalyvių.“

„Džiugu, kad šiemet šventėje dalyvauja vietos jaunimo. Tikiu, kad jie netolimoje ateityje patys Palangoje kurs savo švenčių tradicijas ir puoselės jau pradėtąsias“, - sakė G.Sičiūnas.

Jaunimėlis šurmuliavo prie V.Jurgučio pagrindinės mokyklos, Lietuvos Moksleivių sąjungos Palangos skyriaus dvejų stalų.

Rugsėjį Palanga yra paskelbta savanoriškos veiklos sostine – europinis projektas, kurį Palangos moksleiviai vykdo padedant Lietuvos Jaunimo organizacijų tarybai ir Lietuvos moksleivių sąjungai.

Anot jo, sunku įvertinti, kokią pridėtinę ekonominę vertę sukuria šventė, bet akivaizdu, kad ji buvo puiki proga papildomai užsidirbti kurorto kavinėms ir restoranams J. Basanavičiaus gatvėje – dalis jų staliukus pastatė pačioje promenadoje.

„Tai yra sielos šventė, atgaiva jai po didelių vasaros darbų. Smagu matyti palangiškių spingsiančias akis po darbų maratono“, - džiaugėsi G. Sičiūnas.

Jis teigė, kad „galvose jau rutuliojama“ naujos šventės idėja.

„Ji bus susijusi su maistu. Jeigu jos nespėsime organizuoti šiais metais, tai tikrai ji įvyks kitais metais“, - sakė asociacijos prezidentas.

 

Sezonas Palangai buvo geras

Šventės dalyviai išmėgino jėgas prie šachmatų lentų, kaukšėjo kamuoliukais prie lauko teniso stalų, šoko kartu su etnografiniais ansambliais, išbandė kitas pramogas.

Laimei, pagonių dievai buvo palankūs Palangai šeštadienį – tvyrojo maloni rudeniška šiluma, buvo nevėjuota – kai kurie šventės dalyviai net nepabūgo nerti į Baltiją.

Į Palangos sezono uždarymo šventę atvyko ir svečių iš Vokietijos – Bergeno miesto, su kuriuo Palanga yra pasirašiusi draugystės ir bendradarbiavimo sutartį.

Ketvirtadienį į kurortą atvykę vokiečiai penktadienio vakare kultūros namuose „Ramybė“ pristatė  žymaus Bergeno fotomenininko ir palangiškio fotomenininko Ado Sendrausko foto parodas, taip pat savo kulinarinį paveldą. O šeštadienį svečiai mielai ragavo lietuviškų patiekalų „Ilgojo stalo“ šventėje.

Juos lydėjęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus džiaugėsi geru vasaros sezonu: „Šiemet sulaukėme 15 procentų daugiau kurorto svečių, pavyko pradėti Palangai svarbių infrastruktūros projektų įgyvendinimą.“

Vyriausybei numačius skirti milijoną litų kurhauzo restauracijai, savivaldybė rengia jo restauracijos projektą – kurhauzo atstatymo darbai numatyti jau kitais metais.

Kitais metais turėtų būti pradėta ir Palangos vasaros estrados rekonstrukcija, netrukus turi paaiškėti finansavimo sprendimai dėl universalios sporto salės Palangoje statybos.

Šventė prasidėjo vidurdienį „Palangos orkestro“ paradu, vėliau šimtus kurorto gyventojų ir svečių linksmino Palangos meno kolektyvai ir atlikėjai, buvo pristatyta A. Sendrausko paroda apie Bergeną.

Po pietų įdomiausių stalų savininkams buvo įteiktos „Tūkstančio stalų“ šventės nominacijos. O vakare  šventės organizatoriai visus dalyvius kvietė į kurorto kavines, klubus ir restoranus stebėti paskutiniųjų Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynių Europos krepšinio čempionate dėl 5-osios vietos su Graikijos komanda. Žinia, Lietuva nugalėjo ir čempionate užėmė penktąją vietą.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, rugsėjo 3 d., susisiekimo ministras Marius Skuodis oficialioje ceremonijoje Palangos oro uoste kartu su Lietuvos oro uostų ir Palangos miesto savivaldybės vadovais paskelbė šio oro uosto infrastruktūros rekonstrukcijos pradžią. Jau nuo pirmadienio, rugsėjo 6 d., Palangos oro uostas bus uždaromas minimaliam 45 dienų laikotarpiui, kurio metu bus atnaujintas lėktuvų kilimo ir...


Kaip niekad saulėta diena šeštadienį sukvietė palangiškius ir kurorto svečius pasidžiaugti pasibaigusiu kurortiniu sezonu – Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, šeštadienį nuo vidurdienio šurmuliavo tradicinė Tūkstančio stalų šventė, kasmet sutampanti su Pasauline turizmo diena.


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Rytoj visa Palanga susiburs vieno kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje – kurortas minės tradicinę, jau šeštąją Tūkstančio stalų šventę „Palangos stalas 2013“. Jos metu dalyviai ir svečiai turės progą ne tik pabendrauti tarpusavyje bei įvertinti kaimynų stalus, bet ir pasimėgauti visą dieną vyksiančiais kurorto meno kolektyvų pasirodymais.


Tūkstančio stalų šventė kurorte – su krepšinio prieskoniu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 21 d., vyksiančiai tradicinei Tūkstančio stalų šventei besirengiantys palangiškiai sprendžia rimtą galvosūkį – kaip beveik kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje sutalpinti visus norinčius dalyvauti renginyje.


Šeštadienį Palanga, atsisveikinanti su vasaros sostapilio titulu, buvo tapusi gurmanų sostine. Į penktąją „Palangos stalo“ šventę susirinkę palangiškiai bei iš visos Lietuvos ir užsienio šalių suvažiavę svečiai smagiai palydėjo šilčiausią metų laiką ir pradėjo rudens sezoną.


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Praėjusį šeštadienį Palangą vėl užplūdo svečių minia, taip sugrąžindama į kurortą vasarą. Jau trečiąjį kartą vykusi šventė „Palangos stalas“ suviliojo rekordinį skaičių turistų, pasiryžusių prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis teiktomis pramogomis, o jų būta daug ir įvairių. Visai šeimai skirta šventė suteikė progą drauge su pirmąjį kartą rengto žuvies barbekiu čempionato...


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius