Palangoje nušurmuliavo Tūkstančio stalų šventė pabaigusi kurortinį sezoną

Palangos tiltas, 2014-09-29
Peržiūrėta
1640
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje nušurmuliavo Tūkstančio stalų šventė pabaigusi kurortinį sezoną

Kaip niekad saulėta diena šeštadienį sukvietė palangiškius ir kurorto svečius pasidžiaugti pasibaigusiu kurortiniu sezonu – Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, šeštadienį nuo vidurdienio šurmuliavo tradicinė Tūkstančio stalų šventė, kasmet sutampanti su Pasauline turizmo diena.

Tradiciškai šią dieną prie J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavusių stalų susėdę kurorto įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai, pasitelkę išmonę, išradingai pristatė savo veiklą bei pasiekimus. Šventės svečiai ne tik buvo vaišinami, bet ir buvo kviečiami sudalyvauti įvairiose rungtyse bei atrakcijose, taip pat – pasiklausyti Palangos meno kolektyvų pasirodymų.

Šventinis šurmulys J. Basanavičiaus gatvėje praėjusį šeštadienį buvo juntamas jau nuo ryto – linksmai nusiteikę palangiškiai čia, negailėdami energijos, puošė savo įmonių, įstaigų ir organizacijų stalus, prie kurių visą dieną kvietė vietos gyventojus ir svečius.

Kad tarp gausybės kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų stalų būtų pastebėti bei įvertinti, visi stengėsi nežaboti savo fantazijos ir originalumo. O pasistengti tikrai verta – įspūdingai atrodantis stalas suteikė galimybę ne tik labiau patraukti praeivių dėmesį, bet ir pakovoti dėl vieno iš dešimties specialiai Tūkstančio stalų šventei tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų. Tai – žaismingos nominacijos, skirtos pagerbti originaliausiai, linksmiausiai, dosniausiai ir kitaip išskirtinai šventei pasirengusius dalyvius.

Vidurdienį J. Basanavičiaus gatvėje nuaidėjo Palangos orkestro pučiamųjų melodijos – kurortą reprezentuojantis orkestras, lydimas šokėjų grupės, iškilmingai žengė šia pėsčiųjų pamėgta alėja iki Jūratės ir Kastyčio skvero, kur įrengta pagrindinė šventės scena. Čia susirinkusiuosius pasveikino miesto meras Šarūnas Vaitkus bei šventės svečiai – Palangos miesto-partnerio Bergeno miesto Riugene (Vokietija) merė Andrea Koster. 

Palangos meras susirinkusiesiems pristatė ir Palangai tekusį garbingą apdovanojimą – šią vasarą didžiausiam mūsų šalies kurortui Strasbūre įteiktą Europos diplomą. Tai – Europos Tarybos įvertinimas už bendradarbiavimą su užsienio miestais-partneriais. „Palanga – Europoje žinomas miestas“, – pristatydamas garbingą apdovanojimą, susirinkusiesiems sakė kurorto vadovas Š. Vaitkus. Netrukus Jūratės ir Kastyčio skvere į dangų paleista šimtas baltų balandžių.

Po šventinio Tūkstančio stalų šventės atidarymo susirinkusieji pasklido po J. Basanavičiaus gatvę – pasigėrėti palangiškių prisistatymų originalumu, pabendrauti su draugais bei pažįstamais, pasidalinti vasaros įspūdžiais.

Nepaisant rudeniškų orų, palangiškiai buvo itin aktyvūs – vaikštant šurmuliuojančia pėsčiųjų alėja, atrodo, visa Palanga susėdo prie J. Basanavičiaus gatvėje išrikiuotų stalų. Šventės svečiai turėjo galimybę ne tik įsigyti kurorto tautodailininkų sukurtų dirbinių, bet ir pasigėrėti palangiškių išmone, įspūdingai papuoštais stalais, gatvėje nosį kuteno kepamų kepsnių kvapai...

Visai šeimai skirta šventė pateisino tiek palangiškių, tiek ir miesto svečių lūkesčius – tai buvo puiki proga ne tik pasivaikščioti po rudenėjančią Palangą, pasimatyti su bičiuliais bei pažįstamais, bet ir galimybė sudalyvauti linksmose rungtyse ir atrakcijose, pasimėgauti kurorto meno kolektyvų pasirodymais.

Nemažo šventės svečių dėmesio sulaukė Palangos krepšininkų parengta atrakcija – tiesiog J. Basanavičiaus gatvėje buvo pastatyti krepšinio stovai bei suteikta galimybė pademonstruoti savo rankos taiklumą. Šiai atrakcijai neatsispyrė ir Palangos meras Š. Vaitkus, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei Bergeno miesto merė Andrea Kioster.

Ties keramikės Inetos Švilpalės „kūrybinėmis dirbtuvėmis“ būriavosi norintieji „pačiupinėti“ molį bei savo rankomis susikurti originalų keraminį suvenyrą. J. Basanavičiaus gatvėje buvo apstu ir kitokių atrakcijų suaugusiesiems bei vaikams, į jaunimui skirtą erdvę kvietė entuziastingas kurorto jaunimas.

Aikštėje prie Kurhauzo buvo pristatyti sveiko maisto produktai, veikė natūralių sveikatinimo priemonių turgelis. Lietuvos sveikuolių sąjungos atstovai nusprendė originaliu būdu paraginti šventės svečius propaguoti sveiką gyvenimo būdą – kiekvienas norintis galėjo mindamas dviračių pedalus išsispausti obuolių sulčių. Dviratis-sulčiaspaudė sulaukė nemenko susidomėjimo.

Rankdarbių mėgėjai Kurhauzo aikštėje mėgavosi folkloro kolektyvo „Mėguva“ atstovių kartu su rankdarbių mėgėjomis siūloma atrakcija – rankdarbių „meistarne“. Visi apsilankiusieji turėjo galimybę pabandyti austi staklėmis, su kaladėlėmis austi juostas, megzti riešines bei paukščiukus, susipažinti su skiautinių technologijos paslaptimis, iš siūlų ar skudurėlių greitai pasidaryti „skudurinę Onutę“. 

Šiųmetė naujovė – pirmosios šalyje Stalo žaidimų žaidynės, vykusios visą savaitgalį. Dvi dienas palangiškiai ir kurorto svečiai buvo kviečiami išbandyti savo jėgas, lošdami stalo futbolą ar kitus stalo žaidimus.

Nenorintieji aktyviai įsitraukti į siūlomas pramogas taip pat nenuobodžiavo – šventės organizatoriai pasirūpino, kad Tūkstančio stalų šventėje būtų ne tik veiksmo, bet ir kur „paganyti akis“.

Kavinėje-galerijoje „Liepa“ (Sodų g. 14B) veikė menininko Vytauto Kuso tapybos darbų paroda „DAR ESU“ bei Reinoldo Liaudansko suvenyrinių balandžių kolekcijos pristatymas, parodų paviljone „Kablys: Jūra. Kultūra“ (S. Dariaus ir S. Girėno g. 13) buvo pristatyta Mindaugo Meškausko, populiarių televizijos projektų – „X Faktorius“, „Lietuvos talentai“ ir kt. – režisieriaus analoginės fotografijos paroda, fotografuota šlapio kolodijaus procesu, ,,Amžinas atvaizdas. Akimirka sustingusi sidabre“ bei Lietuvos analoginės fotografijos asociacijos (LAFA) fotoparoda ,,Fotografiniai pasakojimai“. Čia taip pat buvo galima pasigrožėti tautodailininko Petro Balsio sukurtomis medžio skulptūromis.

 

Palangos m. sav., „Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kaip niekad saulėta diena šeštadienį sukvietė palangiškius ir kurorto svečius pasidžiaugti pasibaigusiu kurortiniu sezonu – Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, šeštadienį nuo vidurdienio šurmuliavo tradicinė Tūkstančio stalų šventė, kasmet sutampanti su Pasauline turizmo diena.


Palanga savaitgalį kviečia susėsti prie tūkstančio stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 09 22 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palanga pakvies dar kartą sugrįžti į didžiausią šalies kurortą ir, J. Basanavičiaus gatvėje prisėdus prie ilgiausio šalyje stalo, suskaičiuoti „viščiukus“ – apibendrinti aktyviojo kurortinio sezono rezultatus bei kartu pasidžiaugti sėkminga prabėgusia vasara. Visi norintieji turės progos sudalyvauti ir pirmosiose šalyje Stalo žaidimų...


Pasibaigus kurortiniam sezonui, pirmadienį budėjimą Palangos paplūdimiuose baigė ir pajūrio gelbėtojai.


Rytoj visa Palanga susiburs vieno kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje – kurortas minės tradicinę, jau šeštąją Tūkstančio stalų šventę „Palangos stalas 2013“. Jos metu dalyviai ir svečiai turės progą ne tik pabendrauti tarpusavyje bei įvertinti kaimynų stalus, bet ir pasimėgauti visą dieną vyksiančiais kurorto meno kolektyvų pasirodymais.


Tūkstančio stalų šventė kurorte – su krepšinio prieskoniu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 21 d., vyksiančiai tradicinei Tūkstančio stalų šventei besirengiantys palangiškiai sprendžia rimtą galvosūkį – kaip beveik kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje sutalpinti visus norinčius dalyvauti renginyje.


Šeštadienį Palanga, atsisveikinanti su vasaros sostapilio titulu, buvo tapusi gurmanų sostine. Į penktąją „Palangos stalo“ šventę susirinkę palangiškiai bei iš visos Lietuvos ir užsienio šalių suvažiavę svečiai smagiai palydėjo šilčiausią metų laiką ir pradėjo rudens sezoną.


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Praėjusį šeštadienį Palangą vėl užplūdo svečių minia, taip sugrąžindama į kurortą vasarą. Jau trečiąjį kartą vykusi šventė „Palangos stalas“ suviliojo rekordinį skaičių turistų, pasiryžusių prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis teiktomis pramogomis, o jų būta daug ir įvairių. Visai šeimai skirta šventė suteikė progą drauge su pirmąjį kartą rengto žuvies barbekiu čempionato...


Šventėje – per tūkstantis stalų!

Aistas MENDEIKA, 2009 09 29 | Rubrika: Kultūra

Nugriaudėjusi tūkstančio stalų šventė visai šeimai „Palangos stalas 2009“ peržengė net jos organizatorių lūkesčių ribas. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Nerijaus Stasiulio, šiemet šventė pasižymėjo daug didesniu dalyvių išradingumu, daugybe naujų idėjų, kurios buvo realizuotos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius