Palanga savaitgalį dūzgė: įvairūs renginiai kvietė prisiminti vasarą

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-09-20
Peržiūrėta
1358
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga savaitgalį dūzgė: įvairūs renginiai kvietė prisiminti vasarą

Savaitgalį šventės „Palanga dūzgia“ organizatoriai į Palangą vėl sugrąžino vasarą. Šurmulys, klegesys, šypsenos ir noras pasidžiaugti gražiomis akimirkomis lydėjo visus atvykusius į kurortą. Atvykusieji galėjo sudalyvauti keliuose ryškiuose renginiuose, tokiuose kaip tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely 2018“, Šventojoje vykusioje Jūros dienoje bei Vasaros skaitykloje įsikūrusioje „Meistrų kalvėje“.
Pašokti prie jūros atvyko 18 kolektyvų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio –tarp dalyvių buvo du šokėjų ansambliai iš Latvijos Rygos ir Bauskės miestų bei liaudies dainų choristų grupė iš Ukrainos Bučos miesto.
„Tik antrą kartą rengiamas festivalis „Palangos miestely“, bet jis jau tapo tradiciniu ir tarptautiniu, – pristatė festivalį, kurio dalyviai iš pradžių sudalyvavo bendrame šokyje Grafų Tiškevičių alėjoje bei iškilmingoje eisenoje, kurią vedė Palangos orkestras, renginį vedęs UAB „Palangos renginiai“ kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis. – Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis pernai įvyko kartu su Baltų vienybės diena, scenoje visus sveikino tiek Lietuvos, tiek Latvijos Seimo pirmininkai, tai buvo didžiulė šventė, sujungusi dvi baltų tautas. Smagu, jog ši tradicija tęsiasi vienydama šokių mylėtojus“.
Iš viso į Palangą atvažiavo per 400 šokėjų, kurie šeštadienį Grafų Tiškevičių alėjoje festivalį atidarė trimis bendrais lietuvių liaudies šokiais. Juos šoko ir svečiai iš Latvijos, kurie šokio žingsnių mokėsi namie iš anksto gavę vaizdo įrašus. Po šokio šventine kolona visi patraukė į Jūratės ir Kastyčio skverą.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė visus matydamas susirinkusius po aktyviojo vasaros sezono. „Palanga nemiega, Palanga dūzgia. Dėkingi esame, kad mūsų šaunieji kolektyvai neleidžia užmigti po aktyviojo sezono. Džiaugiuosi, kad į šį tradicinį festivalį suvažiuoja daug svečių, net ir iš gana toli. Mylėkite Palangą, puoselėkite savo kultūrą, tradiciją, mes esame nuostabi tauta“, – kalbėjo meras.
Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas palinkėjo taip sutrepsėti, kad saulė nušvistų ir dangus nusišypsotų, o ir žinia pasklistų, kad esame linksmi žmonės, kuo toliau.
Iš Ukrainos Bučos miesto atvykęs kolektyvas padovanojo visiems susirinkusiems liaudies dainą, merui įteikė atvežtų vaišių.
Po šventės atidarymo į sceną žengė Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“, kurių vadovė Janina Serapinienė, instrumentinės grupės vadovas Jurgis Žalimas, vokalinės grupės vadovė Jūratė Žalimienė.
Vėliau festivalio dalyviai pabiro po visą miestą – iki pavakarės šokėjų pasirodymai vyko Jūratės ir Kastyčio skvere, J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje, Vytauto gatvės skvere priešais bažnyčią ir Šventosios centre.
Šokėjų kolektyvai keitėsi visose pasirodymų vietose, tad kurią nors vieną išsirinkę žiūrovai turėjo progos pamatyti visus festivalio dalyvius. Šoko ir vaikai, jaunimas bei suaugusieji. Trys senjorų kolektyvai demonstravo Europos šalių liaudies šokius. Dvi šokėjų grupės į Palangą atvyko su savo muzikantų kapelomis.
Palangoje prasidėjęs šokių festivalis tebuvo vienas iš savaitgalį kurorte vykusios rudens šventės „Palanga dūzgia“ renginių. Visas savaitgalio dienas Vytauto gatvėje veikė tradicinė mugė, vasaros skaitykloje atsidarė „Meistrų kalvė“, Šventojoje vyko daug Jūros dienos renginių, iš kurių įspūdingiausios buvo upėje vykusios azartiškos vikingų laivų varžybos. Čia dviem specialiais laivais pasikeisdamos tarpusavyje varžėsi kelios komandos iš Liepojos, Palangos ir Klaipėdos.
„Meistrų kalvėje“ buvo galima susipažinti beveik su visais liaudies amatais. Nuo pietų čia darbavosi kalvis, juvelyras, keramikai, pynėjai, medžio drožėjai, odininkai. Pabandyti žiesti puodą, nukalti metalo dirbinį, iš šiaudų nupinti paukštelį ar susukti žemaitišką kastinį galėjo ir užsukusieji žiūrovai. Dirbtuvės veikė ir sekmadienį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Po intensyvaus vasaros sezono, Lietuvos kurorte toliau tęsiasi įvairūs kultūriniai renginiai.


Palanga šurmuliuoja ir švenčia jaunystę – su šūkiu „Kas tu?“, skirtu parodyti, kokie įvairūs esame, kurorte įsibėgėjo Jaunimo savaitei skirti renginiai.


Jau šį savaitgalį ir visą ateinančią savaitę Palangoje šurmuliuos jaunimas – rugpjūčio 7-13 dienomis kurorte vyks spalvingi Jaunimo savaitės renginiai.


Paskutinę savaitę iki Palangos oro uosto atidarymo atliekami įvairūs aviacijos saugos ir saugumo reikalavimų testavimai, kurie svarbūs orlaivių eismui jau atidarius oro uostą.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Savaitgalį šventės „Palanga dūzgia“ organizatoriai į Palangą vėl sugrąžino vasarą. Šurmulys, klegesys, šypsenos ir noras pasidžiaugti gražiomis akimirkomis lydėjo visus atvykusius į kurortą. Atvykusieji galėjo sudalyvauti keliuose ryškiuose renginiuose, tokiuose kaip tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely...


Kalėdų šventės – gera proga prisiminti metus

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 12 22 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Šventinis svarbiausiųjų metų įvykių – Kalėdų ir Naujųjų metų laukimo laikotarpis yra gera proga prisiminti viską, ką patyrėme per prabėgusius metus.


Palangoje savaitgalį vėl gaus varikliai – į kurortą jau dešimtą vasarą suvažiuos tarptautinio amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydžio „American Spirit“ dalyviai. Šiųmečiame sąskrydyje dalyvaus apie 150 amerikietiškų automobilių ir tiek pat motociklų savininkų iš Centrinės Europos valstybių. Renginiai, dominantys įvairaus...


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


Palanga jau šį savaitgalį, gegužės 15-17 dienomis, pakvies pradėti aktyvųjį kurortinį sezoną – mieste šurmuliuos tris dienas truksianti Kurorto šventė „Myliu Palangą“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius