Palanga nustebino ir vėl: keturkojui augintiniui siūlo „vyno“ už 8 eurus

Palangos tiltas, 2023-06-26
Peržiūrėta
752
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kavinės-restorano „Floros Simfonija“ meniu ir J. Basanavičiaus gatvė Palangoje. FOTO: DELFI KOLIAŽAS
Kavinės-restorano „Floros Simfonija“ meniu ir J. Basanavičiaus gatvė Palangoje. FOTO: DELFI KOLIAŽAS

Palanga dažnai pasirodo antraštėse, kalbant apie maisto kainas, tačiau šį kartą didžiausias šalies kurortas „Delfi“ skaitytoją nustebino šunims siūlomu restorano meniu. Jame kainos už gėrimus ir skanėstus konkuruoja su „tradiciniais“, žmogui skirtais gaminiais. Pati maitinimo įstaiga tikina, jog skanėstai parinkti atsakingai, o kainą diktuoja savikaina.

Skaitytoja pasidalijo su redakcija kavinėje-restorane „Floros Simfonija“ užfiksuotu meniu. Jame šunims siūlomas baltas ir rožinis vynas (be abejo, nealkoholinis) – buteliuko kaina siekia 8,50 euro, taip pat „alus“, kuris bus vištienos arba „mix“ skonio (dar ir su jautiena), jis kainuos 5 eurus. 

O štai glotnutis (angl. smoothie) bus brangesnis: 7 eurai, tačiau ir skonių pasirinkimas dar didesnis: triušienos, ėrienos ir jautienos. 

Užkąsti šiuos gėrimus keturkojai gali pyragėliu su šonine arba su obuoliu ir bananu, po 4,50 euro. Yra ir keksiukų su šonine arba vanile – 4 eurai. Brangesnis bus šokoladas, jis būna „klasikinio“, jautienos arba vištienos skonio: plytelė kainuos 6,50 euro. 

„Kainas lemia produkto savikaina, negalime parduoti už tiek, kiek pirkome ar pigiau, o aukštos kokybės maistas augintiniams nėra pigus, mūsų restoranas niekada nesirinko pigiausių produktų, mūsų prioritetas yra kokybė“, – „Delfi“ komentuoja restorano „Floros Simfonija“ administracija. 

„Patys turime augintinius ir iš patirties žinome, kad tai nėra pigus malonumas ir jų priežiūra kainuoja. Vis dėl to, tai šeimos nariai, kuriais rūpintis reikėtų teisingai“, – priduria ji.

Paklausus, ar nenutinka taip, kad žmogui skirti siūlymai yra net pigesni, restoranas teigia, kad tai įmanoma. 

„Teiginys, kad produktai augintiniams kainuoja daugiau negu žmonėms, iš dalies yra teisingas ir parduotuvėje 1 kg mėsos kainuoja mažiau, negu 1 kg kokybiško maisto augintiniams. Bet tai nereiškia, kad nusipirkę vyno, alaus ar šokoladą šuniukui, turite jam viską iškarto sumaitinti“, – aiškinama komentare. 

Jame pažymima, kad meniu siūlomų produktų parduotuvėje nerasi, tai yra „nišinės prekės“. 

„Vyno taurė restorane – vidurkis 3–3,50 Eur 100 ml (žmogui), 250 ml vyno šuniukui kainuoja 8,50 Eur, tai yra brangiausia prekė, kuria galite palepinti savo augintinį. (...) Restorano praktikoje esame turėję atvejų, kai lankytojai pirko jautienos steikus (kepsnius) augintiniams, kurie kainuoja daugiau kaip 30 Eur. Augintiniams visada atnešame vandens, kuris nieko nekainuoja“, – sakoma komentare.

„Floros Simfonija“ aiškina, kad užsienyje yra visiškai normalu siūlyti meniu savo gyvūnui, tad vos radusi tiekėją Lietuvoje ši įstaiga iškart nusprendė pasinaudoti galimybe ir tikisi, jog šalyje tokia paslauga populiarės. Šis meniu restorane siūlomas pirmą kartą, bet paklausa jau yra.

„Turime daugybę svečių, kurie ateina su keturkojais (...). Dabar siūlomi produktai yra su apskaičiuota energetine verte ir subalansuoti šunims, yra lietuviški aprašymai, lankytojai gali pasitikrinti alergenus ir ar produktas tinka augintiniui“, – teigiama komentare. 

Restoranas teigia, kad meniu sukurtas, nes daugiausiai lankytojų ateina būtent su savo augintiniais, o jeigu kils paklausa ne tik šunims, bus siekiama pasirūpinti ir kitais gyvūnais. 

„Nesame gamintojai, tai kaip keisis kainos, atsakyti negalime, bet tikimės, kad meniu pasiteisins ir galėsime pasiūlyti patrauklesnes kainas“, – komentuoja „Floros Simfonija“. 

Pastaba: šunų negalima maitinti žmogui pagamintu šokoladu ar girdyti alkoholiu, tai kelia pavojų jų sveikatai ir gyvybei.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Šiemet vasara gerų dienų lietuviams šiek tiek pagailėjo. Tad gyventojai, išvydę gerų orų prognozes, neretai paskutinę minutę nusprendžia pasinaudoti proga ir vienai ar kelioms dienoms nuvykti į pajūrį. 


Poilsiautojus pajūryje trečiadienio vakarą nustebino vaizdas, kokį išvysi retai. Virš paplūdimio greta Palangos įsikūrusiuose Kunigiškiuose kelias minutes skraidė lėktuvas, leisdamas mėlynos spalvos dūmus.


Palanga dažnai pasirodo antraštėse, kalbant apie maisto kainas, tačiau šį kartą didžiausias šalies kurortas „Delfi“ skaitytoją nustebino šunims siūlomu restorano meniu. 


Palangos LIONS moterų klubas gerumo ir šilumos kupiname labdaros renginyje „Sapnuok baltai“, kuris įvyko spalio 16 dieną Kurhauze, surinko 8 218 eurus.


Prie Palangos krantų pagauta itin reta giliavandenė keturūsė vėgėlė nustebino net mokslininkus.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Nuo 2015 m. sausio 1 d. gyventojams grynieji litai į eurus bus keičiami nemokamai: bankuose, pašte ir kai kuriose kredito unijose.


Nemokamai grynuosius litus į eurus bus galima išsikeisti beveik 700 vietų visoje šalyje, jas rasite interaktyviajame žemėlapyje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius