Tūkstančio stalų šventėje palangiškiai susirungs dėl žaismingų nominacijų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-09-19
Peržiūrėta
1901
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tūkstančio stalų šventėje palangiškiai susirungs dėl žaismingų nominacijų

Tūkstančio stalų šventei „Palangos stalas 2013“ besirengiantys palangiškiai šeštadienį, rugsėjo 21 d., ne tik linksmai minės kurortinio sezono pabaigą, bet ir rungsis tarpusavyje dėl vienos iš dešimties šventės nominacijų – tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų.
Šių nominacijų įteikimas Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje – tradicinė Tūkstančio stalų šventės, šurmuliuojančios J. Basanavičiaus gatvėje, kulminacija. Tai yra padėka labiausiai į šventinės nuotaikos kūrimą įsitraukusiems dalyviams.
Kaip ir praėjusiais metais, šiemet nominacijos bus skiriamos už dosniausią, liaudiškiausią, originaliausią, stiliškiausią, masiškiausią, muzikaliausią, meniškiausią, sportiškiausią, sveikiausią bei gurmanų stalus.
Beje, kasmet šiam renginiui staliukus kuriantis L. Žulkus šiais metais iš liepos gaminamus suvenyrus nusprendė padaryti išskirtinius. Nors, siekiant išlaikyti vientisumą, kasmet šventei sukuriami panašūs staliukai, šiemetiniai iš kitų išsiskirs ne tik savo forma (bus ant trijų kojų), bet ir spalvingumu. „Nusprendžiau staliukus truputį „pagerinti“, tad šiemetiniai bus gražiomis margomis kojytėmis“, – sakė L. Žulkus.
Kas bus vertas savo rankose laikyti šiemetines nominacijas, spręs speciali komisija. Siekiant užtikrinti teisėjų nešališkumą, vertinti J. Basanavičiaus gatvėje šeštadienį išsirikiuosiančius stalus pakviesti įvairių profesijų – verslo, žiniasklaidos, kultūros – atstovai.
Šventės organizatoriai pripažįsta, jog žaismingos nominacijos palangiškiams tampa akstinas kuo geriau pasirengti Tūkstančio stalų šventei. Kai kurie nuolatiniai dalyviai kelia sau tikslą kasmet iškovoti po L. Žulkaus sukurtą staliuką. „Per daugelį metų susiformavo labai azartiška kova, nors šios nominacijos yra pakankamai bičiuliškos. Vis dėlto siekis jas gauti tampa azartu, bičiulišku konkuravimu“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.
Komisijos nariai stalus vertins tris valandas – nuo 12 val. iki 15 val. Laimėtojai bus paskelbti 15 val. Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje.
Kasmet, skiriant nominacijas, siekiama pagerbti tuos šventės dalyvius, kurie kasmet įsijungia į Tūkstančio stalų šventę. Dalis nominacijų, kaip paskatinimo priemonė, visuomet atitenka ir Tūkstančio stalų šventės debiutantams.
Tūkstančio stalų šventė – jau šeštus metus iš eilės organizuojamas renginys J. Basanavičiaus gatvėje, kurio metu prie vieno ilgo, beveik kilometro ilgio stalo susėda palangiškiai, norintys pasidžiaugti praėjusios vasaros rezultatais bei pasidalinti ateities planais, taip pat – padėkoti miesto svečiams, savo poilsiui pasirenkantiems didžiausią šalies kurortą. Visą dieną šventės svečiai kviečiami ne tik vaišintis palangiškių siūlomomis vaišėmis, susipažinti su jų veikla ir jų pasiekimais, bet ir pasimėgauti Jūratės ir Kastyčio skvere vykstančiu koncertu.
Į Tūkstančio stalų šventę jau ne pirmus metus įsilieja ir Lietuvos sveikuolių sąjungos rengiama Sveiko maisto šventė, kurios metu šiemet didelis dėmesys bus skiriamas mažylių mitybai.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga savaitgalį kviečia susėsti prie tūkstančio stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 09 22 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palanga pakvies dar kartą sugrįžti į didžiausią šalies kurortą ir, J. Basanavičiaus gatvėje prisėdus prie ilgiausio šalyje stalo, suskaičiuoti „viščiukus“ – apibendrinti aktyviojo kurortinio sezono rezultatus bei kartu pasidžiaugti sėkminga prabėgusia vasara. Visi norintieji turės progos sudalyvauti ir pirmosiose šalyje Stalo žaidimų...


Rugsėjo 27-28 dienomis Palangoje vyks tradicinė, visai šeimai skirta Tūkstančio stalų šventė, kurios metu J. Basanavičiaus gatvėje bus šurmulys lyg vasarą.


Praėjusį šeštadienį tarp J. Basanavičiaus gatvę užpildžiusių pačių įvairiausių stalų – „Palangos stalo 2013“ šventės dalyvių – prie jo besibūriuojančių žmonių, daugumą kurių sudarė jaunimas, gausa stebino Palangos jaunimo stalas. Tai įvertino ne tik šventės svečiai, bet ir autoritetinga komisija, būtent jungtinį jaunimo stalą paskelbusi...


Tūkstančio stalų šventėje palangiškiai susirungs dėl žaismingų nominacijų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 19 | Rubrika: Miestas

Tūkstančio stalų šventei „Palangos stalas 2013“ besirengiantys palangiškiai šeštadienį, rugsėjo 21 d., ne tik linksmai minės kurortinio sezono pabaigą, bet ir rungsis tarpusavyje dėl vienos iš dešimties šventės nominacijų – tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų.


Rytoj visa Palanga susiburs vieno kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje – kurortas minės tradicinę, jau šeštąją Tūkstančio stalų šventę „Palangos stalas 2013“. Jos metu dalyviai ir svečiai turės progą ne tik pabendrauti tarpusavyje bei įvertinti kaimynų stalus, bet ir pasimėgauti visą dieną vyksiančiais kurorto meno kolektyvų pasirodymais.


Šeštadienį Palanga, atsisveikinanti su vasaros sostapilio titulu, buvo tapusi gurmanų sostine. Į penktąją „Palangos stalo“ šventę susirinkę palangiškiai bei iš visos Lietuvos ir užsienio šalių suvažiavę svečiai smagiai palydėjo šilčiausią metų laiką ir pradėjo rudens sezoną.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Jau penktą rugsėjį Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų, prie kurių susėdę kurorto gyventojai – skirtingo amžiaus įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai – aptars prabėgusią vasarą, pasidalins kurortinio sezono įspūdžiais, naujais planais bei projektais. Taip kitą šeštadienį, rugsėjo 22 d., bus minima visai šeimai...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Šventėje – per tūkstantis stalų!

Aistas MENDEIKA, 2009 09 29 | Rubrika: Kultūra

Nugriaudėjusi tūkstančio stalų šventė visai šeimai „Palangos stalas 2009“ peržengė net jos organizatorių lūkesčių ribas. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Nerijaus Stasiulio, šiemet šventė pasižymėjo daug didesniu dalyvių išradingumu, daugybe naujų idėjų, kurios buvo realizuotos.


Didžiausioje šventėje – didžiausias stalas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį palangiškiai bei kurorto svečiai sėdo prie didžiausio bendro stalo – skubėjo į tūkstančio stalų šventę visai šeimai „Palangos stalas 2009“. Ši šventė šiemet pasižymėjo ne tik įvairių renginių, linksmybių gausa, bet ir pastatytu didžiausiu tikru stalu įžymiosios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius