Palanga nori sumažinti potvynių riziką Užkanavės gyvenvietėje

Palangos tiltas, 2021-11-28
Peržiūrėta
2097
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt E.Skardžiaus nuotr.
Delfi.lt E.Skardžiaus nuotr.

Palangoje, Užkanavės gyvenvietėje kasmet iškylant potvynių rizikai, savivaldybė ruošiasi išspręsti šią problemą ir įrengti tam reikalingą siurblinę. 

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Šventosios seniūnijos seniūno pavaduotojo Alvido Baciaus, ši problema ypač pasireiškia pavasarį. 

„Užkanavėje kasmet susiduriama su problema, kai pakilus vandens lygiui jūroje, gali pradėti tvinti šioje miesto dalyje esantys sklypai“, – BNS sakė A. Bacius. 

Savivaldybė ruošiasi per kitus metus už 383,3 tūkst. eurų pastatyti siurblinę su kompensaciniu rezervuaru, rekonstruoti valstybei priklausančius atvirus griovius-kanalus. Darbai bus atliekami 8,8 kilometro ruože, be to, Šventosios upės kairiajame krante bus įrengtas beveik 200 metrų ilgio pylimas. Rezervuaras bus įrengtas ant sureguliuoto Ošupio upelio, jame kauptųsi perteklinis vanduo potvynių metu, o vėliau siurblių pagalba išpumpuojamas į upelį. Užkanavės gyvenvietė yra prie pat Baltijos jūros, į vakarus nuo Kunigiškių, prieš Palangos oro uostą.

 

Delfi.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Poilsiautojai nori rūšiuoti!  O kad tai daryti būtų paprasta, „Žaliasis taškas“ dovanoja pakuočių atliekų rūšiavimo maišus ir kviečia apgyvendinimo verslus suteikti galimybę Lietuvos kurortų svečiams atsakingai tvarkyti atliekas.


Pailgėjus žmogaus gyvenimo trukmei, atsiranda vis daugiau sąmoningų senjorų, kurie nori gyventi aktyviai, jaustis energingi ir reikalingi.


Retas apie tai susimąstome, tačiau už galimybę kasdien kibti į darbus, keliauti, bendrauti, džiaugtis gyvenimu ir netgi skaityti šį tekstą turime būti dėkingi nedideliam, kumščio dydžio, ir bene svarbiausiam organui, kuris nepailstamai darbuojasi net ir tuomet, kai miegame.


Užkanavėje intensyviai vyksta darbai – įgyvendinamas potvynių rizikos valdymo Palangos mieste projektas.


Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atliko neplaninį statinių statybos teisėtumo Monciškės gyvenvietėje, Palangoje, patikrinimą ir užfiksavo 4 savavališkos statybos atvejus.


Palangoje, Užkanavės gyvenvietėje kasmet iškylant potvynių rizikai, savivaldybė ruošiasi išspręsti šią problemą ir įrengti tam reikalingą siurblinę. 


Palangos jaunimas nori atgaivinti anksčiau vykusią tradiciją – Jaunimo apdovanojimus


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Kauno medicinos psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas, įsikūręs ir Palangoje, laukia Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansine pagalba parengto renovuoti jų pastato. „Jau kitą savaitę turėtų būti pasirašyta darbo sutartis su statybininkais. Po sutarties pasirašymo, per dešimt dienų turėtų būti pradėtas renovuoti psichofiziologijos ir reabilitacijos institutas. Tikimės, kad...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius