Tūkstančio stalų šventė kurorte – su krepšinio prieskoniu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-09-16
Peržiūrėta
1975
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tūkstančio stalų šventė kurorte – su krepšinio prieskoniu

Šeštadienį, rugsėjo 21 d., vyksiančiai tradicinei Tūkstančio stalų šventei besirengiantys palangiškiai sprendžia rimtą galvosūkį – kaip beveik kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje sutalpinti visus norinčius dalyvauti renginyje.
Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, šiais metais šventei besirengiantys palangiškiai kaip niekad aktyvūs – prisistatyti renginyje norą parodė ne tik aktyviausios, kasmet Tūkstančio stalų šventėje dalyvaujančios įmonės, įstaigos ar organizacijos, bet ir tie, kurie dar nė karto nesiryžo prisijungti prie kurortinio sezono pabaigą mininčių palangiškių. „Šventėje dalyvauti panoro nemažai naujų kavinių, netgi evangelikų liuteronų bažnyčia, kurios atstovai ketina pristatyti itin įdomią koncertinę programą“, – džiaugėsi N. Stasiulis.
Kasmet augantis Tūkstančio stalų šventės dalyvių skaičius organizatorių nestebina – ne vienerių metų patirtis parodė, jog bendruomeninės šventės didžiulį mastą Palangoje paprastai įgauna penktaisiais-septintaisiais jų organizavimo metais. „Pirmiausia žmonės turi patikėti, jog renginys taps tradicija – tą itin akivaizdžiai matome, analizuodami Stintų šventės dalyvių ir svečių srautus“, – kalbėjo Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas. Jis taip pat pripažino, jog šiais metais Palangai tapus Lietuvos kultūros sostine, šis garbingas titulas kurorto gyventojus taip pat įpareigojo labiau pasistengti – miestiečių patriotiškumas lemia siekį, kad svečiai iš Lietuvos kultūros sostinės išsivežtų kuo geresnius prisiminimus.
Būtent savo įvairiapusiškumu bei itin šilta ir draugiška atmosfera Tūkstančio stalų šventė išsiskiria iš kitų kurorto renginių – jos metu J. Basanavičiaus gatvėje prie vieno ilgo stalo susirinkę palangiškiai ne tik bendrauja tarpusavyje, pasidžiaugia prabėgusio kurortinio sezono rezultatais bei dalijasi ateities planais, bet ir pristato savo veiklą bei pasiekimus, taip pat – dėkoja Palangos svečiams, kurie savo poilsiui renkasi didžiausią šalies kurortą.
Šeštadienį visą dieną Jūratės ir Kastyčio skvere vyks meno kolektyvų pasirodymai, savo veiklą ir sugebėjimus pristatys talentingi palangiškiai. Tradiciškai prie Tūkstančio stalų šventės prisijungs ir Lietuvos sveikuolių sąjunga, pakviesianti į Sveiko maisto šventę, kurioje šiemet didžiausias dėmesys bus skirtas mažyliams bei jų tėvams.
Kaip ir dera lietuviams, išskirtinės nuotaikos į Tūkstančio stalų šventę įneš ir Slovėnijoje vykstantis Europos vyrų krepšinio čempionatas. Organizatoriai itin įdėmiai stebi šių pirmenybių kovas ir tai, kaip sekasi Lietuvos rinktinei, nes, sėkmės atveju, šeštadienį Lietuvos krepšininkai su varžovais susikaus pusfinalyje.
Tiesa, krepšinis Tūkstančio stalų šventės programos ženkliai nepakoreguos – stebėti kovas bus galima daugelyje J. Basanavičiaus gatvės kavinių, o organizatoriai žada nuolat informuoti šventės svečius, kaip sekasi Lietuvos krepšininkams. Kita vertus, pasak N. Stasiulio, to gali ir neprireikti – tuo atveju, jei varžybos, kaip ir viso čempionato metu, prasidės pavakare, kai Tūkstančio stalų šventė jau eis į pabaigą. Tačiau organizatoriai neabejoja – jei Lietuvos rinktinė šeštadienį su varžovais susikaus pusfinalyje, krepšinis tikrai prisidės prie bendros Tūkstančio stalų šventės nuotaikos kūrimo.
Tūkstančio stalų šventė kurorte rengiama jau šeštąjį kartą, yra puiki proga palangiškiams vienoje vietoje sutikti daug seniai matytų pažįstamų. Tačiau ne mažiau smagus šis renginys būna ir miesto svečiams – ne kasdien visą įvairiaspalvę Palangą galima išvysti susitelkusią vienoje vietoje, beveik kilometro ilgio gatvėje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip niekad saulėta diena šeštadienį sukvietė palangiškius ir kurorto svečius pasidžiaugti pasibaigusiu kurortiniu sezonu – Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, šeštadienį nuo vidurdienio šurmuliavo tradicinė Tūkstančio stalų šventė, kasmet sutampanti su Pasauline turizmo diena.


Palanga savaitgalį kviečia susėsti prie tūkstančio stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 09 22 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palanga pakvies dar kartą sugrįžti į didžiausią šalies kurortą ir, J. Basanavičiaus gatvėje prisėdus prie ilgiausio šalyje stalo, suskaičiuoti „viščiukus“ – apibendrinti aktyviojo kurortinio sezono rezultatus bei kartu pasidžiaugti sėkminga prabėgusia vasara. Visi norintieji turės progos sudalyvauti ir pirmosiose šalyje Stalo žaidimų...


Rugsėjo 27-28 dienomis Palangoje vyks tradicinė, visai šeimai skirta Tūkstančio stalų šventė, kurios metu J. Basanavičiaus gatvėje bus šurmulys lyg vasarą.


Tūkstančio stalų šventėje palangiškiai susirungs dėl žaismingų nominacijų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 19 | Rubrika: Miestas

Tūkstančio stalų šventei „Palangos stalas 2013“ besirengiantys palangiškiai šeštadienį, rugsėjo 21 d., ne tik linksmai minės kurortinio sezono pabaigą, bet ir rungsis tarpusavyje dėl vienos iš dešimties šventės nominacijų – tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų.


Rytoj visa Palanga susiburs vieno kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje – kurortas minės tradicinę, jau šeštąją Tūkstančio stalų šventę „Palangos stalas 2013“. Jos metu dalyviai ir svečiai turės progą ne tik pabendrauti tarpusavyje bei įvertinti kaimynų stalus, bet ir pasimėgauti visą dieną vyksiančiais kurorto meno kolektyvų pasirodymais.


Tūkstančio stalų šventė kurorte – su krepšinio prieskoniu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 21 d., vyksiančiai tradicinei Tūkstančio stalų šventei besirengiantys palangiškiai sprendžia rimtą galvosūkį – kaip beveik kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje sutalpinti visus norinčius dalyvauti renginyje.


Šeštadienį Palanga, atsisveikinanti su vasaros sostapilio titulu, buvo tapusi gurmanų sostine. Į penktąją „Palangos stalo“ šventę susirinkę palangiškiai bei iš visos Lietuvos ir užsienio šalių suvažiavę svečiai smagiai palydėjo šilčiausią metų laiką ir pradėjo rudens sezoną.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Jau penktą rugsėjį Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų, prie kurių susėdę kurorto gyventojai – skirtingo amžiaus įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai – aptars prabėgusią vasarą, pasidalins kurortinio sezono įspūdžiais, naujais planais bei projektais. Taip kitą šeštadienį, rugsėjo 22 d., bus minima visai šeimai...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Šventėje – per tūkstantis stalų!

Aistas MENDEIKA, 2009 09 29 | Rubrika: Kultūra

Nugriaudėjusi tūkstančio stalų šventė visai šeimai „Palangos stalas 2009“ peržengė net jos organizatorių lūkesčių ribas. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Nerijaus Stasiulio, šiemet šventė pasižymėjo daug didesniu dalyvių išradingumu, daugybe naujų idėjų, kurios buvo realizuotos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius